Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stal-Wisła 3:2

Stal-Wisła 3:2

Brawa dla zwycięzców, chwała pokonanym. Piłkarze "Stalówki” wyszarpali zwycięstwo dobrze grającemu beniaminkowi z Puław, a "wejście smoka” zanotował Michał Skórski, który w drugiej połowie chwilę po wejściu na boisko zdobył decydującego o losach meczu gola.

Stalowcy marzyli o tym, by po wcześniejszym dobrym meczu i pokonaniu Pogoni w Siedlcach 3:0, pójść za ciosem i we wczorajszej, 9. kolejce spotkań w drugiej lidze, ograć Wisłę. I wspierani przez dopingujących ich kibiców osiągnęli swój cel. A mecz oglądali też... pracownicy firmy modernizującej stalowowolski stadion, od strony remontowanej trybuny.

GRALI BEZ KOMPLEKSÓW

Nasz zespół grał z trzecim beniaminkiem z kolei, na własnym stadionie poprzednim razem przegrał fatalnie z Garbarnią Kraków 0:3, teraz jednak tę porażkę "zmazał”. Zaczęło się świetnie, już w 17 minucie na listę strzelców wpisał się Wojciech Fabianowski, trafiając do "sieci” głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Walaszczyka. A gdy zrobiło się 2:0 po trafieniu w 33 minucie Walaszczyka z… 30 metrów, wydawało się, że wszystko idzie jak należy. Choć niektórzy kibice komentowali, że "Wisła gra, a Stal strzela”, bo puławianie grali ofensywnie i bez kompleksów.

Przy drugiej bramce błąd popełnił bramkarz gości, Kamil Beszczyński, były zawodnik Tłoków Gorzyce, który źle interweniował po strzale Walaszczyka. W obronie Wisły wystąpił z kolei Mikołaj Skórnicki, były piłkarz Stali, który po meczu uznał, że nie wie, dlaczego jego zespół przegrał, bo przecież… był lepszy.

MIELI "SPIĘCIE”

Wisła, przegrywając 0:2, potrafiła się wydobyć z tarapatów i doprowadzić do remisu po błędach stalowowolskiej defensywy. Kontaktowego gola zdobył "do szatni” Mateusz Olszak, strzelając z pola karnego, piłka po rykoszecie od obrońcy Stali, Przemysława Żmudy, wpadła do siatki. A wyrównał strzałem głową Konrad Nowak, który w pierwszej połowie miał spięcie z Jaromirem Wieprzęciem, obaj mieli sobie sporo do powiedzenia jeszcze schodząc z boiska na przerwę.
Trener Adamus miał nosa, robiąc zmiany w drugiej połowie. Pierwszy ze zmienników, Daniel Radawiec, miał kilka dobrych zagrań, a Michał Skórski zdobył decydującego gola, główkując po idealnym dośrodkowaniu Tomasza Demusiaka. Jest kolejne zwycięstwo i to jest najważniejsze, teraz w niedzielę mecz ze Zniczem w Pruszkowie.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Wojciech Fabianowski 17, 2:0 Kamil Walaszczyk 34, 2:1 Mateusz Olszak 44, 2:2 Konrad Nowak 54, 3:2 Michał Skórski 76.

Stal: Dydo – Demusiak, Kusiak Ż, Wieprzęć Ż, Żmuda – Piątkowski, Horajecki, Walaszczyk, Turczyn – Fabianowski, Białek.

Wisła: Beszczyński – Gawrysiak, Skórnicki, Budzyński, Misztal – Olszak, Orzędowski, Mokiejewski, Nowak Ż, Giziński – Giza.

Zmiany: Stal: 61' Radawiec Ż za Białka, 71' Skórski za Turczyna; Wisła: 61' Wiącek za Mokiejewskiego, 71' Kozieł za Olszaka, 82' Wójtowicz za Orzędowskiego.