Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Rozmowa z Tadeuszem Duszyńskim

Rozmowa z Tadeuszem Duszyńskim

Na jakim etapie są prace związane z przebudową stalowowolskiego stadionu? Czy jest już gotowy ostateczny projekt?
Tadeusz Duszyński: Do konkursu na przebudowę stadionu w naszym mieście przystąpiło 6 pracowni, w tym jedna niemiecka, budująca Baltic Arenę. Wygrała go firma Pana inżyniera architekta Marka Gierulskiego ze Stalowej Woli. Podpisaliśmy z nią umowę na przygotowanie dokumentacji, co było nagrodą w konkursie. Do końca czerwca 2009 roku ma być gotowa pełna dokumentacja. Kolejne dwa miesiące to przetarg na realizację zadania. We wrześniu wkraczamy na teren budowy. W najbliższym roku rozpoczniemy, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych także skończmy zabudowę trybuny od ulicy Hutniczej. W latach 2010-2011 zajmiemy się trybunami znajdującymi się „na łukach” obiektu. Prace związane z trybuną krytą i zapleczem socjalnym - najdroższa część inwestycji - będą realizowane w latach 2012-2013. W efekcie powstanie obiekt z 10 tys. miejsc siedzących. Koszt inwestycji zostanie pokryty ze środków miejskich.

Czy te prace mogą przeszkadzać w rozgrywaniu meczów na stadionie przez piłkarzy Stali?
TD: Aby można było rozgrywać mecze na stadionie przynajmniej jedna trybuna musi posiadać zadaszenie. Dlatego też przygotowywaliśmy plan w taki sposób, żeby prace nie przeszkadzały w rozgrywaniu meczów. Nie rozbieramy na początku budynku, w którym znajdują się szatnie, ponieważ zawodnicy nie mieliby, gdzie się przebierać. Będzie on służyć „do ostatniej chwili”. Nie rozbieramy na starcie trybuny krytej, ponieważ brakowałoby nam wymaganej trybuny zadaszonej.

A czy nie obawia się Pan, że kryzys finansowy na światowych rynkach może wywołać opóźnienia w modernizacji stadionu?
TD: Stalowa Wola pod względem finansowym stoi bardzo dobrze. Jesteśmy w pierwszej dwudziestce miast najmniej zadłużonych w Polsce. Jednak kryzys finansowy z całą pewnością będzie miał wpływ na finanse miejskie. W ostatnim czasie skrócono tydzień pracy w HSW, na skutek czego do kasy miasta wpłynie mniej pieniędzy z tytułu podatków. Ale inwestycja dotycząca naszego stadionu jest inwestycją bardzo ważną i uważam, że miasto ją udźwignie. Poza tym sądzę, że po trzech latach - a wtedy zajmiemy się najbardziej kosztowną częścią przedsięwzięcia – kryzys, choćby nawet i był, to straci na sile.

Jednym z elementów konkursu było pozostawienie trybuny od ulicy Hutniczej na takiej wysokości, na jakiej jest obecnie. Część kibiców uważa, że będzie psuło to wizerunek stadionu. Czy Pan, Panie Dyrektorze, zgadza się z tą opinią?
TD: Nie zgadzam się. Projekt nowego stadionu mogą obejrzeć wszyscy. Był on najładniejszy ze wszystkich, które wzięły udział w konkursie. Kibice nie powinni się niczego obawiać. Walory estetyczne także braliśmy pod uwagę przy wyborze zwycięskiego projektu. Zależało nam na tym, żeby nie powstał jakiś „dziwaczny twór”, który psułby krajobraz ulicy Hutniczej. Myślę, że jak już wybudujemy obiekt, to wszyscy malkontenci zmienią zdanie.

Czy stalowowolski stadion po modernizacji będzie spełniał wszystkie wymogi dotyczące rozgrywania meczów w ekstraklasie i na arenie międzynarodowej?
TD: Naszym założeniem było to, żeby stadion spełniał wymogi licencyjne związane z grą w ekstraklasie. W tym celu oparliśmy się o wytyczne PZPN i UEFA na lata 2010-2013. Nasz stadion zalicza się do kategorii drugiej. Co to w w praktyce oznacza? Według ostatnich wytycznych Europejskiej Unii Piłkarskiej na naszym obiekcie będzie można rozgrywać mecze wszystkich rozgrywek krajowych, a po zatwierdzeniu przez UEFA mecze II rundy eliminacji Ligi Mistrzów, mecze rund wstępnych Pucharu UEFA z włączeniem rundy pierwszej i rozgrywek grupowych oraz mecze Pucharu Intertoto. Są to wytyczne, które będą obowiązywały jeszcze w roku 2010. Nie sądzę, aby po reorganizacji europejskich pucharów zmieniły się one w znaczący sposób, jak i nie sądzę, żeby Stal zagrała w Lidze Mistrzów (śmiech).

Czy zostanie zainstalowana podgrzewana murawa i sztuczne oświetlenie?
TD: W tej chwili nie przewidujemy instalacji tych elementów. Zostanie przygotowana cała sieć zasilania potrzebna do położenia podgrzewanej płyty. Koszt takiego przedsięwzięcia to na dzisiaj 3,5 mln złotych. Jeżeli pojawi się konieczność zainstalowania podgrzewanej murawy, aby zespół mógł występować w ekstraklasie, to będziemy do tego przygotowani. Pojawia się tylko kwestia kosztów. W kwestii sztucznego oświetlenia zostało wykonane przedprojektowe studium wykonalności. Zobaczymy jak po przebudowie będzie wyglądał sam obiekt, gdyż oświetlenie trzeba dostosować do wysokości trybun.

Po awansie Stali do ówczesnej II ligi na stadionie zamontowane krzesełka w kolorze szarym. Jaki kolor będą miały siedziska na nowym stadionie?
TD: Taki sam. Krzesełka na tej trybunie pozostaną takie, jakie są teraz. Nie chcemy iść w pstrokaciznę. Kolorystyka krzesełek jest sprawą umowną i trudno o niej w tej chwili mówić. Być może na którejś z bocznych trybun umieścimy krzesełka w kolorach zielonym i czarnym z napisem ZKS Stal. Dlaczego właśnie barwa szara? Krzesełka plastikowe mają tendencje do odbarwiania. Przy takim kolorze te odbarwienia nie są widoczne. Koszt jednego siedziska wynosi 50-60 zł, więc wymiana większej ich ilości pochłonęłaby niemałe pieniądze.

Czyli nie jest tak, jak niektórzy twierdzą, że na stadionie zamontowane zostały krzesełka szare, żeby zrobić „na złość” klubowi?
TD: Absolutnie nie. Zawsze się denerwuję, gdy słyszę takie słowa. Po prostu logika nakazuje pewne postępowania. Nie dość, że zajmujemy się przebudową stadionu to dbamy także o boiska boczne, tak, aby cały obiekt stał na jak najwyższym poziomie. Klub praktycznie nie płaci za utrzymanie obiektu, za rozgrywanie meczów i treningi na naszych obiektach. Opłata w wysokości 120 złotych rocznie jest kwotą symboliczną. Na razie nie planujemy żadnych zmian w tej kwestii, mimo że przebudowa będzie kosztowała sporo pieniędzy.

Czy Pana zdaniem taki obiekt może stanowić magnes przyciągający potencjalnych sponsorów do Stali?
TD: Sam stadion oczywiście ma jakiś wpływ na przyciągnięcie sponsora, ale największe znaczenie ma klasa rozgrywkowa, w jakiej dany zespół występuje. Jeżeli będzie on grał w trzeciej lidze, a stadion będzie ekstraklasowy to sam Pan wie... Poza tym obiekt będzie służył nie tylko drużynie Stali. Być może w Stalowej Woli będą rozgrywane mecze reprezentacji młodzieżowych i reprezentacji kobiet. Niewykluczone, że będą się na nim odbywały koncerty.

Dziękuję za rozmowę.
TD: Dziękuję bardzo. Korzystając z okazji, pragnę wszystkim kibicom Stali Stalowa Wola życzyć zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego i dzielnego wspierania piłkarzy i koszykarzy Stali w Nowym Roku.

Dziękujemy i oczywiście również dołączamy się do świątecznych życzeń.


 

www.wstalowej.pl

Łukasz Pac

Komentarze (41)

~dfsafa | 2008-12-23 20:23

... jak i nie sądzę, żeby Stal zagrała w Lidze Mistrzów (śmiech).
czesc rozmowy z dzuszynskim
od gory jest juz ni wiera w klub

~aj like it | 2008-12-23 20:59

no tak na ch.. sztuczne oswietlenie? zawsze bedziemy wsia i takim kielcom nigdy nie dorownamy, fak.

~c. | 2008-12-23 21:24

Myślę ze należałoby mimo wszystko lobbować za zainstalowaniem na całym stadionie siedzisk w kolorze odpowiadającym barwom klubu. Kto był w Kielcach ten widział jak fatalnie wygląda szary beton w połączeniu z szarymi krzesełkami.

~... | 2008-12-23 21:35

jak zakończą budowę stadionu to pewnie wymogi się zmienią i w I lidze będzie trzeba mieć i sztuczną murawę i oświetlenie więc tak czy siak muszą to zrobić

~Armateks | 2008-12-23 22:35

moim zdaniem krzesełka powine być koloru takiego jak barwy klubowe a co do oświetlenia i sztucznej murawy to powinno być na pierwszym miejscu w planach budowy jakby było oświetlenie to byśmy rozgrywali mecze wieczorem a wtedy więcej ludzi przychodziło na mecze:)

~lizak | 2008-12-23 22:41

taaa, wcale to nie jest zlosliwe jak chca zainstalowac szare krzeselka! ci ludzie sa tacy zawistni ze szkoda gadac. stadion powinien byc w zielono-czarnych barwach. widzieliscie jakie krzeselka zainstalowali w lubinie? wypas im to wyszlo, do tego skaladane siedziska wiec nic im sie nie odbarwi. tylko u nas musza robic bunkier!

~xoxoxo | 2008-12-23 22:47

Ten stadion nie bedzie należał do klubu Stal Stalowa Wola i trudno zeby mial miec zielono czarne krzeselka...

~ehh | 2008-12-23 22:58

Wole miec wyblakniete niz szare :/

~ee | 2008-12-23 23:18

chyba głąby nie siedzieliście na czarnych krzesełkach latem jeszcze... ;/

~Gizmo | 2008-12-23 23:37

z czarnych by sie zaraz i tak szare od syfu zrobily :D

~kolec | 2008-12-24 00:42

pierwszy raz widze ze zrobilbym tak samo jak oni. moim zdaniem profesjonalnie

~kibic | 2008-12-24 07:44

Skoda ze tej kasy nie moga pozyczyc a pozniej splacac tak jak jest to opisane:) A stadion zbudowac w rok:)

~234 | 2008-12-24 07:50

w rok to nawet obory by tam niewybudowali... rozebranie walow + rozebranie trybuny budynku postawienie wszystko od nowa + ta zrypana dokumentacja to przy dobrych wiatrach z pieneidzmi w kieszeni taki stadion stanalby w 2 lata.. ale i tak po rozmowie z Duszynskim wydaje mi sie ze ten projekt stadionu to kolejne ZYCZENIE SWIATECZNE wszystkich Nas kibicow...bo takie obiecanki apropo stadionu byly juz nei raz w Naszej Stalowej

~kinio | 2008-12-24 11:21

KTOś NA GóRZE NAPISłA żE NIE CHCIAł BY W LECIE SIEDZIEć NA CZARNYM KRZESEłKU - GDZIE NA śWIECIE MECZE ODBYWAJą SIę W LECIE O GODZINIE 17 PRZY 30 STOPNIACH I 50 STOPNIACH W SłOńCU -

MUSI BYC ZAINSTALOWANE OśWIETLENIE WTEDY NA MECZ BęDZIE PRZYCHODZIłO SIę WIECZOREM BęDZIE TO śWIęTO PIłKARSKIE DLA WSZYSTKICH - BYłEM NA WIELU MECZACH PRZY SZTUCZNYM OśWIETLENIE WTEDY ATMOSFERA JEST DUżO LEPSZA I OGLąDALNOść MECZU NIE UMYWA SIę DO TEGO CO JEST U NAS NA STADIONIE JAK NA KRZESEłKACH W LECIE O GODZINIE 17 SłOńCE WALI W OCZY TO NIE JEST OGLąDANIE

MECZ - WIECZOREM PICIE PIWKA NA STADIONIE - ATMOSFERA JAK NA MOTORZE- KATOWICACH - PIęKNA OPRAWA - PIRO...MOżE ZA KILKA LAT ...

POZDRAWAIAM I żYCZE WSZYSTKIM WESOłYCH śWIąT....

~shaq | 2008-12-24 11:31

życzę wesolych i pogodnych świąt wszystkim kibicom STALÓWKI

~CZESLAW 52 | 2008-12-24 12:46

...A JA TAM NIE WIERZE DUSZYNSKIEMY JAK ZOBACZE PRACE NA STADIONIE I POTEM GOTOWY OBIEKT TO WTREDY UWIERZE ILE TO JUZ RAZY ROLOWALI NAS KIBICOW HE HE A MY I TAK MAMY NADZIEJE!!!!MIMO WSZYSTKO WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KIBICOW I ZAWODNIKOW STALOWKI ...JUZ NIE DLUGO MECZ Z MOTOREM DO ZOBACZENIA W LUBLINIE!!!!!!!!

~sdasadas | 2008-12-24 13:02

Na koniec rozmowy Gilar postanowił złożyć świąteczne życzenia kibicom piłkarskim w Polsce i szczególnie tym w Stalowej Woli, gdzie młody zawodnik występuje.

~kibic | 2008-12-24 14:27

Jestem kibicem Łks-u zaglądam na Waszą stronę z racji zgody z lepszą stroną miasta Rzeszowa RR1905 kibicowsko jesteście EKSTRAKLASA ale po co tworzycie wśród siebie kompleks jakiegoś motorka pozdro dla Was i RESOVII 1905

~do 234 | 2008-12-24 14:42

Kolego taki stadin to oni pol roku powinni robic gdyby kazdy sie zajal swoja trybuna:) NIe takie obiekty powstawaly w krotrzym czasie:)wystarczy miec kase

~Kibic | 2008-12-24 14:57

W takim razie jak wybudują stadion w co niewierze to wzrosną ceny biletów i nikt już nie bedzie przez płot wskakiwał:)

~xoxoxo | 2008-12-24 15:18

Legia ma czarne krzeselka i daja rade -.-'

~xoxox | 2008-12-24 15:18

najlepiej zrobic niebiesko-żółte :)

~stalówka | 2008-12-24 15:39

ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROK DUŻO WRAŻEŃ W NADCHODZĄCYM ROKU(SEZONIE)ŻYCZY KAZIK Z EMIGRACJI

~okulickiego | 2008-12-24 15:48

Z.Kazimierz,nie rusz Kazika ,bo zginiesz,życzenia zdrowych wesołych świąt od starej gwardii z Okulickiego dla Ciebie Kazik.Atiki deperikuana deperille sialalalala,cziska muci parapara,cziska muci szelunga di,hej!

~Ak | 2008-12-24 17:56

ciekawe kiedy te debile na naszej klasie skończą sie napinać ... robią jakieś profile południa panem jest i napinają sie

~KUSTYK | 2008-12-24 20:59

WESOLYCH I POGODNYCH SWIAT ORAZ SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!

~kams | 2008-12-24 21:49

no to chlopaki wesołych i w ogóle ;)
do zobaczenia u siebie i na wyjazdach ;)
nie przejeść się zeby byla siła do spiewania heh ;)

~ryhu | 2008-12-24 22:11

Wesolych Swiat dla wszystkich kibicow naszej STALOWECZKI i pilkarzy...
pozdrowienia zza wody ;)

~JURU | 2008-12-24 23:53

NAJLEPSZY PROFIL NA NASZEJ KLASIE TO "TYLKO STALOWKA(STAL STALOWA WOLA)".JEST W NIM DUZO CIEKAWYCH ZDJEC NIE TYLKO OBECNYCH ALE TAKZE ARCHIWALNYCH.WIDAC ZE PROWADZI GO PRAWDZIWY ZNAWCA HISTORII STALI STALOWA WOLA.

~ooo | 2008-12-25 08:44

W dupie mam nk!

~jw | 2008-12-25 12:39

jw:))))))))))))

~xoxox | 2008-12-25 12:52

JURU mowisz tak bo to pewnie profil przez ciebie założony :)

~JURU | 2008-12-25 21:25

NIE TO NIE MOJ PROFIL

~pretorianin | 2008-12-26 11:52

mam pytanie, gdzie można zobaczyć projekt nowego stadionu?

~do wyyzej | 2008-12-26 12:49

przy wejściu ma hale od strony hutniczej jest wystawa zdjec projektu itp. a na necie » http://forum.stalowka.pl/stalowa_wola_25644-20.html

~Marco | 2008-12-26 14:44

"OOO" jak chcesz dać komuś do myslenia to lepiej oglądnij i wsłuchaj się w to.. » http://pl.youtube.com/watch?v=QJClyX.....

~Kibic | 2008-12-26 17:02

Jak ktoś chce przeżyć takie c=» http://pl.youtube.com/watch?v=yQRJF9..... to jest dobre żeby się ganiać z Policją po mieście:)

~LEpsze | 2008-12-26 17:39

To lepsze koniec jeszcze lepszy :) » http://ie.youtube.com/watch?v=GN_tdt.....

~LePsze2 | 2008-12-26 17:59

» http://www.youtube.com/watch?v=ND99cQ4N9QQ to dopiero jazda zobczcie:)

~jefrey | 2008-12-27 19:44

i po jaki h.... to tu wklejacie???????????

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski
2023-06-04, godz. 17:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Sokół Sieniawa - Stal Stalowa Wola

Sokół Sieniawa             Stal Stalowa Wola

0 : 4

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Stal Stalowa Wola 31 20-5-6 65
2 Wieczysta Kraków 31 18-7-6 61
3 Avia Świdnik 31 16-11-4 59
4 KSZO Ostrowiec Św 31 16-7-8 55
5 Cracovia II 31 15-5-11 50
6 Wisłoka Dębica 31 14-7-10 49
7 Podlasie Biała Podlaska 31 12-12-7 48
8 Czarni Połaniec 31 14-2-15 44
9 Sokół Sieniawa 31 13-4-14 43
10 Orlęta Radzyń Podlaski 31 13-4-14 43
11 Korona II Kielce 31 10-9-12 39
12 Podhale Nowy Targ 31 11-6-14 39
13 ŁKS Łagów 31 11-4-16 37
14 KS Wiązownica 31 10-6-15 36
15 Unia Tarnów 31 8-9-14 33
16 Chełmianka Chełm 31 7-10-14 31
17 Wisła Sandomierz 31 7-6-18 27
18 Lublinianka Lublin 31 6-2-23 20

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
Avia Świdnik 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

STAL - Lech Poznań (4:1)
2009-09-29
Ilość zdjęć: 77
Wyświetleń: 454 701 razy
STAL - Wierna Małogoszcz (2:0)
2006-04-29
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 20 232 razy
Wisła Puławy - STAL (2:0)
2014-03-15
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 32 623 razy
Siarka Tarnobrzeg - STAL (0:0)
2004-03-27
Ilość zdjęć: 8
Wyświetleń: 38 943 razy
Osób Online: 18 / Czas gen. strony: 0.00885
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |