Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Adamus: Rozważam, czy nie zrezygnować z piłki

Adamus: Rozważam, czy nie zrezygnować z piłki

Mam dość. Poważnie rozważam, czy w ogóle nie zrezygnować z piłki i poszukać pracy gdzie indziej – mówi Sławomir Adamus, zwolniony trener drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola. Mówi wprost, że ma żal o to, że stracił pracę.

 
Oficjalną decyzję o rozwiązaniu umowy z Adamusem władze piłkarskiej spółki akcyjnej Stal Stalowa Wola PSA ogłosiły w poniedziałek, obecnie są prowadzone rozmowy z jego ewentualnymi następcami. 
 
ZACZYNAŁ OD "ZERA"
 
Szefowie spółki swoją decyzję uzasadniają rozczarowującymi wynikami zespołu w rozgrywkach jesiennych. Przed sezonem drużyna została wzmocniona, miała walczyć o awans do pierwszej ligi. Ale po pierwszej części sezonu jest dopiero na ósmym miejscu w tabeli. 
 
- Mam duży żal o to, że zostałem zwolniony. Nie zasłużyłem na takie potraktowanie, po tym, co zrobiłem w Stalowej Woli – komentuje Sławomir Adamus. – Już po raz trzeci zresztą się tak rozstaję ze Stalą. Szkoda, że mało kto pamięta, że półtora roku temu zaczynałem od zera, że budowaliśmy zespół będący w rozsypce od nowa. A opinia o Stali była taka, że ciężko było tu kogokolwiek ściągnąć, ja swoim autorytetem, nazwiskiem, posłużyłem się, by ściągnąć zawodników. Jak jest bardzo źle, to się woła Adamusa, a potem może odejść. Chciałbym mieć szansę poprowadzić zespół do końca sezonu. Nowy trener ma właściwie gotowy zespół i może zbierać laury, wystarczy kilka zmian, a dojdą jeszcze do składu po wyleczeniu kontuzji Krystian Getinger i Michał Kachniarz. Niestety, u nas Internet rządzi, podejmuje się decyzje pod wpływem opinii kibiców. Ja też żałuję, że uległem pewnym sugestiom w trakcie rozgrywek, dałem się wpuścić w maliny. Postąpiłem wbrew wartościom, jakie wyznaje, o stopniowej, cyklicznej pracy. Moja filozofia, choć krytykowana, jest taka, by jeść małą łyżeczką, a nie chochlą. Bo chochlą to można, jak się ma duże pieniądze i można zbudować mocny zespół w dwa miesiące. Ja słuchałem argumentów, że jak będziemy od razu mówili o dobrym wyniku, o walce o awans, to pojawią się sponsorzy. I uległem temu. 
 
BEZ ŻADNYCH UKŁADÓW
 
Szkoleniowiec ma prowadzić treningi ze Stalą do 15 grudnia. Chyba, że w tym czasie będzie już nowy trener i będzie chciał już poprowadzić zajęcia. 
 
- Ja jak mantrę powtarzam, że można skoczyć dwa metry wzwyż, ale potem kolejne 20 centymetrów jest już znacznie trudniej, trzeba na to pracy, cierpliwości – mówi Adamus. – Ja w Stalowej Woli jako zawodnik i trener jestem osobą z zewnątrz, nie mam żadnych układów, znajomości, kumpli, do wszystkiego doszedłem sam. Nie mam tu choćby kumpli ze szkoły, którzy chodziliby na mecze. W tym sezonie nie było takiego wyniku zespołu, jakiego chcieliśmy, poszliśmy za szybko z tym wszystkim, za chaotycznie. Ja popełniłem też błąd, dając się namówić w pewnym momencie na zmianę taktyki. A niedawno usłyszałem argument w klubie, że wziąłem na drogi wyjazd z Wigrami Suwałki za dużo juniorów, to było dla mnie jak policzek. A tyle się mówiło wcześniej, że mam stawiać na młodych. Chcę zaznaczyć na koniec, że nie miałem żadnych problemów z prezesem spółki, Grzegorzem Zającem, życzę każdemu trenerowi takiego prezesa. On się wywodzi ze środowiska kibicowskiego, obawiałem się, jak będzie wyglądać nasza współpraca. Ale choć mogliśmy się spierać, to dochodziliśmy do porozumienia, wielki "szacun” dla niego.
 
Po informacji o zwolnieniu przez władze piłkarskiej spółki Sławomira Adamusa pojawiają się kolejni chętni, którzy mogą być brani pod uwagę jako kandydaci na nowego szkoleniowca stalowowolskiego zespołu.
 
- Odbieramy telefony, ostatnio pojawiła się sugestia, by może wziąć pod uwagę trenera z Radomia, Artura Kupca – zdradza Mariusz Szymański, działacz Stali PSA.
Najpoważniejszym kandydatem na następcę Sławomira Adamusa jest jednak stalowowolski szkoleniowiec Piotr Brzeziński, pracujący przez ostatnie lata w Unii Nowa Sarzyna. Kibice nadal czekają na oficjalne decyzje. 
 
Sławomir Adamus zadbał już o plan sparingów zespołu w przerwie zimowej, Stal ma zagrać pierwszy mecz kontrolny 22 stycznia z Orlętami Radzyń Podlaski w Rzeszowie, potem zespół czekają sparingi z Górnikiem Łęczna, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Siarką Tarnobrzeg, Wisłą Puławy, Stalą Rzeszów. 
Działacze myślą też o ewentualnych uzupełnieniach kadry, o których jednak ma decydować przede wszystkim nowy trener. Przedstawiciele spółki zastanawiają się, czy nie namówić do powrotu do Stalowej Woli wychowanka klubu, Artura Cebuli, który występuje jako obrońca w Młodej Ekstraklasie w Koronie Kielce. Z kolei po odejściu z naszej drużyny bramkarza Sebastiana Ciołka może go zastąpić junior Stali, Dawid Wołoszyn. Ale to na razie wszystko jest w kwestii rozważań.

Komentarze (16)

Damiano88stw | 2011-11-30 14:32

cyt." Niestety, u nas Internet rządzi, podejmuje się decyzje pod wpływem opinii kibiców. Ja też żałuję, że uległem pewnym sugestiom w trakcie rozgrywek, dałem się wpuścić w maliny."[...]
Czytając wypowiedź Pana trenera Sławomira Adamusa można wywnioskować, że winnymi porażek są kibice i internetowi badacze tematu.
Zapewne Panu trenerowi chodzi o to, że usłuchał się głosów internautów i zaczął grać dwoma napastnikami, przestał trzymać Wojciecha Białka na ławce rezerwowej i przestał wpuszczać do gry Marka Kusiaka.
Ciekawa wypowiedz. Wychodzi na to, że Pan trener dokładnie czytał wypowiedzi i komentarze.
Jest takie powiedzenie: "Jeżeli okręt tonie, to kapitan opuszcza go ostatni. Jeżeli wprowadził okręt na mieliznę, okręt zatonął, to niestety idzie się na dno razem z nim."

Stalówka_1938 | 2011-11-30 14:40

A idź pan z bogiem ;)

Damiano88stw | 2011-11-30 14:54

Ciekawostka dla zainteresowanych-dok ładne statystyki II ligii wschodniej.
Oto link:
» http://img.90minut.pl/misc/stats-ii-.....
Bardzo ciekawe, Stalówka w klasyfikacji fair play na ostatnim miejscu, najwięcej żółtych kartek, w czerwonych też w "czubie".
Ciekawe jest to, że na mecze Pogoni Siedlce przychodzi najwięcej ludzi w II lidze, imponująca średnia u siebie, tylko pomarzyć można póki co o takiej na Hutniczej.
Jedna dobra wiadomość to to, że Stalówka na pierwszym miejscu w największej widowni w meczach na wyjeździe.
Strzałeczka------- ->

Damiano88stw | 2011-11-30 15:02

Przepraszam, że zmieniam temat i dopisuję coś do nie dotyczy w/w tematu ale uważam, że to ważne. Artykuł dotyczący budowy stadionu przy Hutniczej w Stalowej Woli.
Oto link:
» http://stalowe miasto.pl/artykuly/ artykuly.php?mode=po kaz&id= 24128

Damiano88stw | 2011-11-30 15:03

W w/w linku są trzy przerwy i trzeba zlikwidować spację.
Strzałeczka------- ->

Jjjj | 2011-11-30 18:08

Wołoszyn naprawdę niezły materiał na bramkarza, Ciołka zastąpić mógłby bez problemu.

Jaszczur | 2011-11-30 21:44

WOŁOSZYN TO DOBRE POSUNIĘCIE DAC SZANSE WYCHOWANKOM I TAK BEDZIE LEPSZYM BRAMKARZEM OD CIOŁKA.CZYTAJĄC ADAMUSA UWAZAM ZE MA Z GŁOWĄ COS NIE BARDZO TWIERDZI ZE NOWY TRENER MA PRZYGOTOWANY ZESPÓL BY ZBIERAC LAURY ,,,NIE MA ZESPOŁU WOGÓLE NOWY TRENER BEDZIE MIAŁ DUZO PRACY ZIMĄ ZESPOŁOWI BRAKUJE SIŁ NA GRE PRZEZ 90 MINUT SA WOLNI ,NIE STOSUJĄ PRESINGU ,BRAK GRY NA JEDEN KONTAKT ,NIE WSPOMNE O ZAANGAZOWANIU .ZEBY TAK GRALI CAŁY SEZON JAK Z PUSZCZĄ I 45MINUT ZE SWITEM TO BYLA BY STAL LIDEREM.PANIE ADAMUS ZMIANA NASTĄPIŁA ZEBY POMÓC DRUZYNIE ,ZYCZE SUKCESÓW W INNYM KLUBIE HE ,HE

Stalowiak2 | 2011-11-30 22:02

wzruszylem sie po tym wywodzie, zeby tylko Adamus sie teraz nie rozplakal czasem.
Moze on sobie trenował Łade Biłgoraj albo Stal Poniatową.Ewentualni e zastapic Kijaka w Olimpii.

A jego nastepca?
Procz Piotra Brzezinskiego nie ma zbyt wielu kandydatow na to stanowisko ale nazwisko Andrzeja Kasiaka trzeba trzeba stawiac jako ciekawa propozycja.
Kasiak stworzyl utalentowanych juniorow ktorzy stanowia czolowa sile w naszym wojewodztwie, dodatkowo zdobyl juz doswiadczenie i mysle ze spokojnie by sobie poradzil z prowadzeniem tutaj druzyny.Dodatkowo zna Stal jak wlasna kieszen.Gdyby Brzezinski zostal wybrany to moglby byc drugim trenerem.Ale jako 1-szy tez by sobie poradzil.Ewentualnie mozna jeszcze stawiac nazwiskaArtura Kielarskiego i Jacka Gajewskiego, mlodych zdolnych trenerów. Ale oni jako drudzy glownie.

Jack | 2011-11-30 23:48

K...a) tak sobie myśle że on nie jest przy zdrowych zmysłach ten Adamus.
Powinien sie cieszy że go nie wyjeba...li po Garbarni, albo Resovi:)
Szacun dla zarządu za cierpliwość i danie szansy gamoniowi.
Nie umieszAadamus odejść z klasą, zresztą chyba nie wiesz co to znaczy. Jesteś z tego typu co jak Ci sie w oczy napluje to powiesz że deszcz pada.
Dobry wynik ? Buhahaha
Żenada.
Powinni cię jeszcze w dupe kopnąc

Adam | 2011-12-1 11:27

@Stalowiak2.
Zmień dilera, albo bierz połowę.

Luka | 2011-12-1 11:50

Podpisuje sie pod slowami Adama.Ty Stalowiak2 albo probujesz byc zabawny i Ci nie wychodzi albo bierzesz cos czego u nas dotad nie bylo...

Johny | 2011-12-1 13:25

Przegrywać też trzeba umieć, a widzę, że pan były-trener zapomniał co to godność i honor. Oburza się jak małolat, któremu rodzice zabrali zabawkę, że stracił posadę. Kur..., przegrywał wszystko jak leci, natracił punktów z kim się da, popełniał mnóstwo błędów przy prowadzeniu drużyny i walnie przyczynił się do ogromnego spadku frekwencji i zainteresowania piłką nożną w Stalowej Woli - czyli źle wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków i narzeka, że go zwolnili. W innym klubie, przy takich celach i ambicjach już dawno poleciałby z posadki,a tu - nie wiadomo dlaczego - i tak był trenerewm do końca rundy. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem panie Adamus, że należy wiecznie czerpać małą łyżeczką... Ten banał opowiada pan od kilku lat. Rozumię że synonimem tej małej łyżeczki było uporczywe ustawianie drużyny z jednym napastnikiem? Kiedy takie ustawienie jest zasadne, to O.K., ale napewno nie grając u siebie z jakimś słabym zespołem. Myślę,m żę pan nawet nie dostosowywał taktyki do konkretnej drużyny, tylko po prostu konsekwentnie ustawiał jednego człowieka z przodu i modlił się, że jakaś jedna akcja się uda.
Uważam, że Adamus sprawdza się jako typowy skaut, jako człowiek, który potrafi przekonać do gry w danym klubie, jako ktoś, kto generalnie odpowiednich ludzi sprowadza do zespołu ( oczywiście biorąc pod uwagę warunki finansowe w jakich działał), ale jako trener jest po prostu słaby i przede wszystkim uparty.
Nie wydaje mi się, żeby piłka w naszym mieście szybko ( o ile w ogóle ) się odbudowała. W czym duża "zasługa" nas samych kibiców. Bo jeżeli w takim ośrodku jak Stalówka, u siebie jest 300 - 400 osób na meczu a czasy młyna już dawno minęły... to oczym tu gadać - to jest zjazd po równi pochyłej ku czeluiściom IV ligi. Tyle się biadoliło o frekwencji, a ja się pytam, kto jest odpowiedzialny chociażby za plakatowanie miasta. Nie mówię o plakatach wykonywanych w czynie społecznym i zachęcających na mecz bo p. Motor ma przyjechać. Mówię o działaniu, którego moim zdaniem organizator nie podejmował się ani razu. Gdzie plakaty? Przecież każdemu organizatorowi powinno zależeć, żeby jak najwięcej osób zostawiło pieniądze w kasie klubu. I tylko żal, że jeszcze niedawno było tak pięknie, że pomomo braku stabilizacji finansowej i z niewiadomoą dnia jutrzejszego potrafiono zachęcić kilka tysięcy osób do przyjścia na stadion. I nie zrobił tego żaden trener W. Łach, bo jest taki ładny, czy żaden piękny obiekt, bo takiego nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie, ale wpływ na to miały wyniki. A od wyników oprócz piłkarzy jest trener...
Mam nadzieję, że jeszcze coś ruszy w kierunku nprawy tego, co zepsuto w ciągu ostatniego roku. Oby nowy trener oznaczał lepszą przyszłość. Ktokolwiek by to nie był. Pozdrawiam

Luka | 2011-12-1 14:29

Johny 100/100

Edek38 | 2011-12-1 21:49

Z podziekowaniami i wyrazami szacunku.


» http://www.youtube.com/watch?v=9XFjR.....

W maliny to sie dal wpuscic ktos inny.

Slyszalem,ze tym Klubem Rzadza Kibice ;) .
Wyobrazenia niektorych byly chyba nieco inne i moze dlatego zaskoczenie,zal,rozc zarowanie...

" Nie zasłużyłem na takie potraktowanie, po tym, co zrobiłem w Stalowej Woli – "

8 miejsce,24 pkt(w tym 3 darmoszka za Kszo) ,bramki 23:24).

Trener i zawodnicy w kazdym klubie rozliczni sa z tego czego dokonali.

Miala byc walka o awans a...wyszlo jak wyszlo.Wiec ...

J.lo | 2011-12-1 23:24

Edek, dobre!!!
Panie adamus," słowa, puste rzucane na wiatr"
jako zawodnik byłeś sprzedawczykiem, teraz myślałeś że masz z głupkami - kibicami doczynienia i będziesz nimi kręcił, a tu klops :)
Więc na koniec chciałeś z zarządu zrobić ciemniaków a każdy i tak wie jak było i że jesteś bez klasy i honoru więc nikt nie wierzy w te żale i brednie
buhahaha.bomba
ukłony dla Grześka i Mariusza!

Aleksander | 2011-12-2 19:36

Panie Trenerze Adamus,idz pan do normalnej pracy za 1200 zl,tak jak wiekszosc ludzi ktorzy jeszcze maja prace w tym miescie. Do niczego innego Pan sie nie nadajesz jako trener zero osiagniec,jakby byl pan dobrym trenerem znalazlby pan prace w ekstraklasie albo na jej zapleczu. Malo kto o panu slyszal jesli juz to osiagniecia ze Stala Krasnik ,Lada Bilgoraj czy Ruchem Wysokie Mazowieckie czyli ZERO!!!! Wez sie Pan za normalna robote przez 8 godzin dziennie...anie gruchy h...em obijac przez cale zycie. DZIEKUJE

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń

Stal Stalowa Wola             Elana Toruń
2018-11-24, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Resovia Rzeszów             Stal Stalowa Wola

1 : 0

Przemysław Pyrdek 71     
Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Widzew Łódź 18 11-5-2 38
2 Radomiak Radom 19 11-4-4 37
3 Elana Toruń 18 9-8-1 35
4 GKS Bełchatów 19 9-8-2 35
5 Olimpia Grudziądz 19 9-4-6 31
6 Górnik Łęczna 19 8-6-5 30
7 Resovia Rzeszów 19 8-5-6 29
8 Stal Stalowa Wola 19 8-3-8 27
9 Ruch Chorzów 19 6-6-7 24
10 Znicz Pruszków 19 6-6-7 24
11 Skra Częstochowa 19 6-4-9 22
12 Gryf Wejherowo 19 5-5-9 20
13 Błękitni Stargard Szcz. 18 6-2-10 20
14 Pogoń Siedlce 19 5-4-10 19
15 ROW 1964 Rybnik 19 3-9-7 18
16 Siarka Tarnobrzeg 19 5-3-11 18
17 Rozwój Katowice 18 4-5-9 17
18 Olimpia Elbląg 17 4-3-10 15

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
Resovia Rzeszów 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2018-11-24 STAL - Elana Toruń
2018-12-01 Widzew Łódź - STAL
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1247) » Vielitz44 (821)
» Fanatyk38 (650) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (363)
» Stalowiak1938 (327) » Zatorze (296)
» Jaszczur (295) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Warta Poznań (0:1)
2017-04-01
Ilość zdjęć: 21
Wyświetleń: 4 446 razy
STAL - Okocimski Brzesko (3:0)
2014-11-08
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 9 119 razy
Raków Częstochowa - STAL (0:3)
2017-05-17
Ilość zdjęć: 3
Wyświetleń: 1 103 razy
Legionovia Legionowo - STAL (1:0)
2014-04-12
Ilość zdjęć: 12
Wyświetleń: 4 883 razy
Osób Online: 20 / Czas gen. strony: 0.05134