Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Burza w Stalowej Woli

Burza w Stalowej Woli

Piłkarze i koszykarze Stali Stalowa Wola to profesjonaliści. Także sztab szkoleniowy to ludzie, którzy znają się na swojej pracy. Zarząd klubu to jednak zupełnie inna sprawa. Po raz kolejny w Stalowej Woli dojdzie do przedsezonowej nerwówki. Piłkarzy i koszykarzy będzie się szukać w ostatniej chwili i po nie wiadomo jakich ligach - za wcale nie małe pieniądze, a wystarczyło tylko zatrzymać kadrę z poprzedniego sezonu.

 

Najpierw o piłkarzach. Trener Władysław Łach odchodzi, bo... mówi się, że zaproponowano mu niższy kontrakt. Prezes klubu twierdzi co innego - że szkoleniowcowi znudziła się praca w Stali Stalowa Wola. Ktoś tu kłamie, coś tu śmierdzi. Prawdopodobnie Łach obejmie posadę w jednym z lokalnych rywali Stali.

 

Jeszcze niedawno opiekun zielono-czarnych mówił, że musi się poważnie zastanowić nad pracą w Stali, bo nie ma wsparcia logistycznego, piłkarze nie wyjeżdżają na obozy, nie ma mu kto pomagać. Sztuką jest zrobić coś z niczego. Łach zrobił, utrzymał Stal. Styl prezentowany przez zespół budził jednak wiele zastrzeżeń, ale postawiony cel został osiągnięty. Już drugi raz z rzędu. Łacha nie wszyscy kochają, nie wszyscy lubią. Także wśród piłkarzy. Teraz jednak będą musieli polubić kogoś innego. Kogo? Oto jest pytanie. Oby zarząd nie zafundował kibicom jedynego przedstawiciela Podkarpacia w pierwszej lidze jakieś super niespodzianki. Stalowowolscy prezesi są do tego zdolni. Mieli trenera z doświadczeniem, który poukładał zespół. Teraz go nie mają, przez własną opieszałość i brak chęci w podejmowaniu decyzji. Niebawem mogą nie mieć także piłkarzy...

 

Paweł Szwajdych, Kamil Karcz, Konrad Cebula - piłkarze Cracovii Kraków, którzy dzięki znajomościom Łacha występowali w Stalowej Woli. I to jak grali. Karcz i Cebula decydowali o sile Stalówki, Szwajdych także miał swoje miejsce w podstawowym składzie. Stalowowolscy działacze, tłumacząc się brakiem funduszy od kilku już lat kontrakty podpisują na jeden sezon lub ewentualnie na jedną rundę. - W Stalowej Woli nie zawiera się kontraktów długoterminowych. Taka jest polityka i po zakończeniu sezonu trzeba budować drużynę od podstaw - powiedział dyrektor klubu, Dariusz Schlage. Pomysł kompletnie beznadziejny, bo co pół roku trzeba szukać nowych zawodników, testować i liczyć, że może transfer wypali. Z Cebulą, Szwajdychem i Karczem wypaliło. Co z tego, skoro teraz w Stalowej Woli nie ma Władysława Łacha, a być może nie będzie i wyżej wymienionej trójki. Chyba, że stanie się cud, ale takich cudów w Stalowej Woli w ostatnim czasie było już kilka. Za wiele ich być nie może.

 

Z drużyny odszedł już Bartłomiej Piszczek - ze względów rodzinnych, a zamiar zmiany otoczenia ma także Paulius Paknys. Nie dało się ich zatrzymać? Pewnie dało, ale nie w Stalowej Woli. Do Lecha Poznań być może trafi młody i perspektywiczny Piotr Gilar. W Stalówce nie dostawał nawet szans na grę... Za Grzegorzem Kmiecikiem nikt akurat płakać nie będzie, ale o dziwo, ten zawodnik kontrakt miał podpisany do zimy. Podobnie jak dwaj Ukraińcy, którzy w sumie nie zagrali nawet pół godziny. Oni także odejdą, bo chcą ich inni, a w Stalowej Woli nikt z nimi nie rozmawia.

 

Jak do tej pory jedynym pozytywnym akcentem było przedłużenie umowy z Longinusem Uwakwe. Oby to był początek dobrych wieści jakie będą płynąć z Podkarpacia. Czasu nie zostało zbyt wiele, a rynek transferowy może okazać się zbyt ciasny dla Stali Stalowa Wola, a co za tym idzie zielono-czarni znów mogą mieć wąską kadrę. Fani Stalówki już wiedzą co to znaczy krótka ławka.

 

Polityka transferowa w klubie jedynego przedstawiciela Podkarpacia jest wyjątkowa. Polega ona na czekaniu. A nóż się uda. Ktoś nie będzie chciał odejść, ktoś zostanie. Pieniądze jakoś się znajdują, ale dopiero w ostateczności. Tak było w zimie, gdy prezes zapowiedział: - Sprowadzimy tylko dwóch piłkarzy. Sprowadzono ośmiu. Dało się? Dało. Liga została utrzymana? Została. A wydawało się to niemożliwe. Motyw „poczekamy, pożyjemy, zobaczymy” nie obowiązuje tylko w piłce nożnej, ale także i w koszykówce.

 

źródło:sportowefakty.pl

 

 

Komentarze (13)

Johny | 2009-06-16 18:37

Bo najgorsze jest to, że za pracę ( czyli wyniki na boisku) rozlicza się zawsze piłkarzy, trenera.... nikt nie jest w stanie rozliczyć za pracę organizacyjną, logistyczną, finansową Zarządu na czele z Dyrektorem. Tam na górze czują się bezkarni i nieomylni, a jedynym tłumaczeniem wszystkiego co złe jest brak pieniędzy. I tak już od kilku lat. No to się pytam: Dlaczego od kilku lat nikt nie chę łożyć na ten klub? Bo może nie chca potencjalni sponsorzy pracować z takimi ludźmi jak.....( tu celowo nie wymieniam). Bo może stadion, jako wizytówka klubu ( nie każdy musi wchodzić w zawiłości związane z własnością) po prostu odstrasza, żeby się na nim reklamować.... Dlaczego nikt nie powołał od lat spólki akcyjnej, chociaz szumnie ją powołują już od dwóch lat?
Dlaczego nie ma szkolenia młodzieży na odpowiednim poziomie i przez odpowiednich ludzi? Przecież to najtańszy sposób na budowanie drużyny!
Dlaczego nie ma infrastruktury, która chociażby oznaczałaby dwa ( !!!!!) boiska treningowe. Przecież za to też ktoś powinien odpowiedzieć, i to nie samemu sobie, lecz tym kilku tysiącom, które co dwa tygodnie płaca i są najwierniejszym sponsorem klubu.
U nas jest taka tendencja żeby zawsze coś rozpirdolić! U nas nic nie można zbudować na profesjonalnych zasadach, bo rządzą klubem ludzie nieodpowiedzilani, nieprofesjonalni, którzy po prostu nie znają się na robocie. ( Dział Marketingu np.) Nie widze tego przyszłego sezonu w różówych kolorach. Jak by nie było, to Władek Łach był jakimś tam magnesem dla piłkarzy. Teraz kto ich skusi? Brzeziński, Kijak, Chyła...bo na innego fachowca ich nie stać. I wcale się nie zdziwię, jak wróci wielki sponsor Kwieciński, a wraz z nim kolega Palik...bo u nas wszystko jest możliwe. Nawet to, że w kilka tygodni można rozpieprzyć to co budowało kilku gości przez wiele miesięcy. Czuję, że ten ciąg i modę na sport w Stalowej WOli, ludzie za niego odpowiedzilni, zniszczą w jednej chwili......i to w najlepszej chwili, kiedy to fundamenty na budowę solidnego klubu zostały postawione.
Czy to nie dziwne, że nagle wszyscy w jednej chwili porozliczali się ze sprzętu i wyjechali, zanim przeprowafdzono rozmowy o przyszłości....
]Tylko Panucci podpisał kontrakt bo on nie zna polskiego i nie wie co jest grane... Żartuję oczywiście, ale czuję że będzie źle, a Dyrektor z kumplami dalej będzie miał się świetnie
Obym się mylił

Gregorek | 2009-06-16 19:01

Ludzie tak nie moze byc :/ Musimy cos z tym zrobic bo sytuacja naszego ukochanego klubu jest tragiczna!!!

Majki | 2009-06-16 19:04

kurde czy wy dalej nic nie wiecie trener lecha juz wybral chlopakow ktorzy beda trenowac z pierwsza druzyna i Gilara tam nie ma...macie poczytajcie..

» http://www.lechpoznan.pl/art,12060,s.....

Hutnicza | 2009-06-16 19:08

Bardzo dobry artykuł,wreszcie ktoś zdobył się na odwagę i napisał całą prawdę o rządzących w tym klubie.Aż wsztyd na całą Polskę,ze takie cos u Nas istnieje,już w nizszych ligach i mniejszych miastach jest większy profesjonalizm.Ale tak to właśnie jest jak rządzą tym klubem ludzie z przypadku.Dodał bym do tego jeszce naszego swietnego spikera,dyr.p.Krotos zyńskiego,ktory bierze grubą kasę co m-c a nie robi kompletnie nic.Ten gość to całkowita pomyłka,nie sciągnał do jklubu nawet najmniejszego sponsora,nie zareklamuje odpowiednio meczu,zerro plakatu czy czegokolwiek,ba nie umie nawet przyciagnać kibica na chodzenie na mecze przez zakup karnetu,ktory okazuje się ,ze jest droższy niż zakup pojedynczych biletów na mecz.A pózniej wielkie poretensje Szlęzaka na zebraniu w Romie,mze kibice nie kupują karnetow.Ale skoro takie błazny sie za to biora to nic z tegp nie będzie,Po prostu zamiast przyciagać to odpychają wszystkich mozliwycg sponsorow z klubu.Nikt nie chce z tą bandą nierobow wspólpracować i dopoki oni będą rządzić tym klubem to każdy będzie olewal Nasz klub z daleka.Ostatnio nawet będac w jednej firmie na hucie widziałem za gablotą puchar i dyplom dla tej firmy od klubu Stal Rzeszów,gdzie bardzo serdecznie dziękują za sponsorowanie ich drużyny w sez 2008/09 i oczekują dalszej wspólpracy .I co w Stalowej nie ma firm,ktore wyłoża kasę na sport,?Są tylko nikt z tymi baranami nawet nie chce rozmawiać bo to banda hipokrytów i złodzieji.Skpor firma ze Stalowej moze sponsorować dryżyną z Rzeszowa,to dlaczego nie mogli by sponsorować tutaj na miejscu naszego klubu?Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.Pozostało Nam naprawdę pójsć w czwartek do tego Szlagego tak jak to planujemy w duzej sile kto tylko moze i niech zobaczy gosć ,ze los klubu Nam nie jest obojętny.I zaczniemy w końcy działać inaczej,moze nawet siłą,skoro nasze rozmowy do nich nie docieraja.Szykuje sie gorący czwartek,tylko musi byc frekwencja,moze media,musimy My im zrobić taki kwas,ze spalą się ze wstydu,chyba ,ze go już dawno nie mają.

Cycu123 | 2009-06-16 19:37

Johny mam nadzieje że będziesz w czwartek o 11:00 rozmawiał z zarządem i im to wszystko powiesz!! (mówie poważnie,żeby nie było że sie napinam czy coś:)

Arriss | 2009-06-16 19:44

Słuchajcie ludzie. W Stalowej też mamy biznes jaki mamy. Nie wierzę, że nie czytają gazet i każdy z nich wiedział co sie dzieje w sprawie Władka. Wożą się furami jak szejki, a ciężko zrzucić się im po te 500 zł, nawet w 10-ciu i forsa na Władka by była. Druga strona to zarząd, ale już tyle o nich było pisane, że każdy wie jaki on jest.

Edek38 | 2009-06-16 20:02

» » http://www.sportowefakty.pl/pilka/20..... Rozsylajcie ten link wszystkim, im bardziej sprawa bedzie naglosniona tym lepiej.Sporo prawdy zostalo juz napisane.Najwazniejs ze jest to by nie poprzestac na biadoleniu i marudzeniu na necie .Trzeba zaangazowac do dzialania jak najwiecej ludzi, ktorym los klubu nie jest obojetny.

Johny | 2009-06-16 20:02

do Cycu:
Jakiś czas temu, za poprzedniego Prezesa pewnemu Panu z Zarządu powiedziałem o tym, co pisałem wyżej i on mi odpowiedział, ze prowadzenie klubu to o wiele cięższy i trudniejszy kawałek chleba jak praca w hucie i skoro się nie znam, to lepiej nie zabierać głosu.... Myślę że to oddaje logikę myślenia ''członków'' Zarządu - My się nie znamy, a oni i tak maja przechlapane, że musza się klubem zajmować. Powinniśmy jeszcze im być wdzięczni, że jakoś to trzymają kupy, tyleże ta kupa coraz bardziej śmierdzi.
A jeśli chodzi o Władka, to jemu wcale o kase nie chodziło, tylko o organizację pracy w klubie. Od dwóch lat go wodzili i obiecywali zmianę systemu prowadzenia sekcją. Nic się nie zmieniało. Dalej facet sam załatwiał zawodników i jeździł po sponsorach po pieniądze. Ile tak można. W końcu dał sobie spokój, bo każdy powinien cenić siebie i swoje zdrowie

Ramzes | 2009-06-16 20:02

chusty na ryje i puscic z dymem ich bude i podjarac im auta!;)

Edek38 | 2009-06-16 20:17

Z pieniedzmi dla klubu to nie jest taka prosta sprawa.Jak juz pisano, potencjalnych sponsorow jest sporo ale zaden z nich nie da kasy w ciemno, nie wiedzac na co i nie dostajac zadnego rozliczenia.Kazdy chce miec tez wplyw na to jak wydaje sie jego kase wiec chce ludzi np.w zarzadzie, ktorzy beda to koordynowac.Oczekiwa nia sponsorow mozna by mnozyc.Nasz zarzad niestety nie jest w stanie im sprostac bo poprostu nie chce.Smutna prawda.Oni zdaja sobie sprawe z tego ,ze w momencie powolania spolki akcyjnej traca swoje gorace stolki i kase z nimi zwiazana,Ot cala filozofia.Nikt nie da im "banki "i nie powie -bawcie sie dobrze cala runde,kazdy oczekuje czegos w zamian.Nawet stalowolscy biznesmeni.

Gregorek | 2009-06-16 21:40

Panowie musimy wziąć sprawy w swoje ręce i ratować Stalówke!!!!

Kolec | 2009-06-16 22:49

kiedys szlezak chcial dac kogos do zarzadu to byliscie przeciwni. wtedy mial dawac kase zeby wiedziec co sie z nia dzieje

Misio | 2009-06-17 09:47

no i ma dwóch ludzi w zarządzie i co?

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard Szcz.

Stal Stalowa Wola             Błękitni Stargard Szcz.
2019-03-02, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola

Widzew Łódź             Stal Stalowa Wola

0 : 0

    
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Radomiak Radom 21 12-5-4 41
2 Widzew Łódź 20 11-6-3 39
3 Elana Toruń 21 9-9-3 36
4 GKS Bełchatów 21 9-9-3 36
5 Górnik Łęczna 21 9-7-5 34
6 Olimpia Grudziądz 21 9-4-8 31
7 Stal Stalowa Wola 21 9-4-8 31
8 Resovia Rzeszów 20 8-5-7 29
9 Skra Częstochowa 21 8-4-9 28
10 Znicz Pruszków 21 7-6-8 27
11 Gryf Wejherowo 21 7-5-9 26
12 Ruch Chorzów 21 6-7-8 25
13 Błękitni Stargard Szcz. 21 7-3-11 24
14 Pogoń Siedlce 21 6-5-10 23
15 Rozwój Katowice 21 5-6-10 21
16 Siarka Tarnobrzeg 20 6-3-11 21
17 ROW 1964 Rybnik 20 3-9-8 18
18 Olimpia Elbląg 19 4-5-10 17

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
Resovia Rzeszów 0 km 0
Widzew Łódź 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1248) » Vielitz44 (827)
» Fanatyk38 (652) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (368)
» Stalowiak1938 (329) » Jaszczur (296)
» Zatorze (296) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Resovia Rzeszów - STAL (1:1)
2012-10-13
Ilość zdjęć: 12
Wyświetleń: 37 843 razy
STAL - Warta Poznań (0:0)
2008-11-15
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 18 931 razy
Warta Poznań - STAL (1:1)
2007-07-29
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 6 391 razy
STAL - Okocimski Brzesko (3:0)
2014-11-08
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 9 266 razy
Osób Online: 12 / Czas gen. strony: 0.25095