Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» STAL - POGON 2:1 pomeczowa relacja ...

STAL - POGON 2:1 pomeczowa relacja ...

Trzy punkty dla Stali w meczu inauguracyjnym z Pogonią Staszów muszą cieszyć, tym bardziej, że zespół gości łatwo skóry nie sprzedał. Choć po spotkaniu sam trener Sławomir Adamus przyznawał, że pierwsza połowa pojedynku nie była zbyt porywająca, jednak jego zdaniem całość należy ocenić pozytywnie.

Pojedynek rozpoczął się obiecująco dla Stali. Już w drugiej minucie groźnie główkował Marek Drozd, a kilka minut później celnymi strzałami popisali się Grzegorz Włoch i Tomasz Szarowoski, jednak bramkarz gości nie skapitulował. Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili w 16. min., na szczęście Piotr Kajda trafił w słupek. W odpowiedzi kontratak Stali strzałem w poprzeczkę zakończył Drozd. W 38. min. sędzia podyktował rzut karny przeciwko Stali (po faulu Andrzeja Kasiaka na Kajdzie, choć po spotkaniu nasz zawodnik zarzekał się, że nie faulował). Do piłki podszedł Grzegorz Gromala, ale Tomek Wietecha wyczuł intencje zawodnika Pogoni i wspaniałą robinsonadą obronił jego strzał. Na stadionie przy ul. Hutniczej nadal był remis 0:0. Tuż przed gwizdkiem na przerwę w pole karne Pogoni wpadł z piłką Paweł Dziuba, zaś bramkarz gości nie zastanawiał się wiele i sfaulował naszego piłkarza. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Marcin Drabik. Na przerwę stalowcy schodzili mając jedną bramkę przewagi.

Pięć minut po wznowieniu gry Stal wygrywała już jednak dwiema bramkami. Marek Drozd nie zmarnował doskonałego dośrodkowania z rzutu wolnego Piotrka Skiby i głową skierował piłkę do siatki. W 69. min. Jakub Zabłocki brutalnie sfaulował Damiana Sałka, a nadbiegającego Marcina Drabika uderzył ręką w twarz. Za ten czyn zawodnik Pogoni słusznie ukarany został przez arbitra czerwoną kartką. Pomimo gry w przewadze stalowcom wcale nie grało się lepiej, choć nie brakowało im sytuacji do podwyższenia rezultatu. Najlepszą z nich zmarnował w 71. min. Łukasz Stręciwilk, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Należy to jednak wybaczyć naszemu młodemu zawodnikowi, który rozegrał znakomite spotkanie i schodząc z boiska otrzymał całkiem zasłużone gromkie brawa.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku goście strzeli honorową, jak się później okazało, bramkę. Jej zdobywcą był Wojciech Pszeniczny, który wykorzystał dobre nagranie Wiktora Karaszenki. Na szczęście na doprowadzenie do wyrównania gościom zabrakło już czasu.

– Muszę przyznać, że pierwsza połowa rzeczywiście nie wyglądała zbyt dobrze. Składam to jednak na karb zdenerwowania moich zawodników, którzy tak bardzo chcieli, że aż ich to sparaliżowało. Nie brakowało w naszych poczynaniach nerwowości, ale aby się jej pozbyć, potrzeba czasu. Ogólnie jednak spotkanie i wynik oceniam jako zadowalające. Kibice mogli być świadkami początku powstawania dobrej drużyny. Teraz musimy tylko pracować i być coraz lepsi – mówił po spotkaniu trener Sławomir Adamus.

Stal: Wietecha – Oczkowski, Drabik, Kasiak, Sałek, Szarowski, Skiba (65. Ślusarczyk), Drozd, Włoch, Stręciwilk (87. Dziedzic), Dziuba.

Pogoń: Florys – Dudajek, Gromala, Maciorowski, Cieślikowski, Pszeniczny (86. Kot), Kaczówka (65. Karaszenko), Dudek, Rzepa (54. Mielec), Kajda, Zabłocki.

Sędziował: Andrzej Kucharski (Zamość). Żółte kartki: Dziuba, Stręciwilk, Szarowski oraz Kaczówka, Gromala. Czerwona kartka: Zabłocki. Widzów 1000.