Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Anulowano przetarg na budowę stadionu

Anulowano przetarg na budowę stadionu

Pierwsze prace związane z przebudową stadionu piłkarskiego miały ruszyć już jesienią tego roku. Wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Ogłoszony przetarg anulowano.
 

Pierwsza część modernizacji to budowa trybuny przy ul. Hutniczej. Przeznaczono na to rok oraz kwotę 6 mln zł. Ogłoszono przetarg. Zgłosiło się trzy firmy wygrała jedna. Jak zwykle najtańsza.
 

Stadion to zapowiadana wizytówka miasta od wielu lat przez Andrzeja Szlęzaka. Problemy z budową zgłosił m.in. słuchacz wywiadu z prezydentem w radiu Leliwa. W tedy prezydent obiecał sprawę zbadać. Dzisiaj prezydent Szlęzak ma wątpliwości co do projektu. Nie podoba mu się zadaszenie obiektu jakie jest w ostatecznym projekcie.
 

Zmiany będą - obecnie trwają rozmowy. Niestety zmiany to także przejście przez całe procedury przetargowe od nowa. Zwycięzca sprzed kilkunastu tygodni - już nim nie jest. Przetarg unieważniono. Przez wiele lat stadion był obiektem zapomnianym, nic w niego nie inwestowano. Jak się już coś waliło to z przymusu poprawiano. Nawet połamane krzesełka nieraz czekały miesiącami na wymianę. Teraz nowoczesny obiekt ma być chlubą dla miasta - i dla prezydenta Szlęzaka również.
 

Projekt archietektoniczny który wygrał konkurs w maju 2008 różni się od projektu budowlanego. W projekcie budowlanym przykryciem jest blacha trapezowa. W koncepcji architektonicznej powłoka walcowa z kompozytu. Pytanie kto to zatwierdził i dlaczego dopiero teraz zgłasza się uwagi ? Kto na tym ucierpi ? Na pewno my kibice. Stadion miał być gotowy w 2013 roku. Prawie pewne, że tak nie będzie.
 

Opóźnienia spowodowane zmianami w projekcie i przejściem przez procedury przetargowe to nie wszystko. Zmiany to znaczny wzrost kosztów. A za jakiś czas może się okazać, że nie ma pieniędzy - oby tak się nie stało.


StaloweMiasto.pl

Komentarze (10)

Kloszard | 2010-10-13 21:50

Proponuje kilka razy pod rzad sparalizowac ruch w miescie, urzadzic przemarsz przez miasto z racami i pochodniami, zarejestrowac pochod jako wolnsc zgromadzen i jazda a jak nie dadza zezwolenia to bez zezwolenia!!! jest nas sila ale nikt sie z nami nie liczy bo nie pokazalismy jeszcze pazurków!!! zbierajmy sie panowie i pokazmy nasze niezadowolenie z obrotu spraw!

Kloszard | 2010-10-13 21:51

No chyba ze preferujecie nakolanna polityke wzgledem wladz!!
Nie musza nas lubic, byle by sie nas bali!!!!

Olek1938 | 2010-10-13 22:42

no moglibyśmy zrobic przemarsz przez miasto :D dobry pomysł ;d

Motomoto | 2010-10-13 23:09

A ja pójdę za was się pomodlić do kościła i za Prezydenta też.

Kloszard | 2010-10-14 07:57

skoro pedały na ilicach miast moga manifestowac swoje zbczenia, feministki wykrzykiwac glupie hasla, solidarnosc moze rzucac petardami, dlaczego my nie mielibysmy zrobic przemarszu przez miasto z pochodniami i racami w prostokatnym kordonie z kazdej strony ogrodzeni flagami, cos na wzor czarnego bloku.Mysle ze jak by sie zebralo ok 1000 osob nie tylko szalikowcow bo mysle ze i postronne osoby podlaczyly by sie pod nasza pikiete, zrobilo by to wrazenie i poszlo by w Polske. Nie jest to niemozliwe, na nastepnym meczu zkrzykujemy sie wszyscy, robimy plakaciki , rozklejamy po miescie i a tydzien , dwa mozna cos takiego zrbic.

Lukik223 | 2010-10-14 09:01

No dokładnie, nie jesteśmy dziećmi do zabawy, obietnice były i oczywiście niedotrzymane....

Kurtki | 2010-10-14 09:45

czy myślicie, że przez taką manifestacje nagle znajdą się pieniądze na stadion ?

a może pan J.Kotulski miał-ma jakiś cel dając taki 'wywiad" do wiadomości publicznej ?

nie wiem co o tym myśleć ale może w ten sposób chce już sobie przygarnąć sporą rzeszę głosujących, znowu padnie obietnica o stadionie bla bla bla i tak w kółko,

weźcie też pod uwagę, że narazie klubu nie stać nawet na wypłaty dla piłkarzy, ledwo jest wiązany koniec z końcem dlatego namawiajcie znajomych aby często i licznie przychodzili na stadion, bo w ten sposób wspierają klub poprzez zakup biletów,

reasumując

WSZYSCY DO OLSZTYNA !

Kloszard | 2010-10-14 21:22

frekfencja na meczach swoja droga, ale walenie w chu...ja przez radnych , prezydentow, figurantow politycznych to drugie, jak raz czy dwa zagrozi sie zamieszkami, paralizem ulic moze ktos zwroci na nas uwage bo reasumujac ten stadion to nie tylko my ludzie na mlynie to tez zwykli ludzie ktorrzy lubia tak spedzac czas... tak my jestesmy niezwykli!!! do roboty panowie koniec pierdo..lenia

Johny | 2010-10-15 09:58

Postanowiłem odnieść się do tego całego zamieszania ze stadionem.
Moim zdaniem karygodnym jest podejście włodarzy miasta, a zwłaszcza Pana Prezydenta do tematu stadionu. Zauważcie, że zawsze , gdy piłkarze notują jakiś sukces, gdy ludzi zaczyna coraz więcej przychodzić na mecze, gdy atmosfera na stadionie jest coraz lepsza, to wówczas Prezydent stawia swoje veto! Tak było za Łacha: ludzi chodziło po kilka tysięcy, atmosfera była jak na Ekstraklasie, a Prezydent ani razu miło nie wypowiedział się na ten temat, ani razu nie był gościem na jakimś meczu. Podobnie jest dzisiaj: Drużynę tworzą młodzi chłopcy, którzy gryzą trawę ile mają sił. Ludzie zaczynają to doceniać - ale tylko ludzie-kibice kilku zapaleńców, którzy łożą swoje pieniądze na utrzymanie tej jedynej rozrywki w mieście.
Natomiast zarówno piłkarze, jak i my kibice nie czujemy wsparcia od miasta. W wielu innych miastach Prezydent identyfikuje się z klubem, wspiera go. Jeżeli nawet nie finansowo, to przynajmniej nie daje odczuć, że klub jest piątym kołem u wozu. U nas jest inaczej. Co innego, gdyby na stadionie były rozróby, dorośli baliby się zabierać swoich synów na mecze, itp. Ale przecież nic takiego nie ma miejsca.
Blokowanie inwestycji to nic innego, jak złośliwość władz i prezydenta!
Wokół, w miejszych miastach, w klubach grających w niższych ligach coś się dzieje z infrastrukturą. Po cichu, bez szumu powstają nowe stadiony ( remontowane są stare).
Myślę, że nawet jak Prezydentowi dostarczy się nowy, poprawiony projekt, to i tak doczepi się do czegoś nowego, np. do murawy, że nie jest zbyt zielona.... Dlaczego? Ano dlatego, że on po prostu za żadne skarby nie wesprze klubu, sekcji piłki nożnej . Dlatego też, że on nie liczy się z nikim innym, jak ze samym sobą.
A przecież stadion może na siebie zarabiać. Można stworzyć kompleks sportowy ze sztucznymi murawami, jest hala sportowa, są baseny . To wszystko może zachęcić kluby do przyjeżdzania do Stalowej WOli i do organizowania u nas zgrupowań.
Przecież na nowy stadion , z gastronomią przyjdą nowi kibice, może inni "zachorują" na piłkę nożną. Przecież młodzi chłopcy mogą chętniej zapisywać się na treningi..... To wszystko może przynieść sukces w przyszłości.
Ale moim zdaniem dalej będziemy się wsydzić swojego stadionu, swojej murawy. I nawet gdyby Stal weszła do I ligi, to i tak mecze będziemy grać w ....Tarnobrzegu.... Bo tam potrafią, a u nas NIE!

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola

Garbarnia Kraków             Stal Stalowa Wola
2019-09-28, godz. 15:30
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola

Legionovia Legionowo             Stal Stalowa Wola

0 : 1

    
Piotr Witasik 89
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Górnik Łęczna 10 6-3-1 21
2 Stal Rzeszów 9 6-1-2 19
3 Olimpia Elbląg 10 5-3-2 18
4 Widzew Łódź 10 5-3-2 18
5 Resovia Rzeszów 9 5-2-2 17
6 GKS Katowice 10 5-2-3 17
7 Garbarnia Kraków 10 4-4-2 16
8 Znicz Pruszków 10 5-1-4 16
9 Bytovia Bytów 10 4-3-3 15
10 Pogoń Siedlce 10 4-3-3 15
11 Błękitni Stargard Szcz. 10 5-0-5 15
12 Górnik Polkowice 10 3-4-3 13
13 Lech II Poznań 10 4-1-5 13
14 Elana Toruń 10 3-2-5 11
15 Skra Częstochowa 10 3-2-5 11
16 Stal Stalowa Wola 10 2-2-6 8
17 Legionovia Legionowo 10 1-0-9 3
18 Gryf Wejherowo 10 0-2-8 2

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Znicz Pruszków 0 km 0
Bytovia Bytów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
Stal Rzeszów 0 km 0
Legionovia Legionowo 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2019-09-28 Garbarnia Kr.. - STAL
2019-10-05 Lech II Pozn.. - STAL
2019-10-12 STAL - Górnik Polk..
2019-10-19 Elana Toruń - STAL
2019-10-26 STAL - Widzew Łódź
2019-11-02 GKS Katowice - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1250) » Vielitz44 (851)
» Rafix (768) » Fanatyk38 (655)
» Kamilosss (407) » Slim1938 (392)
» Filip kacper k. (376) » Koko (373)
» Acer (367) » Stalowiak1938 (332)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Arka Gdynia - STAL (4:0)
2008-04-19
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 6 726 razy
STAL - Polonia Warszawa (3:0)
2008-05-10
Ilość zdjęć: 15
Wyświetleń: 21 682 razy
STAL - KSZO Ostrowiec Św (1:1)
2009-08-15
Ilość zdjęć: 41
Wyświetleń: 114 470 razy
STAL - Hutnik Kraków (1:1)
2005-04-30
Ilość zdjęć: 9
Wyświetleń: 13 502 razy
Osób Online: 16 / Czas gen. strony: 0.03536