Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stalówka nad przepaścią

Stalówka nad przepaścią

Od wielu lat, podstawowym tematem dyskusji związanej ze Stalą były pieniądze. Temat ten niczym bumerang wracał co pewien czas. Do tej pory jakoś udawało się to wszystko skleić w całość. Teraz jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie Stalówka stoi na rozdrożu, większość dróg wiedzie w przepaść, a pomocnej dłoni niestety nie widać.

Szkoda, że problemy te skumulowały się akurat w jubileuszowym roku. Ta 75-letnia wizytówka miasta może zniknąć ze sportowej mapy kraju, podobnie jak swego czasu koszykówka. Jak widać po ostatnich wynikach sportowych, zgrał się również zespół, pod wodzą nowego trenera. Mogło by się wydawać , że wszystko zmierza w dobrym kierunku, jednak to tylko złudzenie. To, że klub jeszcze funkcjonuje to cud, jednak ten cud nie może trwać wiecznie. Wróćmy do pieniędzy, bo to od nich się wszystko zaczyna i na nich się wszystko opiera.

Najbardziej w tym wszystkim dziwi to, że sprawa nie dotyczy grubych milionów, ale kwoty w granicach 400-500 tysięcy złotych. Na tyle mniej więcej szacuje się ilość pieniędzy potrzebną do zamknięcia budżetu na jeden sezon. Bardzo zresztą skromnego, co należy podkreślić. Niektórzy myślą, że klub i osoby z nim związane pławią się w luksusie za publiczne pieniądze. Budżet ten wynosi w granicach 1,25 mln. PLN, co jak na klub piłkarski na tym poziomie rozgrywek jest kwotą śmieszną. To jest śmieszna kwota, bo dla porównania podam budżety innych klubów, choćby tych, które walczą o awans. Można je zresztą zweryfikować, bo w znacznej mierze opierają się na środkach z samorządu więc wszystko jest dostępne w internecie.

a. Wisła Płock: ok 4mln.
b. Puszcza Niepołomice: ok 2,5 mln.
c. Pelikan Łowicz: ok 2,5 mln.

Nawet nasz sąsiad zza miedzy, Siarka Tarnobrzeg ma większy budżet od Stali. Budżet w całości oparty na miejskich pieniądzach. I co? Mając większe pieniądze walczą o utrzymanie, zresztą z marnym skutkiem.

Skoro już nawiązałem do drużyny piłkarskiej, to o niej też warto coś powiedzieć. Aby uzmysłowić jaki wpływ mają pieniądze na funkcjonowanie drużyny, podam przykład wyjazdu naszej Stali na mecz do Płocka. Drużyna pojechała w dzień meczu, a w efekcie awarii autokaru dotarła na stadion 15 minut przed meczem. Sędzia łaskawie opóźnił rozpoczęcie meczu o kwadrans, tak aby nasi zawodnicy mogli przeprowadzić regulaminową rozgrzewkę. Jak wyglądał mecz w wykonaniu naszych zawodników łatwo się domyślić. W tym kontekście wynik i to co pokazali nasi zawodnicy na boisku, należy uznać za sukces. No ale skąd wziąć pieniądze na hotel, skoro na ostatnich meczach wyjazdowych piłkarze nie mieli nawet posiłku po meczu(!)? Rzecz absolutnie niezbędną do regeneracji organizmu po wysiłku, o czym wie każdy mający blade pojęcie o sporcie. Liczebność kadry też pozostawia wiele do życzenia. Bywały mecze, gdzie na ławce siedziało czterech juniorów i dwóch kontuzjowanych, niezdolnych do gry zawodników pierwszego zespołu. Zaraz ktoś pewnie powie, że klub powinien stawiać na młodych wychowanków, co jest oczywiście dla mnie ideą słuszną, natomiast należy robić to z głową. Samymi juniorami nic się nie zwojuje z kilku względów. Młodym piłkarzom brakuje nie tylko doświadczenia, ale także odpowiedniej wydolności, po prostu nie są w stanie fizycznie wytrzymać trudów całego sezonu. Potrzebują także przewodników na boisku, kilku starszych piłkarzy, którzy skorygują błędy w ustawieniu, krzyknął, zmotywują do walki, czy wreszcie pomogą na treningu. Nawet legendarny Ajax Amsterdam, który wygrywał Ligę Mistrzów w 1995 roku genialnym pokoleniem juniorów, miał w składzie kilku doświadczonych piłkarzy, takich jak chociażby Frank Rijkaard. Nie da się osiągnąć wyniku sportowego, gdy ze składu wypadnie ktoś za kartki lub z powodu kontuzji, to jest całkowity dramat, bo żywcem nie ma kogo za niego wstawić. Czapki z głów dla trenera Wtorka, oby został na następny sezon i dane mu było pracować w normalnych warunkach.

Jeszcze kilka słów dla mniej wtajemniczonych o stadionie, obiektach. Klub II ligowy nie ma nawet jako takiej siedziby, tylko urzęduje kątem na Wodexie. Zabrakło na MOSiRze miejsca dla ZKS-u i przy okazji dla P.S.A. Pewnie na nowym stadionie też tak będzie :). Ważne jednak żeby było miejsce dla urzędników MOSiR-u. To MOSiR rok w rok, pochłania kilka (6-7) milionów złotych z budżetu naszego miasta!!! I co się tam dzieje to chyba widać, choćby po obiektach. Nawiązując do obiektów, to gdzie są toalety na nowej trybunie? Gdzie jest miejsce na bar czy catering? Jest XXI wiek, a ktoś buduje taki bubel, wcześniej zapowiadając że to ma być obiekt klasy europejskiej. Od razu wyjaśniam bo mądrale powiedzą, że toalety będą za bramkami. Trybuny za bramkami nie powstaną prawdopodobnie nigdy. Dowód? Proszę. W projekcie- aktualnym podkreślam, razem z budową trybuny głównej mają powstać same maszty na oświetlenie za bramkami (!) i kontenerowe pomieszczenia na toalety przy trybunie Hutniczej. Nie wszyscy wiedzą o tym, że klub ma znikomy, wręcz żaden wpływ na to co jest robione na stadionie, bo tak jak pisałem wcześniej, decyduje o tym MOSiR po konsultacji z Urzędem Miasta. Niestety, tak samo ma się sprawa z nieszczęsnym sektorem gości. Można postawić pytanie. Dla kogo stadion jak nie będzie drużyny? Kto będzie na nim grał?

Przy okazji drużyny warto też wspomnieć o polityce transferowej, za którą często krytykowani są włodarze spółki. Niejeden mądrala na łamach portali miejskich wypowiada się nie mając bladego pojęcia o temacie, z lubością krytykując za jeden czy drugi transferowy niewypał. Skomentuje to krótko: skoro nie ma pieniędzy na obiady czy pensje, to skąd wziąć pieniądze na transfery? Sprowadzani są wyłącznie piłkarze bez ważnego kontraktu-wolni zawodnicy. Dzięki czemu nie trzeba płacić odstępnego poprzedniemu klubowi. Siłą rzeczy oznacza to, że wybór jest mocno ograniczony. Do tego żeby nie było tak różowo, to PZPN ściąga prawie 5 tys. złotych haraczu, bo inaczej tego nazwać nie można, od każdego sprowadzonego zawodnika. Łatwo policzyć ile kasy potrzeba na 5 transferów. Chcesz wziąć byle jakiego chłopaka z ulicy, to i tak musisz zapłacić. Pomyłki transferowe są częścią futbolu i nie tacy fachowcy już popełniali grube błędy nawet na kilkadziesiąt milionów euro. Spójrzmy na takie Zagłębie Lubin, klub mlekiem i miodem płynący i ich wyniki sportowe. Mylą się także ci najwięksi, mimo, że mają do tego cały sztab ludzi i każdy piłkarz, którego kupują jest obejrzany, opisany i oceniony przez całą bandę scoutów, trenerów i innych pracowników klubu. Zakupiony przez Real za 60 mln euro Kaka, jest tutaj świetnym przykładem. Pomyślcie trochę zanim następnym razem napiszecie, że Stalówka sprowadziła kolejnego beznadziejnego piłkarza. Po prostu sprowadza takich, na jakich w danym momencie ją stać.

Tak pokrótce wygląda sytuacja w klubie, choć mógłbym ciągnąć ten temat w nieskończoność. Zamiast obrzucać błotem na portalach internetowych, należy raczej podziękować ekipie pozytywnych zapaleńców, dzięki którym nadal możemy cieszyć się piłką nożną w Stalowej Woli. Tym bardziej, że wykonują swoją pracę za darmo, gdyż wypłaty w tym klubie pobierają w zasadzie tylko piłkarze, a nawet z tym różnie bywa. Na koniec pragnę zwrócić się jeszcze z apelem do Prezydenta Stalowej Woli, pana Andrzeja Szlęzaka.

Panie Prezydencie
Ten tekst jest kierowany także do Pana i do radnych naszego miasta. Mam nadzieję, że Pan go przeczyta. Stal Stalowa Wola stoi na skraju przepaści i od Pańskiej osoby zależy, w którą stronę zrobi krok. Dał się Pan wielokrotnie poznać, jako osoba podejmująca dobre decyzje, odważna i z charakterem. Przykładem może być tu chociażby sytuacja, kiedy stanął Pan w obronie szykanowanych uczestników Marszu Niepodległości. Stalówce kibicują nie tylko mieszkańcy Stalowej Woli, ale także ludzie z różnych części województwa podkarpackiego i ościennych. Nie zapominajmy także o emigracji, wielu z nich, mimo setek kilometrów, nadal żywo interesują się Stalówką. Ten klub to doskonała wizytówka i reklama miasta w kraju i poza granicami. Warto pomyśleć o młodych piłkarzach Stali, którzy świetnie sobie radzą w Makroregionalnej Lidze Juniorów, wielu z nich marzy żeby reprezentować kiedyś Stal w dorosłych rozgrywkach, wreszcie o trenerze Wtorku i pierwszej drużynie, która dobrze rokuje na przyszłość. Nie odbierajmy im tej szansy !

Dla nas Stalówka to coś więcej niż piłka, to ważna część naszego życia, wspomnienia czy też zawiązane przyjaźnie, które przetrwały kilkanaście,kilkadziesiąt lat. Wielu z nas pamięta jeszcze historyczne mecze w ekstraklasie, czy też wiele sezonów spędzonych na jej bezpośrednim zapleczu. Nikt nie wymaga milionów, chcemy tylko aby Stalówka nadal mogła funkcjonować w polskim futbolu. Skromnie i oszczędnie, ważne żeby BYĆ. Wierzymy, że los klubu i piłki nożnej w naszym mieście nie jest Panu obojętny.

Z poważaniem
Kibic Stali Stalowa Wola 

Komentarze (4)

Bartekstw | 2013-06-7 13:11

Mimo, ze nie siedze na "młynie" to zawsze dopinguje Stalówke, ciesze sie ze zwyciestw, smuce z powodu porazek, ale Stalówka nie moze zniknać z piłkarskiej mapy Polski! Przydałaby się manifestacja pod UM bez zadnych zaklocen porzadku, kulturalne zamanifestowanie oddania kibiców dla klubu! Nic innego nie pomoże jak kulturalny dialog.

Bzc1938 | 2013-06-7 14:59

W niedzielę każdy zabiera swoich kolegów i wyrusza na mecz. Musi nas być dużo żeby w UM widzieli, że jest duże zainteresowanie. Raz na rundę można zrobić dobrą frekwencję i sprawić, że klub nie dołoży do interesu jakim jest organizacja meczu. W końcu by się przydało nową trybunę zapełnić. Wszyscy widzimy się w niedzielę!

Dominos | 2013-06-7 15:31

po sezonie wsyzscz mowimz STOP slezakowi

Vielitz | 2013-06-8 18:17

Już raz "kibice" dali się wmanewrować i pchali się w politykę - tak się akurat zaczął konflikt z prezydentem. Akurat lepszego na horyzoncie prezydenta dla Stalowej nie widać. Błąd został popełniony, teraz trzeba mieć nadzieję że się uda z prezydente jednak dogadać i "wybaczy" te idiotyczne akcje oraz te epitety w jego kierunku, bo chcecie kasy a każdy rzuca w niego mięsem - no sorry, ale gdzie tu logika ?

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz

Stal Stalowa Wola             Wisła Sandomierz
2023-06-10, godz. 19:38
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski

5 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Stal Stalowa Wola 32 21-5-6 68
2 Wieczysta Kraków 32 19-7-6 64
3 Avia Świdnik 32 17-11-4 62
4 KSZO Ostrowiec Św 32 16-7-9 55
5 Podlasie Biała Podlaska 32 13-12-7 51
6 Cracovia II 32 15-5-12 50
7 Wisłoka Dębica 32 14-7-11 49
8 Sokół Sieniawa 32 14-4-14 46
9 Czarni Połaniec 32 14-2-16 44
10 Orlęta Radzyń Podlaski 32 13-4-15 43
11 Korona II Kielce 32 10-9-13 39
12 Podhale Nowy Targ 32 11-6-15 39
13 KS Wiązownica 32 11-6-15 39
14 ŁKS Łagów 32 11-4-17 37
15 Unia Tarnów 32 9-9-14 36
16 Chełmianka Chełm 32 8-10-14 34
17 Wisła Sandomierz 32 8-6-18 30
18 Lublinianka Lublin 32 6-2-24 20

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Wisłoka Dębica 0 km 0
Avia Świdnik 0 km 0
Podhale Nowy Targ 0 km 0
KSZO Ostrowiec Św 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


TAXI Stalowa Wola

Losowe galerie

Wisła Płock - STAL (2:0)
2013-05-08
Ilość zdjęć: 14
Wyświetleń: 58 712 razy
STAL - Widzew Łódź (0:1)
2009-08-08
Ilość zdjęć: 51
Wyświetleń: 335 063 razy
STAL - Znicz Pruszków (1:1)
2014-04-04
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 86 263 razy
Kmita Zabierzów - STAL (2:0)
2007-05-20
Ilość zdjęć: 4
Wyświetleń: 15 264 razy
Osób Online: 14 / Czas gen. strony: 0.00874
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |