Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Odpowiedź SKSSW na wypowiedź Prezydenta A.Szlęzaka

Odpowiedź SKSSW na wypowiedź Prezydenta A.Szlęzaka

W odpowiedzi na  pojawiające się w mediach wywiady pana Prezydenta dotyczące sportu w Stalowej Woli, SKSSW pragnie odnieść się co do niektórych faktów.
Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola zwracało się wielokrotnie do pana Prezydenta Andrzeja Szlęzaka z prośbą o spotkanie w związku z szeroko pojętym tematem sportu w naszym mieście. Proponowaliśmy powstanie Szkolnej Ligi Piłki Nożnej, reformę środków przekazywanych na szkolenie młodzieży, prosiliśmy o dialog w sprawie władz klubowych, a ostatnio w dn.21.01.2010 prosiliśmy o ratowanie Stali która znalazła się w katastrofalnej sytuacji finansowej. Nasze pisma potwierdzone stosownymi pieczęciami Urzędu Miasta są do wglądu dla zainteresowanych.
Pan Prezydent nie uznał jednak za stosowne spotkania się z nami, traktując nas trochę jak stado baranów, podobnie zresztą jak 4 tysiące innych sympatyków Stali systematycznie pojawiających się na meczach piłki nożnej. Odpowiedzi na nasze ostatnie pismo postanowił udzielić nam korespondencyjnie, za pośrednictwem mediów.....
W swoich wywodach na łamach Echa dnia znajduje się jednak sporo nieścisłości, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Po pierwsze we władzach Stali przez cały ten czas znajduje się dwóch przedstawicieli miejskich władz, a raczej samego Pana Prezydenta tj. panowie Rębisz i Marczak. Wniosek w związku z tym nasuwa się sam, krytyka działań klubowych władz dotyczy również samego Pana Prezydenta, który za pomocą owych członków zarządu miał cały czas realny wpływ na działania Klubu. Dziwne zatem jest krytykowanie własnych działań. Po drugie, przedstawione porównanie piłki nożnej z koszykówką jest sporym uproszczeniem, choćby dlatego że to właśnie koszykówce podano pomocną dłoń w formie  1mln złotych z miejskiej kasy. Ciekawe gdzie byłaby sekcja koszykówki bez tego miliona, a gdzie byłaby piłka nożna gdyby przed bieżącym sezonem takie wsparcie dostała. Każdy z nas może sobie tylko wyobrazić.

Niezrozumiałe są też dla nas opowieści o młodych prężnych działaczach w S.S.A. choćby z paru powodów. W Radzie Nadzorczej S.S.A. zasiada min. pan Dariusz Szlage poddawany przez Pana Prezydenta ostrej krytyce. Są też pracownicy Wodexu jako udziałowca spółki, więc praktycznie w koszykówce działają te same osoby co w piłce nożnej. Różnicą jest faktycznie młody, prężny prezes S.S.A czyli pan Faraś. Tyle tylko, że pan Faraś narazie klubowej kasy nie wzbogacił, a jego działania w znacznym stopniu ograniczają się do wydawania środków przakazanych przez Pana Prezydenta. Wydaje się że dużo łatwiejsze powinno być pozyskanie znaczącego sponsora dla dobrze grającej dużyny PLK, niż dla kiepskiej drużyny I Ligi Piłki Nożnej. Narazie jednak takowego sponsora nie widać, więcej z wypowiedzi Pana Prezydenta wynika że dalej ciężar utrzymania drużyny koszykarskiej spoczywał będzie na władzach miejskich. W miejscu tym należy przyznać, że Prezes Faraś wprowadził wiele ożywienia w środowisku sportowych działaczy naszego miasta. Podjął wiele działań, mniej lub bardziej pozornych, które być może z czasem przyniosą określone efekty. Jednak z całą stanowczością chcemy podkreślić że tego najważniejszego efektu w postaci sponsora strategicznego dla koszykarzy na chwile obecną nie ma!
Co do systemu szkolenia  Stali w koszykówce i piłce nożnej ciężko nam się odnieść bo nie jesteśmy w tej materii znawcami. Na pewno wiele można poprawić zarówno w piłce nożnej jak i koszykówce. Zmiany są konieczne, jest to jednak proces, który przyniesie  efekt najwcześniej za parę lat. W piłce nożnej w ostatnich latach rzuca się w oczy brak nowych wychowanków w I zespole, chociaż akurat w bieżącym sezonie coś w tej materii drgnęło. W koszykówce natomiast ciężko ocenić; czy o sile naszego zespołu decydują nasi wychowankowie, czy czarnoskórzy gracze których Pan Prezydent tak nie chciał w Stali. Ocenę tego pozostawiamy każdemu kibicowi z osobna.

Jest jeszcze osoba Pana Jerzego Szambelana wieloletniego trenera koszykarzy w Stali, zarówno seniorów jak i wszystkich grup młodzieżowych. Trenera - legendy, który ma naszym zdaniem znaczący wpływ na wartość młodych adeptów koszykówki w Stali, nie umniejszając oczywiście roli pozostałych trenerów. Mamy wrażenie jednak, że mimo wielu sukcesów pan Szambelan jest bardziej ceniony w kraju i zagranicą, niż w własny klubie, gdzie chyba układy doprowadziły do marginalizacji tak świetnego fachowca.
Napewno takiej osobowości brakuje w sztabie szkoleniowym piłki nożnej. Kiedyś takim trenerem - legendą był nie żyjący już Rudolf Patkolo, ale to niestety dawne czasy....

Podsumowując nie zgadzamy się z takim przedstawianiem sprawy jak próbuje to uczynić Pan Prezydent.
Nie można mówić że koszykówka jest cacy, a piłka jest be i basta, bo tak twierdzi Prezydent Szlęzak. To duże uproszczenie, bo problem jest naprawdę bardziej złożony.
Nie chcemy się wdawać w dzielenie mieszkańców Stalowej na zwolenników koszykówki i piłki nożnej, co usiłuje nam zafundować nasz włodarz. Nam kibicom, mieszkańcom tego miasta należy się poważne traktowanie, bez względu na to jakiej dyscypliny jesteśmy zwolennikami. Prezydent powinien zanleżć rozwiązanie które będzie rozwiązywało problem, a nie go generowało.
Niestety odnosimy wrażenie, że zarówno Pan Prezydent jak i działacze sportowi  w naszym mieście zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Są na siebie wzajemnie obrażeni, bo ktoś komuś zabrał zabawki. Jednych traktuje się lepiej, a innych gorzej. Jednym się daje a innym nie, bo się ich nie lubi. Jak dzieci.

Dorośli ludzie siadają do stołu, rozmawiając o problemach i sposobie ich rozwiązania, niestety mamy wrażenie że rozumiemy to my - kibice, a nie ludzie od których zależy los naszej Stalówki.
SKSSW

Komentarze (24)

Ktos | 2010-02-9 10:19

Szlęzak docenimy cię w wyborach

Zatorze | 2010-02-9 10:27

Ten człowiek mieni się prezydentem miasta Stalowa Wola a nie potrafi ogarnąć spraw jego mieszkańców!
Chyba że mieszkańców tego miasta ma daleko w du...
Bo według mnie wszystko jest ważne i przedszkola i klub piłki nożnej i koszykówka. To jest nasze miasto!
A nie ich polityczne interesy. Zrobili sobie scenę i folwark z urzędu miasta. Bo skoro w Gliwicach czy innym mieście stać ich żeby dać 3miliony na piłkę to czego tu ich nie stać na 250 tysięcy czy nawet milion. Niech dalej znosi podatki firmą na terenie Huty.

Matek | 2010-02-9 11:05

Brawo, świetny tekst :)

MaŁysz | 2010-02-9 11:16

Nasz pan prezyden juz ma druga kandydature wiec nie moze byc prezydentem po raz 3 :) wiec mu nie zalezy i ma w dupie bo i tak i tak odejdzie..

Bartekstw | 2010-02-9 11:20

zgadzam sie bardzo dobry tekst:) szkoda tylko, ze cicho w sprawie transferow, nic sie nie dzieje, inne druzyny, ktore bezposrednio z nami maja walczyc o utrzymanie wzmacniaja sklad, a my.....rozumiem brak pieniedzy, jak narazie to pan Kaczmarski tak jak jego poprzednik nic nie robi;/ przeciaga w czasie nawet zakontraktowanie drugiego bramkarza, a tu miesiac do rozpoczecia rundy rewanzowej pozostal, a trener Bialek mial tzle pomzslow na wzmocnienie skladu...

Osi81 | 2010-02-9 11:32

Runda wiosenna bez kibiców gości

09.02.2010 08:32
Decyzją Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 5 lutego, w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 mecze rozgrywane przez zespół KSZO na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej odbywać się będą bez udziału kibiców gości.
Szkoda ostatnio Derby Hutnicze miały fajne oprawy... a teraz dupa blada

Bedgar | 2010-02-9 11:37

dalnie my i tak bysmy nie byli na sektorze gosci tylko na tym za bramka naprzeciwko mlynu KSZO ;] wiec zakmnij pape i czekaj na jakies informacje .

Plawoteam | 2010-02-9 11:53

Dobry kolego bedgar(Y.) uspokoj troszke emocje i nie wyzywaj od razu kogoś od dałnów bo kolega wyżej wkleił tylko informacje która wyczytał w internecie wiec nie musisz od razu po nim cisnąc bo nic złego Ci nie zrobił. Lepiej zastanów sie najpierw ile masz lat zanim do kogos piszesz zamknij pape :) POzdrawiam Cię ! haa

Marconi1938 | 2010-02-9 11:59

nawet sie nie łudzcie ze pojedziemy... Niby jutro ma byc decyzja nie?

Gacek | 2010-02-9 12:16

Do Małysz. Niestety w polskim prawie jest tak, że prezydenci, wójtowie i burmistrzowie maja nieograniczoną liczbę kadencji i nie ma tu zastosowanie takie jak w przypadku prezydenta RP. Tak wiec jeśli Pan Szlęzak ma możliwość dalej rządzić tym miastem. Niestety.

Ktos | 2010-02-9 12:25

Gacek masz w stu procentach racje właśnie przeczytałem ustawę wyboru prezydenta miasta

Zikic | 2010-02-9 12:35

Mówie najlepiej zaprosić go na mecz 13 marca o godz. 14 z Wisłą Płock!!!

Zrobilybysmy taka mobilizacje jak na Motor czy Widzew... To najciekawszy mecz rundy u siebie! Lepszej okazji nie bedzie! Zapelnic stadion i by zobaczyl czym zyje Stalowa Wola...

Ktos | 2010-02-9 12:47

Zikic on ma daleko w d...e piłkę jego cel to zniszczyć całkowicie piłkę kopaną w Stalowej Woli jak był dyrektorem MOSIR robi łjuż pierwsze podchody ale wtedy jeszcze mu się to nie udawało bo prezydentem był Rzegocki a teraz jak go nie powstrzymamy to zniszczy piłkę kopaną w Stalowej

Zikic | 2010-02-9 12:54

To mozna sie wreszcie zebrac i przejsc sie zpod stadionu pod urzad miasta wieksza grupka... W czym problem? Jedno info na stronie...

Ktos | 2010-02-9 13:14

Po pierwsze to odpowiedz SKSSW powinna pojawić się w lokalnej prasie mam taką nadzieje że tak się stanie niech społeczność w Stalowej Woli przeczyta jak kłamie prezydent tak jak to robili rodzice przedszkolaków w obronie przedszkoli zresztą przed nimi dalsza walka o przedszkola

Cisse | 2010-02-9 13:32

Chcialbym zeby mi ktos kompetentny wreszcie wytlumaczyl czy u nas tez tak bedzie ze ile ponumerowanych krzeselek tyle ludzi wejdzie na stadion?

Fannn | 2010-02-9 13:53

Potwierdzam Kolegę Zikic

~ | 2010-02-9 15:20

Pismo zapewne pojawi sie tam gdzie powinno.
Jak widac musimy zaczac wspolna walke o SWOJE o KLUB.
PONOWNY APEL DO WSZYSTKICH!!!

ZACZNIJCIE DZIALAC W REALU!!!
Zapiszcie sie do SKSSW.Uzywajcie Kart Spolem.
Poprostu pokazcie,ze Wam zalezy.

Stalex | 2010-02-9 15:27

Spokojnie tekst ukaże się we wszystkich lokalnych mediach! Oczywiście jeżeli ne zabraknie im odwagi aby go wydrukować
Niezmienia to faktu, że jak ktoś wyżej pisze musimy się zjednoczyć i zabrać do roboty. Wtedy być może władza zacznie traktować nas poważnie.
A co do Pana Prezydenta to może nim być, tyle razy ile zechce, może też kandydować do sejmu.
Więc tym bardziej wiele zależy od nas samych!

Edek38 | 2010-02-9 15:30

odczytales pw??

Stalex | 2010-02-9 15:36

Tak!
Jescze jedno nie antagonizujcie już pilki i koszykówki bo wystarczajaco dużo złego zrobił w tej materii nasz Prezydent.
Część z Was tego nie pamięta, ale on napewno tak, gdy po meczu piłki większość szła na mecz kosza na który notorycznie brakowało biletów i siedzioało się nawet na schodach. I obie sekcje grały w najwyższych klasach rozgrywkowych. To były czasy.
Więc jescze raz proszę nie obrzucajcie sie nawzajem błotem bo mam wrażenie, że właśnie o to chodzi ludziom którzy chcą degradacji i to zarówno piłki nożnej, jak i kosza!

Omegas | 2010-02-9 16:01

samo to zostanie jakas ekstraklasa w zas*** kosza co sie potrzyma przez 1-2 sezony i spadnie spowrotem do 1 ligi albo jeszcze bardziej w dol. ile osob chodzi na mecze w kosza a ile w pilke nozna widac efekty tego co bardziej ludzie wola wiec niech jednym slowem *WYP**** je** rasita co murzyna niechce w kosza , niech znajda tego sponsora i po sprawie : s jakbym wygral w totka bysmy byli ku*** w ekstraklasie ; p moze kiedys sie uda

Volzerex | 2010-02-9 16:27

może kiedyś, ale powiedz mi realnie, ile wygrasz w tego totka?:D 6 mln? By grać w ekstraklasie potrzebnma jest budowa stadionu o wartości 40-60 mln;) Wiec nie jeden taki marzyciel musiałby wygrywać i oddawać hajs w tą sekcję.

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - ???

Stal Stalowa Wola             ???
0000-00-00, godz. 18:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Korona Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Korona Rzeszów             Stal Stalowa Wola

0 : 6

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Siarka Tarnobrzeg 34 22-6-6 72
2 ŁKS Łagów 34 20-6-8 66
3 Chełmianka Chełm 34 20-6-8 66
4 Avia Świdnik 34 20-5-9 65
5 Podhale Nowy Targ 34 17-8-9 59
6 Cracovia II 34 17-7-10 58
7 Stal Stalowa Wola 34 15-6-13 51
8 KSZO Ostrowiec Św 34 14-9-11 51
9 Unia Tarnów 34 12-12-10 48
10 Wisłoka Dębica 34 12-12-10 48
11 Orlęta Radzyń Podlaski 34 12-10-12 46
12 Czarni Połaniec 34 11-8-15 41
13 Sokół Sieniawa 34 11-8-15 41
14 Podlasie Biała Podlaska 34 9-12-13 39
15 Wisła Sandomierz 34 8-6-20 30
16 Korona Rzeszów 34 7-8-19 29
17 Tomasovia 34 5-6-23 21
18 Wólczanka W. Pełkińska 34 4-5-25 17

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 122 km 115
Wisłoka Dębica 96 km 205
Podlasie Biała Podlaska 244 km 48
Chełmianka Chełm 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Tomasovia 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
Wólczanka W. Pełkińska 0 km 0
Korona Rzeszów 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
0000-00-00 STAL - ???
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3353) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1367) » Filip kacper k. (1284)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (651)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


Losowe galerie

Polonia Warszawa - STAL (3:0)
2007-03-25
Ilość zdjęć: 20
Wyświetleń: 54 984 razy
STAL - Lechia Gdańsk (2:1)
0000-00-00
Ilość zdjęć: 75
Wyświetleń: 150 762 razy
STAL - Śląsk Wrocław (:)
2014-10-28
Ilość zdjęć: 47
Wyświetleń: 90 228 razy
STAL - Sandecja Nowy Sącz (1:0)
2004-06-12
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 15 904 razy
Osób Online: 20 / Czas gen. strony: 0.01655
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |