Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Piłkarze Stali Stalowa Wola czekają na zaległe pobory

Piłkarze Stali Stalowa Wola czekają na zaległe pobory

350 tysięcy złotych brakuje Piłkarskiej Spółce Akcyjnej Stal Stalowa Wola na grę Stali w nowym sezonie.

Piłkarze od dwóch miesięcy nie dostają pensji, drużyna nie przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski. Władze Piłkarskiej Spółki Akcyjnej nie ukrywają, że liczą na prezydenta Andrzeja Szlęzaka. 

Szefowie PSA, Grzegorz Zając i Mariusz Szymański spotkali się w piątek z kibicami "Stalówki”. 
Mieli przyjść też przedstawiciele Rady Miejskiej, ale zjawił się tylko radny Rafał Weber, nie przyszedł, na co wcześniej liczono, Jerzy Augustyn. Powinien on, zdaniem kibiców czuć potrzeby środowiska piłkarskiego, bo kiedyś był prezesem ZKS Stal Stalowa Wola. 
 
SPOTKAĆ SIĘ Z PREZYDENTEM
 
- Panu Augustynowi nie udało się spotkać z prezydentem, stwierdził więc, że nie ma nic nowego do przekazania i dlatego nie przyszedł – powiedział prezes PSA Grzegorz Zając. Wyjaśnił, że spółce brakuje 350 tysięcy złotych na nowy sezon. Prezydent przekaże spółce 100 tysięcy złotych, pieniądze uzgodnione jeszcze w grudniu. To za mało, żeby przetrwać. 
 
Kibice zastanawiali się jak wpłynąć na prezydenta. Wszyscy mają świadomość, że on rządzi, pozostali mają niewiele do gadania. Pojawił się pomysł demonstracji ale padła kontra, że na Szlęzaku nie zrobi to wrażenia. Koniec końców stanęło na tym, że trzeba będzie zrobić spotkanie z prezydentem, takie, jakie miało miejsce przy okazji kontrowersji z budową stadionu. 
 
- Nie mogę tego słuchać, serce mi stanie – westchnął Grzegorz Zając, gdy ktoś wspomniał jak w mniejszym Tarnobrzegu miasto łoży milion złotych na koszykówkę, pół miliona na piłkę, poza tym daje pieniądze na tenis stołowy i siatkówkę.
 
PRZEŻYĆ BEZ WYPŁATY 
 
Piłkarze Stali od dwóch miesięcy nie dostają pensji. 
- To godne podziwu, jak oni to znoszą. Bo gdy młody człowiek zarabia 1800 złotych i do tego jest przyjezdny, to dla niego przeżyć bez pensji dwa miesiące jest bardzo trudno. – mówił Mariusz Szymański z rady nadzorczej PSA. Niestety klub musiał popłacić najpierw zaległe składki ZUS. Na wypłaty nie starczyło.
 
Jak stwierdził, klub działa w tak okrojonym składzie jak to jest możliwe. Jest trener, masażysta, kierownik drużyny, prezes, magazynier, przez chwilę był drugi trener a zarobki są poniżej płacy minimalnej. 
 
MŁODA DRUŻYNA
 
W tej chwili w ekipie Stali jest tylko 19 zawodników, z czego czterech juniorów. Średnia wieku to zaledwie 23 lata. Klub rozmawiał z kilkoma swoimi ex - graczami o powrocie ale zadem się na to nie zdecydował. Powody były różne, ale niepewna sytuacja "Stalówka” być musiała decydująca. 
W tym sezonie Stal zamierza wystawi drugą drużynę do rozgrywek klasy B. Obecny na spotkaniu trener Mirosław Kalita, jest z tego zadowolony, bo juniorzy zmierzą się z B - klasowymi, ale jednak seniorami. Wyjaśnił też, że przeskok między poziomem juniorów a II ligą jest zbyt duży, żeby juniorzy mogli przechodzić do pierwszej drużyny Stali.
 
 
echodnia.eu

Komentarze (16)

Motor | 2012-07-22 21:43

A czemu nie bylo naszego super radnego, ktory tak mial walczyc o sprawy pilki Adasia D?

Manu1234 | 2012-07-22 21:58

Niech prezydent da Urbanik lepiej te 350 tys. bo przecież na jej występy chodzi po te 1000 osób.

Ssw1938 | 2012-07-22 22:16

Nie porownuj tego z kasa na pilke. Osiagnela cos ponad to dostala troche, nam zostaje teraz liczyc ze Szlezak nie wypnie sie i dotrzyma slowa.

193819381938 | 2012-07-22 22:50

A skoro ty jestes takim super kibicem, to dlaczego Cie na spotkaniu nie bylo ?
Jakbys byl, to bys wiedzial.

Tyberius | 2012-07-23 10:02

Ech.. po co dawac takie zdjecie. Prezydent to pamietliwy gosc takimi zagrywakami tylko mozna pogorszyc i tak nieciekawa sytuacje.

Helmut | 2012-07-23 11:23

Tyberius - 100% racji
Czymś takim prezydenta się nie przekona

Motor | 2012-07-23 13:37

Do 193819381938 nie bądź taki do przodu, bo Ci z tylu braknie. Głosowanie na niego to jest porażka, kto pokaże choć jeden efekt jego siedzenia w radzie?

Fanatyk38 | 2012-07-23 14:09

Piszą te pismaki i sami nie wiedzą co mają pisać.
350 tys to brakowało i z tego co było słychać to część została spłacona. 100 tys już dał i ma / albo i nie dać kasę na pozostałe zaległosci.
Na nowy sezon też trzeba kasę bo jak jej nie będzie to znowu będą rosnąć długi.
Nikt chyba nie woła milionów. Normalnie było tłumaczone, że generalnie wiekszośc firm ma wywalone na piłke i bez pomocy w negocjajach ze strony polityków mało się osiągnie. Doświadczenia z regionu to jedynie potwierdzają.
Jak czyta sie w lokalnej prasie na co wydaję sie setki tys z kasy miejsckiej to żal . 350 tys ma zawalić budżet Stalowej??? Bez JAJ!!!
Niech daje na wszystko, KUL, Motyl, box, tenis w hali za szpitalem,pomniki i strumyki, jak tylko uważa to za słuszne i potrzebne. Tylko niech nie dusi piłki przez prywatne niesnaski . Mecze piłkarskie przyciągały/ją najwięcej widzów ze wszystkich imprez oragnizowanych w mieście wiec niech je tez doceni i ludzi ,którzy chca to oglądać przy okazji.

Johny | 2012-07-23 15:24

Jakby ktoś mnie o coś prosił i przy okazji robił sobie publicznie ze mnie jaja ( a tylko tak można odebrac zdjęcie Prezydenta) , to po pierwsze sam z siebie robiłby hipokrytę, a po drugie - w kotekście prosby- miałbym go głeboko w du...ie. Tyle w temacie osobo odpowiedzialna za fotkę. Gratuluję pomysłowości....

Bmv38 | 2012-07-23 18:07

Dokładnie, zgadzam się! kuźwa i te kopiowane całe życie artykuły na tej stronie!

Dede | 2012-07-24 01:16

oj zeby czasem prezydent nie wszedl na stronke swojego ukochanego klubu i nie zobaczyl tego zdjecia ... jakby nie zalowal pieniedzy to mialby inne. musimy byc dobrej mysli :)

Fanatyk38 | 2012-07-24 14:23

Jego wszystko wali więc taka fota i tak nie zrobi na nim większego wrażenia. Poza tym czyja to wina , że tak wychodzi na zdjęciach. Najlepiej uzależnijmy kase od tego żebu mu ktoś jeszcze "dobrze" zaczą robić, bo inaczej to nie da. Bez jaj. On nie musi nikogo lubieć ani ktoś nie musi lubieć jego. Wiadomo,że najlepiej robić biznesy w szczelnym towarzystwie wzajemnej adoracji ale bez jaj.
Jak ma dzielić wg tego -"kogo lubie,kogo kocham tego pocałuje", to niech na wesele idzie.
Należy klęknąć przed panem i władcą i poprosić a on ewentualnie rozważy co i jak. Festyn na chu..a. I wszyscy trzęsą porami bo jaśnie nam panujący może mieć zły humor i spuści piłkę tak jak kosza.
To normalne???!!!???

Bastek88 | 2012-07-24 15:34

Na prezydenta Slezaka nie ma co liczyc bo on sie sportem nie interesuje i ma gdzies Stalowke, nawet w wywiadzie jakims w tvk diana powiedzial ze ma wazniejsze sprawy na glowie niz Stal Stalowa Wola

Dede | 2012-07-24 17:43

czytalem niedawno ze mieli szukac sponsorow w hucie i jeszcze jednego ale nie napisano jakiego.. rozmawianio z nimi ?? co powiedzieli ??

Mariusz 151 | 2012-07-24 22:27

Z tego wynika jeżeli prezydent Szlęzak ma gdzieś Stalówke, to i po niekąć Stalową Wole i ich mieszkańców. Czy to normalne ?