Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Obchody 70 lecia juz za 12 dni...

Obchody 70 lecia juz za 12 dni...

Jak dziś dowiedzieliśmy się telefonicznie mniej wiecej tak wygladać będą "obchody" (celowo w cudzysłowiu) 70 lecia klubu ZKS Stal Stalowa Wola. Godzina 10:00 - 13:00 - turniej kibiców Stalówki, 13:00 - mecz młodzików Stali Stalowa Wola z Ładą Biłgoraj, 15:00 - mecz oldboyów Stalówki (Ożóg, Kusiak i spółka) - Rzeszowiak Rzeszów (byli zawodnicy Resovii i Stali Rzeszów) a o 17:00 hit dnia - mecz Stal Stalowa Wola - Galicja Radechów. Niestety Karpaty Lwów nie przyjadą bo sezon im rusza. Komentarz jest chyba zbędny.

Komentarze (63)

~...... | 2008-07-7 16:41

szkoda gadac.. na ten tamat.. jednym slowem kicha ;/
no nic.. a co do tego turnieju kibicow? jak beda zglaszane druzyny?

~tomek | 2008-07-7 16:51

to chyba żart, nawet nie mogę znaleźć w necie takiej drużyny :) więc chyba nie istnieje

~Damian22STW | 2008-07-7 16:55

zajebisty mecz STAL STW - Galicja.....
Brawa dla organizatorów hehe

~D. | 2008-07-7 17:01

Radzechow, Radziechow nie wiem w sumie co on to przez ten telefon mowil (sam nie wiedzial zabardzo), a obchodzy moglibysmy zrobic juz w Przyszowie na stadionie Strazaka bo tam byly lepsze z okazji Pucharu Wojewodztwa jak tam gralismy i piwko bylo.. :)

~kibic | 2008-07-7 17:03

wez kurwa 70 lecie klubu a tu taka kaszana co to za przeciwnik kurwa wstyd jak niewiem !! zamiast zaprosic kogos atrakcyjnego z ekstraklasy to taki badziew zapodaja pierdole takie cos niech sobie sami ogladaja ten mecz o 17 hahahaha do 17 mozna siedziec a potem narty

~aaa | 2008-07-7 17:04

ktos cos wie ktora to liga albo cos ??

~tomek | 2008-07-7 17:09

~tomek | 2008-07-7 17:10

tylko czy tam ktoś gra w piłkę???

~ktos | 2008-07-7 17:11

Nie beda zglaszane druzyny! DRUZYNY JUZ SA ZGLOSZONE

~jefrey | 2008-07-7 17:11

ktoś wie kto za to odpowiada,Tzn Kto to organizuje?????-wsty d, wstyd ,wstyd,hańba lepiej \"jagodziankę \"walnąć pod płotem niż z klubem świętować-masakra

~Michał | 2008-07-7 17:20

Jak to nie będa zgłaszane to kto kurwa gra w tym turnieju ???????????? Co bojówka zrobi sobie 2 drużyny i bedzie napierdalać ???
Ani nic nie bylo pisane gdzie i do kogo to zgłaszac ani nic
co to do chyja Pana sie pytam ma byc !!!!!!!!

~odp | 2008-07-7 17:23

jak chcesz sobie zagrac na turnieju to zaczekaj na HALPN w Rudniku albo sam zorganizuj jak kiedys byly organizowane turnieje na szkole nr 12 przez chlopakow z PRB...

~.... | 2008-07-7 17:42

i co mamy dać pieniądze na gościne k...a sami pewnie ustaliliście kto zdobędzie puchar...hehe,holsy prawie jak pzpn

~Damian22STW | 2008-07-7 18:37

Brawo Panie prezydencie. 200 tys zł. na koncert kogoś tam to jest pan w stanie wyłożyć, ale żeby choć 1/4 tej kwoty przekazać na organizację obchodów 70 lecia Stalówki to szkoda. Czy nie lepiej byłoby zorganizować mecz STAL STW - kontra jakaś drużyna z Ekstraklasy od tego meczu z jakąś popidówką???? Pisałem z kim się można zwrócić z pomysłem organizacji meczu STAL STW - drużyna z Regionalnej ligi Niemieckiej ( odpowiednik naszej 2 ligi teraz ). To nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Tak więc jeszcze raz gratulacje dla organizatorów tych obchodów. panowie nie przyznawajcie się do tego, że to wy to organizowaliście bo WSTYD ze szok. Pozdrawiam Galicję......

~ssw | 2008-07-7 18:44

Polonia Bytom w Ekstraklasie!!!
Decyzja ta oznacza, że Znicz Pruszków zagra w I lidze, a nie w Ekstraklasie, Widzew Łódź spada do II zamiast do I ligi, zaś Tur Turek utrzymuje się w I lidze, zamiast spaść do II ligi.


a tu reszta » LINK

~riki | 2008-07-7 18:47

totalny obciach!!!!!!!!to mają być obchody 70-lecia???????!!wst yd jak chuj.na wsiach organizuja już lepsze obchody!!!!!!Spodzie wam sie tłumów na tych obchodach.buhahahaha hahaha

~tintin | 2008-07-7 18:58

napinajcie sie internetowi hoolsy

~anonim | 2008-07-7 18:59

Do Organizatorow turnieju kibicow:
wczesniej pisalo ze w turnieju wezmie udzial druzyna juniorow Stali Stalowa Wola to prawda? nikt nic nie daje znac

~ZATORZE | 2008-07-7 19:06

Damian kondonie nie wiesz kto sponsoruje tą impreze to sklej dupe,wracajac do zarzadu-komuchy pierdolone,wstyd na70 lat histori pożądnego klubu na mecz nie załatwic-rozpacz kurwa!My kibice stworzymy atmoswere godna tego jubileuszu! Stalówka & Raków! Braci Sie nie traci Jurajsko Podkarpacka Banda-Jedna Rodzina.Pozdro dlas Resovi

~Robert | 2008-07-7 19:19

czesc wam wszyskim mam pytanie do tych co byli na popoludniowym treningu stalowki dzisiaj bo ktos mi mowil ze byl jakis nowy murzynek na treningu i czy byli jeszcze jacys inni nowi

~....m..... | 2008-07-7 19:21

o zal tur i znicz kiepsko wole polonie i widzew.............. ........ ale zalezy cos od fuzji grocilinu i polioni -wawa moze wtedy widzew bedze w 1 lidze ?

~....m..... | 2008-07-7 19:21

o zal tur i znicz kiepsko wole polonie i widzew.............. ........ ale zalezy cos od fuzji grocilinu i polioni -wawa moze wtedy widzew bedze w 1 lidze ?

~Damian22STW | 2008-07-7 19:22

Poziom jest.... oj kibice kibice

~eheheh | 2008-07-7 19:40

to w rudniku byla wsila krakow w debicy 10 tys ludzi i gwiazdy OE a aw stalowej galicja ktorej nikt nie zna ehheehh cuda na patyku ;] Brawo d;a szefa Marketingu ADAMA KROTOSZYNSKIEGO co komentuje mecze jakby byl na boksie wsyt na cala Polske to kurwa przynjakniej z Siarka by umowili albo z mielcem dla kibicow zeby byla amtosfera a oni glacjie z jakies pipidowy! SZkoda GAdac lepiej flche niech se LOmpe z Chmura jebnal a reszta sie jakos ulozy

~0p | 2008-07-7 19:41

A w tym meczu oldboys to ozóg, kusiak pewnie jeszcze kasiak, adamus i brytan kto ich kurwa bedzie ogladal?

~kurrr | 2008-07-7 19:42

Równie dobrze mogli Pysznice zaprosic :/

Ale zjebali sprawe z ta druzyna :/ szkoda gadac...WSTYD !!! To juz lepiej na jakims meczu ligowym np z Koroną, Motorem obchodzić 70-lecie :/

~RAKÓW | 2008-07-7 20:07

Polonia w Ekstraklasie , Widzew w nowej 2 giej lidze :) ... Tur Turek zostaje , Znicz wraca :)

PZPN , PZPN kochać kochać PZPN...

RAKÓW&STAL "Przyjaźń na wieki"

~eh | 2008-07-7 20:07

...Oj wy kibice sukcesu......

~aha super | 2008-07-7 20:30

ale wioska ja piernicze wescie sie otrzosnijcie kto to organizował yhhyy porażka!!!

~do 0p | 2008-07-7 20:31

ja bede kurwa ogladal

~aaa | 2008-07-7 20:32

niech ktos sie przejdzie do klubu i ich opierdoli bo to co ini robia to jest wsyd i chanba

~do aaa | 2008-07-7 20:35

Sam idz jak taki kozak jestes ^^

~misiek | 2008-07-7 20:36

To sš jakieœ jaja normalnie. Co to ma być?? Obchody 70-lecia i hit dnia to mecz, z jakšœ nikomu nieznanš ekipš z ukraińskiego zadupia. To już na wiejskich festynach potrafiš coœ lepszego zorganizować. Kurwa powinni zaproœić albo Raków, albo Sovie przynajmniej fajnie by to moglo wyglšdać tez strony kibicowskiej, a tak to będzie lipa jakich mało.

~jefrey | 2008-07-7 21:11

do Misiek- i tu masz w 100% racje tak powinno byc-pozdro

~Liga | 2008-07-7 21:19

Mam do sprzedania 2 bilety na Ligę Światową w siatkówce w Łodzi 12 lipca 2008r. godz. 20.
Kontakt: tigersky@gazeta.pl gg: 5435017

~pfffparodia | 2008-07-7 21:27

Adrian Sobczyński piłkarzem Pogoni
30-letni środkowy pomocnik Adrian Sobczyński został w poniedziałek oficjalnie nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin.

Adrian Sobczyński urodził się 9 września 1977 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest wychowankiem klubu Star Starachowice, z którego trafił do Granatu Skarżysko-Kamienna. Później grał m.in. w GKS-ie Bełchatów, Ruchu Chorzów, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Stali Stalowa Wola, i Heko Czermno. Przez pięć lat Sobczyński był także reprezentantem Polski juniorów, grającym w kadrze prowadzonej przez Jana Pieszko, Andrzeja Zamilskiego i Pawła Janasa. Pierwsze bramki w reprezentacji zdobył w swoim debiucie, trafiając aż dwukrotnie do siatki Rumunów (Polska wygrała wówczas 3-0).

jak sie te kurwy nie pospiesza to nikogo niewezma juz jednego mniej

~fewgw | 2008-07-7 21:49

Sobczyńskiego byś wziął ??? Gratuluję...

~fan | 2008-07-7 22:02

oni ukraine wołaja na ten turniej po to aby im spirytus przywiezli tani ... oni kurwa dobrze kobinuja

~szrek4 | 2008-07-7 22:20

W klubie placz ze prezydent nie daje zlotowki. A skad ma dawac jak wola chórzystow z poznania - » LINK

~purys&guti | 2008-07-7 22:21

przyjedzie jakas nieznana galicja to nasz klub " biedny " nie bedzie musial lozyc kasy na ochrone itp tak jakby to bylo z wisla czy legia ...

~:/ | 2008-07-7 22:25

To juz mlodziki maja lepszych rywali.Wywiesc ten zarzad na ukraine i dac im zespol ze wsi tam beda sie czuli swojo.Nikt ich nie bedzie obrazac wodka za darmo.Zarzad Wypier.............. ...........

~:/ | 2008-07-7 22:27

Hu.. Jeb...

~piotr | 2008-07-7 22:33

klub i miasto znowu sie popisali i staneli na wysokosci zadania - ŻENADA !!! WSTYD i HAŃBA. szlezak i kotulski milosnicy sportu (ze o dzialaczach klubowych nie wspomne) gdzie teraz jestescie ???!!!

~twój_stary | 2008-07-7 22:38

Młodziki z Ładą Bilgoraj ? To jaki rocznik 94-95 ? Może juniorzy starsi ?

~OMI | 2008-07-7 22:48

Napewno nie 94-95 bo oni nie trenuja teraz i nikt im o tym nie dawal znac. a wiem bo moj kolega trenuje w roczniku 94:P. raczej juniorzy.

~wkur i wiony | 2008-07-7 22:52

Proponuję odwołać obchody 70-lecia klubu i poczekać do okrągłej rocznicy 100-lecia. Jak mają robić coś na odpierdol tak, żeby cała Polska się śmiała, to lepiej nie robić nic i dalej zostańmy sportową wsią na mapie kraju.

~do wyzej | 2008-07-7 22:57

Święta racja....chociaz np turniej kibiców, mecze juniorów :) takie coś przed przetarciem może być ale za przeproszeniem taki \"wielki\" mecz na odpierdol to skandal na całą Polskę...żenada :/ już lepiej nic nie robić niż tak na odpierdol....szkoda gadać

~ehh | 2008-07-7 23:02

Do ZARZĄDU ! (i tak pewnie nie czytają)

Proszę Was !! Odwołajcie ten mecz bo to będzie wstyd na całą Polskę !!
Mecz na 70-lecie klubu !!!! CO to ma znaczyć ?? Mecz z miasteczkiem DWUKROTNIE MNIEJSZYM OD NISKA ?????
Co wy robicie ??

Odwołajcie bo będzie kompromitacja na całą Polskę !!!

Jak nie ma kasy to niech między sobą przynajmniej zagraja !!

To co sprawują to nie jest rząd, to jest nierząd !!!

~Balder14 | 2008-07-7 23:22

Rozpierdolcie ta impreze przynajmniej pokazecie ze macie w dupie takie obchody!!!! Albo wogole zbojkotujcie wywiescie trans i chyba czas "porozmawiac" z kilkoma komuchami!!!

~klon | 2008-07-7 23:36

mogliby mistrza San Marino SS Murata zaprosic i zagrali by za grosze bo to kelnerzy,nie moge to nie sa obchody tylko odchody jakies

~fanatyk | 2008-07-8 00:09

Całe te obchody odzwierciedlają tylko i wyłącznie podejście naszego zarządu do klubu. Mnie osobiście nie dziwi ta KUPA a nie obchody, na to że będzie lipa wskazywało conajmniej to że klub cały czas milczy na temat tych obchodów. Teraz napisze wam o czymśo czym wie niewiele osób.
Jakiś rok temu Lompe i spółka wymyślili sobie uszycie piłki na środek boiska, miała być to taka typowa piłka coś ala LM, a na środku herb naszego klubu. Z ofertą podbili do naszego kolegi od flag Mirasa. Początkowo wszytsko wygladało bardzo ładnie, decydenci z klubu przystali na koszt tej flagi, a Miras ze swej strony zapewnił iż jak najwcześniej tylko się da to postara się zrobić tą flage. O cenie celowo nie pisze, wspomne tylko że chłopak wycenił takową flage naprawde tanio, a jako że sam jest Stalowcem to zależało mu jeszcze bardziej że ta flaga została zrobiona. Poprzekładal terminy innych flag, inne zrobił nieco szybciej niż powinien, wszystko po to żeby robić piłkę dopóki zarząd się z tego niewycofał. Ze strony zarządu usłyszał natomiast kasa jest, dał jakiś sponsor x, klub tylko czeka na to żeby zacząć robić flage a oni dają polowe kasy a reszta po zrobieniu. Wobec takich deklaracji flagowy zamówił już za wczasu na hurtowni materiał, a ze swojej kasy dał zaliczke, wszytsko po to żeby poszło to w miare sprawnie i szybko, a później kase za zaliczke odebrałby sobie z klubu. Czarł prysł gdy ten przyjechał do klubu po kase, a Lompe oświadczył mu że kasy nie ma , ale będzie. On tylko potrzebuje ileś tam czasu na zdobycie jej. Od tego momentu jedyne telefony jakie były wykonywane w sprawie piłki, były tylko do klubu, z klubu ani jednego co ktoś by powiedział cokolwiek. Wizyty w klubie to był tylko stracony czas, żadnej kasy po prostu nie było, żywcem były to zwykłe kłamstwa. Temat skończył się w ten sposób że flagowy był w plecy koszt iluś tam dojazdów do klubu, wykonanych telefonów, czasu, jak i kasy na hurtowni która poszła na zaliczke, jak i wkurwienie babki z hurtwoni której została belka niepotrzebnego materiału.
Co najlepsze temat flagi po paru miesiącach znów powrócił. Tyle że gadka była prosta, albo całość kasy od razu albo niema sensu nawet dyskutować. I co było? CISZA. żadnego odzewu. Tak więc nasz zarządzie jak już to sobie przeczytasz to wiedz jedno. Potraktowaliście swojego kibica jak jakiegoś gówniarza. Ale zapamiętajcie sobie, tego typu flagi obecnie w Polsce wykonuje tylko dwie osoby, wy podeszliście do tematu na swój sposób. A ja jestem pewien że identycznie wygląda wasze podejście do sponsorów których nie ma.
Pozdrawiam braci z Rakowa i Resovii a wam przesyłam środkowy palec w \"podzięce\".
STAL TO MY A NIE WY

~STALÓWKA | 2008-07-8 00:28

Do OMI. W tym miesiącu chyba wszystkie roczniki mają przerwę w treningach. W lipcu zaczynają się treningi i przygotowania do rozgrywek. Jak ktoś będzie wiedział które roczniki grają w tym meczu młodzików to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki. A co do obchodów to miałem nadzieję, że będzie coś lepszego, jakiś zespół z Ekstraklasy. Nie narzekajmy już tak. Powoli szykujemy się do rozpoczęcia ligi i do ciekawych wyjazdów (Kielce, Lublin, Łęczna, Lubin). Pozdrawiam. "Bo to historia godna przypomnienia" ...1938 - 2008...

~Wschód | 2008-07-8 00:40

Jaki zarząd taki nasz przeciwnik w tym meczu. Już lepiej jakby Sokół Nisko zaprosili, byłby fajny meczyk, a tak to kicha na całej linii.

~zks | 2008-07-8 00:47

» LINK

moze byc ciekawie :)

~::: | 2008-07-8 07:31

Ngwankwo Kanu w Stali?? Moze ktos potwierdzic to info?

~... | 2008-07-8 08:05

pomysł na oprawę na obchody!!... Sektorówka a dwoma ziomalami. jeden pije wino a drugi jest wysoki i liczy kase tak łapczywie... i napis jaki zarzad takie obchody!!"dziekujem y"

~zks | 2008-07-8 09:21

Mam do srzedanai koszulke orginalna stalowki(czerwono-cz arna) oto moje gg 6484476

~Okulickiego | 2008-07-8 09:55

Do niezadowolonych !!!
Wszystko !!! powtarzam Wszystko co piszecie na Zarząd jest dokładnie tak jak piszecie . I tu nie ma dyskusji !
Po prostu KOMPROMITACJA ! PROWIZORKA ! DZIADOSTWO i kropka !
...Ale możemy sobie tak napierniczać na Zarząd , robić anty oprawy ........ a efekt będzie mizerny ! Pytanie : dlaczego ? Bo tak najprościej ! bo nikt nie ma odwagi aby się zmobilizować i po prostu w normalny demokratyczny sposób ten nieudolny Zarząd rozwalić . Jak tego dokonać ? Było to już przerabiane i dokładnie wyjaśnione.Nie ma odważnych aby przejąć władzę w klubie , lepiej ponarzekać po wyklinać osoby z Zarządu i teraz pytanie : Co byś zrobił jeden z drugim gdybyś był teraz w Zarządzie ? Pomyśl zanim coś napiszesz bo być może słowa niektórych komentatorów typu Stalówka To My ....Nie Wy ... wsadzić można między bajki.

~do wyzej | 2008-07-8 10:51

A.B. to Ty? Wyslij email pod skssw@stalowka.pl na stronie nie ma juz na te tematy nawet co pisac..

~KOLO | 2008-07-8 15:41

NAWET ŚMIAĆ SIĘ NIE CHCE . ŻENADA TAKA ZE GŁOWA BOLI. 70 LAT KLUBU, KILKA SEZONÓW W EKSTAKLASIE, CAŁE LATA W DRUGIEJ LIDZE I ZEBY NAWET POLONII BYTOM TU NIE ZAPROSIĆ . WSTYD WSTYD WSTYD . PO TYSIĄCKROĆ WSTYD.
JACY KIBICE I DZIAŁACZE TAKIE OBCHODY. GÓWNIANE

~aojn | 2008-07-8 21:38

wszystkie roczniki maja przerwe do sierpania wiec nie wiem ktorzy mlodzicy zagraja??? juniorzy, mlodsi? jak ktos wie to niech da znac

~Żyd JP2 | 2009-02-23 14:53

.
.
POLSKA TO JEST WIOSKA, WIOSKA TYPOWO ŻYDOWSKA !!!
.
.

~Żyd Wojtyła | 2009-02-23 14:55

.
V Tajemnica Fatimska:
.
.
.
POLSKA TO JEST WIOSKA, WIOSKA TYPOWO ŻYDOWSKA !!!
.
.
.
Żyd Wojtyła JP2 ( papierz toaletowy )

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń

Stal Stalowa Wola             Elana Toruń
2018-11-24, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Resovia Rzeszów             Stal Stalowa Wola

1 : 0

Przemysław Pyrdek 71     
Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Widzew Łódź 18 11-5-2 38
2 Radomiak Radom 19 11-4-4 37
3 Elana Toruń 18 9-8-1 35
4 GKS Bełchatów 19 9-8-2 35
5 Olimpia Grudziądz 19 9-4-6 31
6 Górnik Łęczna 19 8-6-5 30
7 Resovia Rzeszów 19 8-5-6 29
8 Stal Stalowa Wola 19 8-3-8 27
9 Ruch Chorzów 19 6-6-7 24
10 Znicz Pruszków 19 6-6-7 24
11 Skra Częstochowa 19 6-4-9 22
12 Gryf Wejherowo 19 5-5-9 20
13 Błękitni Stargard Szcz. 18 6-2-10 20
14 Pogoń Siedlce 19 5-4-10 19
15 ROW 1964 Rybnik 19 3-9-7 18
16 Siarka Tarnobrzeg 19 5-3-11 18
17 Rozwój Katowice 18 4-5-9 17
18 Olimpia Elbląg 17 4-3-10 15

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
Resovia Rzeszów 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2018-11-24 STAL - Elana Toruń
2018-12-01 Widzew Łódź - STAL
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1247) » Vielitz44 (821)
» Fanatyk38 (650) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (363)
» Stalowiak1938 (327) » Zatorze (296)
» Jaszczur (295) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Motor Lublin (2:1)
2010-11-13
Ilość zdjęć: 43
Wyświetleń: 153 158 razy
STAL - Sandecja Nowy Sącz (3:1)
2005-10-07
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 5 256 razy
STAL - Zagłębie Sosnowiec (0:0)
2006-09-03
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 3 451 razy
STAL - Podbeskidzie BB (2:4)
2009-09-05
Ilość zdjęć: 19
Wyświetleń: 33 669 razy
Osób Online: 12 / Czas gen. strony: 0.06965