Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Hołota z Hutniczej

Hołota z Hutniczej

Piłkarskie stadiony jak magnes ściągają pospolitych bandziorów. Sprawdziliśmy, ile to kosztuje podatników.
Co roku z budżetu komend powiatowych policji naszego regionu wydawane są setki tysięcy złotych na zabezpieczenie meczów piłkarskich przed chuligańskimi wybrykami kibiców. Śmierć Jana Pawła II miała pojednać skłócone grupy kibicujące różnym klubom. Nie stało się tak jednak nawet w dniu śmierci papieża, kiedy pseudokibice Stali Stalowa Wola wybiegli na płytę boiska, rzucając się do walki z fanami Motoru Lublin. Czy dla chuliganów nie ma żadnych świętości?

Piłkarskie piekło
Piłkarskie stadiony jak magnes ściągają nie tylko wiernych fanów futbolu, ale również pospolitych bandziorów. Z naszych pieniędzy na zabezpieczenie tylko jednego meczu o podwyższonym ryzyku policja wydaje około 8 tysięcy złotych. W takiej akcji bierze udział nawet do 150 policjantów. Podobnie było też podczas meczu Stali Stalowa Wola i Motoru Lublin z 2 kwietnia. Zdaniem stalowowolskich policjantów, był to mecz podwyższonego ryzyka i tak się do niego przygotowano.
Nie jest żadną tajemnicą, że szalikowcy obu drużyn mają z sobą "kosę". Do miasta ściągnięto dodatkowe oddziały prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz dwie jednostki antyterrorystyczne z Rzeszowa. Przyjezdni kibice Motoru Lublin byli konwojowani na stadion od granic województwa przez kilka furgonetek policji. Na miejscu czekały już kolejne oddziały policji, które przed wpuszczeniem fanów na stadion rewidowały wchodzących i filmowały ich twarze.
Przed rozpoczęciem meczu wszyscy kibice solidarnie oddali hołd walczącemu o życie Papieżowi. Co się stało w drugiej połowie meczu, tego nie wiedzą nawet niektórzy szalikowcy. Przez drzwi ogrodzenia na płytę boiska wpadła setka gotowych do walki fanów "Stalówki". Na szczęście, nawoływania spikera o uspokojenie się i powrót na trybuny przyniosły rezultaty, i nie doszło do regularnej bitwy. Mecz dokończono w spokoju, ale haniebny incydent pozostał. Po meczu pięć lubelskich autokarów w policyjnej eskorcie wyjechało ze Stalowej Woli w drogę powrotną do Lublina.

Porażka
Słowa krytyki pod adresem padły nawet na oficjalnym forum internetowym stalowowolskiej drużyny (http://www.stal.stw.pl). - "Wstyd... Jednak jesteśmy duuużo do tyłu... Popatrzcie, na mecz Lech - Pogoń... kiedy się dowiedzieli kibice, poprosili o przerwanie meczu. Drugi przykład to Wisła Kraków i... Cracovia! Ci kibice potrafili się pogodzić w tak trudnych chwilach... a wy...? Też byłem na młynie i było bardzo dobrze aż do tamtej pory... Trzeba mieć trochę wyczucia... Nikomu się nie popisaliście... Wszyscy mówią, że to było żałosne..." - pisze internauta o pseudonimie flex.
"Debilizm - tylko takie słowa mi się cisną do ust!!!!!!!! Jak tak można się zachowywać. Należy skulić głowę i w ciszy pomyśleć o tym, co się dzieje !!!!!" napisał kolejny kibic o pseudonimie miki.
W tym tonie było więcej wypowiedzi, ale że pojednanie jest fikcją, potwierdza wypowiedź "krakusa": - Jestem ze Stalowej, ale studiuję w Krakowie i bardzo bym chciał, żeby można było bez strachu wyjść z szalikiem Wisły albo Cracovii na ulice, ale, niestety, chyba nadal jest to niemożliwe. Niektóre grupki wieśniaków tylko czekają na pierwszy incydent, żeby mogli kontynuować świętą wojnę. Na osiedlach już szykują się akcje. To smutne, ale prawdziwe. A w Warszawie w ogóle żadnego pojednania nie było. O czym mówicie, 200 kibiców Legii i Polonii modliło się razem okazjonalnie. Nie zawarli żadnej ugody, po prostu w tej trudnej chwili potrafili znieść swoją obecność na jednym placu bez zaczepek, ale rozstawali się całkowicie obcy. W Krakowie było znacznie cieplej, no ale jak mówię, już "elitarne" grupki szykują nieprzyjemne incydenty, bo nie chcą po prostu tej zgody. Chcą wyjść na ulice i bić się dalej między sobą.

Pojednanie? Policjanci nie wierzą!
- Każdy kibic przeżył śmierć Papieża Jana Pawła II, także Hoolsi - mówi jeden z kibiców naszego regionu. Wielu z nas modliło się w kościele. O pojednaniu nie może być jednak mowy. Walka z innymi szalikowcami to sens naszego życia. Jednać mogli się zwykli piknikowcy albo młodzi. My nigdy nie przestaniemy walczyć.
W pojednanie zwaśnionych kibiców nie wierzą policjanci. Mają też trochę inne zdanie od organizatorów na temat zabezpieczania imprez sportowych.
- To organizator odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom i to na nim spoczywa ten obowiązek - wyjaśnia Ryszard Szkotnicki, komendant Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. - Policja interweniuje, kiedy dochodzi do łamania prawa. Trzeba z żelazną konsekwencją egzekwować prawo i orzekać przed sądem w przyspieszonym trybie. Żadnego pojednania pomiędzy szalikowcami nie będzie. Oni żadnych honorowych zasad nie przestrzegają, trzeba ostro wziąć się za zwalczanie tej przestępczości. W Mielcu mamy porozumienie z prezesem sądu i w przypadku wybryków, chuligani nawet w ciągu kilku godzin trafiają przed oblicze sądu. To jest najlepsza metoda i nie ma skuteczniejszej.

Pieniądze na chuliganów
Koszty zabezpieczenia imprez sportowych w 2004 roku w powiatach mieleckim, tarnobrzeskim, niżańskim i stalowowolskim na pewno przekroczyły 200 tysięcy złotych. Niektórzy policjanci twierdzą, że mogły być nawet dwukrotnie większe.
Najmniej pieniędzy podatników przeznaczono w Komendzie Powiatowej w Nisku. Tam policja zabezpieczała 47 imprez sportowych, na co przeznaczono ponad 15 tysięcy złotych. W działaniach brało udział 252 policjantów. Znacznie więcej poszło na ochronę kibiców w Stalowej Woli. W ubiegłym roku na ten cel wydano ponad 80 tysięcy złotych. Tylko podczas ostatniego meczu Stali Stalowa Wola i Motoru Lublin w akcji zabezpieczającej brało udział ponad 120 policjantów, w tym 40 funkcjonariuszy z oddziału prewencji z Rzeszowa i dwie jednostki antyterrorystyczne. Oczywiście, na stadionie było też kilkudziesięciu pracowników firmy ochroniarskiej oraz służby porządkowych. Według otrzymanych informacji z tarnobrzeskiej komendy policji, w ubiegłem roku na zabezpieczenie imprez sportowych wydano 42 tysiące złotych.
Oczywiście, nie wszyscy szalikowcy są zadymiarzami i wywołują burdy na meczach. Jednak garstka chuliganów przykleiła wszystkim zorganizowanym kibicom taką wizytówkę. Mało kto też wierzy w pojednanie się zwaśnionych fanów. Dopóki chuligani nie znikną z trybun piłkarskich, dopóty będziemy wszyscy słono płacić za ich ochronę.

Stadionowy slang:
Ustawka - umówione miejsce bijatyki na pięści w wyznaczonym miejscu, najczęściej w neutralnym miejscu. W ustawach biorą udział Hools, czyli kibicowskie bojówki, złożone z najsilniejszych, często trenujących sporty walki pseudokibiców. Wśród kibiców spotkamy też Ultrasów, czyli fanów zajmujących się oprawą meczową. To oni prowadzą meczowy doping, machają flagami i odpalają race.
Fana - w języku kibiców nazywana jest tak flaga.
Psy - policjanci.
Zgody i kosy - czyli kibicowskie sympatie i antypatie. Dla przykładu fani Stali Stalowa Wola mają zgodę z Rakowem Częstochowa i Resovią Rzeszów. W czasie meczów wspierają się nawzajem podczas chóralnych śpiewów. Kosa to śmiertelni wrogowie i Stalówka ma kosę ze Stalą Mielec, Koroną Kielce, KSZO Ostrowiec i Siarką Tarnobrzeg. Zgody i kosy co jakiś czas ulegają zmianom. Kilka lat temu Stalówka miała zgodę z Koroną Kielce, jednak została zerwana.
Układy - porozumienie polegające na zachowaniu się wobec siebie neutralnie.
Zasadzki - kibice zwaśnionych drużyn bardzo często organizują na siebie zasadzki. Najczęściej na autobusy czy pociągi z fanami przeciwnej drużyny. Wówczas dochodzi do "niehonorowych zachowań", czyli obrzucania autobusu kamieniami, bijatyki przy pomocy desek, kijów bejsbolowych, a ostatnio coraz modniejszych kijów do golfa. Najbardziej tragiczne są walki przy pomocy kos, czyli noży. To w nich ginie najwięcej kibiców. Po zakończeniu walk jest niepisana umowa, że nawet mocno pobici szalikowcy nie zgłaszają tego faktu na policję, a w przy-padku współpracy z policją nazywani są konfidentami. To jed-nak zdarza się bardzo rzadko, bo w większości przypadków stwierdzają, że pobili się sami lub spadli ze schodów. W takich przypadkach policja nie może ścigać napastników, gdyż donie-sienie musi złożyć osoba poszkodowana.
źródło: "Echo Dnia"

Komentarze (25)

~tomeks | 2005-04-15 12:35

bez komentarza :]

~Keke | 2005-04-15 12:48

Hehe jak widac jestesmy wdziecznym tematem dla tych marnych gryzipiorkow.Niby nas wielce nie toleruja ale nie przeszkadza im to pisac o nas.W moim odczuciu nie jest to artykul antychuliganski.Temat jest po prostu ciekawy i pisza o tym dlatego zeby pospolita swołocz,dewoty i inne patałachy mieli co poczytac i o czym pierdolic.Niestety nie jest to "sport" dla byle frajerka i oni moga tylko poczytac...Pozdro dla calej zielono-czarnej chuliganerii.PERSONA NON GRATA

~828 | 2005-04-15 13:00

jeżli szkoda im tak kasy to niech cos wymyslą dla kibiców jakieś atrakcjie gdzie mogli by się rozładowac a nie jak to teraz jest że w stalowej nie ma nic ciekawego oprucz meczów

~cyc | 2005-04-15 13:43

kurwa szukaja sensacji jebań Dziennikarze z echa dnia Kurwa czepcie sie kurwa wypadków albo kurwa otwarciem nowego sklepu a od kibiców wypierdalac odpierdolicie sie od nas wkońcu jebac CHWDP

~Stalowka_38 | 2005-04-15 13:57

naprawde smieszne jest to co oni pisza o nas czyli kibicach robia z nas bandytow i chuj wie kogo jeszcze zawsze najgorsi jestesmy my a dlaczego nigdy nie napisza o tym jak czesto dochodzi do zadymy przezprowokacje ochrony lub policyjne kurwy jak oni przestrzegaja regulaminow i prawa w jaki sposob uzywaja palek luyb gumowych kulek jak to oni nie strzelaja ponizej pasa jak to nie tlyka nas palami po glowach jak to calkiem przytpadkiem jeden stracil oko drugi dostal w glowe trzeci 3 kulki odbite na plecach ale oni zawsze powiedza ze to rykoszety tym jak jest na prawde nikt normalny sie nie zainteresuje dlaczego nie wpiszecie do gazety np mojego komentarza tylko jakis zwyklych niepelnosprawnych kolesi dlaczego wkoncu jebani pismaki nie zaczniecie pisac prawdy tylko chcecie w jak nagporszy sposob uswiadomic ludziom jacy wlasnie sa kibice i co oni robia a wogole szkoda slow chuj z dzialaczami Stalowko jestesmy z Wami a na koniec CHWDP

~stal | 2005-04-15 14:14

elo w sobote na sektor !!!! i im pokazemy !!!

~ARKAN | 2005-04-15 14:37

Szczerze mowiac to gowno mnie obchodzi co mysla o nas ludzie spoza stadionu.Sam mam o wielu z nich bardzo negatywne zdanie.Najbardziej sie wychylaja znani zlodzieje i łapowkowicze.Niech kazdy popatrzy na siebie a pozniej ocenia innych.Wy dziennikarze Echa Dnia popatrzcie na swoje dokonania...Nie wiem dlaczego ktos jeszcze czyta waszego szmatławca.Amatorstwo i wodolejstwo...A jesli chodzi o nas to nigdy nikt nas nie złamie bo Stalowka TO MY.To cos wiecej niz zabawa malolatow.My mamy swoja Stalowke i dla wielu z nas to cale zycie.Dopoki tego nie zrozumiecie mozecie sobie pisac i mowic jak do sciany.Tradycja zobowiazuje.
STAL STALOWA WOLA - DEATH BEFORE DISHONOUR

~Cyc-u | 2005-04-15 15:23

artykuł jakich wiele nie wiem czy sie tak stresowac;)
Jest troche trafnych spostrzeżen i rzetelnych informacji... widac że ten kto to ppisał przygotował sie w miare. Ale jst tez sporo niedociagniec w artykule... Wiadomo ocena wiekszosci kibiców jak zykle negatywna...szkoda bo takie artykuły napewno nie przyciagna nikogo na stadion...

~ | 2005-04-15 16:10

Stal Stalowa Wola - Polonia Przemyśl (sobota godz. 15.00)

~Łukasz17 | 2005-04-15 17:21

sobota 15 wszyscy na sektor!!!! pokazemy pismakom jak sie dopinguje naszych piłkarzy w trudnych chwilach i niech napiszą o czyms dobrym !! a nie tylko szukaja sensacji kurwa niechsobie piszą o Kszo i koronie bo to oni sie napierdalali a w sobote w trakcie meczu papiez zył i niech terz o ni nie wykorzystuja smierci tego wielkiego polka i niech nie naduzywają jego dobrego imienia tyle mam do powiedzenia sobote 15!!!

~Przechodzień | 2005-04-15 19:17

Kolejna papka karmiąca nieświadome umysły ludzi niebedących w temacie.Jak zawsze "Echo Dnia" musialo zabłysnąć jakimś "inteligentnym" artykułem,żenada:/.Poziom wiedzy tematycznej u tych osob jest znikomy.Z pewnościa osiaga to swój cel,nagonka na Nas jest w tej chwili dość spora,wszyscy maja jakieś żale(...świat,nie wierzy łzą ,szkoda waszych łez...:D:D:D)ale tak naprawde nic nie robią,uważaj sie na wielkich oddanych kibiców,zasiadając na krytej czy tez krzesełkach,bedąc tak naprawde zwykłymi pospolitymi sezonowcami,uzależniając swoją obecność na stadionie tylko i wyłacznie od osiąganych wyników.A nie musze chyba przypominać że prawdziwy kibic powinien być zwiazany z drużyną na dobre i na złe.Nigdy tego nie zrozumiecie,wiara w Stalówke jest głęboko zakorzeniona w naszych sercach,i na pewno nikt z Was nie odbierze Nam jej!!! .Pozdro

~ja | 2005-04-15 19:57

ci jebani dzienikarze niech szukaja sensaci w ..........................................
a nie robia sensacie z jednego wypadu bedzie wiecej jak chcecie wiedziedz

~felipe | 2005-04-15 21:01

wszystko spoko jak dla mnie to mozecie sie nawet wyzabijac (szczerze mowiac nie wiem czy to nie byloby najlepsze rozwiazanie) tylko dlaczego normalni ludzie nie moga przez was spokojnie chodzic po ulicach??

~werty | 2005-04-16 00:51

kazdy kto wali sie po glowach na ustawkach, wali kamieniami po autobusie i wbiega na boisko albo wyrywa krzeselka lub laweczki..... jest w moim odczuciu zakompleksionym frajerem z jakims kompleksem. Niewiem moze to sprawa jego rozmiaru albo pryszczy na gebie... dziewczyna go niechce szkole skonczyl po szostej klasie podstawowki, kasy nie ma a do roboty sie isc niechce... to go nuda pochlania i szuka pola gdzie by tu sie pokazac i pracowac na "szacunek" To ja mam pytanie od ilu lat sa prowadzone te zabawy z uzyciem ostrych narzedzi i co z tego pozytywnego wynika dla stalowki????? TYlko nie gadajcie mi o tym ze ktos ma do nas niby jakis szacunek po to psu o bude... tylko jakies konkrety?

~D | 2005-04-16 09:55

"dlaczego normalni ludzie nie moga przez was spokojnie chodzic po ulicach??" sadzac po tym co napisales felipe nie jestes chyba normalnym czlowiekiem :):)

~D | 2005-04-16 10:11

Jesli nie znikna te komentarze obrazliwe w kierunku kibicow STALOWKI, bede podawal adresy IP wraz z adresem domowym admina i dojdziemy w ten sposob do kazdego kto pisze takie glupoty bo juz nie jednemu zostalo to wybite z glowy.

~felipe | 2005-04-16 10:50

wg was normalni sa tylko Ci co chodza w bluzach z pieskiem na klacie i maja lysy leb w srodku pusty i rzeczywiscie zgadzam sie z kolega ktory pisal wczesniej ze to sa po prostu kompleksiarze w pojedynke dzieci we mgle a w grupie krzykiem i tanim winkiem dodaja sobie animuszu no i szkola tez rzeczywiscie nie jest ich najmocniejsza strona a adresy IP to sobie mozesz na czole napisac bedzie Ci do twarzy

~ns | 2005-04-16 12:37

Co z tego ze on umarl nikt sie tym nie bedzie przejmowal i tu nic nie ma do gadania ze Janek zmarl.Jak sie trzba napierdalac to trzeba a nie pierdolicie glupoty White Power Stalówka

~White | 2005-04-16 12:48

Nie tylko wy macie lipe ale i my Skinhead mamy z tym problem nagonka prasy na Nas sciganie przez psy Tak jak wy tak samo my mamy prawo do takich dzialan na stadionach i glosnego mowienia o swojich przekonaniach SKINHEAD&STALÓWKA

~Hool's | 2005-04-16 12:59

Wasze przekonania są do dupy więc nie mieszajcie waszych neonazistowskich poglądów do kibicowania Stalówce. To sa dwie różne sprawy i nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Zresztą przez takich debili jak faszyści czyli skrajna prawica zginęło kilka milionów Polaków podczas II wojny światowej. Pozdro Raków & Resovia.

~odp. | 2005-04-16 16:04

do Hool's: zginelo przez niemców -czyt. nazistów, ale niekoniecznie przez skrajna prawice, narodowy socjalizm to raczej nie prawica. aha no i faszyzm to nie nazizm :) Faszyzm był we Włoszech, natomiast nazizm w Niemczech... a jam wiemy we Włoszech raczej krzywdy nie przyniósł... co moge dodac od siebie? Chuj wam w dupe wszyscy tzw skinhedzi spod znaku swastyki, nazizmu itp. uczcie sie historii, zacznijcie mysleć i do kurwy nedzy jeszcze raz mysleć. dobrze, że nadajecie sie tylko do łopaty, na szczescie 99% z was ledwo konczy stalowowolskie zawodowki, ewentualnie CKU. Jestem patriotą, mam prawicowe poglądy i kocham Polske, ale dla was nie mam zadnego szacunku.

~16.IV.1940 | 2005-04-17 00:25

K A T Y Ń - rocznica jebac bolszewikow

~odp:2 | 2005-04-17 17:53

wlasnie jeszcze jedno chcialem dodac: komunisci maja bardzo duzy wplyw niestety na polityke polska i europejska, znaczna francje maja nawet w parlamencie europejskim, nie wspominajac juz o naszych politykach z bylego pzpr, (w partiach typu sld,up,sdpl czy samoobrona:)) teraz dzielnie "walczacych" o los naszej Polski... coz- dziwne dla zwyklego czlowieka jest tez to, ze wszelkiej masci nazizm czy rasizm jest scigany z urzedu -co oczywiscie popieram, ale sierpy i mloty na sweterkach pedalkow bujajacych sie np po stalowej juz sa dozwolone, w ogole nie potrafie zrozumiec ludzi ktorzy w tym chodza... gdzie wy kurwa macie rozum???? szkoda slow...
MOIM SKROMNYM ZDANIEM KOMUNIZM WYRZADZIL CONAJMNEJ TAKIE SAME SZKODY (jesli nie wieksze) NA NASZYM NARODZIE I PANSTWIE NIZ NAZIZM... coz nie ma sprawiedliwosci-trzeba o nia walczyc!
pozdrawiam.

~odp:2 | 2005-04-17 17:56

blad. francje=frakcje

~viprafi | 2005-05-2 21:24

chciałbym obalić mmit tym wszystkimktorze myśla ze kibice to niedouczone głąby po podstawówce,wiekszosc z nas ma mature i spora czesc studiuje sam jestem studentem 3 roku informy i mimo to jestem kibolem bo STAL to moje zycie dla niej zyje dla niej bije serce me a walka to nasze zycie i nic tego nie zmieni tacy jestesmy czy sie wam to podoba czy nie na koniec CH.W.D.P

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Cracovia II

Stal Stalowa Wola             Cracovia II
2023-03-04, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Lublinianka Lublin

Stal Stalowa Wola             Lublinianka Lublin

3 : 1

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 ŁKS Łagów 17 11-4-2 37
2 Avia Świdnik 17 10-5-2 35
3 Wieczysta Kraków 17 10-4-3 34
4 Stal Stalowa Wola 17 11-1-5 34
5 Cracovia II 17 10-3-4 33
6 Orlęta Radzyń Podlaski 17 10-2-5 32
7 KSZO Ostrowiec Św 17 8-3-6 27
8 Korona II Kielce 17 6-6-5 24
9 Wisłoka Dębica 17 6-5-6 23
10 Podlasie Biała Podlaska 17 5-7-5 22
11 Chełmianka Chełm 17 5-4-8 19
12 Sokół Sieniawa 17 5-3-9 18
13 Lublinianka Lublin 17 5-1-11 16
14 Podhale Nowy Targ 17 4-4-9 16
15 Czarni Połaniec 17 5-1-11 16
16 Unia Tarnów 17 4-4-9 16
17 KS Wiązownica 17 3-4-10 13
18 Wisła Sandomierz 17 3-3-11 12

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy


Losowe galerie

STAL - Puszcza Niepołomice (1:0)
2015-09-19
Ilość zdjęć: 32
Wyświetleń: 77 541 razy
Odra Opole - STAL (0:1)
2006-08-19
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 39 258 razy
STAL - Górnik Polkowice (1:1)
2007-03-17
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 19 077 razy
STAL - Sandecja Nowy Sącz (2:0)
2009-09-16
Ilość zdjęć: 24
Wyświetleń: 89 961 razy
Osób Online: 50 / Czas gen. strony: 0.01322
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |