Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Zdjęcia z budowy stadionu

Zdjęcia z budowy stadionu

Zaraz po tym jak miasto zapłaciło spółce Flis z Janowa Lubelskiego pieniądze za rozliczony kolejny etap prac przy budowie trybuny stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli, prace wznowione zostały z kopyta. Montowano elementy w Niedzielę Palmową!

Sam się zdziwiłem jak się szybko zabrali do roboty, tak że nawet w niedzielę montowali słupy – śmieje się dyrektor MOSiR Andrzej Chmielewski. Termin na wybudowanie zadaszonej trybuny od strony ulicy Hutniczej mija w październiku tego roku.
 
PRZEPROJEKTOWANIE
 
Tymczasem miasto nieco spuszcza z tonu jeśli chodzi o wielkość stadionu. Okazuje się że nie tylko jego budowa, odbywająca się bez unijnego wsparcia, ale także eksploatacja kolosa mogłaby zbyt mocno obciążyć miasto. Dojdzie więc do przeprojektowania pierwotnej wersji stadionu.
 
Radni zgodzili się dać na przeprojektowanie 300 tys. zł. Można jednak powiedzieć, że nie będzie to miasto obciążać, ponieważ przed kilku laty projektant został obłożony karą 400 tys. zł za spóźnienie się z dokumentacją. Teraz przeróbki mają obniżyć koszty budowy o ponad 20 mln zł.
 
ZNIKNIE BARAK
 
Stadion ma być na 7 tysięcy miejsc dla publiczności, a nie na 9 czy 10, jak jeszcze niedawno planowano. Zgodnie z pierwotnymi planami powstanie właśnie budowana zadaszona trybuna od strony ulicy Hutniczej i po drugiej stronie płyty główna trybuna z zapleczem socjalnym czyli szatniami, łazienkami, pomieszczeniami do rehabilitacji i treningów. Dzięki temu zniknie barak z dymiącym kominem, z kotłownią opalaną węglem. Nie wiadomo kiedy ruszy budowa głównej trybuny. Jeśli znajdą się pieniądze w przyszłym roku, dojdzie do ogłoszenia przetargu.
 
Natomiast boczne trybuny to śpiewka przyszłości. Kiedy powstaną, pewne jest, że nie będą mieć zadaszenia. Zadaszenie będzie można postawić, kiedy znajdą się na to pieniądze. Przyjęto więc wariant oszczędniejszy, ale gwarantujący szybsze zmodernizowanie obiektu.
 
echodnia.eu


 

 

Poniższe zdjęcia projektu stadionu pochodzą ze strony http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1401562&page=5

 

Komentarze (24)

Nozownik1938 | 2012-04-1 16:00

prima aprilis? haha

Jacek1449 | 2012-04-1 16:02

no chyba foto-montaż hahah ale cieszy fakt :D ale to chyba prima aprilis

a co sie stało z herbem turbi czy zamienili tandetny herb z painta na lepszy rowniez z painta :D ?

link :P do nowego herbu , haha

Jacek1449 | 2012-04-1 16:03

http:/ /s1.fbcdn.pl/3 /clubs/38113/herby/1 49/ 38113.jpg

Kumar | 2012-04-1 16:07

Wszystkie wpisy na temat zespołu LZS Turbia będą/są z tej strony kasowane.

Luka | 2012-04-1 16:19

Niech beda kasowane,ale chyba kazdego wkurwia ze jakis LZS gra na naszym stadionie i niszczy nam murawe za marne grosze dla miasta.Widac ze brakuje rozumu i kompetencji naszym baranom z UM...

Hojlo1938 | 2012-04-1 17:55

ale wkrety haha !

Eduardo | 2012-04-1 18:17

Gdybyście uważnie śledzili komentarze na stronie (artykuł: "zamarł ruch na budowie trybuny stadionu piłkarsiego") to byście wiedzieli, że to żaden prima aprillis tylko już od kilku dni było wiadomo, że montaż kolejnych słupów będzie prowadzony właśnie w dniu dzisiejszym, mimo, że jest to niedziela. Firma produkująca i montująca konstrukcję stalową trybuny nie może tego robić w dni powszednie gdyż wtedy ma wyznaczone prace na elektrowni Stalowa Wola i nie mogą w tych dniach opuszczać tamtego miejsca pracy. Muszą w jakiś sposób pogodzić te dwie równoczesne inwestycje. Także prosiłbym nie opluwać tych ludzi, bo większość z nich pracuje często od świtu do nocy. Montaż kolejnych dwóch słupów przewidziany jest na weekend 14-15 kwietnia czyli pierwszy weekend po świętach, natomiast pozostałe 3 słupy (bo łącznie ma ich być 9) będą montowane pod koniec kwietnia (najprawdopodobniej 28-29 kwietnia).

Slim1938 | 2012-04-1 18:32

Quick1986 | 2012-04-1 19:56

No to widać ile trwa montaż takich słupów czy filarów.... a co robią przez resztę tygodnia?

Dzos | 2012-04-1 20:01

quick post wyzej masz wszystko wyjasnione...

Quick1986 | 2012-04-1 23:20

Dzos a czy to jedyna firma która jest w stanie takie cos wyprodukowac?

Eduardo | 2012-04-2 00:31

Niestety jedyna, nikt inny nie chciał podjąć się realizacji tego projektu Panów Gierulskiego i Konopki w takiej cenie, na którą gotowa była oddać tą część projektu firma Flis podwykonawcy. Poza tym firma produkująca i montująca słupy w kontrakcie ma zapis, że postawi je do końca kwietnia, ale nie bezwarunkowo. Jeśli firma Flis będzie ociągała się z płatnościami to prace zostaną wstrzymane, a istnieje też takie ryzyko. Bowiem żadna firma w obecnych czasach nie jest w stanie sobie pozwolić na realizację tak kosztownego projektu "charytatywnie" a później latami dochodzić swoich roszczeń przed sądami. Pracownikom też trzeba mieć z czego zapłacić.

Bedgar | 2012-04-2 13:38

Zielone krzesełka na trybunie od Hutniczej z napisem STALÓWKA czarnymi krzesełkami, kozak no nie ?

Stalex | 2012-04-2 17:50

Artykuł z Echa jest szczytem niekompetencji redaktora.
Po pierwsze; żadne konkretne decyzje co do pojemności i zadaszenia trybun za bramkami jeszcze nie zapadły. Spotkanie władz Miasta, MOSiR-u i projektanta ma się odbyć...na dniach!
Po drugie; należałoby podać źródła takich nowin, a najlepiej zacytować rozmówcę!
Po trzecie; na dzień dzisiejszy najważniejsze jest sprawne dokończenie budowy trybuny od strony ulicy Hutniczej i najlepiej jeszcze sprawniejsze przeprojektowanie pozostałych części, bo nie jest to tak że w 3 tygodnie ktoś przeprojektuje taki obiekt.
Po czwarte; redaktor nie wspomina nic o kibicach, którzy mam wrażenie są motorem napędowym zarówno samej budowy, jak i zmian mających na celu sprawienie że ten "bubel"bez kibli i bram wejściowych(cyt.) będzie nadawał się do użytku!
Po piąte; dalej pomijana jest kwestia budowy wraz ze stadionem boiska ze sztuczna nawierzchnią, a jego budowa jest równie ważna jak budowa stadionu. Tym bardziej że jest ważna dokumentacja i pozwolenie na jego budowę, poniesione są koszty projektu itp. Warto byłoby aby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto, a jak pozwolenie wygaśnie to tak niestety będzie!
Po szóste; należy pamiętać że jedyną osobą decyzyjną w sprawie stadionu jest Prezydent. On i tylko on, a nie Klub, architekt czy dyrektor MOSiR Jemu zawdzięczamy zarówno pomysł stadionu, jak i związane z nim wzloty i upadki!

A tak poza konkursem to odległość od trybun do boiska według nowego projektu jest....porażająca bo jest sporo większa niż dotychczas :) co zresztą można sobie uzmysłowić po obejrzeniu zamieszczonych zdjęć. A miał być to stadion piłkarski....ech, szkoda gadać
Pozdrawiam

Ssw1938 | 2012-04-2 19:07

Mecz w sobote w Krakowie o 11.

Fanatyk38 | 2012-04-2 20:56

taaa, już kilka razy było pisane.
miało być "na bogato" , shrek zlecił malunki, potem wytrzezwiał, zobaczył jakie się z tym wiążą koszta i teraz będzie zmieniał .

BUBEL TO BUBEL , SAM GO ZATWIERDZIŁ.

Jak mają zmieniać projekt to te wstawione zdjecia w ramki albo w kosz bo już nie aktualne.

Damiano88stw | 2012-04-2 22:36

cyt."A tak poza konkursem to odległość od trybun do boiska według nowego projektu jest....porażająca bo jest sporo większa niż dotychczas :) co zresztą można sobie uzmysłowić po obejrzeniu zamieszczonych zdjęć"
Do użytkownika Stalex.
W jaki sposób na podstawie tych ogólnikowych zdjęć zamieszczonych powyżej (w dodatku małej wielkości i rozdzielczości) obliczyłeś, że odległość boiska od trybun jest będzie dużo większa niż do tej pory?
Bardzo mnie to ciekawi. Te zdjęcia zamieszczone powyżej nie dowodzą Twojej teorii o zwiększeniu odległości trybun od boiska.

Damiano88stw | 2012-04-2 22:41

Jedyne co budzi moje zastrzeżenia to ilość rzędów na trybunach-powiedzmy sobie szczerze, nie ma ich zbyt wiele to po pierwsze.
Po drugie to kąt nachylenia trybun i wysokość pierwszego rzędu od poziomu murawy-jest bardzo mały kąt co sprawi, że tak jak jest to teraz, nikt nie będzie zajmował pierwszych rzędów.
Po tym łatwo wywnioskować jak będzie wyglądało zapełnienie sektorów na trybunach-ludzie rozsiani u góry od lewa do prawa.
Jak dla mnie to jest największy mankament estetyczny.
W każdym razie tak to wygląda na zdjęciach.

Kumar | 2012-04-3 00:04

W woli wyjaśnienia zdjęcia projektu w tym newsie nie są pierwszej świeżości i są tematem przed piątkowym głosowaniem w sprawie zmian w projekcie.

Przeprojektowanie stadionu tak szybko się nie odbędzie.... to projekt który był pokazywany na spotkaniu z kibicami w UM przed poprawkami...

Luka | 2012-04-3 00:14

Zaczelo sie od wielkich planow a skonczy na bublu ktory bedzie nas wkurwial.Trzeba bylo dluzej czekac z ta budowa panie prezydencie,to moze za 100 milionow udaloby sie zbudowac obiekt w ogoel bez dachu nad zadna trybuna.Tak to jest jak za budowe stadionu sie biora laicy nie majacy pojecia o futbolu.Zgraja amatorow robi nam stadion i nawet nie specjalnie sie kwapila zeby o podstawowe sprawy zapytac kibicow...teraz to jzu zrobia byleby byl bo widza ze jest nacisk,tylko ciekawe czy z czasem nie powstanie w czyims "genialnym" mozgu pomysl odpuszczenia w ogole trybun za bramkami.Wcale bym sie nie zdzwil bo po nich to sie mozna spodziewac wszytskiego...

Stalex | 2012-04-3 10:30

Damiano.
W projekcie podana jest odległość i architekt na spotkaniu o tym mówił, a ja chodząc sobie po budowie i oglądając zdjęcia to sobie uzmysłowiłem, ale tego samego dokonasz oglądając tylko zdjęcia nie wizaualizację.
Dolne zbrojenie wyznacza koniec trybuny, bo przecież nikt nie zbroi ścieżki......
Odległość od murawy i właśnie wysokość pierwszego rzędu i kąt nachylenia! Trafiłeś w sedno sprawy. Z pewnością w naszym wypadku te parametry nie są dla stadionu typowo piłkarskiego, bo bieżnie likwiduje się po to żeby było bliżej....a skoro jest dalej to co mi bieżnia przeszkadza
Co do ilości rzędów to nie czepiałbym się bo przecież nie jest to stadion na 20 tysięcy :).
Pozdrawiam

Ssw1938 | 2012-04-3 11:37

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być powiększenie płyty boiska po zakończeniu budowy(czyli nie wiadomo kiedy) lub wcześniej do wymiarów maksymalnych o ile się da jeszcze.

Fanatyk38 | 2012-04-3 13:10

Miały być kolejne konsultacje (głównie na linii Klub-architekt) po dogadaniu sie shreka z projektantem odnosnie kasy.Kase na przeprojektowanie przyznano więc przed podjęciem prac przez projektanta należało by się spotkać.
Znając życie kolejny raz spotka sie trzech wybitnych znawców - gruby,pływak i rysownik, ustalą zakres zmian najwygodniejszy dla nich i pózniej bedą się niby "konsultować" z innymi.
I tak wyjdzie na to, że już niestety nie da sie nic zrobić bo za drogo itp itd...
Szkoda słów.

Damianos, koleś wzorował się na stadionie Korony (niby) i zrobił trybunę na nasypie od strony ruchliwej ulicy gdzie powinny być sklepy.
Odległości trybun od boiska są raczej maksymalne niż minimalne czy chociażby średnie.
Najpierw mówił,że nie ma bram od ul Hutniczej, bo m.in.policja się nie zgodzi na takie rozwiązanie a pózniej mówi ,że te bramy tam są i będą do "tymczasowego użytku". Ciekawe kiedy zrobią kolowrotki od strony kas na "krzesełka" , bo to tam ma być wejście na nową trybunę a nie od strony ul Hutniczej.
Podobnie z kiblami. Nie ma więc trzeba wstawić w nowym projekcie bo za pierwszym razem się nie dało.

Pan prezydent nie chciał dziadostwa tylko europejskie standardy a jednak będzie miał dziadostwo i to za gruba kase

J.lo | 2012-04-3 13:28

Nie prezydent będzie miał dziadostwo tylko my!!! Kibice i mieszkańcy tego miasta, bo prezydent od siedmiu boleści ma stadion w dupie.
Sam zaprojektował, a raczej zlecił architektowi określone rozwiązania, a teraz chce ich zmian i to przy pomocy kibiców. Żenada. Mam nadzieję że rozliczymy to dziadostwo przy wyborach!!!

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski
2023-06-04, godz. 17:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Sokół Sieniawa - Stal Stalowa Wola

Sokół Sieniawa             Stal Stalowa Wola

0 : 4

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Stal Stalowa Wola 31 20-5-6 65
2 Wieczysta Kraków 31 18-7-6 61
3 Avia Świdnik 31 16-11-4 59
4 KSZO Ostrowiec Św 31 16-7-8 55
5 Cracovia II 31 15-5-11 50
6 Wisłoka Dębica 31 14-7-10 49
7 Podlasie Biała Podlaska 31 12-12-7 48
8 Czarni Połaniec 31 14-2-15 44
9 Sokół Sieniawa 31 13-4-14 43
10 Orlęta Radzyń Podlaski 31 13-4-14 43
11 Korona II Kielce 31 10-9-12 39
12 Podhale Nowy Targ 31 11-6-14 39
13 ŁKS Łagów 31 11-4-16 37
14 KS Wiązownica 31 10-6-15 36
15 Unia Tarnów 31 8-9-14 33
16 Chełmianka Chełm 31 7-10-14 31
17 Wisła Sandomierz 31 7-6-18 27
18 Lublinianka Lublin 31 6-2-23 20

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
Avia Świdnik 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

STAL - Piast Gliwice (0:2)
2007-09-19
Ilość zdjęć: 14
Wyświetleń: 50 565 razy
STAL - Błękitni Stargard Szcz. (0:2)
2015-06-07
Ilość zdjęć: 75
Wyświetleń: 202 712 razy
KSZO Ostrowiec Św - STAL (1:0)
2006-09-08
Ilość zdjęć: 18
Wyświetleń: 81 616 razy
STAL - Raków Częstochowa (3:1)
2014-11-29
Ilość zdjęć: 33
Wyświetleń: 99 014 razy
Osób Online: 11 / Czas gen. strony: 0.00889
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |