Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Wojna Polsko Polska

Wojna Polsko Polska

Donald Tusk i jego świta postradali zmysły. Tolerowaliśmy kolejne potknięcia i nieudolne rządy z cierpliwością godną lepszej sprawy, lecz w tej chwili poszukiwanie tematu zastępczego może się dla jaśnie wielmożnego zakończyć tragicznie. Kasta rządząca wytoczyła działa najcięższej wagi i może się spodziewać ostrego odwetu ze strony kibiców, którzy wedle słów Janusza Korwina Mikke są „ostatnią grupą społeczną, której się coś chce”. 

Towarzysz Tusk zaczął zupełnie niewinnie, od przebąkiwań o zaostrzeniu kar, o solidniejszym egzekwowaniu prawa i innych truizmach, które mógłby sformułować średnio ogarnięty gimnazjalista. Media jednak chwyciły haczyk, a premier dryfujący na falach PR’u (i tylko na falach PR’u) stwierdził, że znakomicie będzie „na poważnie” zająć się stadionami. OK., w Bydgoszczy nie wszystko było w porządku, ale na dobrą sprawę – 40 tysięcy złotych straty? Dowolny koncert rockowy przynosi więcej. Kibice nawet się ze sobą nie starli, a całe „burdy” trwały może ze dwie minuty, po których fanatycy z murawy wrócili na swoje sektory. Z dużej chmury delikatna mżawka, lecz dla byłego wodza (z tym charakterem jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić) kibiców Lechii Gdańsk był to bodziec do tego by odwrócić uwagę od katastrofy organizacyjnej związanej z Euro.

Media nie będą przecież zajmowały się dziurawymi drogami, brakiem autostrad i kulawą siecią kolejową, jeśli zarzuci im się temat krwiożerczych pseudokibiców zagrażających Mistrzostwom Europy. Skierowanie uwagi na fanatyków to jedno, drugą rzeczą zaś spośród licznych marzeń i ambicji Donalda jest wyplenienie ze stadionów kibiców. Wszystkich, jak leci. Zamykane za tzw. „damski chuj” stadiony, wyłapywanie kibiców za przeklinanie (no do – nomen omen – chuja, przecież klną nawet przyboczni księcia Tuska, częstokroć nawet na wizji!), za transparenty patriotyczne, jak i te, a może przede wszystkim te antyrządowe.

Powiedzcie mi, drodzy czytelnicy cóż zdrożnego jest w stwierdzeniu, prawdziwym skądinąd, iż autostrad praktycznie NIE MA, dworce są PRZYPUDROWANE, lotniska PROWINCJONALNE, stadiony BUBLOWATE, a rząd – zadowolony? Nic, nieprawdaż? Ale za głoszenie takich haseł można dostać nawet zakaz stadionowy, a już na pewno grzywnę. Uprzykrzanie życia poprzez zakaz prezentowania opraw, wyłapywanie za najmniejsze bzdury i zwyczajne gnębienie jednak nie wystarczyło i Donek poszedł o krok dalej. Ostatnie zamknięte stadiony Lecha i Legii okazały się być jedynie przedsmakiem tego co dzieje się dalej. W dniu dzisiejszym podjęto bowiem decyzję skandaliczną, niedemokratyczną, niezrozumiałą i zwyczajnie haniebną. Zakazano udziału zorganizowanych grup gości we wszystkich meczach piłkarskich, od Ekstraklasy po C-klasę. Zakazano oglądania meczów nie tylko chuliganom, ale wszystkim kibicom.

Jeśli Dondzio chce pojechać ze swoją ukochaną Lechią na mecz, będzie musiał się wkręcać do sektorów gospodarzy. Janusze, Andrzeje, Pikniki, Ultrasi – nikt nie przejdzie. No passaran moi drodzy, dzielny rząd uznał, że 12 kibiców Arki, którzy ostatnio przyjechali na mecz z Polonią w Warszawie będzie musiało zostać w Gdyni, bo… No właśnie. Bo organizator nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa dwóm grupom kibiców? To dlaczego w tej rundzie w meczach ligowych nie było ani jednej burdy?! Rząd, i trzeba sobie to od razu powiedzieć, rząd Tuska, rząd PO strzela sobie w stopy, nam zaś prosto w twarze. 

To już jest wojna. Można się spodziewać gigantycznych protestów, kto wie czy nawet nie zamieszek. Kibice potrafią walczyć o swoje i jedynie od szczęścia zależy czy rację udowodnią argumentami, czy też siłą. Nie ulega wątpliwości, że konflikt rozpoczął rząd i teraz nawet ekstremistyczne zachowania fanatyków będą świetnie usprawiedliwione. Pozostaje czekać na decyzję OZSK, bowiem to właśnie do nich należy ruch w tej chwili. Możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego – od wpuszczania kibiców gości na swoje sektory, poprzez bojkot i dopingowanie spod stadionów, a nawet demonstracje antyrządowe w stolicy. PO oddało pierwszy strzał. Jak uczy historia, kibice zawsze odkuwają się od razu całą serią.

Źródło: http://www.zpierwszejpilki.com.pl/blogiifelietony/kuba-olkiewicz/wojna/368/

Komentarze (26)

Edek38 | 2011-05-13 11:38

NIE MA OFICJALNEGO WYJAZDU DO ELBLĄGA.


!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

Osoby ,ktore chca jechac na mecz ,jadą prywatnie.
NIE BEDZIE TO GRUPA ZORGANIZOWANA.
Niebawem pojawi sie news i nr tel do osoby ktora udzieli szczegolowych informacji.

Persjan85 | 2011-05-13 11:39

Oświadczenie wystosował Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK), skupiający fanów 48 klubów, z czego 37 reprezentowanych jest przez stowarzyszenia.

» http://niezalezna.pl/10489-kibice-z-.....

Persjan85 | 2011-05-13 11:51

Miała być druga Irlandia, a robi się druga Białoruś.. a tak nawiasem co robi rzecznik praw obywatelskich? .. Konstytucja gwarantuje Nam wolność zrzeszania się i równość wobec prawa, a mimo to Nasza grupa społeczna jest ewidentnie dyskryminowana.

Sanjji | 2011-05-13 13:11

A ja mam pytanie troche z innej beczki. Czy Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola należy do Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców ( » http://www.ozsk.pl/ ) ??

Kloszard | 2011-05-13 13:38

W środę na meczu jeden gość nie będę wymieniał z ksywy,twierdził,że jako kibice przesadzamy i czepiamy się tuska i wyborczej i że nie widzi żadnej gierki politycznej w ich działaniach:D mniejsz z tym.Teraz jak ludzie z jajami, równie i solidarnie przystępujemy do protestu i nie ma wyłamywania się jak to nie raz miało miejsce!!!
przeżyliśmy Ruska przeżyjemy Tuska!!

!1938 | 2011-05-13 13:44

jedzie ktos autem ?

Stwa38 | 2011-05-13 13:48

Co wy na to aby zaprojektować jakieś koszulki przeciwko rządowi w ramach protestu?

Kloszard | 2011-05-13 13:57

wyszła już seria koszulek Gówno Prawda z logo gazety wyborczej. na nastepnym meczu napewno znow sie pojawia osoby w tych koszulkach to podbij i pogadaj.

P!otrek | 2011-05-13 14:59

Edek, nie wiem czy to najlepszy czas, by dawać jakiekolwiek sugestie na stronie. Strona od czasu podania tej decyzji powinna mieć zablokowane komentarze.

Lubelak | 2011-05-13 15:01

cytat:
Stowarzyszenie Kibiców Sandecji serdecznie zaprasza na wycieczkę krajoznawczą do miejscowości Łęczna

Cel podróży:
Starostwo Powiatowe w Łęcznej,
al. Jana Pawła II 95a, 21-010 Łęczna
Celem podróży jest zwiedzanie Łęcznej, w szczególności budynku Starostwa Powiatowego, który posiada unikalną i ciekawą architekturę.
Czas i miejsce zbiórki
sobota 14 maj 2011 rok, godzina 8:00
Czas przybycia do celu:
15.30
Czas zwiedzania:
60 minut
Czas wolny:
16.30 - 19.30
W czasie wolnym można w grupie niezorganizowanej obejrzeć mecz 1 ligi Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz.
Spotkanie zostanie rozegrane na znajdującym się nieopodal celu wycieczki stadionie Górnika Łęczna przy Al. Jana Pawła II 13.
Bilet na trybunę A (sektory 1-4) kosztuje 20 złotych, na trybunę B - 5 złotych, a na trybunę C (sektor 1-4) 10 złotych. Bilety do nabycia w kasach stadionu.
Powrót:
20.00
UWAGA !!
- ubiór dodowolny ale bez akcentów kibicowskich,
- odpowiednie zachowanie i kultura osobista,
- organizator zapewnia transport do miejsca docelowego oraz powrót do Nowego Sącza, pozostałe rzeczy uczestnicy wycieczki organizują we własnym zakresie,
- wszystkie osoby biorące udział w wycieczce mają obowiązek słuchać poleceń organizatorów wyjazdu,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w środkach transportu.
- organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wykroczenia lub przestępstwa popełnione przez osoby biorące udział w wycieczce.
- uczestnik wyjazdu, który popełnił wykroczenie lub przestępstwo, odpowiada za nie indywidualne, ze wszelkimi konsekwencjami.
Osoby, które zapisały się na wyjazdowe spotkanie Sandecji z Górnikiem Łęczna, a nie są zainteresowane wycieczką krajoznawczą, proszone są o poinformowanie o tym fakcie organizatora.

Bzc1938 | 2011-05-13 15:05

Chłopaki robili te koszulki po 25 zł, właśnie wyszła 2 seria i być może będzie można je nabyć dzisiaj wieczorem u zainteresowanych osób. Ilość jest ograniczona. Jak braknie to będzie można się zapisać na następną edycję. Jak się dowiem dokładniej co i jak to zostawię namiar.

Bzc1938 | 2011-05-13 15:55

Dzisiaj o godzinie 20:00 pod "żabką" koło Hali Targowej będzie można kupić kilka koszulek Gówno Prawdy ewentualnie zapisać się na następną edycję. Cena to 25 zł.

Julek | 2011-05-13 16:51

Tusk ty rudy zdrajco tusk ty zdradliwy psie powinni cie unicestwić i naród o tym przekona się chciałeś wojny będziesz ją miał nie będzie dla ciebie to żaden raj

Kibolek1938 | 2011-05-13 17:39

A w jakims innym terminie też będzie można się zapisać, albo na forum??

Bzc1938 | 2011-05-13 18:00

Tak, później albo jutro zostanie założony temat na forum żeby nie zaśmiecać komentarzy.

Porreby | 2011-05-13 19:41

a jakby tak cale srodowisko kibicowskie zaglosowalo w wyborach na Palikota albo pjn moze wtedy cos sie zmieni?

Porreby | 2011-05-13 19:45

niech ktos zrobi jakas ankiete na jakies stronie kibicowskiej i sie zobaczy;]

Hejstal! | 2011-05-13 20:15

"Kibice nawet się ze sobą nie starli, a całe „burdy” trwały może ze dwie minuty..."

Hmm... trąca prawie czymś, jakby autor artykułu popierał całe zajście. Za takie "2 minuty" w, dajmy na to, USA czy Wielkiej Brytanii kolegom nie chciałoby się już więcej takich "starć".


"Dworce przypudrowane, (...) stadiony bublowate..."

Baltic Arena czy Stadion Narodowy, przepraszam, ale czy te perełki zasługują na miano "bublowatych"? Przykro czytać takie wymiociny...

Ludzie odpowiedzialni za takie burdy, w moim przekonaniu, są po prostu terrorystami terminu określanego mianem "Kibice". Bo z kibicami to nie miało nic wspólnego. Ludzie kierujący takimi zadymami w większości są ludźmi, którym nie brakuje pieniędzy, a którzy leją się po ryjach dla sportu. W komentarzach zostało powiedziane o manipulacji - kto z Was nie widzi manipulacji ze strony tych "staruchów" ? Taki już nasz polski naród, że MUSI się buntować, nie ważne przeciwko czemu. A wielu bez wyobraźni temu wtóruje. Na stadionie w Bydgoszczy zostały popełnione przestępstwa i jestem w tym momencie za egzekwowaniem prawa, które też nie jest w tym momencie idealne. Zajebiście to wszystko zostało rozwiązane w Anglii - wtargniesz na boisko - płacisz. Tak powinno być i u nas. Wedrzesz się "staruchu" jeden z drugim na boisko, płać! I płać tyle, żeby Cię więcej nie ogarnęła głupota... Wówczas i więcej ludzi się pojawi na meczu, i więcej klub zarobi na biletach, i potencjalni sponsorzy będą patrzeć przychylniejszym okiem na to wszystko, słowem - koniunktura będzie o wiele lepsza. Czemu nikt nie pomyśli o tym w ten sposób?

Nie dajmy się zmanipulować. Artykuł jest bardzo upolityczniony!

Adam | 2011-05-13 22:15

Panie Hejstal! Zadyma na meczu pucharowym Birmingham vs. Aston Villa wiele się nie różniła od tej, która odbyła się na stadionie Bydgoszczy i jakoś angielskie władzy nie zamknęły wszystkich stadionów w Anglii. W ostatnim miesiącu w Anglii kibice wbiegli na murawę przynajmniej dziesięć razy i też jakoś z tego powodu nie zamykali stadionów tak jak to się robi u nas. Gdyby te Polskie niemanipulujące władze były kompetentne to kibice Legii nawet by nie zdołali wbiec na boisko, a tak śmiem przypuszczać, że była to ewidentna pokazówka rządu i ta zadyma była im na rękę, a zmanipulowany to jesteś Ty przez tych śmiesznych polityków, którzy są debilami przebranymi w garnitury oraz świetnymi mówcami. Dam przykład. Staruch szedł z mecenasem na komendę , gdy zobaczyli to policjanci wybiegli z budynku i zatrzymali go tak jakby sobie spacerował koło policji, a był poszukiwanym bandytą. W telewizji powiedzieli, że Piotr S. nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Jak miał stawiać skoro dobrowolnie tam szedł????

Adam | 2011-05-13 22:19

polskie z małej litery oraz władze nie władzy . pisałem na szybko, przepraszam.

Hejstal! | 2011-05-14 09:19

Drogi Adamie,
Mnie oburza fakt chuligaństwa na stadionach. Jestem za sportem - widowiskiem dla kibiców. Nie popieram zamykania stadionów. Ale jeszcze bardzo stanowczo nie toleruję chuligaństwa na stadionach. W moim przekonaniu, przepis skazujący takich "staruchów" na co najmniej 10 tys. grzywny i wyroku w zawieszeniu, byłby strzałem w dychę. Coś podobnego funkcjonuje na Wyspach i się jakoś sprawdza. Nie chcesz mieć problemów - nie trać głowy, nie bądź głupi! Rząd musi wymyślić sposób na egzekwowanie prawa w przypadku chuliganów, którzy czują się bezkarni.
Adamie, określasz mnie zmanipulowanym przez debili-polityków, ale czy rzeczywiście pomyślna koniunktura wynikająca z dobrej atmosfery wokół klubu i braku chuligaństwa to mit? Czy Real Madryt byłby najbogatszym klubem, gdyby miał nadszarpnięty wizerunek przez bandytów? We Francji też się zabrali za ten problem. I nie wydaje mi się to śmieszne.
Podsumowując, chuliganom mówię stanowcze NIE!
Teraz "staruchy" są pokrzywdzeni, bo im nie pozwalają przyjść na mecz, a to, że dokonali zniszczenia mienia to już nie ich wina...

Adam | 2011-05-14 17:32

Po pierwsze: Staruch został wykreowany przez media na naczelnego chuligana Polski, a co on takiego zrobił ? Uderzył piłkarza, ok ale idąc tym tropem Smolarka też powinniśmy wsadzić do paki lub dać mu zawiasy. Po dwa: właśnie kreowaniem dobrego wizerunku wokół klubu zaczęli się zajmować kibice i rząd im w tym właśnie przeszkadza. Masz dobry przykład SKSSW. Akcje charytatywne, sprowadzanie dzieci na mecze ze szkół żaden Rusko, Lato tego nie dokonali. W tej rundzie nie było żadnej zadymy w ekstraklasie. Wszystko szło w dobrym kierunku i przez mały wybryk to ma być wszystko zepsute. Jak mają egzekwować prawo skoro nikogo nawet na terenie stadionu nie zatrzymali ? Gdyby zaraz po wbiegnięciu kibiców Legii na murawę policja ustawiłaby kordon oddzielający jednych od drugich to by nie było żadnego problemu. Jednak komuś to musiało być na rękę. Hejstal! jeśli rząd zacznie udolnie walczyć z chuliganami to będę im bił brawo, ale na razie to się kompromitują i po przez kłamliwe media jeszcze starają się wmówić ludziom, że postępują poprawnie. "Na tym nie polega demokracja. Teraz "staruchy" są pokrzywdzeni, bo im nie pozwalają przyjść na mecz, a to, że dokonali zniszczenia mienia to już nie ich wina..." Myślisz, że co kolejkę na stadiony ekstraklasy przychodzi 80 tyś chuliganów ? 10000*50 = 500000 takie straty zanotuje Widzew przez Tuska i porównaj sobie to do tych 40000 zł z Bydgoszczy przy czym kibice Widzewa są Bogu ducha winni bo przeklina to nawet Kowalska spod jedynki.

Bzc1938 | 2011-05-14 18:18

Hejstal! to jakiś zwykły lewacki prowokator. Szkoda czasu na odpisywanie mu bo swoją wiedzę na temat kibicowania czerpie z TVN albo Wybiórczej. Niech sobie najlepiej siedzi w domu i ogląda REAL bo tam jest wspaniała atmosfera :)

Hejstal! | 2011-05-14 19:24

Bzc1938,
Kibicuję Barcelonie, Realu i jego polityki nie lubię :) Poza tym straciłeś kilkadziesiąt sekund Twojego, jak mniemam, niezmiernie cennego czasu na komentowanie mojego posta...

Adamie,
Masz rację. Na kolejkę ligową nie przychodzą sami chuligani - mea culpa. Nie oceniam pana Piotra S., piszę "staruchów" myśląc o chuliganach, dlatego, że tak mi się kojarzy, po prostu. Wielu ludzi może myśleć podobnie...
Poza tym odczuwam dumę z działalności naszego SKSSW, ukłony za to, co jest robione. Oby tak dalej! Myślę, że podpisana ostatnio umowa sponsorska z UniWheels nie byłaby możliwa, gdyby nie pozytywny wizerunek m. in. naszych kibiców. Naprawdę, jeszcze raz wielki szacun!
Prawdziwi kibice są niewinni, to fakt niestety. Obecnie prawo jest bardzo niedoskonałe pod tym względem. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.
Pozdrawiam,
Paweł

Adam | 2011-05-14 21:05

Bzc1938,
Nie wiem ile pojemności będzie miał nasz nowy stadion, ale pomyślmy, że 10 000 i nie przyjdzie Ci na mecz tyle poprawnych politycznie osób, a żeby utrzymać klub trzeba walczyć o każdego kibica. Czy on byłby za Pis czy za Po i czy by czytał Wybiórczą, czy "Polską" to i tak liczyć się będzie to, że zapłaci za bilet.

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola

Olimpia Elbląg             Stal Stalowa Wola
2023-09-30, godz. 17:30
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom

Stal Stalowa Wola             Polonia Bytom

1 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 KKS 1925 Kalisz 10 6-1-3 19
2 Zagłębie Lubin II 10 5-2-3 17
3 ŁKS Łódź II 10 5-2-3 17
4 Radunia Stężyca 10 4-5-1 17
5 Olimpia Elbląg 10 5-2-3 17
6 Skra Częstochowa 10 4-4-2 16
7 Kotwica Kołobrzeg 10 4-3-3 15
8 Hutnik Kraków 10 4-3-3 15
9 Wisła Puławy 10 4-3-3 15
10 Pogoń Siedlce 10 3-5-2 14
11 Stomil Olsztyn 10 4-1-5 13
12 Chojniczanka Chojnice 10 3-3-4 12
13 Lech II Poznań 10 3-3-4 12
14 GKS Jastrzębie 10 3-2-5 11
15 Stal Stalowa Wola 10 3-2-5 11
16 Olimpia Grudziądz 10 3-2-5 11
17 Polonia Bytom 10 2-3-5 9
18 Sandecja Nowy Sącz 10 1-2-7 5

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
GKS Jastrzębie 0 km 0
Pogoń Siedlce 0 km 0
Wisła Puławy 0 km 0
ŁKS Łódź II 0 km 0
KKS 1925 Kalisz 0 km 0
Sandecja Nowy Sącz 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

Olimpia Elbląg - STAL (1:0)
2014-03-29
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 58 083 razy
STAL - Olimpia Elbląg (1:0)
2010-10-09
Ilość zdjęć: 49
Wyświetleń: 249 814 razy
STAL - Ruch Chorzów (0:0)
2007-05-23
Ilość zdjęć: 28
Wyświetleń: 118 317 razy
STAL - Puszcza Niepołomice (2:0)
2014-10-18
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 89 009 razy
Osób Online: 33 / Czas gen. strony: 0.02219
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |