Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Remis w meczu z Kluczborkiem 2:2

Remis w meczu z Kluczborkiem 2:2

Przed meczem zebrani na stadionie przy ulicy Hutniczej uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w czwartek byłego piłkarza "Stalówki", Jakuba Ławeckiego.

Kuba Ławecki! - skandowali podczas meczu z MKS kibice "Stalówki", którzy wywiesili też transparent z napisem "Kuba Ławecki pamiętamy". Pogrzeb piłkarza który przegrał walkę z białaczką złośliwą, zaplanowany jest na poniedziałek na godzinę 14 na cmentarzu w jego rodzinnym Lublinie. Wybierają się na niego piłkarze ze Stalowej Woli.

A ozdobą meczu ostatniej w pierwszoligowej tabeli Stali z MKS Kluczbork była wspaniała bramka pomocnika gospodarzy, Krzysztofa Treli, który trafił z ponad 30 metrów z rzutu wolnego w samo "okienko". Na 2:1, w 68 minucie, wydawało się wtedy, że Stal wreszcie odniesie pierwszą wygraną na wiosnę.

To był tak zwany "świst kuli" - mówił o swoim uderzeniu Krzysztof Trela. - Trenuję strzały z rzutów wolnych, miałem się od kogo uczyć, grałem w przeszłości w Pogoni Staszów z takimi specjalistami  od wolnych jak Leszek Pisz czy Janusz Kaczówka. Szkoda, że ta moja bramka nie dała nam jednak zwycięstwa.

Rywale z Kluczborka, walczący o utrzymanie w pierwszej lidze, wyrównali na 2:2 w kontrowersyjnych okolicznościach. Piłkę z bliska wpakował do siatki Paweł Odrzywolski, ale nasi piłkarze sugerowali, że był spalony. Sędzia jednak nie zareagował. A mecz ułożył się dla naszego zespołu idealnie, już w 2 minucie Paweł Wasilewski okazał się sprytniejszy w polu karnym od obrońców MKS i po dośrodkowaniu Iwana Litwiniuka nie bawił się w żadne ceregiele, tylko uderzył nie do obrony. Wyrównał na 1:1 w 32 minucie z rzutu karnego Waldemar Sobota, arbiter dopatrzył się faulu Sebastiana Łętochy na Kamilu Nitkiewiczu.

Janusz Białek, trener Stali: Chcieliśmy przełamać niemoc w meczu z rywalami z Kluczborka, strzelić bramki, co nam się udało i wygrać, co nam się nie udało. Trochę brakło nam atutów w ofensywie, nawet w ostatniej minucie, gdy obrońca gości się przewrócił, Czarek Czpak nie wykorzystał takiego prezentu. Ambicji nam nie zabrakło, ale straciliśmy pierwszego gola po kontrze, zamiast zakończyć własną akcję strzałem chwilę wcześniej. Popełniliśmy za dużo błędów, jak na grę w pierwszej lidze, przez te 2-3 błędy w defensywie nie zdołaliśmy wygrać. Nie powiedziałbym, że gramy bez wiary, trochę nam brakuje farta, czasem trzeba liczyć na szczęście, a mój zespół tracąc gola podłamuje się, ta wiara uchodzi z zawodników, przybija zespół. Nasza sytuacja jest jaka jest, gramy o honor, o to, żeby pokazać, że potrafimy grać w piłkę. Moi zawodnicy pokazali, że potrafią strzelać bramki, to co zrobili Paweł Wasilewski i Krzysiek Trela, to oto chodziło, że trzeba uderzyć, a nie kombinować. Oni potrafię wykonywać te rzuty wolne. Krzysiek Trela wreszcie się przekonał, że jeżeli dobrze i czysto trafi w piłkę, to rzuty wolne mu wychodzą. W drugiej połowie zmieniłem Jacka Maciorowskiego na Czarka Czpaka, na prośbę "Maciora", on niedawno jeszcze nie trenował, był przeziębiony, ale stwierdził, że da radę zagrać z Kluczborkiem. Wymagał jednak potem zmiany, która była wymuszona.

Stal Stalowa Wola – MKS Kluczbork 2:2 (1:1).

Bramki: 1:0 Paweł Wasilewski 2, 1:1 Waldemar Sobota 32, 2:1 Krzysztof Trela 68, 2:2 Paweł Odrzywolski 75.
Stal: Zarzycki – Szymiczek, Lebioda, Treściński Ż, Maciorowski – Łętocha Ż, Uwakwe, Trela, Litwiniuk – Gęśla, Wasilewski Ż.
Kluczbork: Stodoła – Orłowicz, Odrzywolski, Copik, Stawowy - Sobota, Glanowski, Wodniok, Nitkiewicz – Półchłopek, Tuszyński.
Zmiany: Stal: 71' Czpak za Maciorowskiego, 82' Salami za Gęślę; MKS: 46' Jagieniak Ż za Wodnioka, 63' Niziołek za Półchłopka, 85' Emeka za Nitkiewicza. Sędziował: Erwin Paterek z Lublina. Widzów: 1000.