Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Absurdalne zmiany w projekcie stadionu.

Absurdalne zmiany w projekcie stadionu.

Jeżeli komuś wydawało się, że w kwestii budowy stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli już nie może się wydarzyć nic bardziej absurdalnego niż to, że na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie stwierdzić, kiedy ów stadion powstanie w całości to jak czas pokazał - osoby odpowiedzialne za jego powstawanie dorzuciły kolejnego kwiatka.

Otóż kilka dni temu przedstawiono ciekawy pomysł na redukcję kosztów. Według najnowszej koncepcji stadion ma być pozbawiony sztucznego oświetlenia oraz podgrzewanej murawy a także ma być zmniejszona jego docelowa pojemność.

Pomijając konsekwencje "licencyjne" jakie mogą spaść na "Stal" z powodu braku tychże elementów na swoim obiekcie to najzwyczajniej dzięki takim pomysłom "Stalówka" zamiast piąć się w górę może systematycznie opadać w dół. Bez nowego stadionu Klub będzie wciąż stał w miejscu. Dzisiejsze realia świata piłkarskiego wymagają aby drużyna grała na przyzwoitym obiekcie, który będzie spełniał wymogi XXI wieku.

Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, że rozgrywany jest mecz Pucharu Polski. Na stadion przy ul. Hutniczej zawitała klasowa drużyna z ekstraklasy. Przyjeżdżają na stadion, który jakiś czasu temu był otwierany z wielką pompą. Przyjeżdżają i co widzą? obiekt, którego nowoczesność ograniczono do minimum. Niezbyt zachęcająca wizja..

Z racji "bumu" jaki nastąpił na nowe obiekty - obecnie buduje się je w wielu większych i mniejszych miastach (m in. Rzeszów, Lublin,Tarnobrzeg,Mielec). Już dziś można śmiało stwierdzić, że żadne z tych przytoczonych, przykładowych miast ekstraklasy szybko nie osiągnie, a jednak mimo to stadiony się tam buduje z dużo lepszym skutkiem niż w Stalowej Woli. A co mamy obecnie u siebie? kilku robotników - robiący wrażenie dźwig i gruzowisko.

Kilka lat temu miałem przyjemność być na obiekcie Wisły w Krakowie - kiedy zaczynano tam pracę nad przebudową pierwszej trybuny. Różnica w "życiu" na obu budowach jest nieporównywalna. Ktoś powie, że Wisła oraz Stal to dwa światy - to prawda, ale nie trzeba być ekspertem w temacie budowania obiektów sportowych, żeby zacząć się poważnie obawiać o los stadionu.

Na ten moment głównym zmartwieniem ludzi, którym przyszłość Stali leży na sercu już nie tylko jest to, kiedy stadion zostanie ukończony - ale także to jak on będzie wyglądał, gdy już powstanie. W końcu zostało jeszcze parę rzeczy, na których można zaoszczędzić....   

 

Żródło: Własne

Komentarze (10)

193819381938 | 2012-02-2 18:01

Tak naprawde to po co nam stadion na 10000 osob ?
W tej rundzie lacznie przyszlo tylko ok 7500 ludzi !
1 mecz-Moze sie zapelni w 90% gdy przyjedzie jakas Wisła czy Legia.
A potem to juz mniej i mniej. Mozna bylo tylko zajebac dach nad krzeselkami, młyn okrzeselkowac i troszke powiekszyc(zeby byl jakis wizualny efekt wiekszego stadionu, no ale i tak bedzie 200 osob na 'b') no i zburzyc kryta bo to jest najwazniejsza trybuna z calym zapleczem i tam zrobic efektowna trybune.
Wiem ze kazdy potrafi tak mowic a trudno zrobic, ale to jest moje zdanie tylko;)

Ramzes | 2012-02-2 20:19

Tu nie chodzi o to,że zmniejszają liczbę miejsc, bo jest to w miarę rozsądne posuniecie o ile można użyć słowa rozsądne ,lecz chodzi o to ,że ta hołota z premedytacją pozbawia klub gry w wyższych ligach, na chuj nam stadion bez oświetlenia i podgrzewanej murawy?? równie dobrze może zostać taki jaki jest.Proponuje zorganizować pikietę pod UM, nie w 100 a w 1000 osób!! oflagować miasto, zamówić race i transparenty. W sobotę spotykamy się w LO na Staszica i można ten temat omówić, niech o nas do chuja usłyszy cale miasto a nawet powiat!! bo kilka koślawych wzmianek na jakiś pedalskich portalach nic nie daje!!Trzeba rozpocząć świętą wojnę!!!

Ramzes | 2012-02-2 20:20

Co jesst???????????????

Jack | 2012-02-2 21:12

K.... chcą nas wydymać z budowy stadionu a tu taka cisza????
To że stadion mniejszy to bardzo dobre posunięcie. Na 6 tyś w zupełności by wystarczył, bo każdy nawet mały obiekt wygląda lepiej jak jest w miarę :) pełny. ale po zachowaniu władz miasta widać że oni wogóle nie chcą wybudować stadionu, tylko ściemniają. SZOK!!!!

Misio | 2012-02-4 11:52

Już dawno pisałem, że nowy stadion powinien byc budowany na miejscu bocznego boiska. Taniej, bo nic nie trzeba burzyc, tylko budowa od podstaw! Teren obecnego stadionu, powinien zostac przekazany-odsprzeda ny np inwestorowi, który nowy stadion by wybudował-sfinansowa ł. Na terenie starego czyli obecnego boiska powinna powstac duża galeria handlowa z wielkim parkingiem, który wykorzystany byłby także na cele nowego stadionu. W takiej galerii powinny znaleźc się inne atrakcje, jak np kino, dyskoteka, aquapark, kręgielnia itp. Tacy inwestorzy na pewno by się znaleźli i piękny stadion by powstał. Tylko "coś za coś" i miasto nie miało by problemu z pozyskaniem kasy!

Stalowiak2 | 2012-02-4 12:43

A co mozna zrobic?
Czeka nas to samo co Stal Mielec.Tylko z ta roznica ze tam jest stadion porzadny a tu nie.Zadne protesty tego nie zmienia.Prezydent bedzie tradycyjnie przekladal spotkania i robil kibicow w balona.W tym miescie na sport sie nie stawia.Stawia sie na komiksy jagody i koscioly.

193819381938 | 2012-02-5 14:37

@Misio
Jak to wszystko jest kurwa latwo powiedziec.
Nie pomyslales o tym ze to nie mozliwe ? Myslisz ze MOSiR by sprzedal swoj teren dla galerii handlowej hahah. Pomysl przez chwile. I tez nie pomyslales ile wynosilby koszt kupna odpowiedniego terenu na zabudowanie go trybunami itp ?
Bądzmy kurwa realistami a nie.
Takie cos to mozesz sobie w Simsach budowac, nie w realu.

Misio | 2012-02-5 21:32

193819381938 - mylisz się grubo! MOSiR czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie jest właścicielem żadnych terenów, ani obiektów! Oni tylko nimi zarządzają i to tylko na tyle na ile miasto im pozwoli (budżet). Bo to MIASTO jest właścicielem obiektów i gruntów! Natomiast aby taki pomysł jak mój zrealizowac, potrzeba znaleźc inwestora (uwierz, że dużo takich jest w Polsce) i trochę dobrej woli UM. Na pewno miasto na tym by skorzystało. Po 1. nie musi budowac stadionu,wybuduje inwestor, po 2. Wpływy z podatków takiej "galerii" do miasta. Jedyna dla miasta strata, to strata gruntu. Myślisz, że nierealne? Przyjrzyj się o czym Wojciechowski rozmawia z Jagiellonią, co kiedyś chciał Ptak zrobic w Szczecinie itp.

193819381938 | 2012-02-5 22:20

Jesli tak jest to zwracam honor.
Wiem ze to byloby najlepsze wyjscie, no ale to jest Stalowa Wola...
Tu ze sportem juz nie bedzie normalnie; )

Fanatyk38 | 2012-02-5 23:32

Dziwnym trafem miasto inne działki łatwo sprzedaje za bezcen, jak np ta pod hutą, gdzie miał być kiedyś chyba aqapark.Jakas firma z Krakowa ??czy coś w tym stylu. Ciekawe czy ktoś kiedyś sie zainteresował co, kiedy i za ile sprzedano,,,

Gdyby projekt stadionu był odpowiedni to pomieszczenia do wynajęcia byłyby od strony ul hutniczej, gdzie ludzie chodzą do pracy,szkoły, na basen itd. To by przynajmniej w jakiejś części mogło pokryć utrzymanie obiektu.No ale lepiej zrobić trybunke na nasypie...szkoda słów.
To powinien być kompleks z boiskami sztucznymi i małym hotelikiem (kilkanaście pokoi conajmniej) dla zespołów przyjeżdżających na zgrupowania. Kolejna kasa by była.
Ale trzeba mieć wizje i chcieć...