Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stalówka nad morzem

Stalówka nad morzem

Już w najbliższą sobotę 19 kwietnia, o godzinie 19.29 w ramach 26. kolejki II ligi drużyna Stali Stalowa Wola pojedzie do Gdyni. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Władysława Łacha będzie jeden z pretendentów do awansu, zespół Arki Gdynia. Czy Stal w tym spotkaniu stać na wywalczenie choćby jednego punktu? Przekonamy się w sobotę. Tymczasem poznajmy sylwetkę naszego najbliższego rywala.

Do teraz

W dotychczas rozegranych sześciu meczach rundy wiosennej, piłkarze Arki zdobyli zaledwie 5 punktów. Drużyna z Gdyni na wiosnę odniosła tylko jedno zwycięstwo – w 20. kolejce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie 3:2, strzelając dwie bramki w doliczonym już czasie gry. Następnie Arka zremisowała bezbramkowo w Łowiczu, by cztery dni później sensacyjnie ulec przed własną widownią 1:2 z zespołem Kmity. W kolejnych meczach Żółto-Niebiescy przegrali w Katowicach 2:3, zremisowali u siebie ze Zniczem 2:2 i w ostatniej kolejce ulegli Śląskowi we Wrocławiu 0:2. W międzyczasie gdynianie spotkali się dwukrotnie z zespołem Wisły Kraków w ramach Pucharu Polski. Ostatecznie jednak polegli w 1/4 pucharu – remisując bezbramkowo w Gdyni i przegrywając pod Wawelem 1:2.

Trochę historii

Klub Arka Gdynia założony został w 1929 roku. Dotychczas największym sukcesem Arki jest zajęcie 7. miejsca w rozgrywkach I ligi w sezonie 1977/78. Piłkarze z Gdyni sięgnęli również po Puchar Polski. W sezonie 1978/79 w rozgrywanym w Lublinie finale pokonali Wisłę Kraków 2:1.

W kadrze Arki

Zespół z Gdyni dysponuje obecnie najbardziej wyrównaną i doświadczoną kadrą w lidze. W Arce występują byli pierwszoligowcy, a także byli reprezentanci kraju. Niewątpliwie najbardziej znanymi są: obrońca – Tomasz Sokołowski II, pomocnik – Bartosz Karwan i Olgierd Moskalewicz, a także napastnik – Grzegorz Niciński. Barwy pomorskiego klubu reprezentuje również były gracz Stalówki: obrońca Marek Baster. Najlepszym strzelcem Arki jest Marcin Wachowicz, który na swoim koncie ma jedenaście trafień. Obecnym trenerem gdynian jest Robert Jończyk, który 16 kwietnia zastąpił Wojciecha Stawowego.

Spotkanie z jesieni

8 września 2007 roku zespół Stali prowadzony wówczas przez Albina Mikulskiego, przegrał w Stalowej Woli z Arką 0:1. Wtedy to jedynego gola w tym spotkaniu zdobył napastnik gości – Grzegorz Niciński. Pokonał on naszego bramkarza – Tomasza Wietechę – w 10. minucie, po ewidentnym błędzie naszych środkowych obrońców, którzy to zostawili popularnego „Nitkę” samego w naszym polu karnym. Była to szósta porażka Stali, która później okazała się przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla trenera Mikulskiego.

Pozycja w tabeli

Obecnie zespół Arki Gdynia zgromadził na swoim koncie 39 punktów i zajmuje szóstą pozycję w drugoligowej tabeli. W 25. meczach ekipa z Gdyni odniosła 12 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek – strzelając 40 bramek, tracąc jednocześnie 25 goli. Na własnym boisku drużyna Arki rozegrała dotąd 12 meczów – ośmiokrotnie wygrywając, trzykrotnie remisując, doznając tylko jednej porażki (z Kmitą Zabierzów 1:2). W tych 12 spotkaniach gdynianie zdobyli 28 goli, tracą tym samym 11 bramek. Warto też przypomnieć fakt, iż na początku obecnego sezonu Arka została ukarana pięcioma punktami ujemnymi za udział w korupcji.

Sędzia spotkania

Sobotnie spotkanie w Gdyni poprowadzi sędzia Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.

Mikołaj Fołta – www.wstalowej.pl


 

Komentarze (16)

~piotrek38 | 2008-04-17 21:55

No to Stalówka do boju!!! Rozwalimy Arke!!!

~Bono | 2008-04-17 22:02

Bramki z barażowego meczu Stali z Górnikiem Knurów z 1 lipca 1987 roku, który wygraliśmy 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu awansowaliśmy do ekstraklasy.

Bramka Dariusza Sajdaka na 1:0

» LINK

Bramka Krzysztofa Bzdyry na 2:0

» LINK

Pozdrawiam:)

~Sarkus | 2008-04-17 22:09

Milo sobie przypomniec '87 rok. Pelny stadion, az ciarki po plecach do tej pory przechodza. "jeszcze nadajda takie czasy-gdy STALOWKA powroci do Ekstraklasy"

DO poprzednika: dzieki za filmiki!

~macios | 2008-04-17 22:22

wlasnie czego u nas w repertuarze nie ma tego" hej Stalowka STalowka Stalowka.. lalalalalalalala lalalal lallalala Heja STALOWKA STALOWKA

~Damian22STW | 2008-04-17 22:25

jaki wynik panowie typujemy w Gdyni???

~młody | 2008-04-17 22:35

Ja sam mam 14 lat ale moj ojciec jak mu to pokazalem powiedzial "ale to byly czasy" i jesze jaka frekfencja :)

~Sajdak | 2008-04-17 22:36

2-2 , Stalowka na wyjazdach "niby jest slaba", ale ja wierze w 1 pkt, oraz 2 stzrelone brameczki:P oby moje przypuszczenia sprawdzily sie.. szkoda tylko ze tracimy punkty z teoretycznie slabszymi rywalami od siebie, a pozniej musimy zdobywac ( urywac punkty) takim ekipom jak GIEKSA, WKS, ARKA czy inni:>

~prb | 2008-04-17 22:45

ja zawsze wierze w stalowke i w jej wygrana i tym razem stawiam 0:2 dla stali pozdrawiam ;)

~Damian22STW | 2008-04-17 23:13

Najgorsze jest to, że w Arce wczoraj zmiana trenera była. A wiadomo jak to jest...... Już przykład był w sobotę z Łomżą. Zmiana trenera, chęć pokazania się przed nowym trenerem, rywalizacja w składzie. Może być naprawdę ciężko w Gdyni. Nie podchodzę jakoś optymistycznie do tego spotkania. Obstawiam niestety ale 3-0 dla Arki.

~90minut.pl | 2008-04-18 07:59

W stalowej Woli mamy reprezentanta polski U-17. Trener Globisz powołał na dwumecz z Łotwa Piotrka Gilara

~obiektywny | 2008-04-18 10:08

niema stalowka zadnych szans w meczu z arka smutne ale prawdziwe i nie robcie sobie nadzieji chociazby na jeden punkt bo pozniej jak przegraja z kretesem bedzie wielkie rozczarowanie !!!!!

~looooooool | 2008-04-18 16:48

ale debile sie tu wpisują Trzeba zawsze wierzyć w zwycięstwo a nie pierdolić przegramy z kretesem czy coś w tym stylu. Gra się po to żeby wygrywać i nie liczy sie czy ktoś ma 10 mln budżetu a drugi 2 mln czy ktoś ma piłkarzy z 1 ligi czy z 4 ligi liczy sie wola walki i chart ducha...i coś jeszcze a trochę szczęścia;D
POzdro

~hahaha | 2008-04-18 19:23

do 90minut.pl
ohhh ahhh cudownie! orgazmu dostalem!!:/
LOL

~do hahaha | 2008-04-18 22:44

pewnie jestes zakompleksionym kolegą z druzyny!
mimo to pozdrawiam cie i zycze sukcesow

~hahaha | 2008-04-18 22:52

tak sie sklada ze nie znam tego gilara czy jak mu tam osobiscie i jakos nie pali mi sie do poznania teo zelusia i gejusia! hahaha
kolejna gwiazdeczka w naszych stronach stalowowolskich!!

~suawek | 2008-04-19 02:00

Zamiast cieszyc sie ze chlopaka ze Stalowki do kadry powoluja to zaczynaja sie "najazdy". Opamietajcie sie ludzie! Gratulacje dla Piotrka. Mam nadzieje ze zagra w podstawowym, a repra U-17 dokopie Lotyszom.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Podhale Nowy Targ

Stal Stalowa Wola             Podhale Nowy Targ
2022-10-02, godz. 16:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Czarni Połaniec - Stal Stalowa Wola

Czarni Połaniec             Stal Stalowa Wola

0 : 3

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Cracovia II 9 6-3-0 21
2 Wieczysta Kraków 9 5-3-1 18
3 ŁKS Łagów 9 5-3-1 18
4 Orlęta Radzyń Podlaski 9 5-2-2 17
5 Avia Świdnik 9 4-4-1 16
6 Stal Stalowa Wola 9 5-1-3 16
7 Korona II Kielce 9 4-4-1 16
8 KSZO Ostrowiec Św 9 4-2-3 14
9 Sokół Sieniawa 9 4-1-4 13
10 Podhale Nowy Targ 9 3-3-3 12
11 Chełmianka Chełm 9 3-2-4 11
12 Podlasie Biała Podlaska 9 2-5-2 11
13 Wisłoka Dębica 9 3-2-4 11
14 Wisła Sandomierz 9 2-2-5 8
15 Lublinianka Lublin 9 2-1-6 7
16 Unia Tarnów 9 2-0-7 6
17 KS Wiązownica 9 1-1-7 4
18 Czarni Połaniec 9 1-1-7 4

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Arka Gdynia - STAL (4:0)
2008-04-19
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 9 832 razy
STAL - Dolcan Ząbki (1:4)
2009-08-01
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 72 669 razy
STAL - Sandecja Nowy Sącz (3:1)
2005-10-07
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 8 730 razy
Sandecja Nowy Sącz - STAL (2:1)
2003-11-08
Ilość zdjęć: 3
Wyświetleń: 10 028 razy
Osób Online: 14 / Czas gen. strony: 0.01215