Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Znów o stadionie na sesji

Znów o stadionie na sesji

W piątek, 30 marca, od godziny 9 sesja stalowowolskiej Rady Miejskiej w budynku przy ul. Wolności 7. W programie obrad m.in. nadanie tytułu „Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola" dla Janusza Beka, rektora WSE i głosowanie nad stadionem.   

Co jeszcze w planie? Poszerzenie terenów specjalnej strefy ekonomicznej oraz zmiany w uchwałach dotyczących zasad sprzedaży, wynajmu i bonifikat przy wykupie lokali komunalnych. Poza tym, na 2 dni przed wprowadzeniem nowych opłat za bilety ZMKS, radni będą chcieli w tych zasadach jeszcze coś zmienić.
Dojdzie także do głosowania nad programem w sprawie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Stalowej Woli.

Radni zajmą się po raz kolejny budową stadionu piłkarskiego: – Ustalamy z architektem kwestie przeprojektowania stadionu przy ul. Hutniczej. Chodzi o 300 tysięcy – poinformował nas radny Jerzy Augustyn, szef Komisji Budżetu i Finansów.

www.sztafeta.pl
 

Komentarze (14)

Fanatyk38 | 2012-03-30 14:40

Heh, projekt stadionu znowu na tapecie.To są jakieś jaja. Projekt KOSZTOWAŁ prawie 2 mln PLN i trzeba go zmieniać bo okazało się, że miasta nie stać na taką inwestycję.Śmich na sali i kolejne pieniądze w błoto.Przeprojektowa nie potrwa min rok co wstrzyma ewentualne kolejne prace budowlane . AMiało być "na bogato" PANIE PREZYDENCIE...Z EUROPEJSKIMI STANDARDAMI I BLE BLE BLE.
Tu też NIE SZUKA SIĘ WINNYCH BO PO CO,lepiej becalować kwit.... podobnie jak z przeprojektowaniem budynku KULu ,Nieważne kto zawinił, "to priorytetowa inwestycja i wysupłaliśmy" z naszych skromnych zadłużonych już prawie na maxa "kas miejskich" 200-300 tys. na przeprojektowanie, bo KUL za bidny. To niech dadzą mieszkańcom miasta kilka semestrów za freee w ramach rekompensaty,heh. A jak powiedzą że na wykonanie poprawek nie mają kasy to też im zapłacimy?? Z CZEGO??
I tak sobie gospodarujemy...
Niech jeszcze podebatują ile do INKUBATORA się DOPŁACA i dlaczego MZK PODNOSI CENY jak spółka przynosi zyski i oddaje kase skarbowemu...

TO MIASTO TO CYRK.

Dr_d | 2012-03-30 14:47

18 głosami stalowowolscy radni przyjęli uchwałę, w której przekazali Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu w Stalowej Woli 590 tys. zł na przeprojektowanie obiektu inżynierii środowiska. KUL ma czas do końca przyszłego roku na adaptację pomieszczeń, które poprzednio zostały zagospodarowane niezgodnie z przeznaczeniem.

Budynek, w którym już w październiku ubiegłego roku miały rozpocząć się zajęcia znajduje się obok Ogródka Jordanowskiego. Radni pracujący w komisjach, które zajmowały się opiniowaniem uchwały, w której zapisano m.in. 590 tys. zł na przeprojektowanie budynku inżynierii środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, mieli wątpliwości co do słuszności przekazania tych pieniędzy uczelni.

Joanna Grobel - Proszowska zastanawiała się, czy pieniądze te to ostateczna kwota, jaką miasto podaruje KULowi, czy pociągnie ona za sobą kolejne wydatki z miejskiego budżetu na adaptację źle zagospodarowanych pomieszczeń, w których miały być laboratoria specjalistyczne dla studentów.

Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zapewnił, że 590 tys. zł to ostatnie pieniądze, jakie miasto przekazuje stalowowolskiej filii KUL. - "Jeśli ten projekt upadnie to Stalowa Wola, a nie uczelnia będzie kojarzona jako podmiot, który nie udźwignął tej inwestycji. To może mieć wpływ na nasze dalsze dofinansowania z Programu Rozwoju Polski Wschodniej. Poza tym inżynieria środowiska jest nam bardzo potrzebna, więc nam na tym zależy" - mówił.

Ponadto Szlęzak podkreślił, że nawet gdyby władze miasta chciały dać uczelni kolejne pieniądze - nie będzie takiej możliwości z powodu braku środków. - "Więcej pieniędzy nie będzie, a na pewno nie będziemy się zadłużać, aby pomóc KULowi" - zapewnił prezydent.

NIE TYLKO KUL MA "TRUPA W SZAFIE"

Szlęzak rozwiał również obawy radnych, którzy martwili się, że mimo przekazania tych pieniędzy, projektu nie uda się uratować. - "Nasze ryzyko to 130 tys. zł, które są potrzebne na wykonanie projektu. Jeśli go nie będzie, KUL nie dostanie reszty" - wyjaśnił prezydent.

Zdaniem Szlęzaka, radni nie powinni się martwić tym, że uczelnia będzie miała trudności z zaakceptowaniem nowego projektu i realizacją poprawek, ponieważ jak powiedział - "w tej sprawie nie tylko KUL ma trupa w szafie". - "Ktoś ten projekt przecież klapnął wcześniej. Miasto nie jest tutaj winne. Nasz pierwotny projekt był dobry, ale później ktoś go zmienił, a Ośrodek Przetwarzania Informacji to zaakceptował, natomiast teraz ma zastrzeżenia" - mówił.

Według prezydenta koszty związane z pracami adaptacyjnymi pomieszczeń, które zostały zagospodarowane niezgodnie z przeznaczeniem, powinna ponieść uczelnia i Fundacja Uniwersytecka. Koszt ten to ok. 2 mln zł. To niewiele w porównaniu z kwotą, jaką KUL otrzymał na budowę z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Budowa obiektu kosztowała 22,5 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło ponad 21 mln zł. Jeśli budynek nie zostanie poprawiony uczelnia może to dofinansowanie stracić, a to oznacza, że będzie musiała je zwrócić.

KUL ma czas na poprawki do końca 2013 roku. Pieniądze, które trafią z miasta na konto uczelni pochodzą z nadwyżki budżetowej za 2011 rok, która wynosi ponad 5 mln zł.

Daro | 2012-03-30 15:45

Fanatyk38...wydaje mi się, że przeprojektowanie stadionu jest poniekad dzieki nam i dobrze się stało.

Aby w kolejnym etapie mogła być budowana trybuna główna, trzeba było obciąć koszty, co się wiąże z przeprojektowaniem.
Powodem tego jest to, że wszystko spoczywa na mieście, nie ma wsparcia finansowego z zewnątrz. Obecnie trwa wiele inwestycji, które obecnie mają pierwszeństwo (baza naukowa). W najbliższych latach miasto nie podołałoby takiej inwestycji w formie jaka znajduje się w głównym projekcie.

ps. Rada przegłosowała to dzisiaj i na przeprojektowanie zostało przekazane 300 tys. zł.

Dobrze, że stało się to teraz ponieważ wszystko powinno się zakocnzyć przed ogłoszeniem przetargu i jeszcze na jesieni powinny się zacząć pierwsze prace nad trybuną główną.

Damianstw | 2012-03-30 16:35

Wiem że to nie dotyczy nas no ale

» http://www.90minut.pl/news/184/news1.....

Kolejna drużyna wycofuje się z ligi :)


Jutro Derby Brać Szalik Zieloną koszulke oraz Ziomka !

Mariuszstalowa | 2012-03-30 18:54

Sokół Nisko - JKS 1909 Jarosław 31 marca, 15:00

tu tez spoko meczyk sie zapowiada

Spawn1938 | 2012-03-30 19:03

To idz na niego, jak ostatnio sie wstawiliśmy na niego, i o ile dobrze pamiętam to było przed jakimiś świętami to z JKS-u przyjechali kibice a na stadionie pustki. Tak więc gdzie ci fanatycy z Niska

Fanatyk38 | 2012-03-30 23:04

Daro

W jakim Ty świecie żyjesz??
Dobrze się stało,że będą budować {kiedyś) krytą jako następną.
Szkoda tylko ,że potrzeba do tego "tęgiego myślenia" takich szarych Kibiców jak ja i Ty a kolesie za coś odpowiedzialni, którzy biorą kase za swoją robote maja na to wyj..
Buble w projekcie też muszą wytykać Kibice a koleś zgarnia za zrobienie bubla 2 mln pln.
Tak można wyliczać i wyliczać ...No ale dobrze się dzieje, hehe.

Na sport z tej nadwyżki ile pójdzie??? 5% ?? 10 % ?? a może wielkie ZERO ??
Gdzie Ci wyuczeniz KULu znajdą prace w tym mieście?? w IKEI chyba bo ponoć ma powstać.

Daro | 2012-03-31 00:14

Fanatyk38 - po części masz rację i musze się zgodzić z Tobą w kwestii błędów w projekcie.

W jakim świecie żyję ? Pomijając kwestię samego projektu i tego ile Gierulski za niego wyciągnął trzeba brać pod uwagę wielkość miasta, możliwości i inwestycji.
Nie ma tutaj porównania do innych miast, bo my nie mamy żadnych środków z zewnątrz na ten cel, a inwestycja powyżej 50 mln zł wręcz musi być rozłożona na lata bo to nie jedyny kłopot w mieście, a jak każdy wie im wszystko trwa dłużej....
Tutaj można podać bardzo dobry przykład Krakowa. Stadion Wisły powstał w 10 lat !! Zmian projektu było tyle, że można stracić rachubę i co ? Wyszedł bubel, a stadion Cracovii ? Szybka decyzja, szybka budowa i wyszedł super stadion.

Nie można porównywać naszego stadionu do stadionu Stali Mielec (ktoś kiedyś tu porównywał tempo). Tam Rzeszów na 5 tys. trybunę wykłada coś około 7 mln zł, resztę ponad 20 daje Unia i to jest przyczyna szybkiej budowy.

Wiadomo, czego każdy z nas by chciał ale trzeba też myśleć realnie.
Nie unikniemy wieloletniej budowy, dlatego musimy nadzorować sprawę i pilnować, żeby właśnie bubli nie było w rzeczywistości tylko żeby zostały zmienione właśnie w fazie projektowania.

Bedgar | 2012-03-31 00:53

daro, zyjesz internetem jestes krakusem huj***a wiesz, piszesz tylko to co przeczytasz

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:11

Wszystko ładnie, pięknie tylko, że do tego właśnie dąze:
" musimy nadzorować sprawę i pilnować" MY ??? Kibice??
A ZA CO KOLESIE BIORĄ KWIT?? 2 MLN PROJEKT, 300 PRZEPROJEKTOWANIE.
Już było pisane, że taka inwestycja 60-90 mln ,powinna być oczkiem w głowie mosiru i miasta a każdy ma nią wyj..ne .
Dojdzie do tego ,że w 2015 będzie to kosztować 120 mln a może więcej.
Nie ma środków zewnetrznych??
a czy ktoś złożył jakiekolwiek papiery by je pozyskać??? NIE !!! Więc dlaczego płaczą ,że teraz za drogo.
Mógł realnie projektować a nie " na bogato".
Niech mi da kilkadziesiąt tysi to z kolegami nakreślimy wymarzony obiekt bez bubli (np,13 m odległość trybun od boiska, trybuna na nasypie, pomysł "klatki w sektorze gospodarzy", umiejscowienie sektora gości i cała reszta ,sporo razy już wymieniana,kible-bra k ) a obliczenia techniczne zostawię jemu.

Chłopy - Chmielewski, Szlęzak, Gierulski o STADIONACH nie mają pojęcia i zadanie ich przerosło.
Gospodarz niech lepiej zadba też o drużynę a nie tylko o KUL bo na tym stadionie ktoś musi grać.
No chyba,że będzie to TURBIA ,co jest ostatnio w modzie.
Zniszcza boisko na którego naprawę MOSiR WYBECALUJE WIĘCEJ KWITU niż zainkasuje za wynajem.

W TYM MIEŚCIE NA KAŻDYM KROKU WIDAĆ NIEGOSPODARNOŚĆ.
Wszystko fajnie Darku, TYLKO W INNYCH MIASTACH STADIONY I TRYBUNY JUŻ SĄ( BĘDĄ NIEBAWEM) a u nas ???....szkoda słów.

O STADIONIE W TYM MIEŚCIE NIE MÓWI SIĘ OD 2008 ROKU TYLKO CONAJMNIEJ OD 2002?? 2004?? I CO ?? wiesz, który to już projekt stadionu???
Więc nie pisz mi tu o rozkładaniu inwestycji na lata chlopaku bo żałosne to jest. Mamy 2012 więc policz sobie na ile lat już została rozłożona. Jak się zakończy w 2015-16(obiecanki cacanki szreka) to bedzie o milion lat za długo.

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:22

Jak możesz pomijać kwestie projektu i kasy jak to są najważniejsze kwestje!!!
Konsekwencje za błędy powinny być wyciągane !!!
Możliwości finansowe miasta realnie oceniane przez odpowiednie osoby a nie w tym roku okazało się ,że 50 mln w jednym roku na stadion to dla naszego miasta za duzo i nagle budzet zmieniają . Obudziła się skarbniczka wczoraj?? czy w Twoim świecie żyje i też bierze "pod uwagę wielkość miasta, możliwości i inwestycji."
Popisać możesz ale więcej faktów poproszę a nie taka "czysta teoria". Jak to mówi nasz jaśnie wielmożnie panujący "PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE". No i poprzyjmował, tylko wyszły babole i " nie będzie niczego".

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:29

Nie ma tutaj porównania do innych miast, bo my nie mamy żadnych środków z zewnątrz na ten cel, a inwestycja powyżej 50 mln zł wręcz musi być rozłożona na lata bo to nie jedyny kłopot w mieście, a jak każdy wie im wszystko trwa dłużej....
""Tutaj można podać bardzo dobry przykład Krakowa. Stadion Wisły powstał w 10 lat !! Zmian projektu było tyle, że można stracić rachubę i co ? Wyszedł bubel, a stadion Cracovii ? Szybka decyzja, szybka budowa i wyszedł super stadion.""

sedno sprawy. ale chyba rozdwojenie jazni masz.

""Wiadomo, czego każdy z nas by chciał ale trzeba też myśleć realnie.
Nie unikniemy wieloletniej budowy,""

więc nie unikniemy bubla jak Wisła, wtopy kasy itp itd. a winnych i tak bedziesz dalej usprawiedliwiał bo wyjdzie na to,ze kibice nie przypilnowali sprawy.

Dobranoc

A1938 | 2012-03-31 09:58

jeb** pogodę !
WSZYSCY SEKTOR B!
i zabaaawa !

Daro | 2012-03-31 10:59

Tak na koniec polemiki o stadionie - może źle się wyraziłem.

Po pierwsze na pewno nie usprawiedliwiam nikogo i nigdy nie pochwalałem i nie pochwalę tego co się dzieje z naszym stadionem.
Teraz napiszę krócej to, o co mi chodziło.
Nie da się cofnąć czasu, wyszły buble i tu się z Wami całkowicie zgadzam. Ja odnosiłem się do samego artykułu i nie wiem co wywołało Wasze zdenerwowanie. Wolelibyście żeby w tej sytuacji Rada Miejska nie przekazała tych 300 tys. ?

ps. Bedgar - tv i szmatławce są ostatnią rzeczą na podstawie której wyrażam swoje własne opinie.
Na pewno nie jestem krakusem i nigdy nim nie będę.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Resovia Rzeszów             Stal Stalowa Wola
2018-11-17, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - ROW 1964 Rybnik

Stal Stalowa Wola             ROW 1964 Rybnik

1 : 1

Fryderyk Stasiak 62     
Fryderyk Stasiak 9 (s)
Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Widzew Łódź 17 11-4-2 37
2 Radomiak Radom 18 10-4-4 34
3 Elana Toruń 17 8-8-1 32
4 GKS Bełchatów 18 8-8-2 32
5 Olimpia Grudziądz 18 9-4-5 31
6 Górnik Łęczna 18 8-5-5 29
7 Stal Stalowa Wola 18 8-3-7 27
8 Resovia Rzeszów 18 7-5-6 26
9 Ruch Chorzów 18 6-6-6 24
10 Znicz Pruszków 18 6-6-6 24
11 Skra Częstochowa 18 6-3-9 21
12 Błękitni Stargard Szcz. 18 6-2-10 20
13 Gryf Wejherowo 18 5-4-9 19
14 Siarka Tarnobrzeg 18 5-3-10 18
15 ROW 1964 Rybnik 18 3-8-7 17
16 Pogoń Siedlce 18 4-4-10 16
17 Rozwój Katowice 17 4-4-9 16
18 Olimpia Elbląg 17 4-3-10 15

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2018-11-17 Resovia Rzes.. - STAL
2018-11-24 STAL - Elana Toruń
2018-12-01 Widzew Łódź - STAL
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1247) » Vielitz44 (820)
» Fanatyk38 (650) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (363)
» Stalowiak1938 (327) » Zatorze (296)
» Jaszczur (295) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Pelikan Łowicz (0:0)
2008-03-08
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 16 180 razy
Star Starachowice - STAL (0:3)
2002-05-04
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 4 448 razy
Kolejarz Stróże - STAL (2:0)
2007-06-24
Ilość zdjęć: 3
Wyświetleń: 6 600 razy
STAL - Siarka Tarnobrzeg (3:1)
2001-09-12
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 20 851 razy
Osób Online: 28 / Czas gen. strony: 0.04494