Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stalówka nad przepaścią ?

Stalówka nad przepaścią ?

Na łamach mediów elektornicznych oraz w ogóle, na mieście toczy się bardzo ożywiona dyskusja dotycząca sytuacji w Naszym Klubie. Oznacza to ,że oprócz tych mieszkańców naszego grodu, którzy ogłędnie mówiąc, wszystko poza czubkiem swojego nosa mają w d...e są i tacy, którym los drużyny piłkarskiej „ZKS Stal” nie jest obojętny ! Czemu więc sytuacja stalowowolskiego klubu jest tak zła ?

W poniedziałkowym wydaniu Rzeczpospolitej w działe „Ekonomia i rynek” opublikowano artykuł pt.” Futbol to źle zarządzana żyła złota” w którym przedstawiono analizę badań jednej z firm, z których wynika ,że przychody klubów z ekstraklasy w 2008 roku wzrosły o 30 procent w stosunku do roku poprzedniego. Dodam,że autorzy raportu dostrzegają w branży piłkarskiej duży potencjał. Nie zamierzam tu streszczać całego artykułu, kto chce może po niego sięgnąć tutaj http://new-arch.rp.pl/artykul/889881.html lub w wydaniu papierowym. Tym którzy z różnych powodów nie zamierzają go czytać, pozwolę sobie przedstawić kilka najważniejszych wniosków do których można dojść po lekturze.

Z siedemnastu klubów ekstraklasy w roku 2008 aż 12 odnotowały wzrost wpływów budżetowych, w stosunku do roku 2007. Największy wzrost odnotował oczywiście Lech Poznań z 30,6 mln do 53,1 mln, najmniejszy, udało się wygenerować Polonii Bytom z 4,5 mln do 6,6 mln. Najprawdopodobniej spadek przychodów w pozostałych 5 klubach wynikał z arbitralnych decyzji właścicieli klubów, wynikających z różnych względów, w tym niezadowolenia z wyników sportowych. Środki na finansowanie GKS Bełchatów ograniczył PGE, Legii -ITI, Zagłębia Lubin-KGHM, Polonii Warszawa- jej prywatny właściciel. Nie wszystkie dane Korony Kielce są znane.

Najwieksze przychody do budżetu klubów pochodzą ze sponsoringu i reklamy- 44 proc., transmisji telewizyjnych -26 proc., oraz biletów 15 proc. Zapewne konkretne wielkości w poszczególnych klubach istotnie się różnią. Na pewno nie ma sensu porównywać Odry Wodzisław do Lecha Poznań, nie mniej jednak, wyraźnie widoczne są stałe, pozytywne tendencje, które zdaniem ekspertów ulegną wzmocnieniu w kontekście zbliżającego się Euro 2012.
Niestety jak dotąd podobnych badań nie przeprowadzono w klubach pierwszej ligi. Mimo to znamy źródła przychodów do budżetu Stalówki. Z pisma Zarządu ZKS Stal do SKSSW datowanego na dzień 13 sierpnia 2009 r, podpisanym przez jego decydentów wynika ,że zapewnienie wpływów do budżetu klubu spoczywa, i tu uwaga, na kurczącym się placu targowym oraz przeciążonych świadczeniami na rzecz klubu, niepełnosprawnych pracownikach firmy „Wodex”. Czy należy przez to rozumieć ,że klub sportowy ZKS Stal nie ma innych źródeł finansowania prócz tych wymienionych powyżej ? Po drugie, dlaczego bardzo silna koniunktura w branży piłkarskiej, w żaden minimalny nawet sposób nie przekłada się na rosnące wpływy do budżetu Stali ? Wnioski nasuwają się same i są one następujące:
Od wielu lat ZKS Stal zdaje się wykazywać zadziwiającą odporność na procesy rynkowe, niezmienna pozostaje zarówno struktura jak i wielkość przychodów. Pytania o wpływy z sektora reklamy i sponsoringu, nie mają sensu. Przez wiele lat, na dłuższą perespektywę „Stal” nie pozyskała, żadnego „mniejszego” lub „większego” sponsora lub inaczej, nie nawiązała stałej współpracy z większą liczbą drobnych przedsiębiorców.
Nie wykorzystano żadnych prób zarobkowania przez klub, na co składały się możliwości rozprowadzania gadżetów klubowych, cateringu na meczach, klubowych punktów gastronomicznych na mieście, umów z reklamodawcami wokół płyty boiska itd.. Można stwierdzić ,że nie wysłano żadnego pozytywnego sygnału, w kierunku zamożniejszej części naszego społeczeństwa, o tym ,że „Stal” jest efektywnie zarządzanym podmiotem, który może być atrakcyjnym partnerem biznesowym, reprezentowanym przez ludzi z którymi warto współpracować. Czy zarząd naszego klubu mógł mieć inną koncepcję rozwoju klubu ? Wątpię, sądzę że takowa nie istniała i nie istnieje !

Wracając do raportu , autorzy omawianej analizy informują ,że niewiele klubów potrafi „dostosować swoje koszty do poziomu przychodów. Okazało się że „...z 17 badanych klubów tylko dwa nie poniosły straty operacyjnej. Jak zatem łatano dziurę budżetową ? Otóż ”... brakujące środki najczęściej próbowano pozyskać poprzez zyski z dokonanych transferów” , to posunięcie pozwoliło wyjść na plus, łącznie 6 klubom.

Nie wiem czy powyższe dane, znane są szefostwu „Stali” , ale wypadałoby publicznie zapytać, kiedy i w jakim stopniu zarząd ZKS Stal Stalowa Wola, bilansował budżet, poprzez wpływy z transferów ?
Oczywiście odpowiedzi na to pytanie próżno szukać w piśmie z 13 sierpnia, ale nasuwa się ona sama.
O ile wiadomo, w ciągu ostatnich 5 czy 10 lat- nigdy i w żadnym stopniu, a to dlatego ,że Stal od czasów Piechniaka, nie wydała ,żadnego wartościowego wychowanka, który mógłby uzupełnić lukę w zespole, o takim zaś, za którego ktoś chciałby zapłacić jakiekolwiek pieniądze, nie wspominając !

Stalówka miała w ostatnich latach szczęście. Władysław Łach był człowiekiem, który stworzył niezły zespół z graczy nie chcianych w innych klubach, uzupełniony kilkoma dobrej klasy piłkarzami których udało mu się ściągnąć. Jednak wszystko co dobre-kosztuje !
Nie ma już trenera Łacha, sytuacja finansowa klubu nie pozwala na zakontraktowanie dobrej klasy piłkarzy. Kogo zatem będziemy oglądać w naszych barwach ? Czy znowu jesteśmy skazani na niedoszłych piłkarskich emerytów, kombinatorów, cfaniaczków obstawiający nasze mecze u bukmacherów, nieudaczników lub też piłkarzy z niższych-najczęściej bardzo niskich lig ? Taka kombinacja „charakterów”, dodatkowo kierowanych przez podobnych jej kierowników, nie może dać dobrych efektów.

Klub piłkarski to biznes, który aby dobrze prosperować musi przedstawiać ofertę odpowiednio atrakcyjną dla klientów. Kibic płaci- kibic wymaga, takie jego prawo. Moim zdaniem, ma on prawo bojkotować ofertę klubu, który chciałby zarabiać oferując kicz. Nawet najwierniejsi kibice z tzw. młyna nie mają już ochoty przyśpiewywać, nucić i klaskać „łapciuchom”, marnie wykonujących swoją pracę. Zarzuty formułowane do piłkarzy są bardzo ciężkie i w powszechnej opinii „tifosi” żadnym usprawiedliwieniem dla ich postawy nie są zaległości finansowe ze strony klubu. Piłkarze bowiem nie są jedyną grupą społeczną ,która w obecnym czasie nie może doczekać się zaległych wypłat. Zwyczajny człowiek wie, że kiedy nie płącą, pora zmienić firmę, wyjechać za granicę itd. Takie same prawo mają nasi piłkarze, najwyraźniej jednak, z jakiegoś powodu, nie zamierzają z niego skorzystać..
Utrzymywanie piłkarzy ma sens tylko wtedy gdy gwarantują ,że kilka tysięcy ludzi zechce zapłacić za możliwość spędzenia miłego popołudnia na stadionie. Jeśli tego nie gwarantują pora zapytać o sens dalszego ich utrzymywania.

Wymagania organizacyjno-sportowe wobec drużyn grających w pierwszej lidze z każdym rokiem będą się podnosić. Czy możemy się jeszcze łudzić ,że Stal jakimś cudem będzie w stanie je wypełniać ?

Autor: Andrzej D.

Komentarze (32)

Jacek1449 | 2009-09-11 18:04

POWTARZAM ŻE , W NIEDZIELE JEST MECZ W RAMACH 8 KOLEJKI "UNIBET" 1 LIGI WIEC INFORMUJE ZE STALOWKA GRA W SWINOUJSCIU Z TAMTEJSZA FLOTA TEN MECZ BEDZIE TRANSMITOWANY PRZEZ "TVP "SPORT" O GODZ 11:50 WIEC ZAPRASZAMY DO ŚWINOUJSCIA I PRZED TELEWIZORY ALE NIE JESTEM PEWIEN CZY NIE ZMARNUJECIE PRAD OGLADAJAC TEN MECZ PONIEWAŻ STAL NIE JEST FAWORYTEM W OBECNEJ CHWILI I BOIMI SIE NAJGORSZEGO WSZYSCY AN FLOTE DO WYSPY

Cesarz | 2009-09-11 18:30

Jeszcze autor niech napisze skad wziac pieniazki na na szkolenie mlodziezy? Szkolenie, tym tropem poszli w Mielcu i co maja? Budzet jest maly, jak na jeden cel przeznaczysz srodki, to zabierzesz innym. Dla niektorych pieniazki rosna jak liscie na drzewach. DOROSNIJCIE!!!

Omen | 2009-09-11 21:03

To jest artykuł Stalówka nad przepaścią?
ja ze swojej strony będę chodził na mecze piłki noznej nawet jak Stal będzie w dziesiątej lidze po prostu mam tak wrodzone chodzę na mecze od 25 lat.
Denerwują mnie tutaj wpisy o koszykówce sporcie lat90tych.Nigdy nie będzie atmosfery jak dawniej na koszu to już przeszłości!!!!!Tera z w Polsce liczy się tylko piła

Green hamer | 2009-09-11 21:38

Nawet slepy by zobaczył że od kiedy na tej stronce i skssw ujawniono pewne żeczy każdemu kicha zmiękła!!
Teraz dopiero widzicie w jakiej czarnej i dalekiej DUPIE jesteśmy!!
Siedzcie dalej przed kompami!!!!
Czas na działanie ,niebawem zaprosimy wszystkich na wazne spotkanie i wtedy sie okaże ilu jest gotowych na działanie a nie puste klikanie w klawiat.......
czas pokaże!!

~ | 2009-09-11 23:18

Ciekawy artykuł !
Pieniazki mozna zdobywac z róznych źródeł. Wiadomo ze głowny jeden strategiczny sponsor to luksus i trzeba dazyc do tego zeby go pozyskac ( ale najpierw nierzad trzeba wywiecs na takach )
Trzeba stworzyc plan 10letni na funkcjionowanie klubu. Plan musi zawierac wszystkie srodki jak poprawic stan funcjionowania klubu. Dzis mamy plan roczny ale tylko w głowie P. Żaka i pol roczny P. Szlage.
Do zysków z Hali Targowej, pieniedzy za bilety, kateringu podczas meczy, reklamy dookoła murawy, dorzucic mozna:
- prawa transmisyjne ( do tego musza grajki wygrywac, kibice przychodzic na mecze i oprawy kosmiczne, dobra reklama i lobbing,musi sie cos dziać)
- pub klubowy (telebim, bilard, piwo, mecze, sklep klubowy z wyłacznoscia na sprzedaż gadzetów itd.)
- wynajem lokali dookoła stadionu firmom prywatnym
- wynajecie miejsca na reklame nad trybuną, gdzie teraz jest tylko 1 reklama matiasa z Mietkiem
- wynającie płyty boiska na koncerty, imprezy okolicznosciowe - obciazenie placu przed kinem wrzos
- otworzenie klubu fitness, siłowni, odnowy, masarzy, fizjoterapia itd.
- hotel, restauracja
- wynajem busów na tygodiu
- we włoszech siatkarki robia sobie nagie sesje zdjeciowe do kalendarzy kore pozniej schodza jak ciepłe bułeczki po całych włoszech. ( hehehehehe)
Tego by zebrał jeszcze kilka. Im wiecej głów tym wiecej pomysłów, tylko trzeba najpierw miec czym myslec.
Oczywiscie to sa grosze w porównaniu z głównym sponsorem, ktory jak pisałem jest niezbedny.
Dogadanie sie z władzami miasta, prezydentem, na dofinansowanie młodzieży piłkarskiej. Współpraca ze szkołami (klasy sportowe o profilu piłkarskim, smsy) - tylko z prawdziwego zdarzenia a nie tak jak jest teraz ze klasa soportowa gra na połowie sali w siatkówke ( jak jest w sp12, gim2, gim5, gim6) Obciązy to głowny budżet na seniorska piłke. Dofinansowanie na młodziez ma byc bardzo duze (dzieci maja miec od 10-12treningów tygodniowo, dzisiaj w naszym klubie mają 3 tygodniowo) system szkolenia musi sie zmienic, a raczej trzeba go wdrążyc bo dzis nasz klub takiego nie posiada. Kazdy trener szkoli na własny sposób. Po poł roku zmienia sie trener, przychodzi nastepny i szkoli to samo lub zupełnie co innego, nie ma ciagłosci treningu, jak komu pasuje tak jest. Wysokie pensje dla trenerów. Zeby zatrzymac ich przy danej grupie 5-7 lat bez zmiany trenera ( musza posiadac papiery na trenowanie, są po studiach AWF, szkoleniach trenerów, stażach w innych klubach). Dzisiaj z tego co wiem 2 na 8 trenerów zna sie na rzeczy i potrafi dobrze szkolic dzieci. Reszta jest po kursach, nie maja pojecia, mam syna i czesto przygladałem sie nie tylko jego grupie. Bazsensowne treningi ktore nic nie daja.
Młodych zawodników trzeba wypozyczac ( klub sprzedaje lub oddaja za bezcen poblizszym wsiom. Tam zawodnik w wieku 17 lat gra 3-4 lata i jest sprzedawany dalej). Moze sie okazac ze do 17 lat nie był dojzały i grał słabo ale potem złapał forme i w wieku 20-23 lat gra super piłke. Ewentualnie tych ktorzy maja predyspozycje wprowadzac do 1 zespołu (ale z takim szkoleniem nie ma na to szans żadnych)
Na wychowankach są bardzo duze pieniadze. Jesli uda sie wytrenowac talent, kory w wieku 25 lat gra w dobrym klubie, maciezysty klub dostaje za to profity.
To sa wszysto bardzo wazne sprawy u nas tego nie ma. Bardzo mi sie podoba jedno zdanie z tego artykułu:" Klub piłkarski to biznes, który aby dobrze prosperować musi przedstawiać ofertę odpowiednio atrakcyjną dla klientów. Kibic płaci- kibic wymaga, takie jego prawo."

Demon87 | 2009-09-12 09:50

Drużyna Stali do tego pojedynku przystąpi bez pauzującego za nadmiar żółtych kartoników Igora Migalewskiego. Nie zagrają także Daniel Treściński i Piotr Szymiczek, którzy są kontuzjowani. Do Świnoujścia nie pojechał również Dariusz Stachowiak, który musiał udać się na pogrzeb teściowej. Wszystko wskazuje także na to, że w niedzielnym pojedynku pomiędzy słupkami bramki Stali stanie Stanisław Wierzgacz.


Czy wam to sie nie wydaje podejrzane,że ciągle jakieś pogrzeby hehe a może nie chce im sie jeździc na wyjazdy albo chleją za bardzo i wymyślają kontuzje i pogrzeby.

Rocky\"stal\"one78 | 2009-09-12 13:44

M.K.S KLUCZ.-GORNIK Z 0-1

Aleksander | 2009-09-12 18:44

MOZE JUTRO STALOWKA WRESZCIE WYGRA BO ROBO-CHLOPY ZE WSI KTORZY ZE MNA PRACUJA SMIEJA SIE ZRE STALOWKI A MNIE TO WKURZA ALE NIE MAM NARAZIE ARGUMENTOW NA OBRONE STALOWKI!!!!!!!

Marinero | 2009-09-13 09:14

Do kolegi który nie umie się podpisac tylko wstawia znaczek"~" A ZDRUGIEJ STRONY WSZYSTKO WIE!!
Z tego co widzę to jesteś niezły obrotny biznesmen bo o prowadzeniu działalnosci masz pojęcie że hohho
Pomysły jedne lepsze drugie gorsze, bez ściemy nie rób ludziom wody z mózgów bo część z nich jest nie do zrealizowania.DLACZE GO?
Tu wychodzi przykro mi to powiedzieć Twoja nie wiedza!!!
Wszystko jest ok. tylko Twoje pomysły w dużej Cześci związane są z MOSIREM a to naprawdę jest zupełnie inny podmiot, którym na dzień dzisiejszy zarządza Duszyński a który nie ma nic wspólnego z naszą ukochaną stalówką tylko z maiastem
To że miasto nie ma pomysłu ma zagospodarowanie tego terenu to już całkiem inna sprawa.....
Przykro mi.
Co do treningów młodzieży to masz racje że powinno to wyglądać inaczej. Ale nie jest to tak drastyczne jak piszesz.
Po pierwsze. Dzieciaki mogą trenować raz dziennie czyli wychodzi 6-7 razy w tygodniu a nie 12. W młodym wieku to ma być zabawa a nie cężka praca.
Po drugie na 8 trenarów papierami dysponuje 7,prawdopodobnie młody wieprzęć nie dysponuje kwitami na treningi.Co do ich zaangażowania to jest inna sprawa.CHoć trudno wymagać cudów za 400zł miesięcznie.
Faktem jest nie powinna to być praca dorywcza tylko stały etat, który gwarantowałby większe zaangażowanie....
Dużo kolega pisze, ale w większości to tylko propaganda, choć zdecydowanie lepsze to niż nic nie robienie.
Zmiany muszą być i kibice muszą naciskać na władze i podsuwać pomysły to może coś z tego będzie.Choćby tak jak z postulatami stowarzyszenia które choć częściowo klub zaczął realizować
Na przyszłość, jak bedziesz coś rozkminiał warto jednak się choć trochę przygotować
Nie bież tego do siebie, ale zamiary trzeba mierzyć też na siły:)
Pozdrawiam kolegę"~" i wszystkich wiernych i niewiernych fanów stalówki

Stalex | 2009-09-13 10:12

Co za magicy wypisuja swoje wymyslyna kibice.net
O i cze czar kim wy jestescie ze roscicie sobie prawo decydowania o tym gdzie kto pojechał
Pikniki??? "O" i "cze czar" to chyba pikniki bo nie ma ich na Flocie tylko klepią w klawiature!!!
Chwala chlopakom ze pojechali na drugi koniec polski pociagami i nie zesrali sie tak jak inni klepiac w klawiature i zajmujac "OFICJALNE STANOWISKA"
Żenada jesteście od tego zeby ich wspierac i im pomóc a nie odcinać się od nich.
Wychodzi wielka kibicowska lojalność. Pogratulować
I nie skroili paru szali....
Zanim ktoś coś napisze to niech ruszy dupe jeden z drugim z przed kompa!
Jescze raz szacun dla chłopaków min. z MŁODYNIA

Z krytej | 2009-09-13 10:18

sie ma! nie wiecie czy można przez neta oglądnąć dzisiejszy mecz??

Gocin | 2009-09-13 10:23

mozna na stronie itvp jak dobrze pamietam:)

Gabol | 2009-09-13 10:52

jak ktos znajdzie audycje na necie najlepiej z wizja to niech poda link :)

Adam | 2009-09-13 11:13

Młody Wieprzęć już nie pracuje w klubie.

J.lo | 2009-09-13 11:14

Trzeba bylo jechac do swinoujscia a nie szukac transmisji na necie...internetowi napinacze heheheheh:)
Pozdro Południowe Damy czy Niedamy!!!
heheheheh

Gabol | 2009-09-13 11:33

jestem czlowiekiem pracujacym i jestem wlasnie w trasie wiec przestan sie napinac a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to zamilcz.

J.lo | 2009-09-13 11:36

zartowałlem i napewno nie bylo to do ciebie skoro jestes w trasie i pracujesz ...do kogo to bylo ....domysl sie
sam siedze w domu
szacun dla mlodych ktorzy tam pojechali a ktorym nikt w tym nie pomogl a jescze sie ich wyparli-judasze

Z krytej | 2009-09-13 11:43

ja akuratnie jestem za granicą
ale tak poważnie jakby ktoś miał jakiegoś linka niech wrzuci.

Malibu_bzc | 2009-09-13 11:51

Kibic | 2009-09-13 11:52

Pogada beznadziejna w Swinoujsciu, desz pada.

Z krytej | 2009-09-13 12:06

dziękówa!!!!
STALÓWKA!!!!

Robert99 | 2009-09-13 12:11

olszewski jes debest ;)

Kibic | 2009-09-13 12:12

Zianie :)

Rocky\"stal\"one78 | 2009-09-13 12:18

....kapitalna strata Uwakweeeee - fart ze nie padla brama

Kibic | 2009-09-13 12:23

Abel cieniutko...

Z krytej | 2009-09-13 12:54

pogode mają do bani.
a ten olszewski to wogóle jakaś pomyłka.
szkoda straconej bramki

Stalex | 2009-09-13 17:09

Widzę że dla niektórych niewesoła sytuacja stalówki jest zabawna. Panowie to nie jest śmieszne!
Post związany z pismem stowarzyszenia do klubu skomentowało kilkanaście osób, z czego pare sensownych wypowiedzi.....Na stronie stowarzyszenia oba pisma przeczytało 98 osób.
Komentarz do tego-ŻENADA.
Wniosek z tego że łatwiej napinać się na necie, dawać rady trenerowi i działaczom, niż podać sensowne propozycje.Zgadzam sie z wieloma wpisami, sensownie pisze EDEK38 ale mam wrażenie że w naszym środowisku dzieje się niewiele lepiej niż w klubie:)
Dlaczego?Bo dla niektórych było "fajnie" jak się wygrywało, dla innych jak można coś zarobić przy okazji, jescze inni byli z tym klubem od dawna na dobre i na złe, ale teraz też w związku z sytuacją ale nie w klubie tylko naszym środowisku stoją trochę z boku. Niby jesteśmy zgrani i lojalni a teraz wychodzi że nie do końca.
Dlaczego tak myślę bo mam wrażenie że treść pisma i jego odpowiedzi dla mało kogo ma jakieś znaczenie. Nie rozpoczeła się jakaś sensowna dyskusja nad tym co dalej, więc zakładam że tak naprawde niewielu ludzi interesuje los naszej STALÓWKI
Pojawiają się wpisy typu;
GREEN HAMMER- "będzie spotkanie ważnych ludzi i zobaczymy....."Śmie szne bo żeby się spotkać nie trzeba wielkiej afery tylko sensowne propozycje zmian...i kto niby jest ten ważny
Kolega który podpisuje się "~" podaje jakieś pomysły, szkoda tylko że część z nich wzięta jest z księżyca i ma się nijak do sytuacji prawnej klubu, vodexu i mosiru.
EDEK38 denerwuje się na każdy wpis który jest inny niż on sobieby tego życzył.
Więc wprowadźmy jak w chinach cenzurę i niech wypowiedzi będą zgodne tylko z jedną ideologią.Przypomina m że to jest wolny kraj, proszę o więcej tolerancji i nie obrażanie jeden drugiego, jakby to coś miało zmienić.Każdy ma prawo do innego zdania.Szanujmy innych to ktoś bedzie sznował nas. I tu ukłon w stronę słynnego BZC.
Panowie z BZC Wy nie jesteście święte krowy i naprawde z całym szacunkiem nie macie monopolu na rację.
Zresztą temat naszego środowiska to temat rzeka i do niektórych mimo wszystko nic nie dociera....
Powróćmy do sytuacji w klubie.
Tak się składa że jestem współautorem pisma stowarzyszenia i orientuję się co nieco w sytuacji klubu,mosiru i całej otoczki ze sportem związanej.
Zgadzam się że odpowiedź jest lekko mówiąc bez konkretów a zwalanie wszystkiego przez zarząd na brak pieniedzy świadczy o nieudolności tegoż zarządu.W piśmie wskazaliśmy, jak można zwiększyć wpływy do klubu, pomogliśmy jako stowarzyszenie zorganizować od sponsorów kasę na nowe bilety itp. Szkoda żeby zmiany które mimo wszystko rozpoczeły się w klubie skończyły się na buńczucznych wypowiedziach internetowych pseudofachowców i degradacjoi do II ligi.
Nie wystarczą ani same pisma stowarzyszenia, ani awantury i wymachiwanie pięściami przez co bardziej nerwowych kibiców.Aby walczyć o kolejne zmiany w klubie musimy działać wspólnie, stowarzyszenie i wszystkie inne grupy kibiców.Bo w pojedynkę nie zdziałamy nic. W stowarzyszeniu jest raptem kilkanaście osób z czego czynnie działa kilka, na dodatek niktórym niewiadomo czemu ta działalność przeszkadza:) W stowarzyszeniu ludzie poświęcaja swój czas i pieniądze, a przecież Ci ludzie też mają rodziny, pracę i nic z tego nie mają za wyjątkiem niewybrednych komentarzy wspomnianych wyżej wszystkowiedzących "fachowców"
Jeżeli ktoś ma zarzuty do działalności stowarzyszenia to najprościej jest założyć własne i wykazać się skutecznym działeniem a nie napinaniem na necie. Życzę powodzenia:)
Wracając do organizacji sportu w STALÓWCE:
W punkcie nieudolności zarządu zgadzam się z większością kibiców tylko tak naprawdę ten zarząd jestpoprostu ..."malowanym" zarządem bez rzadnej realnej władzy.W fazie przekształceń huta przekazała klubowi Wodex który maił zapewnić fundusze na działalność Klubu.Z czasem w wyniku tego że pracownicy wodexu zostali członkami klubu sytuacja się odwróciła to wodex przejął władzę w Klubie.W zarządzie jest 2 osoby ze strony miasta, czy jak kto woli prezydenta a pozostali ludzie to są pracownicy Wodexu z wyjątkiem "malowanego" prezesa....
Przewodniczącym rady kontrolno-rewizyjnej jest pan Żak który jednocześnie jest szefem Wodexu.
TAK NAPRAWDĘ REALNĄ WŁADZĘ W KLUBIE SPRAWUJE WŁAŚNIE PAN ŻAK!. Ma instrumenty jako przewodniczący rady do kontroli finansów klubu, a jednocześnie jego pracownicy zasiadający w zarządzie wykonują tylko jego polecenia.
Dlatego denerwują mnie akcje typy machnie kluczami przed nosem szlage kluczami i pięściami albo wyzywanie Bogu duch winnego Adama Krotoszyńskiego.Zły adres!
Zastanawia mnie tylko czy to niewiedza, jak jest zorganizowany klub czy świadome działanie niektórych osób maących wpływ na nasze (kibiców) poczynania.Odrębna sprawą jest mistyfikacja naszego prezydenta który udaje że chce coś zrobić i mieć wpływ na działania klubu, a jednocześnie jego 2 osoby w zarządzie nie robią nic. Wg. tych osób jeżeli nie ma pieniędzy to "nie trzeba zgłaszać drużyny do rozgrywek"-To jest pomysł jednego z panów rekomendowanych do zarządu przez prezydenta. Niech ten pan albo najlepiej prezydent ma to odwagę powiedzieć wprost kibicom i mieszkańcom naszego miasta, że jedynym pomysłem jakim owe władze miasta dysponują na działanie sportu zawodowego jest - jego zlikwidowanie...
Prezydent i jego udział w sporcie to całkowicie odrębny temat i nie chcę go tu rozwijać ale chciałem zauważyć że taki klub w takim mieście jak stalowa wola,bez sponsora strategicznego i bez wsparcia władz miasta sobie poprostu nie poradzi!
To jest oczywiste i można tylko przedłużać jego agonię.
Dla niezorientowanych chciałem terza wyjaśnić że ZKS Stal to nie jest to samo co MOSIR i wszelka działalność gospodarzcza związana z obiektami mosiru włącznie ze stadionem, związana jest z MOSIREM czyli miastem i Panem Prezydentem. Klub zajmuje parę pomieszczeń i nie jest właścicielem żadnego z nich, tak poprostu jest więc zanim domorośli biznesmeni przedstawią pomysły na jaka kolwiek działalność na obiektach Mosiru niech rzetelnie przeanalizują możliwości.Atmosfera jest wystarczająco podgrzana i nie trzeba dodatkowo jej nakręcać.
W dużym skrócie wyjaśniłem kwestie często poruszane w komentarzach, a które nie do końca tak wyglądają jak je niektórzy przedstawiają.
Zainteresowanym szerszą rozmową na temat naszego klubu polecam się na priva bo nie ma sensu pruć się tu w komentarzach gdyż mam wrażenie że poczytnością cieszą się tu wpisy "tego w.y.j.e.b.a.ć a tamtemu to w.p.i.e.r.d.o.l.i.ć a ten to szmata
Co prawda każdy ma prawo do swojego zdania ale w granicach przyzwoitości.
Pozdrawiam wszystkich którym leży na sercu dobro stalówki a zwłaszcza śmiałków którzy pojechali do Świnoujścia.Pozdro Johnyy
I przepraszam Edka38 że nie na temat i może nie po jego myśli....

Fcstalówki | 2009-09-15 09:48

» http://www.dailymotion.pl/user/pawel.....

Propaganda. Na youtube nie ma dzwięku? wie ktos czemu?

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski
2023-06-04, godz. 17:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Sokół Sieniawa - Stal Stalowa Wola

Sokół Sieniawa             Stal Stalowa Wola

0 : 4

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Stal Stalowa Wola 31 20-5-6 65
2 Wieczysta Kraków 31 18-7-6 61
3 Avia Świdnik 31 16-11-4 59
4 KSZO Ostrowiec Św 31 16-7-8 55
5 Cracovia II 31 15-5-11 50
6 Wisłoka Dębica 31 14-7-10 49
7 Podlasie Biała Podlaska 31 12-12-7 48
8 Czarni Połaniec 30 14-2-14 44
9 Sokół Sieniawa 31 13-4-14 43
10 Orlęta Radzyń Podlaski 31 13-4-14 43
11 Korona II Kielce 31 10-9-12 39
12 Podhale Nowy Targ 31 11-6-14 39
13 ŁKS Łagów 31 11-4-16 37
14 KS Wiązownica 30 9-6-15 33
15 Unia Tarnów 31 8-9-14 33
16 Chełmianka Chełm 31 7-10-14 31
17 Wisła Sandomierz 31 7-6-18 27
18 Lublinianka Lublin 31 6-2-23 20

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
Avia Świdnik 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

STAL - Tłoki Gorzyce (5:0)
2005-06-11
Ilość zdjęć: 51
Wyświetleń: 190 845 razy
STAL - Gryf Wejherowo (1:0)
2017-04-29
Ilość zdjęć: 45
Wyświetleń: 116 630 razy
Górnik Łęczna - STAL (0:0)
2009-04-22
Ilość zdjęć: 8
Wyświetleń: 43 512 razy
STAL - Concordia Elbląg (3:0)
2013-10-26
Ilość zdjęć: 21
Wyświetleń: 59 913 razy
Osób Online: 5 / Czas gen. strony: 0.00884
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |