Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzy...

Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzymanie w pierwszej lidze?

Sławomir Adamus, były piłkarz i trener "Stalówki”, uważa, że należy budować w Stalowej Woli już nową drużynę.

 

Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzymanie w pierwszej lidze? Zawodnicy deklarują, że będą walczyć do końca, nie brakuje też opinii osób spoza klubu, że nie wszystko jest stracone. Są jednak również fachowcy, którzy mają inny punkt widzenia.

"Stalówka” po 19 kolejkach na koniec rozgrywek jesiennych ma zaledwie 10 punktów na koncie. I aż dziesięć "oczek” straty do pierwszego bezpiecznego zespołu nad strefą spadkową, MKS Kluczbork. Były szkoleniowiec stalowowolskiego zespołu, Sławomir Adamus, twardo i według niego realnie woli oceniać szanse naszej drużyny.



O tym, że Stal ma jeszcze według nich szansę na utrzymanie w pierwszej lidze, mówili dla "Echa Dnia” między innymi Andrzej Strejlau, były szkoleniowiec reprezentacji Polski czy Marcin Robak, napastnik Widzewa Łódź. Nie wiadomo, ile było w tym zwykłej kurtuazji, ale w to, że można się utrzymać, mocno wierzy też nadal choćby Tomasz Wietecha, bramkarz i kapitan Stali. Nie wszyscy jednak podzielają ten optymizm, za którym nie przemawiają wyniki drużyny jesienią.

- Ja życzę Stali utrzymania w pierwszej lidze i cieszyłbym się, gdyby tak się stało. Ale też nie boję się wyrazić swojego zdania, choć pewnie wielu kibiców może mieć mi to za złe, ktoś może się obrazić. Uważam, że na szanse pozostania drużyny w pierwszej lidze trzeba spojrzeć realnie i że są one niewielkie - mówi Sławomir Adamus, były piłkarz i trener "Stalówki”. - Jestem realistą, siedzę w piłce 30 lat i patrzę w pierwszoligową tabelę, widzę, kto jest przed Stalą. Uważam, że wyrzucanie pieniędzy w przerwie zimowej na nowych, drogich zawodników mija się z celem. Lepiej według mnie poświęcić rundę wiosenną na budowę nowej drużyny, która po krótkiej banicji w drugiej lidze szybko wróciłaby na zaplecze ekstraklasy.



Sławomir Adamus, który obecnie prowadzi trzecioligową Stal Kraśnik, uważa, że w zespole ze Stalowej Woli potrzebne są zmiany.

- Ja wierzę w mądrość trenera Janusza Białka i w to, że jest w stanie zbudować w Stalowej Woli ciekawy zespół w dłuższej perspektywie -
mówi 48-letni szkoleniowiec. - Są mądrzejsi ode mnie w tym klubie, ja tylko oceniam to z boku, wyrażam swoje zdanie. Uważam na przykład, że nie brakuje ciekawych zawodników w naszym regionie, którzy są warci sprawdzenia i mogliby stanowić o obliczu nowo budowanej drużyny w Stalowej Woli. I nie byliby według mnie gorsi od tych, którzy sprowadzani byli gdzieś z odległych zakątków Polski. Ja życzę "Stalówce” jak najlepiej i chciałbym, żeby była tu fajna drużyna. Według mnie na papierze zespół ze Stalowej Woli nie wyglądał przed sezonem gorzej kadrowo na przykład od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ale coś niestety nie "zaiskrzyło”. I to ostrowczanie mają teraz 25 punktów na koncie i spokojną zimę.

 

źródło : EchoDnia.eu

Komentarze (16)

Zuch | 2009-11-21 16:16

Szanse sa, ale bez zmian radykalnych zmian nic z tego nie bedzie. Potrzeba takich piłkarzy jak chociażby Cebula czy Karcz wtedy można mówic o walce o utrzymanie.

Koko | 2009-11-21 17:56

» http://www.youtube.com/watch?v=YMxFtSmutZQ piosenka może być ale podobna jak by była o STALÓWCE,RESOVI,RAKO WIE

Aleksander | 2009-11-22 09:55

PANIE ADAMUS,PAN to sprowadzales fantastycznych pilkarzy do Stalowki...CZYZYK byl najlepszym napastnikiem w historii stalowowolskiej pilki he he,albo taki Winiarski swietny skrzydlowy,SKONCZ PAN WSTYDU OSZCZEDZ!!!!!

Mw38 | 2009-11-22 10:55

I po ch** sie Aleksander spinasz, jak gość mądrze gada. Nie jestem zwolennikiem tego Pana, ale w tym przypadku go popieram.Nie ma sensu wydawać krocie na "gwiazdy" jak można powoli układać zespół, który w razie spadku będzie mógł zawalczyć o szybki powrót. Bo co wydadzą na jakieś gwiazdki, podpisza umowy na pół roku, a takie gwiazdki spier**lą od razu po ostatnim meczu. W budżecie będzie czarna dziura, a my będziemy w czarnej dupie.

ale
Jeśli wiara czyni cuda my wierzymy, że sie uda!

Henryk | 2009-11-22 11:45

stadion! fajny stadion mobilizuje piłkarzy i przyciąga kibiców.trzeba włodarzom przypominać o obietnicy przwebudowy stadionu bo się rozmyje .

Stalówek | 2009-11-22 11:58

mozna mowic o braku szczescia,nie wiem o braku formy czy zgrania ale ta druzyna w 5 czy 6 meczach u siebie 1 bramke!(Traore).pros ze mi wytlumaczyc jak nagle zgrani,doswiadczeni, dobrzy jak na 1lige obroncy moga puscic tych bramek kilkanascie(tracac nawet po 4 z Zabkami i Podbeskidziem!).mozn a poiwiedziec ze broni caly zespol.ale po analizie 1 czy 2 meczach mozna zmienic ustawienie w pomocy w taku czy w obronie.nie mozna takich samych bledow popelniac w niemalze 18 kolejnych meczach meczach!odszedl Karczu i Cebula,fakt i co?i po zespole?uwazam po analizie tej rundy(obiektywnie) ze o te 8-10pkt. powinnismy miec przynajmniej wiecej.moze przygotowania do sezonu byly o d.pe rozbić?moze komus sie nie chce grac?nie wiem,naprawde.w Naszym przypadku 5 kolejek na wiosne moze zmienic diametralnie uklad tabeli.z tym ze jak powiedzial Adamus nie ma gwarancji ze ci zawodnicy ktorzy mieliby do Nas przyjsc na wiosne powiedzmy o duzym potencjale graliby ''swoje''.tak patrzac wszytskie 3 druzyny nad Nami mamy u siebie.Kluczbork,Gor zow tez.wszystko jest mozliwe.do zobaczenia na wiosne!bedzie dobrze.

Stalówek | 2009-11-22 12:04

te 5-6 bramek straconych to oczywiscie chodzi mi o wiosne:)

Heja | 2009-11-22 21:35

kazdy nas skazywal na porazki a co koszykarze znow pokazali klase wygrali w warszawie 75:77 !!!!
STALOWKA wyjazd bardzo udany

Mariusz | 2009-11-22 22:28

Dla zaintersowanych :

2009-12-29 godz.18:00 PGE Turów Zgorzelec - Stal Stalowa Wola ten mecz będzie LIVE w TVP SPORT

Ad_stalowka | 2009-11-22 22:44

no tak specjalnie dali mecz z Turowem zeby te oszolomy z tvp potwierdzili swoje racje o slabosci druzyny koszykarzy.Z drugiej strony mecz moze byc ciekawy i licze na sensacje.Ale by sie eskperci z tvp zdziwili,zatkalo by ich.

Magik | 2009-11-23 09:53

Nawet sam Adamus mówi że nie mamy szans. Taka prawda ale niektórzy jescze wierza :).Trzeba budować nową piłke stalowowolska!!!Trze ba pościągać wychowanków z całego rgionu,rozgladnac sie po naszym regionie może nie w resovii ale w stali krasnik,spartakusie, gornikuII czy unii sarzyna -mamy tam trenera naszego Brzeżińskiego i wychowanków Wtorek,Horajecki,Jud a(grał już u nas).Storzyć druga drużyne aż wstyd że klub I ligowy nie ma drużyny rezerwowej!!!Ale prawda jest taka nie stać ja na nią!!!

Ramzes | 2009-11-23 10:05

Trzeba budowac nowa pilke w Stalowej Woli to jest fakt,trzeba rowniez smialo patrzec w przyszlosc.LEcz nie zapominajmy nigdy dzieki komu klub znalazl sie w takiej sytuacji!!! moim zdaniem pilkarze sa na rownii z zarzadem jesli chodzi o ta sytuacje i jesli trzeba bedzie wymienic polowe pilkarzy,bez zadnych sentymentow pomacham im na dowidzenia

Ad_stalowka | 2009-11-23 10:35

to wstyd ze nie ma drugiej druzyny, od dawna sa tylko plany i plany a to Retman a to cos i dalej nie ma druzyny rezerw.Ja juz w glupie gadanie tych dziadow nie wierze i nie uwierze poki nie zobacze.Nie ma w ogole urodzaju na pilke w tym miescie.Nie ma nawet osiedlowych druzyn grajacych w a klasie okregowce.Juz Tarnobrzeg ma multum takich druzyn (miedzyinnymi Wspolnota,ISkra Sobow,Mokrzyszow,Kon iczynka Ocice) a u nas jest jedna Stal bez rezerw, grajaca najawyzej z Podkarpacia ale bez zadnych rezerw a te dziady dalej nic z tym nie robia,bo po co.I niech nie pie.... ze nie ma kasy bo nawet juz Sokol Nisko ma rezerwy.Jetem tez szalenie ciekaw co ze stiadionem,czy po komedii z drzewkami nie dojdzie kolejny cyrk i znow odloza.I tak beda odkladac tak jak z ta druzyna rezerw czyli gadanie i plany plany plany i na tym sie skonczy..

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard Szcz.

Stal Stalowa Wola             Błękitni Stargard Szcz.
2019-03-02, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola

Widzew Łódź             Stal Stalowa Wola

0 : 0

    
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Radomiak Radom 21 12-5-4 41
2 Widzew Łódź 20 11-6-3 39
3 Elana Toruń 21 9-9-3 36
4 GKS Bełchatów 21 9-9-3 36
5 Górnik Łęczna 21 9-7-5 34
6 Olimpia Grudziądz 21 9-4-8 31
7 Stal Stalowa Wola 21 9-4-8 31
8 Resovia Rzeszów 20 8-5-7 29
9 Skra Częstochowa 21 8-4-9 28
10 Znicz Pruszków 21 7-6-8 27
11 Gryf Wejherowo 21 7-5-9 26
12 Ruch Chorzów 21 6-7-8 25
13 Błękitni Stargard Szcz. 21 7-3-11 24
14 Pogoń Siedlce 21 6-5-10 23
15 Rozwój Katowice 21 5-6-10 21
16 Siarka Tarnobrzeg 20 6-3-11 21
17 ROW 1964 Rybnik 20 3-9-8 18
18 Olimpia Elbląg 19 4-5-10 17

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
Resovia Rzeszów 0 km 0
Widzew Łódź 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1248) » Vielitz44 (827)
» Fanatyk38 (652) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (368)
» Stalowiak1938 (329) » Jaszczur (296)
» Zatorze (296) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Wisła Puławy - STAL (0:2)
2014-09-20
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 11 534 razy
STAL - Śląsk Wrocław (:)
2014-10-28
Ilość zdjęć: 47
Wyświetleń: 25 884 razy
STAL - Motor Lublin (0:0)
2005-11-05
Ilość zdjęć: 7
Wyświetleń: 13 310 razy
STAL - Arka Gdynia (0:0)
2002-09-28
Ilość zdjęć: 12
Wyświetleń: 19 814 razy
Osób Online: 20 / Czas gen. strony: 0.03594