Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Janusz Białek : Stal nie jest słaba.

Janusz Białek : Stal nie jest słaba.

Nowy trener piłkarzy ze Stalowej Woli Janusz Białek, ma utrzymać zespół w pierwszej lidze.

 

Janusz Białek należy do trenerów lubiących prawdziwe wyzwania. Szkoleniowiec zdecydował się objąć zespół pierwszoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola, którzy są na ostatnim miejscu w tabeli, po dziesięciu kolejkach zdobyli zaledwie pięć punktów.

W nowego trenera "Stalówki” mocno wierzą kibice, uważają go za "mocnego” człowieka, który wyciągnie drużynę z dna. Janusz Białek przypomina, że w przeszłości obejmował już zespoły będące w jeszcze gorszej sytuacji…

JEST POTENCJAŁ

Nowy trener rozpoczął pracę z piłkarzami Stali we wtorek, ma niewiele czasu, by przygotować ich do kolejnego spotkania, w sobotę w Stalowej Woli z Pogonią Szczecin. Ale wierzy, że z grą zespołu będzie lepiej.

- Swego czasu rozpocząłem pracę w Groclinie Grodzisk Wielkopolski, gdy ten zespół po dwunastu kolejkach miał jeden punkt na koncie - mówi Janusz Białek. - Ale udało nam się uniknąć degradacji. Uważam, że Stal też nie jest tak słabym zespołem, by zajmować miejsce w dole pierwszoligowej tabeli. Być może piłkarze żyli jeszcze udaną dla siebie rundą wiosenną poprzedniego sezonu i wydawało im się, że jesienią będą bez problemów osiągać dobre wyniki. Ale stało się inaczej. W Stalowej Woli nie brakuje graczy o dużych umiejętnościach i dużym doświadczeniu, jest potencjał. Teraz naszym wspólnym zadaniem jest, by przełożyć to na wyniki. Nie chcę mówić o celach, jakie przede mną postawiono, bo rozpocząłem dopiero poznawanie zespołu. U mnie każdy zawodnik ma teraz czystą kartę i od niego zależy, jak wykorzysta swoją szansę.

TAK JAK W GROCLINIE

Zarząd Stali, powierzając szkoleniowcowi funkcję trenera piłkarzy, liczy, że pod wodzą Janusza Białka, stalowowolanie utrzymają się w pierwszej lidze. Na atmosferę w zespole mają wpływ jednak także zaległości finansowe wobec zawodników.

- Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja - uważa Janusz Białek. - Ci, którzy oceniają grę zespołu, muszą wiedzieć, że życie piłkarza czy trenera nie zawsze jest usłane różami. Ale też wiadomo, jakie są realia. Chciałbym, by w Stali sprawy organizacyjno-finansowe mogły być tak poukładane, jak w czasach, gdy pracowałem w Groclinie Grodzisk Wielkopolski, ale każdy klub ma swoją specyfikę. W Grodzisku osiągaliśmy sukcesy, a gra zespołu oparta była między innymi na wychowanku Stali, Piotrze Piechniaku. W Stalowej Woli obecnie też nie brakuje dobrych piłkarzy.

Szkoleniowiec zamieszkał w Stalowej Woli, nie będzie dojeżdżał z Mielca, gdzie prowadził trzecioligową Stal.

- Wydaje się, że to nie duża odległość pomiędzy obydwoma miastami, ale wolę być jednak na miejscu - zdradza Janusz Białek. - Czy mam jeszcze na coś czas poza piłką? Mówiąc szczerze, to nie. Wyjazdy, treningi, mecze, przygotowania, temu poświęcam więcej czasu nieraz niż swojej rodzinie. Ale taki jest urok pracy trenera.

 

Źródło : www.echodnia.eu

Komentarze (22)

Johny | 2009-09-24 12:49

Panie Januszu - powodzenia na nowej drodze życia...!!!!
Moim zdaniem pieniądze powinny być w jak najszybszym czasie zapłcone piłkarzom. W końcu to ich pieniądz wybiegany w poprzednim sezonie. Gra jest ich pracą, a każdy pracując oczekuje w zamian wynagrodzenia - to normalne! A klub skoro ma zaległości, to powinien się z nich wywiązać, no bo inaczej motywować swoich pracowników ( piłkarzy) do pracy? Pewnie, że czasy są trudne i w klubie się nie przelewa. Wobec tego trzeba szukać takich rozwiązań, które pomogą na znalezienie pieniędzy-sponsorów. Żaden sponsor się nie pojawi, jeżeli nie będzie spółki i nie będzie wiedział jasno jak obracany jest jego pieniądz. To jest dzisiaj podstawowy warunek finansowania sportu. Nie wiem czy spóka nie jest powoływana w dalszym ciągu świadomie, czy nie,. ale dziwne jest, że w przypadku sekcji kosza dało radę, a w przypadku piłki nożnej o spółce się tylko gada. I to od dwóch lat@!!!!!!

Nairam | 2009-09-24 13:22

Janusz zycze i Tobie i Zespolowi zrealizowania celow...:)

Biggie | 2009-09-24 13:34

Johny na koszu zalozyli SSA bo to jest wymog przystapienia do rozgrywek ekstraklasy koszykarzy, a skoro Unibet Liga tego nie wymaga to i dzialacze sie z tym nie spiesza, proste. Ile zalet ma utworzenie SSA wystarczy spojrzeć na Dolcan, oni od dawna funkcjonuja jako spolka i widac jak im sie powodzi :P

Johny | 2009-09-24 14:00

Biggie - własnie o tym mówię, że na koszu się dało. Wymóg wymogiem, ale jeżeli komuś chodzi o dobro klubu ( nieważne czy jest jakiś wymóg), to podejmuje się takie kroki, które -ogólnie rzecz ujmując - mają coś poprawić, pomóc. Stworzenie Spółki jest jedyną drogą. W przeciwnym razie w sponsoring może się bawić ktoś typu Pan Kwieciński ( nic mu nie ujmując, bo chylę czoła, że mu się chce - chodzi tylko o pokazanie, że pieniądze będzie dawał Przedsiębiorca, a nie firma w szerszym tego słowa znaczenoiu). Są dwie opcje: albo ludziom w Zarządzie celowo chodzi o niepowoływanie spółki, bo mają coś z tego, że jest jak jest i tak jest łatwiej, albo są kompletnie nieodpowiedzialni, niedouczeni i nie znają realiów. Podałeś przykład Dolcanu - najlepszy przykład z możliwych.
Pozdrawiam

Lukik223 | 2009-09-24 14:04

JAK WYGRAMY Z LECHEM TO SPONSOR SIĘ ZNAJDZIE. POZDRO NA POGONI I PP

Jp88 | 2009-09-24 14:29

Białek pokonał kiedyś Murinio. » http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll.....

Biggie | 2009-09-24 14:43

Z czystej ciekawości pokusiłem się o zestawienie SSA w Unibet Lidze:

Widzew od 2007
Zabrze od 1996
Pogoń od 2007
Dolcan od 2000
Kszo od 2004
Łęczna od ?
ŁKS 2006
Petra od ?

Dane wziąłem z 90minut.pl (tam gdzie pytajnik danych nie podano ale na SA jednoznacznie wskazuje oficjalna pełna nazwa klubu)
Jak widać na obecną chwilę wszystkie spółki prócz nafciarzy są poza strefą spadkową, więc patrząc na statystyki utworzenie SSA w naszym przypadku byłoby bardzo wskazane. Pozdro'38

Johny | 2009-09-24 15:03

jeszcze przez chwilę pociągnę temat SSA.
Nie jestem tak blisko działań klubu jak pewne osoby, ale pomyślałem, że byłoby dobrze zadać oficjalne zapytanie do Zarządu w sprawie utworzenia SSA. Może Stowarzyszenie jako organ legalny i oficjalnie działający by takie pismo-zapytanie wystosowało.
Myślę, że nas wszystkich kibiców powinno interesować co w tym temacie?
Do zobaczenia w sobotę!

Cichy | 2009-09-24 15:11

Oto informacja ze strony wlasciciela Dolcanu:
1992 r.
Przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Dolcan Sp.z o.o. Firma rozpoczyna działalność sponsorską w klubie sportowym "Ząbkovia", remontuje obiekty klubowe i zmienia nazwę klubu na Dolcan Ząbki.

Poprawna kolejnosc to: SPONSOR Z DUZA KASA Z NIEPRZEPARTA OCHOTA NA JEJ WYDANIE (najprawdopodobiej lokalny, a takiego w Stalowej Woli BRAK) - PRZEJECIE KLUBU - SUKCES.
Zalozenie spolki nic nie da! Nasz klub wyglada na jajko a przy blizszym badaniu okazuje sie, ze to wydmuszka.

Cichy | 2009-09-24 15:19

Moze ktos mi napisac co takiego nasza Stal ma do zaoferowania dla potencjalnego sponsora? Tylko bez glupiego kopiowania ksiazek z zarzadzania i marketingu na AWF-e lub innej szkoly. Wiekszosc oferty dla sponsora nie dotyczy naszego klubu, a dlaczego, pomyslcie sami. Wiecej do zaoferowania ma Stal Mielec, Resovia, Stal Rzeszow i gdzie oni sa?

Noname | 2009-09-24 15:20

******************** *************
****************** ***************
Zapowiedź Stalówka - Pogoń Szczecin
****************** ***************
» http://www.youtube.com/watch?v=XhPxjP9IZr4
****************** ***************
****************** ***************

Kumil92 | 2009-09-24 15:54

Mam pytanie. Czy na mlyn mozna wejsc z pasiakiem Stali czy koniecznie z czarna koszulka? ;/ pytam bo widzizialem zapowiedz na youtube.
DZIEKI ZA INFO.

Biggie | 2009-09-24 16:08

nikt Cie nie wygoni z pasiakiem jednak nie wierze że nie masz nic czarnego w szafie :P

Bad boy 1938 | 2009-09-24 16:40

a moze na mecz z pogonia zrobic transparent
Wszyscy na lech poznan !!
pozdro

Gregorek | 2009-09-24 16:55

Dziewczyny wchodza za free??

Cyc-u | 2009-09-24 17:52

Dziewczyny wchodzą za 5 zł.

Adam | 2009-09-24 20:09

Widze, że nie którzy moczą się na myśl o naszym pucharowym rywalu czyli Amice Poznań.

Tom435 | 2009-09-24 20:47

Tak jasne że sie mocza bo to nie sa kibice tylko lansery i pajace ktore przychodza tylko na mecze bo poznan przyjedzie i sie sraja i zjawia sie w liczbie 5000tys. a prawdziwi przyjda w sobote dopingowac stal pozdro hutnicza

Bartekstw | 2009-09-24 21:35

racja.....na mecze ligowe przychodze godzine przed rozpoczeciem i jakos nie widze takiej wielkiej moblizacji i tlumow, przy wejciach jest tak ciasno, ze moglbym stado zolwi przeprowadzic przez z niei nikt by mi uwagi nie zwrocil hehe :D jeszcze 42 h i 26 min do meczu z Pogonia hehe :D

Daro | 2009-09-24 22:18

Raz piszecie "gdzie są Ci kibice z Widzewa itp", a jak ich nie ma to też jest źle :)

Zdecydujcie się, każdy kibic jest ważny bo poprzez kupno biletów jest sponsorem klubu.

Na przyszłość - nie patrzcie na innych tylko na siebie !

Chyba tylko w Ameryce Płd. i Turcji chodzą sami fanatycy :D

Ultrastal | 2009-09-25 07:18

Daro: tych , którzy przychodzą tylko na tzw. hity należałoby nazwać oglądaczami a nie kibicami. A reszta się zgadza. Oni też są potrzebni bo zostawiają pieniążki.

Tater | 2009-09-25 16:17

a ci co niszczą stadiony wyzywają piłkarzy swojej "ukochanej" drużyny przeskakuja przez ogrodzenie itp długo by wyliczać. Jak ich można nazwać? Kibicem? Broń Boże! przychodzi mi do głowy określenie jako skupisko hołoty

p.s. jeszcze wychodzenie w czasie meczu- kibit tego nie robi

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola

Górnik Łęczna             Stal Stalowa Wola
2018-10-27, godz. 19:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola

Znicz Pruszków             Stal Stalowa Wola

0 : 2

    
Adrian Dziubiński 31 (k) Sebastian Łętocha 65
Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Widzew Łódź 14 10-3-1 33
2 Elana Toruń 13 8-4-1 28
3 GKS Bełchatów 14 7-5-2 26
4 Olimpia Grudziądz 14 7-3-4 24
5 Stal Stalowa Wola 15 7-2-6 23
6 Radomiak Radom 13 6-3-4 21
7 Znicz Pruszków 15 5-6-4 21
8 Górnik Łęczna 14 5-5-4 20
9 Siarka Tarnobrzeg 14 5-3-6 18
10 Ruch Chorzów 13 4-5-4 17
11 Błękitni Stargard Szcz. 13 5-2-6 17
12 Gryf Wejherowo 14 4-4-6 16
13 Pogoń Siedlce 14 4-3-7 15
14 ROW 1964 Rybnik 14 3-6-5 15
15 Resovia Rzeszów 14 3-5-6 14
16 Olimpia Elbląg 14 4-1-9 13
17 Skra Częstochowa 14 3-2-9 11
18 Rozwój Katowice 14 2-4-8 10

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2018-10-27 Górnik Łę.. - STAL
2018-11-04 STAL - Gryf Wejherowo
2018-11-10 STAL - ROW 1964 Ryb..
2018-11-17 Resovia Rzes.. - STAL
2018-11-24 STAL - Elana Toruń
2018-12-01 Widzew Łódź - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1244) » Vielitz44 (805)
» Fanatyk38 (643) » Kamilosss (385)
» Koko (368) » Slim1938 (362)
» Stalowiak1938 (327) » Zatorze (296)
» Jaszczur (293) » Daro (290)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Stal Mielec - STAL (0:1)
2014-03-23
Ilość zdjęć: 54
Wyświetleń: 38 875 razy
STAL - Stal Rzeszów (0:3)
2004-11-06
Ilość zdjęć: 35
Wyświetleń: 38 841 razy
STAL - Pogoń Leżajsk (2:0)
2006-05-20
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 9 510 razy
STAL - Śląsk Wrocław (:)
2014-10-28
Ilość zdjęć: 47
Wyświetleń: 24 698 razy
Osób Online: 24 / Czas gen. strony: 0.05035