Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stal zasłużyła na pochwałę w meczu z Wisłą

Stal zasłużyła na pochwałę w meczu z Wisłą

Rywale nie wykorzystali rzutu karnego, a nasz zespół stracił drugiego gola w 89 minucie.
 

- Bardzo chciałem wygrać wreszcie w Płocku. Nie udało mi się to od dwudziestu lat jako trenerowi - mówił po meczu z Wisłą trener Stali, Władysław Łach. Naszym piłkarzom, by spełnić marzenia swojego szkoleniowca, zabrakło zaledwie kilku minut. Ale za swoją postawę, ambicję, walkę i styl zasłużyli wreszcie na pochwały.
Dla trenera Lacha był to wyjątkowy mecz także z innego powodu. Rok temu we wrześniu zadebiutował w roli szkoleniowca "Stalówki” właśnie w meczu w Płocku, wtedy nasza drużyna przegrała aż 1:4, Tym razem było znacznie lepiej, a zawodnicy gości mówili o niedosycie...
 

Z "JEDENASTKI” W SŁUPEK


Widok ławki rezerwowych przyjezdnych był przygnębiający. Z powodu kontuzji do Płocka - nasz zespól na mecz wyruszył już dzień wcześniej - nie pojechali Jonasz Jeżewski, Jakub Ławecki, nie wyleczył się jeszcze Jacek Maciorowski, za kartki pauzował Longinus Uwakwe. A Kamil Karcz także jeszcze nie do końca jest zdrowy i na ławce usiadł tylko po to, by "robić frekwencje”. Trener Łach do dyspozycji miał więc tylko rezerwowego bramkarza Stanisława Wierzgacza, nie najlepiej spisującego się do tej pory Piotra Adamczyka oraz juniora Piotra Gilara...
 

 

"Stalowcy” mimo, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nim, niepowodzeniom powiedzieli jednak wreszcie dość. Widać to było od pierwszych minut, gdy nasi grali odważnie i z determinacją, co ważniejsze, agresywnie kryli rywali i przejmowali sporo piłek. Trener Łach dał pograć Arturowi Szlęzakowi na jego optymalnej pozycji, w środku pola, na prawej pomocy ustawił Tomasza Walata, na lewej Krzysztofa Trelę i naprawdę wyglądało to nieźle.
 

A gdyby Walatowi nie zabrakło zimnej krwi w pierwszych minutach, gdy po dobrym podaniu Szlęzaka wypalił z pola karnego obok bramki, mogło być naprawdę super. Dlatego tym większy był żal w stalowowolskim obozie, że sędzia w 32 minucie podyktował rzut karny dla miejscowych, po faulu Tadeusza Krawca na Łukaszu Grzeszczyku. Na szczęście Adrian Mierzejewski z "jedenastki” wypalił w... słupek, to jego drugi karny zmarnowany w tym sezonie.
 

KAMIL, BRAT RAFAŁA


Piłkarze Wisły podłamali się nie wykorzystanym rzutem karnym, Stal kontratakowała, a do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Na drugą połowę zdenerwowany trener zespołu z Płocka, Mirosław Jabłoński, zdecydował się dokonać dwóch zmian. Na boisku pojawił się Kamil Gęśla, wychowanek Stali, który odszedł z naszej drużyny przed obecnym sezon oraz Ireneusz Kowalski. I oni dwaj "zrobili” bramkę od razu po wejściu na boisko, nosa miał Jabłoński. Kamil ładnie podciągnął prawym skrzydłem i podał w pole karne do Kowalskiego, a ten idealnie zacentrował na głowę Mierzejewskiego i zrobiło się 1:0.
 

W tym momencie wydawało się, że Wisła, prowadząc, będzie spokojnie kontrolować sytuacje. Ale wreszcie odezwał się "stalowski” charakter. Nasi nie spasowali, po ładnej akcji z udziałem Piotra Adamczyka i Abela Salamiego oraz błędzie zagubionego Czarnogórca Żarko Belady, wyrównał Krzysztof Trela, który pokonał Roberta Gubca, zastępującego kontuzjowanego Artura Melona, ładnym, technicznym strzałem. To był szok dla garstki płockich kibiców, dla których właśnie ich klub planuje od 2010 roku efektowną przebudowę stadionu za 61 milionów złotych.
 

I wielka radość dla setki fanów "Stalówki”. A w 83 minucie miejscowi widzowie przeklinali już na czym świat stoi. Po błędzie z kolei Gubca, który wyszedł za daleko do piłki, Salami skierował futbolówkę do pustej siatki - ta odbiła się jeszcze od słupka i mimo rozpaczliwej interwencji Roberta Chwastka przekroczyła linię bramkową. Sensacja wisiała w powietrzu, choć gości krzywdził sędzia, nie wiadomo za co pokazując dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę Jaromirowi Wieprzęciowi. Tą drugą już w samej końcówce, za rzekomą grę na czas, choć ta należała się prędzej Tomaszowi Walatowi. Szkoda, że w 89 minucie jednak jeden punkt miejscowym uratował 19-letni Kamil Majkowski, który nie zmarnował sytuacji "oko w oko” z Wietechą. Majkowski, brat byłego gracza Stali, Rafała.


Źródło: echodnia.eu
 

Komentarze (15)

~asd | 2008-10-27 07:59

MECZ Z SANOKIEM JEST O 13:30 A MECZ Z ODRA OPOLE O 16:00 NIE WPROWADZAJCIE LUDZI W BŁĄD!!! » http://WWW.PZPN.PL

~... | 2008-10-27 10:04

bardzo ciekawy wyjazd do sanoka sie szykuje:D dlatego Jedziemy!!!:D:) pokazmy ze STAL TO MY a nie oni:)!!

~apelinnio | 2008-10-27 10:44

Pilkaże musicie to dla nas kibiców zrobic !! Wykrzesac z siebie troche sił i bedzie dobrze!! Jedziemy po zwycięstwo!! ps. pochwałka za Wisłe!

~Maraton | 2008-10-27 11:20

Orginalne polówki REGIO sa juz dostepne w Maratonie!!!

~marek | 2008-10-27 12:09

Porponuję dać odpocząc balonowi i dać szanse Wierzgaczowi w meczu ze Stalą S.Albo na tego mlodego Furtata.Słyszałem że ten Furtat to niezły talent.Ze Stalą Sanok chyba nie będzie Łach grał na remis? Chyba z 3-cioligowcem nie bedą sie bronić mimo że na wyjeździe? Jechać tam w rezerwowym składzie,Gilar i Furtat od 1-szej minuty i tak powinni wygrać.Może tak z juniorów jakoś?? Może tak w ataku Chamera reprzentantu Polski jakoś???

~marejk | 2008-10-27 12:11

Porponuję dać odpocząc balonowi i dać szanse Wierzgaczowi w meczu ze Stalą S.Albo na tego mlodego Furtata.Słyszałem że ten Furtat to niezły talent.Ze Stalą Sanok chyba nie będzie Łach grał na remis? Chyba z 3-cioligowcem nie bedą sie bronić mimo że na wyjeździe? Jechać tam w rezerwowym składzie,Gilar i Furtat od 1-szej minuty i tak powinni wygrać.Może tak z juniorów jakoś?? Może tak w ataku Chamera reprzentantu Polske jakoś???

~hehe | 2008-10-27 12:32

Marejk a ty gdzie grasz w juniorach starszych czy mlodszych? a moze tak ty bys zagral?chcesz?

~nobody | 2008-10-27 12:35

Furtak Talent ???? widziales jakie bramki puszczal w tamtym sezonie w jubniorach !!!! wez sie koles lepiej otrząśnij !!!

~Stal | 2008-10-27 14:03

~Brawo | 2008-10-27 14:32

Reprezentacja Polski - Powiedział nie dla Niemców
"Nein dla Niemców"

» http://pl.youtube.com/watch?v=Wg-gkgt-joI

Trener Michał Globisz nazywa go wielką nadzieją polskiego futbolu. Koledzy z reprezentacji U-19 mówią, że to najszybszy piłkarz z jakim grali. Wydaje się, że Allan Stulin, pomocnik Kaiserslautern, który odmówił Niemcom i postanowił grać dla Polski, stoi u progu naprawdę ciekawej kariery.

- Większość życia mieszkam w Niemczech i mówię tamtejszym językiem równie dobrze co ojczystym, czuję się w stu procentach Polakiem - mówi Stulin.

- Mogę publicznie przysiąc, że do końca kariery mam zamiar występować w reprezentacji Polski. Niemcom odmówiłem już raz, ale jak będzie trzeba, to powiem im "nein" po raz drugi. Nie zamierzam iść śladami Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose - twierdzi nadzieja polskiej piłki.

- Lukasa jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Chłopak próbował skontaktować się z PZPN-em, chciał występować dla Polski, ale został zignorowany, więc zrezygnował. Za to nie bardzo łapię, dlaczego Klose nie chciał grać dla "Biało-czerwonych" . Przecież to Polak! - dodaje Stulin.

~marek | 2008-10-27 16:16

do hehe
ja nie gram w żadnych osobach tej ligi?? moze już jestem zastary bo trzydziestka na karku to nie można ale mi chodzi tylko o to żeby sie ograł, balon też nie gra zbyt grzecznie ostatnio i puszcza niedobre bramki i własnie mi chodzi o to żeby sie ograł,a własnie takim jest Furtat,poza tym go lubie?? a jeśli chodzi o ten mecz to chyba nikt nie traktuje tej sprawy poważnie bo poetycko rzecz ujmując liczą sie tylko nad zyskami, a ja nie gram w żadnej z osób z tej ligi???

~sprzedam | 2008-10-27 20:07

mam polówke regio na sprzedaz stan idealny ; ) kontakt gg:8741289

~Kiper | 2008-10-29 16:59

no cuz..

~Kiper | 2008-10-29 16:59

no cuz..

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska

Stal Stalowa Wola             Podlasie Biała Podlaska
2020-09-23, godz. 19:38
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Lewart Lubartów

Stal Stalowa Wola             Lewart Lubartów

0 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 11 10-0-1 30
2 Avia Świdnik 10 7-0-3 21
3 Sokół Sieniawa 10 5-5-0 20
4 Wisła Sandomierz 10 5-4-1 19
5 ŁKS Łagów 10 5-4-1 19
6 Siarka Tarnobrzeg 10 4-3-3 15
7 Wólczanka W. Pełkińska 9 4-2-3 14
8 Podhale Nowy Targ 7 4-2-1 14
9 Wisłoka Dębica 10 4-1-5 13
10 Korona II Kielce 10 4-0-6 12
11 Chełmianka Chełm 10 3-3-4 12
12 Stal Stalowa Wola 7 3-2-2 11
13 Lewart Lubartów 11 2-5-4 11
14 Stal Kraśnik 11 3-2-6 11
15 Orlęta Radzyń Podlaski 9 3-2-4 11
16 Podlasie Biała Podlaska 8 3-1-4 10
17 KSZO Ostrowiec Św 9 3-0-6 9
18 Cracovia II 10 2-2-6 8
19 KS Wiązownica 10 2-2-6 8
20 Jutrzenka Giebułtów 6 2-0-4 6
21 Hetman Zamość 10 0-2-8 2

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-09-23 STAL - Podlasie Biała P..
2020-08-15 KSZO Ostrowiec Św - STAL
2020-08-00 Jutrzenka Giebuł.. - STAL
2020-09-26 Siarka Tarnobrzeg - STAL
2020-10-03 STAL - Wisła Sandomierz
2020-10-10 KS Wiązownica - STAL
2020-10-17 STAL - Stal Kraśnik
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1797) » Edek38 (1259)
» 1938fc (1107) » Vielitz44 (1079)
» Filip kacper k. (948) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (741) » Kamil (604)
» Kamilosss (530) » Acer (477)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Rozwój Katowice (1:0)
2014-08-16
Ilość zdjęć: 27
Wyświetleń: 22 256 razy
Odra Opole - STAL (0:1)
2006-08-19
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 20 341 razy
Ruch Chorzów - STAL (2:0)
2006-10-20
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 9 593 razy
Górnik Wałbrzych - STAL (1:3)
2015-04-11
Ilość zdjęć: 1
Wyświetleń: 1 076 razy
Osób Online: 16 / Czas gen. strony: 0.02759