Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Na wiosnę ruszy budowa nowoczesnego stadionu.

Na wiosnę ruszy budowa nowoczesnego stadionu.

Stalowowolscy piłkarze oraz kibice cały czas czekają na obiecany stadion. Jak na razie pojawiają się coraz, to inne komplikacje – drzewo, które trzeba wyciąć, czy przestarzałe zapisy w planie zagospodarowania. Kiedy zakończy się rozwiązywanie problemów ruszy budowa boiska. W tej sytuacji fanom piłki nożnej pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

Nowy stadion, który stanie na miejscu starego zlokalizowanego przy ulicy Hutniczej będzie dumą miasta. Zostaną wybudowane kryte trybuny mieszczące 10 tysięcy fanów piłki nożnej. Obecnie jest już wykonany projekt stadionu. Trwają pracę nad technicznymi planami budowy. Brakuje jedynie pozwolenia na budowę, bez którego ani rusz. Takie pismo wydaje Starostwo Powiatowe. Jednak, aby je otrzymać inwestor, czyli władze miasta musi przedstawić odpowiednie dokumenty. Zgromadzenie stosownych pism nie jest takie proste.

Na początek konieczne było dokonanie sprostowania spraw własnościowych i geodezyjnych. Następnie trwały negocjacje dotyczące sosen, które w efekcie końcowym przeznaczono do usunięcia. Później okazało się, że opracowany projekt stadionu nie jest zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. Radni dokonali stosownych zmian w planie i przekazali go wojewodzie. Obecnie oczekuje on na jego akceptację. Jeżeli zostanie uznany za poprawny to wojewoda wyda pozwolenie na budowę.

Prezydent miasta – Andrzej Szlęzak zapewniał, że budowa stalowowolskiego stadionu rozpocznie się jesienią 2009 roku. Jednak plany te uległy modyfikacji i na chwilę obecną rozpoczęcie prac planuje się na wiosnę 2010 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prace związane z budową potrwają cztery lata. Koszt inwestycji to kwota rzędu 50 milionów złotych.

 

źródło : StaloweMiasto.pl

Komentarze (18)

Tomeks | 2010-01-12 07:26

Oby to była prawda, teraz SKSSW powinno wziąć w swoje ręce sprawy stadionu i pomóc Prezydentowi w jego budowie. Można np. sprzedać prawa do nazwy stadionu za niezłą sumkę - myślę że kilka firm byłoby tym zainteresowanych. Pieniądze przeznaczyć oczywiście na budowę stadionu.

Edek38 | 2010-01-12 08:34

SKSSW robi/robilo wiele w sprawie stadionu.Gdyby reszta zainteresowanych robila swoje to prace trwaly by od dawna .
Pierwsze obietnice nowego stadionu w miescie pojawily sie wraz z pierwszym awansem do 1 ligi [20 lat temu].Co sie zmienilo od tamtej pory kazdy widzi.Kiedys miasto i huta byly bardzo bogate,przespano ten okres .Obecnie nie ma juz kasy od sponsorow a i miasto uszczupla fundusze na budowe stadionu.
Bedzie bardzo ciezko z realizacja planow.
Jak to u nas, pozostaje nam miec nadzieje i wierzyc!!!

Lubelak | 2010-01-12 09:49

Edek, a probowaliście już szukać kasy z funduszy UE? Albo przez Sejmik Wojewódzki, jest tam nasz człowiek.

Magic | 2010-01-12 12:26

Kamil Karcz nie załapał się do kadry Cracovii, która pojechała na obóz przygotowawczy do Spały. Być może zawodnik trafi do Stali Stalowa Wola, w której grał już w poprzednim sezonie.

- Rzeczywiście negocjujemy z Cracovią. Rozmowy są jednak na takim etapie, że jeszcze nie można przesądzać, czy zakończą się po naszej myśli. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja - powiedział trener Stali Janusz Białek.

Ramzes | 2010-01-12 12:44

Prawda jest taka,ze jak pisal Edek stadion buduja juz 20 lat:D,fajnie jednak by bylo gdyby wlasnie nasze pokolenie stalo sie swiadkiem takiego cudu na tej nadsanskiej ziemi.

Pokal | 2010-01-12 14:35

"Pierwsze obietnice nowego stadionu w miescie pojawily sie wraz z pierwszym awansem do 1 ligi [20 lat temu] ''
Prawda jest taka że dwadzieścia lat temu już była gotowa konstrukcja na trybunę nad ulicą Hutniczą ale 89 rok sprawił że inwestycja przepadła...

Zatorze | 2010-01-12 22:21

Lubelak z przykrością muszę stwierdzić że kasę z UE czy z Sejmiku ktoś już nam buchnoł sprzed nosa. Dla nie wiedzących powstaje drugi obiekt w mieście dla sprinterów itp itd. Kolejny taki budżet jest nie możliwy, jeśli my byli byśmy pierwsi to atleci by nic nie dostali. A tak to jak to bywa kolejny raz zostaliśmy na lodzie.

Zatorze | 2010-01-12 22:24

Aha co do SKSSW to powiem wprost to nie fundacja która będzię za was wszystko załatwiać liczymy na Waszą pomoc. Oczywiście z góry dzięki. Razem możemy nakręcić ta całą niemoc tego pseudo zarządu.

Daro | 2010-01-12 22:38

Zatorze, z tego co się orientuję to było jeszcze inaczej.

Wniosek o kasę z Unii na dofinansowanie stadionu piłkarskiego był wcześniej.

To są dwa różne projekty i nawet jakby w tym samym czasie starały się o dofinansowanie to i tak nie byłyby liczone jednakowo. Należą zupełnie do innych kategorii (głownie pod względem budżetu potrzebnego do realizacji).

Stadion lekkoatletyczny jest około 7-krotnie tańszy.
Po za tym, na pewno większe szanse ma mniejszy projekt. Jeszcze do tego dochodzi fakt szkolenia młodzieży i w tym obecnie stadion lekkoatletyczny bije piłkarski na głowę w staraniach o środki (praktycznie każdy projekt "inwestujący" w młodych ludzi dostaje kasę).

Już jakiś czas "siedzę" w temacie nowo budowanych stadionów w Polsce (mniejszych i większych) i nie przypominam sobie aby jakikolwiek stadion typowo piłkarski dostał wsparcie.

Jednak o czym my mówimy, bo dla mnie niepoważne jest staranie się o środki bez dokumentacji technicznych i pozwoleń. Jeżeli całe przedsięwzięcie byłoby przygotowane perfekcyjnie od początku to na pewno jakieś szanse by były.

Ten sam projekt nie może starać się ponownie o środki (chyba, że odwołania) więc trzeba mieć nadzieję, że jednak w ciągu czterech lat miasto udźwignie ten ciężar, może znajdzie się jakiś sponsor, który przynajmniej wspomoże.Zatorze | 2010-01-12 22:50

Daro i tu nie bede sie kłucił bo to samo mam na mysli ale moge ci powiedziec tylko jedno ze UE kase moze dac na jedną iwestycje tego typu jesli chodzi o stadion. chyba ze jest mozliwosc uzyskania tego typu kasy w nastepny rok czyli na drugi ale tego to juz nie wiem.

Stalex | 2010-01-12 23:02

Spokojnie.
Artykuł nie wnosi nic nowego i troche mija się z prawdą. Wystarczy spojrzeć na fundusze jakie zostały zarezerwowane w budżecie miasta na budowę stadionu w tym roku tj. 2010. Proponuję sobie policzyć samemu ile lat potrwa budowa mnożąc tą kwotę przez lata :)
Zatorze ma racje, kasa z UE poszła na stadion lekkoatletyczny z tego powodu choćby że tam był gotowy projekt. Nie jest tak że tej kasy jest bez ograniczeń, stąd jedne projekty są finansowane, a inne nie.
Projekt wykonawczy (podkreślam wykonawczy) stadionu przy Hutniczej ma być ukończony do końca lutego i dopiero po jego ukończeniu i otrzymaniu niezbędnych pozwoleń można pisać projekt o dofinansowanie z UE. Szkoda tylko, że poza projektem stadionu nikt nie ma pomysłu na zagospodarowanie ciekawych terenów wokół, gdzie na całą infrastrukturę dużo łatwiej jest dostać dofinansowanie....
Stąd śmiem twierdzić że autorzy newsa albo pisali go na zlecenie urzędników, albo potraktowali temat powierchownie. Z tego co piszą to nie kontaktowali się z architektem, który wyjaśniłby napewno najwięcej....
Wszyscy którzy chodzą na spotkania stowarzyszenia doskonale znają temat i wiedzą że nie jest on taki prosty, bo w ostatniej chwili nanoszone były zmiany w projekcie które sprawią że nie będziemy się go wstydzić.
Daro z całym szacunkiem wiesz sporo, ale nie dokońca bo są stadiony w tym piłkarskie budowane z wykorzystaniem funduszy unijnych. Trzeba tylko ludzi z wizją którzy potrafią to wizję "sprzedać" innym a nie tylko rządać i oglądać się że tak poważną inwestycję pociągnie samo miasto.
A tak całkowicie na marginesie to stowarzyszenie nie jest lekiem na całe zło. Ludzie! O dofinansowanie może się starać inwestor czyli miasto. Tak już po chłopsku to stowarzyszenie nie jest stroną w tej inwestycji, więc odpuśćcie takie kosmiczne pomysły.
I jescze jedno; oprócz projektów, pozwoleń i wszystkich świstków potrzebna jest dobra wola ludzi a w zasadzie naszych decydentów czyli prezydenta, a z tym bywa różnie. Wszyscy wiemy że nie jest on fanem piłki - oględnie mówiąc. Na dodatek dochodzą układy czysto towarzyskie, więc Daro skoro jesteś tak zorientowany to powinieneś też wiedzieć dlaczego kasę dostał w tym roku "Energetyk"
Pozdrawiam

Stalex | 2010-01-12 23:05

Zapomniałem o najważniejszym. Budowa ruszy bo to jest rok wyborów samorządowych. Może nie wiosną, ale napewno ruszy :) przed jesienią.

Edek38 | 2010-01-13 08:09

"Dwa grosze" dodam do wpisu wyzej.
Przyznane srodki na ten rok sa hmm...smieszne w skali calej inwestycji.Wersja pesymistyczna jest taka, ze :
prace rusza,
kasa sie skonczy,
trybuna bedzie zamknieta[ no bo prace niby "w toku" ],znane widoki z wielu stadionow w kraju.
no i bedziemy czekac na nastepne srodki,ktore pozwola w 2011 kontynuowac budowe.

no ale nie ma co gdybac.Badzmy dobrej mysli;]

Lubelak | 2010-01-13 10:14

Trochę sprostowań:
stadion lekkkoatletów Sparty (dawniej sekcji Stali przypominam), będzie zrogbiony z fudnuszy UE i to woadomo od dawna. Nie ma się co sprzeczac bo ten stadion i jego zaplecze jest w katastrofalnym stanie i pilnie potrzebuje remontów, nawet szybciej niz piłkarski. To fakt. faktem jest też to, że prezesem jest osoba obecna w świecie rządzacych i pracująca (?) w Urzędzie Miasta. Z pewnoscia mialo to znaczenie. to też fakt.
Stadiony piłkarskie w PL sa dofinansowane z UE, przykład stadion Motoru (fakt, zanim powstanie to może cały Lublin już będzie za Stalówką:) ale kasę ma zaklepana, że się nie buduje winna lubeslkich urzedników. Znałem przynajmniej kilka innych przypadków z całej Polski, że takie stadiony kase dostały. czy jest możliwośc aby nasz kiedyś , za rok, 2, 3 dostał? najlepiej pogadac z kimś kto sie funduszami unijnymi zajmuje. Z racji szkolenia młodziezy szanse są duże tylko ktoś się musi za to wziąść. Ktoś z UM Stalowa WOla a nie klubu dla przypomnienia.
Że kasa w tym i następnym roku jest mała to tez niestety fakt, wystarczy raptem na jedną, kiepską trybunę....

Lubelak | 2010-01-13 10:17

co do kwestii jednego projektu tego typu, na pewno można wyciagac kase na kwestie szkolenia mlodych i ich zaplecza. wiec kwestia przebudowy bocznych boisk, nawet budynku socjalnego, zakup autobusu sie w tym mieści.

Z ciekawości, ktoś wie co to za hala sportowa ma powstać w SW i budowana ma być od przyszłego roku? cos ala nasz MOSiR czy jakas mała halka na 500 osób? Bo nie ma co ukrywać, że nasza hala tez potrzebuje przebudowy....

Stalex | 2010-01-13 23:17

Tak, tak Lubelak, potwierdzasz tylko to co napisałem, z ta różnicą że Energetyk nie jest w gorszym stanie niż stadion na hutniczej, który co roku jest dopuszczany do ligi tylko dzięki wielu zabiegom....Jednak za którymś razem ktoś nie przymknie oczu. Pomijam to że od lata obowiązywać mają jescze nowsze wymogi których nasz stadion nie spełnia w chwili obecnej...
Jest jescze kwestia ilu kibiców przychodzi dopingować lekkoatletów, a ilu przeciętnych jakby niebyło grajków Stali. Odpowiedz sobie sam.
Dla mnie zrozumiałe jest pierszeństwo inwestycji z której w większym stopniu skorzystamy my kibice.Nie przypominam sobie tłumów na Energetyku,zawodnicy i ich rodziny ot co!
Ukłądy, układziki i brak logiki, moim zdaniem.
Co do hali sportowej jest silne lobby które naciska gdzie może aby taka hala powstała...Wstępnie zagadywano już na ten temat architekta który projektował stadion.
Tylko to oznaczałoby że nie powstanie stadion! Niestety! Nie oszukujmy się miasto nie pociągnie dwóch takich inwestycji nawet przy wsparciu UE.
Do tego jescze możliwy spadek piłkarzy dołoży decydentom argument na nie w kwestii budowy stadionu przy Hutniczej...
Wiesz dużo ale nie karm nikogo bajkami że budowa stadionu ma coś wspólnego ze szkoleniem młodzieży bo nie ma! Rozbudowa infrastuktury, bocznych boisk, osrodka szkoleniowego TAK, tylko że nic z tych rzeczy nie zawiera aktualny projekt.
Proponuje trzymać się faktów bo gdybanie że coś można nie oznacza że tak będzie. Najpierw ktoś musi chcieć, a wtedy dopiero może....
Pozdrawiam.

Lubelak | 2010-01-14 09:40

Nie zrozumiałes mojej wypowiedzi, kwestie szkoleń podałem jako mozliwośc wyciągniecia kasy z UE, bo na to kasa jest przydzielana, patrz stadion Energetyka. trzeba tylko chcieć próbowac.
Stadion na Hutniczej to niebo a ziemia w porówaniu z Energetykiem, który od kilkudziesięciu lat nie był w jakikolwiek sposób modernizowany, nie liczac wykonania płotu ze 20 lat temu. każdy kto tam był wie. na szczęscie energetyk będzie zrobiony w 2 lata, jedyny problem to ewentualna budowa hali.
Ale o owy stadion piłkarski to musza zabiegac niestety ludzie z klubu, stowarzyszenia, media. inaczej betonu w UM nie pokonamy. taka jest po prostu rzeczywistość.

Stalex | 2010-01-14 21:27

Widzę że jesteś niezły teoretyk.....i tylko teoretyk. Wiesz gdzie niebo, gdzie ziemia jak wziąść kasę z UE i nawet to że Klub i Stowarzyszenie ma starać się o budowę stadiony na Hutniczej.. :) Nie wiem czy się śmiać czy płakać, więc Ci powiem doradzać i oceniać umie każdy gorzej jak przyjdzie coś zrobić.... Jeżeli miasto ma wolę budowy stadionu opłaca projekt itd. a później nie wie jak się z tej inwestycji wycofać, to uwierz mi że naciskanie nasze, a już tym bardziej Klubu który działa na prezydenta jak płachta na byka nic nie da.
Zamiast ciskać się na necie zapraszam do stowarzyszenia-do działania a nie doradzania.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Cracovia II

Stal Stalowa Wola             Cracovia II
2023-03-04, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Lublinianka Lublin

Stal Stalowa Wola             Lublinianka Lublin

3 : 1

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 ŁKS Łagów 17 11-4-2 37
2 Avia Świdnik 17 10-5-2 35
3 Wieczysta Kraków 17 10-4-3 34
4 Stal Stalowa Wola 17 11-1-5 34
5 Cracovia II 17 10-3-4 33
6 Orlęta Radzyń Podlaski 17 10-2-5 32
7 KSZO Ostrowiec Św 17 8-3-6 27
8 Korona II Kielce 17 6-6-5 24
9 Wisłoka Dębica 17 6-5-6 23
10 Podlasie Biała Podlaska 17 5-7-5 22
11 Chełmianka Chełm 17 5-4-8 19
12 Sokół Sieniawa 17 5-3-9 18
13 Lublinianka Lublin 17 5-1-11 16
14 Podhale Nowy Targ 17 4-4-9 16
15 Czarni Połaniec 17 5-1-11 16
16 Unia Tarnów 17 4-4-9 16
17 KS Wiązownica 17 3-4-10 13
18 Wisła Sandomierz 17 3-3-11 12

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


Losowe galerie

STAL - Znicz Pruszków (1:3)
2016-04-24
Ilość zdjęć: 18
Wyświetleń: 39 460 razy
STAL - Lechia Gdańsk (2:2)
2007-10-27
Ilość zdjęć: 4
Wyświetleń: 17 612 razy
STAL - Legionovia Legionowo (1:1)
2017-05-13
Ilość zdjęć: 38
Wyświetleń: 78 927 razy
STAL - Okocimski Brzesko (0:2)
2011-04-30
Ilość zdjęć: 35
Wyświetleń: 111 931 razy
Osób Online: 33 / Czas gen. strony: 0.01248
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |