Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Mirosław Kalita mówi prawdę o swoim zespole

Mirosław Kalita mówi prawdę o swoim zespole

Nie wiem czy którykolwiek trener by sobie z tym poradził – mówi Mirosław Kalita szkoleniowiec "Stalówki", oceniając kłopoty, jakie miał w trakcie rundy jesiennej.
tal zakończyła jesienne rozgrywki na 15. miejscu w tabeli, sprawiając zawód kibicom. Władze piłkarskiej spółki zdecydowały się jednak nie zwalniać trenera, dając mu kredyt zaufania.

DŁUGA LISTA NAZWISK
Trener Kalita przyznaje, że w trakcie rundy jesiennej mógł popełnić błędy. Ale przypomina, że w połowie jesiennych roz-grywek zespół posypał mu się z powodu kontuzji, przede wszystkim prawych obrońców: Artura Cebuli i Tomasza Demu-siaka. Przez co musiał „łatać” dziury, w obronie wystawiać nominalnych pomocników: Rafała Turczyna i Mateusza Kantora.

- Nie wiem dlaczego w Stalowej Woli kibice nie widzą, że nikt piłkarskiej spółce oprócz firmy Wodex i Urzędu Miasta nie chce pomóc, a wymaga się cudów – komentuje Mirosław Kalita.

– Ja nie jestem cudotwórcą. Był trudny moment w trakcie rundy, ale zespół potrafił potem wygrać trzy mecze z rzędu. Ale gdy wypadł Cebula, najlepszy według mnie młodzieżowiec w naszej drugiej lidze, wypadł Demusiak, posypała się linia defensywna. Doszły inne kontuzje, kartki i zaczęła się lawina przesunięć i przetasowań w składzie, a dysponowałem wąską kadrą. Można też popatrzeć, kto w ostatnim czasie odszedł z zespołu, lista nazwisk jest długa: Kusiak, Wieprzęć, Lewandowski, Walaszczyk, Ciołek, Byrski, Rosłoń, Mościński, Radawiec, Gęśla, Piątkowski, Skórski. A przyszła za nich grupa anonimowych piłkarzy, których rok urodzenia zaczyna się od dziewiątki…

ZA DUŻY PRZESKOK
Szkoleniowiec „Stalówki” przyznaje, że przydałyby się wzmocnienia w przerwie zimowej, ale zna też realia.

- Każdy trener chciałby na moim miejscu kilku nowych piłkarzy, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba się obracać wokół ludzi których mamy – mówi Mirosław Kalita.

– Potrzebni są nam obrońcy, defensywny pomocnik, ale to mogą być moje pobożne życzenia. Możliwa jest wymiana jeden zawodnik za jednego, pewnie niektóre nasze ruchy transferowe przed sezonem nie były trafne. Może z jednego czy dwóch piłkarzy zrezygnujemy albo sami będą chcieli odejść. Jak wygląda sprawa z młodzieżowcami? Niestety, przeskok z zespołu juniorów do drugiej ligi jest dla wielu za duży. Tu można poruszyć też kwestię Roberta Widza czy Dawida Komady, do których… nikt się nie przyznaje.

Bo oni nie łapią się w zespole juniorów, a na mnie wymusza się, żeby taki Komada był u mnie podstawowym zawodnikiem. Niech nikt też nie myśli, że przyjdą do nas zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie, bo nas na to nie stać. Ale nie musi być źle na wiosnę, już wygrana w pierwszym meczu z Concordią Elbląg dałaby nam więcej spokoju, bylibyśmy wyżej w tabeli.

Źródło: nowiny24.pl

Komentarze (50)

Mariusz 151 | 2012-11-23 22:23

Racja MIRO, zgadzam się z Tobą.

Damiano88stw | 2012-11-24 11:20

Cytat:
" Nie wiem dlaczego w Stalowej Woli kibice nie widzą, że nikt piłkarskiej spółce oprócz firmy Wodex i Urzędu Miasta nie chce pomóc, a wymaga się cudów – komentuje Mirosław Kalita."
Wygrywanie u siebie meczy, na swoim stadionie, przy wsparciu kibiców ze Stalowej Woli, to dla niektórych jak widać są cuda!
Nikt nie pragnie awansu, wygrywania ze wszystkimi i wszędzie! Nikt nie wymaga tego by Stalowa Wola grała jak Barcelona! Czy to takie wygórowane życzenia?
Po prostu bez komentarza. Chyba, że ja i inni podobni chodzili na inne mecze. Już sam nie wiem.

Cytat:
"A przyszła za nich grupa anonimowych piłkarzy, których rok urodzenia zaczyna się od dziewiątki…"
O ile mnie pamieć nie myli to za większością transferów przed tym sezonem odpowiadał Pan Kalita. To pod niego, jego taktykę, jego myśl twórczą, ściągani byli nowi zawodnicy przed tym sezonem.
A teraz Pan Kalita ma jakieś pretensje i żale.
No tak! Jak zwykle winni są niedobrzy kibice, którzy wymagają zbyt dużo, czepiają się wszystkich i o wszystko (słaby trener, bezambitni piłkarze, budowa stadionu, itp.).
Wygrywanie meczy PRZYNAJMNIEJ u siebie, podkreślam PRZYNAJMNIEJ, bo jeszcze ktoś powie, że wszystko i ze wszystkimi to jest czepianie się?
Szkoda na to wszystko już nerwów. A potem co niektórzy się dziwią, że moda na Stalówkę przemija skoro co roku powtarza się ta sama sytuacja.
Podro dla cierpliwych--------- ->

Midem91 | 2012-11-24 12:50

Przecież 90% z tych zawodników to zrezygnowal sam pseudo trenejro.A na miejscu Komady i Widza bym mu ręki nie podal.Aha juz wygraliśmy z Concordą.Super.Ale tego belkotu slucha już tylko dwóch wielkich mędrców (ZiSz)

Nasri38 | 2012-11-24 13:17

Kalita to prostak i cham. Nie ma klasy. Jak śmie publicznie tak się wypowiadać. To on psuje całą atmosferę. Szkoda, że Z i Sz tego nie widzą.

Daro | 2012-11-24 15:58

Według mnie obecnej drużynie brakuje charakteru. Nie ma nikogo, dosłownie nikogo kto by to jakoś poderwał, ani na boisku ani na ławce...

W Stalowej Woli nigdy nie było "wirtuozów" tylko rzemieślnicy. Dopiero teraz widać jak bardzo brakuje nam zawodników pokroju Jara, Balona, Mietka, Iwanickiego czy chociażby Kasiaka, Kusiaka, Lebiody.

Jaszczur | 2012-11-24 18:00

CO KALITA CHCE OD KOMADY TO NIEZLE ZAPOWIADAJĄCY SIE ZAWODNIK TYLKO TRZEBA DOBREGO TRENERA ZEBY TO ZAUWAZYĆ .NIECH NIE ZAPOMINA ZE DAWID URATOWAŁ MU 1 PUNKT Z RESOVIĄ.TO SAMO MOZNA POWIEDZIEC O KALICIE ZE PRZESKOK Z III LIGI DO II TO ZA WYSOKIE PROGI DLA NIEGO.NASTEPNA SPRAWA TRENER MÓWI ZE ODESZŁO WIELU ZAWODNIKÓW WIEC; WIEPRZEĆ KUSIAK NIE GRAJĄ JUZ OD ROKU W STALI ,LEWANDOWSKI,ROSŁON, MOSCINSKI,GESLA GRZALI ŁAWE,WALESZCZYKA SAM WYWALIŁ, CIOŁEK BŁAZNOWAŁ W BRAMCE WKOŃCU SIADŁ NA ŁAWCE TERAZ ZA NIMI TESKNI .TRENER CACY ZAWODNICY BEE, TO DLACZEGO ZA JEGO KADENCJI TAK SŁABO GRAJA KACHNIARZ, HORAJECKI,BIAŁEK KTÓRZY JESZCZE ROK TEMU BYLI NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI W DRUZYNIE.ZAPEWNE BUDOWA TRYBUNY STRESUJE PIŁKARZY , MAŁO BIEGAJA, BRAK PRESINGU ,TYSIĄC PODAŃ NA WŁASNEJ POŁOWIE I WYCZEKIWANIE ZE WOJTEK FABIANOWSKI ODDA STRZAŁ ZYCIA TO STYL NASZEGO ZESPOŁU. MOZNA PRZEGRAC MECZ ZDARZA SIE ALE NICH TO BEDZIE W DOBRYM STYLU .KAŻDA DRUZYNA /OPRÓCZ POGONI SIEDLCE/ROBIŁA I GRAŁA CO CHCIAŁA Z PIŁKARZAMI STALI. TA BEZRADNOSC STALI CZY TO WYNIK TYLKO SŁABYCH PIŁKARZY,KONTUZJI, KARTEK ??? MYSLE ZE NIE. WIEM ZE STAĆ ICH NA LEPSZĄ GRĘ. JAKA GRA TAKA FREKFENCJA.W UNI TARNÓW MAJĄ GORZEJ A JAKOS LEPIEJ GRAJĄ.

Anakin | 2012-11-24 18:23

Tytuł tego artykułu powinien brzmieć: kalita mówi gówno-prawdę o zespole. Tym wywiadem chyba sam sobie strzelił gola, okazał się całkowitym prostakiem. Trener powinien szanować każdego swojego zawodnika, nawet młodzieżowca. Na miejscu Komady chyba faktycznie miałbym problem z podaniem ręki takiemu czlowiekowi. Tak naprawdę to "Jaszczur" napisał prawdę o kalicie. Podpisuję się pod tym obywdiema rękami. A najcelniejsze jest stwierdzenie, że dla niektórych trenerów przeskok z III ligi do II jest stanowczo zbyt dużym wyzwaniem. Więc na koniec, spadaj kalito do swojej dębicy. Byłaby to z pewnością najlepsza decycja jaką byś podjąl w swoim prostackim życiu.

Johny | 2012-11-24 21:57

Czytam i nie wierzę... Kalita, chłopie bez honoru i pokory - przecież sam tych grajków sprawdzałeś i sam ich dobierałeś do swojego "osobistego projektu". Przestań bredzić tylko spakój się i ruszaj w świat. Możesz też tych pseudoprezesów zabrać ze sobą. Cała wasza trójka rozkłada nasą piłkę na łopatki. Po takich wynikach w tej rundzie trenera bez warsztatu i umiejętności potrafią pozostawić na stanowisku tylko prezesi bez jaj...

Stary piknik | 2012-11-24 22:39

Fajny facet, zasłania się brakiem zawodników, z których w wiekszosci sam zrezygnował , i jak zwykle kontuzją Cebuli. No faktycznie Artur to prawdziwy Messi i jak go zbrakło to całą misternie wypracowaną taktykę szlag trafił. Już ponad 30 lat chodzę na Stal, ale takiej degrengolady nie pamietam. Wszyscy poza Siedlcami jada z nami jak z furą gnoju, i tylko jeszcze Siara jest na tyle głupia ze wypuscic pewne i zasłuzone zwycięstwo. I zeby nie było ze sie czepiam zawodników, to uważam że indywidualnie to wiekszość z nich jest lepsza niż wyniki jakie uzyskuja jako drużyna. A to jest wina trenera i nikogo innego. I trzeba być ślepym zeby tego nie widzieć.

Zatorze | 2012-11-24 22:51

Co Ty Johny bredzisz, też nie przepadam za Zającem kiedy podejmuje złe decyzje, ale w tym miejscu jakim się znalazł to jeśli chodzi o manewry to tak jakbym Cię wrzucił do beczki i kazał opłynąć świat. To że Zając i Szymański podejmuje decyzję o tym by Kalita został to tylko i wyłącznie zaufanie, Wy kurwa do nikogo nie macie zaufania. Był Adamus to go szlak trafił, byli inni też poszli z torbami, tego stanowiska nikt nie chce się tykać. Jak żeś taki mądry to Zając Ci udostępni ten fotel i zrób Barcelone. Tu nie ma kasy tu są drobne i długi. Tych długów nie zrobił Szymański i Zając.

Jeszcze jedna sprawa która była omawiana ostatnio czyli parę miesięcy temu przed startem w tej lidze. Nie było kasy, długi trzeba było pokryć żeby mieć licencje. Zbliża się to samo, a skąd brać na piłkarzy i na opłaty? co Vodex da ? dla niezorientowanych Vodex długo nie pociągnie zresztą o tym że może się wycofać z finansowania klubu słyszałem z dwa lata wstecz bo jest marnie, lepiej uchronić miejsca pracy dla ludzi z Vodexu niż dawać na klub, którego kibice i tak mają w dupie. Na zebrania nie chodzicie, a jak już jesteście to siedzicie jak trótnie. Zresztą co z tego możecie gadać ile się da z tego kasy i tak nie będzie dla klubu, bo więcej marudzicie niż żeby pomóc. W około tego klubu są tylko ludzi nastawieni negatywnie do wszystkiego co się tu dzieje. Nie ma pozytywnego wsparcia, tylko żeby kogoś zgnoić bo co prezes zarabia miliony kokosów. Gwarantuje Wam że więcej kokosów rośnie na drzewie. Ta fucha jest zawsze wolna do udostępnienia potrzeba tylko śmiałka i żeby gośc miał jaja bo jakoś na spotkaniach SKSSW mało kto się odzywa.

Wiem, wiem najważniejsza jest Stal - ale co w tym słowie NAJWAŻNIEJSZE jest ważne a co mniej ważne zostawiam dla Was.

Liczą się chęci i to że ktoś jeszcze brodzi w tym bałaganie. Więcej wsparcia, ta strona nie załatwi waszych problemów.

Jakby Zając i Szymański zarabiali takie kokosy to by nie jezdzili na zbiory do Niemiec. Pozdrawiam (bez podziałow) Wszystkich!

Zatorze | 2012-11-24 22:54

poprawiam bo się czepią:

To że Zając i Szymański podejmuje decyzję o tym by Kalita został to tylko i wyłącznie zaufanie i brak kasy,

Daro | 2012-11-24 23:35

W tamtym roku mieliśmy najmniejszy budżet wspólnie z Garbarnią. Nawet w III i IV lidze piłkarze mogą zarobić więcej niż u nas.

Według mnie nasz obecny skład personalny jest na utrzymanie. Jedynie co przeszkadza to wąska kadra.
Umiejętności mają, co pokazali na wyjazdach. Problem jest w ich głowach, bo bez presji na wyjazdach potrafili grać. Przegraliśmy tylko dwa razy, a bilans bramek mamy 8:7 (pomimo ostatniej porażki w Pruszkowie 3:1).

Już na pewno odchodzi dwóch: Cebula i Dąbek, pewnie odejdzie jeszcze kilku. Znajdziemy na ich miejsce nie gorszych zawodników i mam nadzięję, że mniej kontuzjogennych i będzie dobrze.

Panowie, więcej wiary !

Zatorze | 2012-11-24 23:47

Dobrze Daro napisałeś

Stary piknik | 2012-11-25 09:59

Tak Daro, dobrze napisałeś. Obecny skład jest na utrzymanie - ale żeby to sie stało to musi go trenować trener a nie kalesony. Kalita juz teraz narzekał na waską kadrę i jak mu jeszcze paru odejdzie o czym piszesz to raczej sukcesów to nie wróży. Tym bardziej że daliscie mu tak naprawdę zielone światło na spadek podpisując się pod jego wymówkami i obdarzając "zaufaniem". W tej chwili jestesmy na miejscu spadkowym bo na ten moment trzech spadkowiczów z I ligi leci do naszej grupy, i raczej sie to nie zmieni. I tak trzeba patrzeć na naszą sytuację i miejsce w tabeli a nie gadać że jak wygramy z Concordia to złapiemy oddech. Spadek do III ligi to byłaby katastrofa. A co do kokosów panów Z i Sz. to im życzę żeby je zarabiali w klubie a nie na zbiorach (szczerze) bo zbierać szparagi i zarzadzać profesjonalnym klubem piłkarskim jednoczesnie to sie nie da.

Stary piknik | 2012-11-25 10:00

Tak Daro, dobrze napisałeś. Obecny skład jest na utrzymanie - ale żeby to sie stało to musi go trenować trener a nie kalesony. Kalita juz teraz narzekał na waską kadrę i jak mu jeszcze paru odejdzie o czym piszesz to raczej sukcesów to nie wróży. Tym bardziej że daliscie mu tak naprawdę zielone światło na spadek podpisując się pod jego wymówkami i obdarzając "zaufaniem". W tej chwili jestesmy na miejscu spadkowym bo na ten moment trzech spadkowiczów z I ligi leci do naszej grupy, i raczej sie to nie zmieni. I tak trzeba patrzeć na naszą sytuację i miejsce w tabeli a nie gadać że jak wygramy z Concordia to złapiemy oddech. Spadek do III ligi to byłaby katastrofa. A co do kokosów panów Z i Sz. to im życzę żeby je zarabiali w klubie a nie na zbiorach (szczerze) bo zbierać szparagi i zarzadzać profesjonalnym klubem piłkarskim jednoczesnie to sie nie da.

Zatorze | 2012-11-25 11:52

Myślę że jeśli Zając i Szymański się nie odzywają w tej sprawie to wiedzą co robią ja tam w nich wierze i życzę powodzenia aby się udał ich plan w 100%

Ale i też rozumiem obawy Was kibiców, tylko że pisanie tutaj nic nie da.

Anakin | 2012-11-25 12:10

Ja mam pytanie do "Zatorze": o jakim zaufaniu do trenera Ty piszesz i na jakiej podstawie można takim zaufaniem go obdarzyć. Czy jedynym argumentem do tego jest brak kasy? Dotychczasowe wyniki Stalówki od kąd objął ją trener Kalita , to systematyczny spadek w dół tabeli. W poprzednim sezonie utrzymalismy się w lidze dzięki temu, że spadła z niej tylko jedna drużyna. Ten sezon miał być testem prawdy dla tzw. "autorskiego projektu" trenera Kality. I jednoznacznie należy stwierdzić, że test ten został oblany. Jesteśmy na miejscu spadkowym ale co bardziej martwi to katastrofalny styl gry Stalówki. Do tego dochodzi brak pokory z jego strony czy wręcz cynizm wyrażający się chociażby w publicznym traktowaniu własnych zawodników (vide Komada, Widz). A tak a propos: kto ściągnął R.Widza do naszego zespołu jeżeli nie Kalita. Kiedy wielokrotnie wspominałem przed kilkoma miesiącami na tym forum, że Widz jest tylko statystą na boisku, widzem a nie zawodnikiem, Kalita twierdził że jest najlepszym z jego młodzieżowców. To co się z nim stało skoro po prawie rocznym trenowaniu pod kierunkiem obecnego trenera, nasz selekcjoner nie chce się do niego przyznawać i twierdzi, że jest za słaby nawet do drużyny juniorów. Podobne “postępy “ zanotowali zresztą pozostali nasi grajkowie. Konia z rzędem temu kto wskaże mi choć jednego który rozwinął się piłkarsko pod okiem naszego “wybitnegoR 21; szkoleniowca. No i jeszcze jedna “perełka” ; z wypowiedzi p.Kality. Nie jeden uważnie czytający w/w gówno-wywiad powinien zadać sobie pytanie. Kto ustala skład wyjściowy naszemu trenerowi, kto każe mu wstawiać niechcianych przez niego zawodników? W czyich rękach jest marionetką? Jeżeli pod takim kątem spojrzymy na w/w problem to jasne się bierze skąd zaufanie do szkoleniowca którym został obdarzony przez prezesów Zająca i Szymańskiego. Więc tak naprawdę po co nam ten pan (trener)? Chociaż nie chce mi się wierzyć aby tak było. Z drugiej strony na miejscu prezesów zarządał bym publicznego wyjaśnienia co miał na myśli pisząc o naciskach, inaczej sytuacja będzie conajmniej dwuznaczna. Osobiście uważam raczej, że to kolejna próba przerzucania odpowiedzilaności, (tym razem na jakąś grupę nacisku – ciekawe co jeszcze Kalita wymyśli?) podobnie jak kontuzje czy kartki. Przecież takie sytuacje zdarzają się w każdej drużynie a normalny trener, budując zespół musi również brać je pod uwagę. I w tym kontekście niezwykle dziwi mnie zaufanie Zarządu do kompromitującego się na codzień trenera. Oby Zając z Szymańskim nie przejrzeli na oczy kiedy będzie już za późno na ratowanie Stalówki.

Anakin | 2012-11-25 12:22

i jeszcze jedno pytanie: co robi obecnie nasz trener. Czytam w necie informacje , że siarka gra i testuje nowych zawodnkiów , reska to samo, inne nawet III ligowe zespoły też już szukają nowych piłkarzy i grają jakieś test-mecze, a w Stalówce co się dzieje, czy samo-zadowolony z siebie trener nie powinien wziąć siędo roboty i już teraz pomuśleć o uzupełnieniach? Może warto przyglądnąc się grającym w niższych ligach naszym wychowankom? Chyba że zaciąg dębicki już czeka na sygnał od swojego chłoptasia?

Damians1938 | 2012-11-25 13:26

Gościu w poprzednim sezonie zajeliśmy 7 miejsce w ligowej tabeli a ty piszesz że utrzymaliśmy się dlatego bo spadła 1 drużyna.... żałosne.

Anakin | 2012-11-25 13:42

tak, masz rację: wiosną Kalita zdobył 15 pkt z 39 ogółem i dzięki temu zapasowi zdołał utrzymac drużynę, posiadał jeszcze skład stworzony i przygotowany przez poprzednika więc jakoś to szło, szczególnie z początku, ale im dalej tym było gorzej. Teraz ma już zespół autorski, wg swojego pomysłu a rezultat sam oceń, jeżeli potrafisz spojrzeć obiektywnie. No chyba że "osiągnięcia" naszego magika są dla Ciebie zadowalające.

Nasri38 | 2012-11-25 13:43

W 100% popieram Anakin. Resovia, Siarka, Stał Mielec normalnie trenują...Jako ciekawostka. Resovia przegrała dzisiaj że Stała Mielec 0:1 a cały mecz w Stali zagrał nasz bramkarz...parodia.

Nasri38 | 2012-11-25 13:43

W 100% popieram Anakin. Resovia, Siarka, Stał Mielec normalnie trenują...Jako ciekawostka. Resovia przegrała dzisiaj że Stała Mielec 0:1 a cały mecz w Stali zagrał nasz bramkarz...parodia.

Nasri38 | 2012-11-25 14:24

Proponuję następny artykuł pt." Zespół mówi prawde o trenerze Kalicie".

Mario_stw | 2012-11-25 14:46

Za grę zawodników,taktykę,z miany meczowe,i cały ogół odpowiada trener!!!Zaś za wybór trenera i jego poczynania odpowiadają władze spółki!!!Dla mnie sprawa jest oczywista i raczej widzą to wszyscy,ta drużyna nie ma piłkarskich jaj.Moim skromnym zdaniem czas na zmianę szkoleniowca zanim ten pośle nas tam gdzie jest bardzo ciemno!!!W dobie kryzysu raczej nikt nie będzie stawiał wygórowanych warunków i powinien się pojawić trener z twardą ręką który to poukłada i stalówka zacznie grać męską piłkę!!!!!
HEY STAL!!!!

Zatorze | 2012-11-25 15:48

Anakin a jakie widzisz wyjście z tej sytuacji, bo wyrzucić trenera można tylko pytanie kogo za niego ? bo to całe towarzystwo co było jest już tak przesiane że tu sam już nie wiem kto by mógł przyjśc i kto by chciał przyjść. Z kasą jest nie zawesoło, piłkarze nic nie grają. Już od jakiegoś czasu jest tak że nic w tym klubie nie może się scalić w jedną całość. Gdzie szukać winnego ? Zarząd, Prezes, Klub, Piłkarze ?

Dżepetto | 2012-11-25 16:03

Jaka wina trenera?! Pomyślcie tylko k**wa. Jak pilkarzyki nie wyraża chęci i woli walki to nawet sam Mourinho nic nie zdziala.

Quick1986 | 2012-11-25 16:21

Dżepetto masz w 100% racje. W kazdym meczu zawodnicy grają pierwsze 15minut na dobrej szybkości. a poźniej biegają jak jest piłka w ich obrębie. Żadnej chęci,walki,ambicji i 0 szacunku dla kibica. Żaden trener z takimi grajkami i budżetem nic nie zrobi dobrego. A zarząd niech pomyśli o uruchomieniu trybuny dla gości. Goście to mobilizacja dla nas kibiców a kibice to kasa dla klubu....

Stalowka#12 | 2012-11-25 16:38

Trener nie biega po boisku, a to ze naszym 'pikarzom' sie nie chce to nie wiem czy to jego wina. Poza tym, po meczu z Radomiakiem w szatni gospodarzy lezała dosc duza kupka puszek po piwie. Takze tak sie konczy runde, dla nich to chyba dobry wynik.

Kategoriak | 2012-11-25 16:50

Macie racje inne drużyny testują zawodników , grają sparingi w Stalowej cisza.... zamiast ustalić sparing choćby nawet z Unią Nowa Sarzyna która gra w III lidze lub Stalą Kraśnik może wtedy by sie rozstrzelali i ogarneli troche, a była by też okazja do sprawdzenia naszych juniorów i zawodników którzy w przyszłej rundzie mogli by reprezentować naszą Stal!

Anakin | 2012-11-25 17:21

"Zatorze" tu nie chodzi tylko o szukanie na siłę winnego ale o zakończenie procesu "psucia" Stalówki. Po części wszyscy są odpowiedzialni, piłkarze za zbyt małe czasami zangażowanie (niektórzy pewnie za niezbyt sportowy styl życia), trener - no tutaj to już historia pomyłek tego gościa byłaby zapewne zdecydowanie dłuższa a przede wszystkim jego cynizm i najzwyklejszy w świecie brak umiejętności "zachowania twarzy" (osobiście nienawidzę takich obślizgłych ludzików), ale odpowiedzialność jest i po stronie ludzi podejmujących decyzje. Może jest i brak kasy ale faceta plującego na własnych zawodników nie wolno pozostawiać na stanowisku. Nie chcę wnikać w przyczyny niektórych wzbudzjących kontrowersje decyzji kadrowych p.Kality podejmowanych w ciągu 11 m-cy jego pracy ale sposób chociażby ich ogłaszania "pod publikę" nie najlepiej świadczy o charakterze i klasie tego faceta. Taki trener nigdy nie zdobędzie autorytetu u zawodników, a bez tego ciężko o pełne zaangażowanie. I nie jest w tym bez winy również obecne szefostwo PSA. Niektóre brudy należy prać we własnej szatni. Stąd powstaje również dość nieświeża atmosfera w drużynie która z pewnościa ma wpływ na postawę na boisku. Myślę (a wiem że mnóstwo osób życzliwie myślących o Stalówce podziela moje stanowisko), że "prezesi" podejmując decyzje o kredycie zaufania dla trenera Kality dali dowód braku umiejętności realnej oceny możliwości i umiejętności zbudowania drużyny, nawet biorąc pod uwagę rzeczywiście nieciekawą sytuację finansową PSA. Uważam zresztą, że efekty 2,5 rocznej pracy obecnych szefów Stalówki również nie do końca dają powody do zadowolenia. Admistrowanie pieniędzmy otrzymanymi z Wodexu i to z różnym skutkiem, to w zasadzie jedyna dająca się zauwazyć działalność panów Z. i Sz. Utraciliśmy w między czasie sponsora w firmie Dawtona, straciliśmy wsparcie techniczne (tj. kompletny sprzęt dla I drużyny uzupełniany cyklicznie) od firm Saller, a także Jako, które chyba nie za bardzo chcą się dalej kojarzyć z marką STAL. Kompromitujące kłopoty z wysyłaniem zgłoszeń licencyjnych czy brak umiejętności kontaktowania sięz PZPN i utrata przysługujących klubowi biletów na Euro dopełniają obrazu niezbyt dobrej organizacji w PSA. Chyba , ze temu wszystkiemu winni są Talibowie z Klewek. Obawiam się, że zadanie prowadzenia klubu sportowego trochę przerasta dzisiejszych prezesów. To jednak z całym szacunkiem nie organizowanie wyjazdów kibicowskich, chociaż faktycznie wyglądają one imponująco. Szkoda jednak, ze podobna frekwencja (zatem i pieniądze w klubowej kasie) nie zawsze są identyczne na naszym stadionie. Z przykrością zauważyłem, chociażby na ostatnim meczu że tych "prawdziwych najwierniejszych kibiców" było "na młynie" może kilkudziesięciu. Może warto by się zastanowić nad lepszym wykorzystaniem potencjału wiedzy o sporcie, specyfice piłki nożnej, znajomości środowiska a także zapewne umiejętności organizacyjnych wsród ludzi profesjonalnie związanych z piłką od wielu lat. Na prawdę nie trzeba ani daleko ani długo szukać. A reszta to stwarzanie sztucznych barier ludzi usilnie trzymający się stołków.

Spawn1938 | 2012-11-25 21:20

Taka jest prawda że trener nie gra tylko jego zawodnicy, on im tylko nadaje kierunek jaki mogą obrac podczas meczu i im podpowiadać przy lini. I bardzo dobrze że głośno powiedział co myśli o swoich zawodnikach wreszcie zejdą na ziemie a jak się nie podoba to wypad

Zatorze | 2012-11-26 08:39

Nie lepiej by było spotkać się z prezesem Zającem i Szymańskim i tam przedstawić mu słownie czego oczekuje widownia. Według mnie jesteśmy na tyle dorośli że nas stać na to by przedstawić lub wytknąć błędy prezesowi Zającowi czy nawet Szymańskiemu który zasiada w zarządzie. Póki jest jeszcze szansa można nawet zaprosić kilku piłkarzy czy nawet samego trenera. Pomysły mile widziane ale żeby byli chętni, bo co za problem zaprosić wyżej wymienionych panów. Tylko żebyście przyszli i się przedstawili i to czego oczekujecie.

Zatorze | 2012-11-26 08:53

No bo w końcu oni są od tego by odpowiedzieć nam na pytania które Was jako kibiców nurtują od początku ich działalności w tym klubie. PSA powstało po to by było wszystko czarno na białym.

Anakin | 2012-11-26 09:54

Uważasz , że rozmowa z obecnymi prezesami coś by dała? A jak wyobrażasz sobie taką rozmowę, skoro oponenci w/w (w tym i ja również) za krytykowanie poczynań"zarządu" niejednokrotnie byli wyzywani na tym forum, ale co najgorsze otrzymywali również pogróżki. Doceniam Twoją dobrą wolę, ale inicjatywa zgłoszona przez Ciebie brzmi troche podobnie, chociaż zdecydowanie bardziej elegancko jak słynne już zawołanie kiboli: "chodź powiedz im to w twarz". Czy uważasz , że dyskusja z tymi prezesami nie pozbawiona wyraźnej krytyki ich działalności jest wogóle możliwa. No wybacz ale ja jakoś nie bardzo widzę mozliwości takiej wymiany poglądów w której jednym z ostatecznych kontrargumentów może się nie daj boże okażać pięść lub kij bejsbolowy. Ja jednak preferuję inny poziom dyskusji. Myślę, że forum kibiców jest wystarczająco dobrą platformą do wymiany poglądów, prezesi również tu zaglądają, także wypowiadają się. Jeżeli z ich strony będzie dobra wola to z pewnością będą wiedzieli co zrobić, inaczej to wszelkie pisanie również na tym forum jest zwykłym biciem piany, a działania zarządy są tylko pozorami mającymi przykryć własną nieumiejętność wyciągniecia Stalówki z naprawdę trudnej sytuacji.

Zatorze | 2012-11-26 18:53

teraz pytanie w imie czego? tego by się dzisiaj kłócić przez winne nie naszą a tych którzy sie nachapali i poszli w chuja? Gdyby tu była taka wielka kasa to gwarantuje ze Zając to by nawet nie powochał fotela prezesa.

Czego nikt nie rozliczy tych co na prawdę zrujnowali ten klub ?

Bo tacy ludzie jak J. czy Rz. to są wtedy kiedy mają jakiś interes - przypomnę wybory. Jak wyborów nie ma to mają nas daleko w dupie.

Omegas | 2012-11-26 18:59

Najlepiej nie isc na wybory i nie glosowac . bo po jaki ch** jak i tak z tego nie ma korzysci.

Zatorze | 2012-11-26 19:02

głosować trzeba ale na odpowiednich ludzi a nie na tych samych którzy i tak sie juz nachapali.Potrzeba młodych ludzi a nie starych którzy dbają o własne interesy.

Omegas | 2012-11-26 19:03

nie macie sie gdzie kłocic ? nie tylko wy to czytacie tylko kazdy kto chce spotkajcie sie i wyjasnijcie sobie w 4 oczy co wam nie pasi albo na forum bo jest wkoncu od czegos.

Fanatyk38 | 2012-11-26 22:53

No nie , tak pieknie wygladala liczba komentarzy . Ktos zniweczyl kawal pracy kilku internautow. Nieladnie. Ale widac ,ze goracy okres po zakonczeniu rozgrywek. Po wygranej W Lublinie nie bylo nawet polowy wpisow z tych co dzis.
Kibice zyja wydarzeniami w Klubie i dobrze.
Podsumowujac, to nalezalo by wywalic z Klubu wszystkich- od zarzadu , przez pilkarzy po trenera, bo jak mozna wywnioskowac z wypowiedzi obserwatorow, nikt nic nie robi, tylko kase licza. I jeszce olewaja najwiernieszych co kase placa za bilety,karnety.
Kto to pozamiata? Pytam sie??

Peternyc | 2012-11-26 23:13

Szkoda ze juz skonczyliscie , nie znam realow tego klubu ale bylo ciekawie , najlepsz koncowka , pomoc kolegi dla Edka i jakie slownictwo.......

Bzc1938 | 2012-11-27 12:39

Z innej beczki.

Jak widać, pan Szlęzak nie przewidział w budżecie pieniędzy na remont stadionu w 2013 roku...

Informacje o budżecie pojawiły się na innych portalach.

Bzc1938 | 2012-11-27 14:52

Mała poprawka, przewidział 667 000 zł. Pewnie część na przeprojektowanie dla tego gamonia Gierulskiego i na rozbiórkę krytej...

Vielitz | 2012-11-27 19:46

Budowa ma się zacząć w 2013, ale płatności będą pewnie albo dopiero na koniec, a co najwyżej po jakimś zakresie - więc znając tempo tanich firm, 2014 będzie potrzebna pierwsza transza - stąd pewnie brak funduszy.
667 tyś to pewnie związane z projektem (ale to chyba było już gotowe?) + jakieś może prace porządkowe związane z nową trybuną. Teraz ważme by zarząd dogadał się z graczami, i żeby coś ciekawego na tym wąskim rynku znaleźli. W sobotę sparing - powinni już zacząć testować, może jednak coś w regionie się znajdzie (tanich chociąż na ławkę - bo tam też pustka). Wzmocnień zaś trzeba nam w 3-4 graczy (napastnik, obrońca za Cebulkę i jakiś środkowy + pomocnik), zdał by się też ktoś dobry na skrzydło - Geti słabo ostatnio zaś Turczyn musi chyba przepracować lepiej najbliższe miesiące by wrócić do formy.

Kategoriak | 2012-11-27 20:12

W sobote bodajże sparing z Unią Nowa Sarzyna tylko o której nie mam pojęcia.!

Jack1938 | 2012-11-27 20:28

Do "Bzc1938" , kolego po szalu nie znasz jak większość kulis projektu więc sądzę że , pisanie o Gierulskim jest b.mocno na wyrost .

Vielitz | 2012-11-27 20:49

A w sobotę sparing na naszym stadionie, z Unią Nowa Sarzyna, o godzinie 11.

Bzc1938 | 2012-11-27 21:00

Jack1938, może i nie znam kulis projektu, ale wystarczy mi jego odpowiedź na spotkaniu w Urzędzie Miasta na pytanie: "Czy był kiedyś na stadionie piłkarskim?".

Bzc1938 | 2012-11-27 21:14

Chyba, że na to pytanie odpowiadał Dyrektor MOSiR bo teraz nie jestem na 100% pewny. Ale w każdym bądź razie, pan Gierulski (gamoń) nie popisał się z tym projektem i każdy o tym wie. Nawet jak ten projekt, taki miał być z polecenia Szlęzaka to źle o nim świadczy, że swoim nazwiskiem podpisuje się pod "bublem".

Jack1938 | 2012-11-27 22:20

:-) dyrektor MOSiR-u raczej nie był ponieważ do niedawna nie wiedział jaką infrastrukturą zarządza ( iloma stadionami ) . Inaczej byś mówił gdyby wraz z trybuną od Hutniczej powstała nasza trybuna z 18-toma rzędami za bramką ale jest jak jest , stało się "pod zegarem " to i postoję jeszcze jakiś czas na betonce na " B" . Ktoś wyczarował dach na narodowym w Warszawie którego nie można zamknąć przy padającym deszczu - to są kolego jaja i gdyby w naszych czasach na pal wbijali to raczej koleś by na nim podyndał a tak to nie ma winnych . W Poznaniu na Lechu na trzeciej kondygnacji piź.dzi na maxa . Jakoś na tym " bublu " wytrzymam ;-) co Ty zrobisz nie moja to rzecz . A tak odskakując od tematu stadionu przeczytałem na Echu jak to nasi zawodnicy się angażowali w meczach a my się czepiamy . Masakra co mają w głowach . Pany prezesy ja też jestem za tym by w pierwszych meczach na wiosnę nie grali w barwach tylko w innych strojach . BO TAKIEGO PIACHU JA NIE PAMIĘTAM !!!

Fanatyk38 | 2012-11-28 00:38

» http://stal1938.pl/dabek-opuszcza-stal/

Odnośnie stadionu.
Z tego co było mówione,czy tam pisane przez wladze miasta itd to zapewne mało wyjdzie w praktyce.
Nie ma kasy i z tym będą związane przesunięcia ,opóźnienia itd.
Niech oddadzą do użytku to co jest. To będzie sukces.
Poza tym obiekt powinien być wybudowany W CAŁOŚCI w max 3 lata . W obecnym tempie ,już na finiszu prac będzie to zabytek a nie nowoczesny obiekt, niestety.
Projektant nie miał nic wspólnego ze stadionami piłkarskimi i ich projektowaniem, no i wyszło jak wyszło.
Kto robi 11 rzędów na trybunie mającej najlepsze miejsca a 18 za bramkami. Na KSZO tak wykombinowali i.... szkoda słów.
Temat był wałkowany w UM swego czasu wiec nie ma co sie spierać. Mankamentów jest sporo.

SAM FAKT ILE KOSZTOWAŁ PROJEKT, ILE PRZEPROJEKTOWANIE PROJEKT JEST ZATRWAŻAJĄCY !!!
NIKT ZA TO NIE ODPOWIADA, JEST WRĘCZ IDEALNIE !!!
PARANOJA!!!

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz

Stal Stalowa Wola             Wisła Sandomierz
2023-06-10, godz. 19:38
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski

5 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Stal Stalowa Wola 32 21-5-6 68
2 Wieczysta Kraków 32 19-7-6 64
3 Avia Świdnik 32 17-11-4 62
4 KSZO Ostrowiec Św 32 16-7-9 55
5 Podlasie Biała Podlaska 32 13-12-7 51
6 Cracovia II 32 15-5-12 50
7 Wisłoka Dębica 32 14-7-11 49
8 Sokół Sieniawa 32 14-4-14 46
9 Czarni Połaniec 32 14-2-16 44
10 Orlęta Radzyń Podlaski 32 13-4-15 43
11 Korona II Kielce 32 10-9-13 39
12 Podhale Nowy Targ 32 11-6-15 39
13 KS Wiązownica 32 11-6-15 39
14 ŁKS Łagów 32 11-4-17 37
15 Unia Tarnów 32 9-9-14 36
16 Chełmianka Chełm 32 8-10-14 34
17 Wisła Sandomierz 32 8-6-18 30
18 Lublinianka Lublin 32 6-2-24 20

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
Avia Świdnik 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

STAL - Nadwiślan Góra (2:1)
2015-08-01
Ilość zdjęć: 48
Wyświetleń: 146 681 razy
Zagłębie Sosnowiec - STAL (2:2)
2007-04-18
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 26 476 razy
STAL - Wisła Płock (2:0)
2008-05-03
Ilość zdjęć: 19
Wyświetleń: 69 086 razy
Błękitni Stargard Szcz. - STAL (1:3)
2014-11-15
Ilość zdjęć: 20
Wyświetleń: 61 938 razy
Osób Online: 9 / Czas gen. strony: 0.00903
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |