Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Tomasz Płonka piłkarzem "Stalówki"

Tomasz Płonka piłkarzem

Nowym nabytkiem w naszej drużynie jest były zawodnik Stali - Tomasz Płonka .

Więcej http://stal1938.pl/aktualnosci/tomasz-plonka-zawodnikiem-stali/

Tomek , życzymy wielu dobrych meczy oraz bramek dla naszej Stali !

Komentarze (20)

Cdncdn | 2019-12-24 14:08

Pamietam kiedy gral w Stalowej to większość w II drożynie i strzelam po wsiach.Teraz tez taki sie przyda :)Moze uratuje II Stal przed spadkiem :)

Młodynie | 2019-12-24 14:11

Dalbys sobie na wstrzymanie jedziesz po wszystkich ale po Tomku to już przesada co bo ma 33 lata ? Robak ma 37 i strzela bramki regularnie

Stary stalowiak | 2019-12-24 15:54

Już sie kużwa ten ojczulek marnego piłkarzyny Wiktorka odezwał.Nawet w Wigilę sobie nie odpusci,tylko jedzie po swoich,jak nie po Szydełce,to teraz po Płonce.Co za typ z pod ciemnej gwiazdy.Pamietaj typie,nawet,zebys sie zesrał na rzadko i wyzywał wszystkich po kolei,to Twój synalek i tak nie zagra w pierwsze druzynie,po prostu jest leń,leser i cienki jak sik węża.Takze jesli nie chesz kibicowac Stalówce i ją wspierać dobrym słowem,to kibicuj tym swoim wioskom o których tam wyzej napisałeś.Już Ci mówiłem typie i pisałem.Odpie rdol się raz na zawsze od trenera i druzyny,daj sobie na wstrzymanie i nie rób z siebie i z synusia błazna.

Stary stalowiak | 2019-12-24 15:59

A tak poza tym,to dzisiaj obchodzi 23 urodziny, przecież obecnie Nasz najlepszy zawodnik,lider zespołu Robert Dadok.Trzeba pożyczyć Dadiemu dużo szczęscie i zdrówka,oby kontuzje go omijały,trzymał nadal świetną formę i dalej walił bramy dla Stalówki jak na zawołanie..Tak trzymaj Dadi, 100 lat 100 lat

Maniek | 2019-12-26 20:43

Pozyskali Płonkę? Więc tak wygląda to słynne odmładzanie składu wg działaczy. Proponuję jeszcze reaktywować Radawca i Wietechę w pakiecie ;] A może Ozóg z Jastkowic wróci jeszcze? Młodzi zdolni jak Płonka. ;] Fabianowski ma imponujące pojęcie o rozwoju w klubie i widać że myśli przyszłościowo. Płonka jak młody Bóg, obiecujący zawodnik ;]

Młodynie | 2019-12-26 21:49

Mamy najmłodsza kadrowo drużynę po rezerwach Lecha w lidze nam w obecnej sytuacji potrzeba doświadczonych zawodnikow którzy poradzą sobie z presją młodość mieszana z doświadczeniem .Twierdzisz że nie da sobie rady ? Swoją drogą Paweł Wtorek jednym z kandydatów do objęcia Stali Kraśnik Lubelskie media z kolei cwierkaja że może wrócić Sebastian Ciołek z Kraśnika

Stallzks | 2019-12-27 09:38

Maniek nie wiem czy jesteś na bieżąco z tym co się dzieje w tym sezonie. Otóż gramy o utrzymanie, żeby to osiągnąć potrzebne jest doświadczenie, jeśli uważasz że byłbyś lepszy niż Fabianowski wyślij CV.

Stary_kibic40 | 2019-12-27 11:18

Mietek Ożóg przydałby się od jakiegoś już czasu w tym klubie. Pogoniłby troszkę towarzystwo wzajemnej adoracji do pracy. Stalzks co po każesz ludziom wysyłać swoje CV do klubu? Przecież po to są kibice, aby oceniać ,,działaczy'.

Stallzks | 2019-12-27 12:04

A no po to,że każdy ruch transferowy jest hejtowany i od razu wyrasta stu ekspertów że ten zły ten szrot że on by to zrobił lepiej więc odpowiadając na Twoje pytanie skoro takich mamy ekspertów to myślę że śmiało mogą wygryźć naszych działaczy. Nie będę tutaj za wszelką cenę bronil działaczy bo jest kilka transferów nieudanych, ale niestety wychowankowie pokazuje w jakim są miejscu więc trzeba ściągać graczy. Niestety problemem w głowie tychże ekspertów jest to że extraklasowcy musieli by tu przychodzić.

Młodynie | 2019-12-27 12:57

Nie czarujmy się że nagle bedą tutaj przychodzić zawodnicy z ekstraklasy bo po pierwsze klub nie ma aż takich pieniędzy i co najważniejsze nie ma sponsora strategicznego bez tego nie ma co porywać się na ligę wyżej .1,5 roku temu wszystko wskazywało na to że klub może nie przystąpić do 2 ligi . Zawodnik w dzisiejszych czasach patrzy jaki kontrakt dostanie pod nos . Należy podkreślić że klub nie zarobił praktycznie nic z biletów to też wpływa na to że niektórzy zawodnicy są poza zasięgiem .Broń Boże nikogo nie bronię błędy transferowe popełnili fakt dobrze że Fabian się przyznał że nie tego oczekiwał po zawodnikach którzy przyszli latem . Na plus może jedynie Fidziukiewicz. Stwierdzenie że Tomek ma 33 lata i sobie nie poradzi jest błedne tak samo jak ktoś powie ze wyróżniajacy się zawodnik 3 ligi jest gorszy od 2 ligowca nie zawsze . Szydełko ma opinię eksperta od 3 ligi i wie na jej temat wszystko . Wie kogo tej drużynie trzeba . Stale się uczy i szkoli jest to trener z ogromnym potencjałem któremu zależy na rozwoju

Sciemaa | 2019-12-27 22:45

Dobra ludzie mozna pier dolic 3 po 3 ale budimex sp ierdolil z budowy z tego co pisze bielu i media na necie... mecze u nas zagrozone. W poniedzialek sesja moze w koncu ruszymy dupska? nie zwalajmy nic na firme czy miasto nie wiadomo o co chodzi moze kasy nie dostali... wartalo by sie tam pokazac. Sprawa powazna.

Młodynie | 2019-12-28 08:34

Nie siejcie fermentu prezydent odpowiedział na rewelacje redaktora Biela cyt. Panie Redaktorze Mariusz Biel od kilku miesięcy wszyscy (słusznie) krytykują, że obiekt nieskończony i firma ciągle na budowie. Jak firma kończy pracę i przekazuje obiekt w ręce inwestora to śmiechy, żarty i zdziwienie? I jeszcze jakieś nieprawdziwe informacje, że ktoś dał nogę... To Budimex ma na zawsze zostać na stadionie? ???? Czasem może warto wcześniej zadzwonić i spytać ;-) pozdrawiam serdecznie!

Młodynie | 2019-12-28 10:36

Nie, nie wszystko jest jeszcze OK ale to nie oznacza, że firma ma trzymać i utrzymywać całą bazę budowy. Zwłaszcza, że część prac naprawczych, ze względu na warunki pogodowe może być wykonana wczesną wiosną. W najbliższych dniach będą prowadzone kolejne prace oraz prace formalne kończące proces odbioru końcowego obiektu.W skrócie do lutego powinni dać radę

Okulickiego | 2019-12-28 12:37

A ja zakładam że dopuki nie zamontują tego "balona" nad boiskiem dla najmłodszych i go nie odbiorą.... To PCPN nie będzie otwarte. Bo nie będzie skończone.

1938fc | 2019-12-28 13:07

Prezydent odpowiedział na komentarz jednego z internautów czy zagramy 29 odpowiedz nie pozostawia z złudzeń widzimy się 29 lutego na h15 , mam nadzieję że każdy z komentujących tam będzie

Młodynie | 2019-12-30 10:06

Wracając do transferów to Ropski by się przydał ponoć ma klauzule że może odejść zima ?

Młodynie | 2019-12-30 12:23

16 grudnia minął termin składania aplikacji na dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta.

Aplikacje złożyły dwie osoby. Jak się dowiedzieliśmy Komisja Konkursowa będzie je badać pod względem formalnym i merytorycznym. PCPN jako zakład budżetowy miasta uchwałą Rady Miejskiej powstanie 1 stycznia. Formanie rozpocznie działalność 2 lutego 2020 roku.Zródło Stalowka .net

Stalowiak68 | 2019-12-30 18:36

Chodorek skończ już tę swoją propagandę bo wszyscy mają cie dosyć. Trzeba było startować na prezia pcpn to by wyszło klubowi i tobie na dobre. Z ciebie taki kibic jak z koziej d....y trąba.

1938fc | 2019-12-30 20:21

Chodorek kiedy otwieramy stadion ? hehe

Cdncdn | 2020-01-2 11:21

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej im. Rudolfa Patkolo
Nie udało się otworzyć zmodernizowanego stadionu przy ul. Hutniczej na ligowy mecz z Widzewem. Także inny wielokrotny mistrz Polski, Lech Poznań, nie będzie rywalem Stali na nowym obiekcie, a Bytovia, która będzie pierwszym ligowym rywalem ?zielono-czarnych? ?? w roku 2019, nie jest, powiedzmy sobie szczerze godna ? z całym szacunkiem dla klubu z województwa pomorskiego ? żeby przejść do historii sportu stalowowolskiego. Jest jednak klub, który może sprawić, że otwarcie stadionu w Stalowej Woli odbije się echem po całej? Europie.

Ten klub nazywa się Ujpest TS Egylet Budapeszt. To 20-krotny mistrz i wicemistrz Węgier, 8-krotny zdobywca krajowego pucharu, półfinalista Pucharu Mistrzów z roku 1974 i półfinalista Pucharu Zdobywców Pucharów z roku 1962, aktualnie szósta drużyna węgierskiej ekstraklasy.
Dlaczego właśnie klub ze stolicy Węgier? To proste. Wychowankiem Ujpestu Budapeszt jest legendarny Rudolf (Rezsö) Patkoló. Były znakomity, zasłużony piłkarz i trener Stali Stalowa Wola, wychowawca kilku piłkarskich pokoleń, jedyny w historii polskiego futbolu reprezentant dwóch państw: Węgier i Polski.
Za głosem serca
Rezsö ? w 1948 roku zmienił imię na Rudolf ? urodził się 13 października 1922 roku. W latach młodzieńczych, które spędził w Budapeszcie, grał w młodzieżowych drużynach Ujpestu TS Egylet. Jego karierę przerwał wybuch II wojny światowej. W 1943 roku został złapany w ulicznej łapance. Wzięto go za Żyda i wysłano do obozu pracy we Frankfurcie. W pociągu do Niemiec poznał swoją przyszłą żonę, Janinę. Po wyzwoleniu, nie wrócił na Węgry, lecz pojechał ze swoją wybranką do Łodzi i w 1948 roku przyjął polskie obywatelstwo.
Zanim jednak został Polakiem, rok wcześniej zanotował na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Węgier za kadencji trenera Tibora Gallowicha. W tej samej drużynie występował jeden z najlepszych w owym czasie piłkarzy świata, Ferenc Puskas, późniejsza gwiazda Realu Madryt (1958-66). W wygranym 5:2 meczu z Austrią, Patkolo zagrał całe spotkanie, a w drugim występie, przeciwko Włochom, zaliczył pierwszą połowę. Węgrzy przegrali 2:3. Po tym meczu Patkolo postanowił na stałe związać się z Polską. Został zawodnikiem ŁKS-u Łódź.
Z orzełkiem na piersi!
Patkolo zadebiutował w polskiej reprezentacji narodowej 70 lat temu ? 2 października 1949 roku, w spotkaniu z Bułgarią. Stał się wówczas drugim w historii zagranicznym piłkarzem naszej reprezentacji oraz pierwszym i jednocześnie jedynym, który przed grą w koszulce z białym orłem na piersi, miał na swoim koncie występ w pierwszej reprezentacji innego kraju. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 3:2. Niecały miesiąc później, Patkolo zagrał w meczu z Czechosłowacją, zakończonym zwycięstwem rywala 2:0.
W Łodzi grał do 1951 roku, a następnie na krótko trafił do Polonii Bydgoszcz. Kolejnym jego klubem była Wisła Kraków. Pod Wawelem długo nie zagościł. Krakowski klimat wyraźnie mu nie służył. Na cztery kolejne lata wylądował w Stalowej Woli.

Awans ze Stalą, mistrzostwo z Kujawiakiem
W Stali bardzo szybko znalazł wspólny język z kolegami z zespołu. Byli zadowoleni, że wzmocnił ich tak dobry piłkarz. Podziwiali go i zazdrościli mu bajecznej techniki. Szybkość i znakomite wyszkolenie techniczne były jego największymi atutami. Dzięki jego bramkom, hutnicza jedenastka już w pierwszym sezonie awansowała z A-klasy do III ligi.
Stalowa Wola stała się nowym domem dla węgierskiego Polaka i dla całej jego rodziny, mimo że w międzyczasie zaliczył jeszcze granie we Włocławku, z którego pochodziła żona. W 1960 roku zakończył ostatecznie piłkarską karierę w tamtejszym Kujawiaku i zajął się trenowaniem młodzieży. Z juniorami tego klubu wywalczył mistrzostwo Pomorza.

Pan Rudek i dzieci jego
Pracę z dziećmi i młodzieżą kontynuował w Stali Stalowa Wola. Ci, którzy mieli z nim do czynienia, podkreślają do dzisiaj, że w to, co robił, wkładał całe serce. Był przy tym nie tylko świetnym trenerem, ale także bardzo dobrym wychowawcą i pedagogiem.
Do dzisiaj żaden trener, który pracował w Stali, nie może poszczycić się tak ogromną rzeszą wychowanków, którzy w wieku seniorskim występowali w zespołach z najwyższych klas rozgrywkowych. Pan Rudek był dla nich niczym drugi ojciec. Bo on nie tylko nauczył ich piłkarskiego rzemiosła, ale zajmował się także rzeczami, których na próżno dzisiaj szukać w pracy trenerów młodego pokolenia. Patkolo wszystko wiedział o swoich ?synach?. Wiedział, jakie mają oceny z każdego przedmiotu, jak zachowują się w szkole i na osiedlu, na którym mieszkają. Jeżeli młokos miał problemy lub wpadł w jakieś tarapaty, pomagał mu je rozwiązywać i sprowadzał na dobrą drogę.

Na zawsze w pamięci
W 1984 roku spotkała go wielka tragedia ? jego żona popełniła samobójstwo, skacząc z trzeciego piętra. Osiem lat później, 1 września 1992 roku, Rudolf dołączył do swojej Janiny. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Stalowej Woli. Każdego roku 1 listopada, jego wychowankowie, byli piłkarze ?Stalówki? i kibice, składają na jego grobie kwiaty i zapalają znicze.
Rudolf Patkolo już na zawsze pozostanie człowiekiem, z którym kojarzona będzie najpiękniejsza historia stalowowolskiej piłki nożnej. I dlatego, Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, które niebawem rozpocznie swoją działalność, powinno nosić jego imię, a pierwszym oficjalnym spotkaniem, jakie rozegrane zostanie na tym obiekcie, powinien być towarzyski mecz pomiędzy Stalą Stalowa Wola, której poświęcił większość swojego życia i Ujpestem Budapeszt, którego jest wychowankiem.

Viktor Orban w Stalowej Woli?
Już widzę oczami wyobraźni ten dzień. Na piękną murawę stadionu stalowowolskiego wychodzą piłkarze obydwu drużyn. W fioletowo-białych strojach jedenastka z Budapesztu, w zielono-czarnych nasza Stal. Wyprowadza je nasz eksportowy były arbiter, hungarysta z zawodu, Michał Listkiewicz. Na trybunie głównej, w loży honorowej biją brawo premierzy Polski i Węgier: Mateusz Morawiecki i Viktor Orbán albo prezydenci zaprzyjaźnionych narodów: János Áder i Andrzej Duda. Tuż za ich plecami widać ministrów sportu obu państw, prezesa Ujpestu, belgijskiego biznesmena Rodericka Duchâteleta, szefa piłkarskiej spółki Stal, Mateusza Nowaka oraz ambasadora Węgier w Polsce, panią Orsolyę Zsuzsannę Kovács. Z nią krótkę pogawędkę ucina prezes Telewizji Polskiej, wielki fan futbolu, Jacek Kurski. Nieopodal nich wojewoda podkarpacki i marszałek województwa, prezydent Stalowej Woli i starosta stalowowolski. A na koronie obydwu trybun, zapełnionych ? rzecz jasna ? do ostatniego miejsca kibicami, a także za obydwoma bramkami, rzędy kamer ? spotkanie relacjonowane jest na żywo w TVP 1, TVP Sport i Magyar Televízió?

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń

Stal Stalowa Wola             Elana Toruń
2020-07-10, godz. 17:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Górnik Polkowice

Stal Stalowa Wola             Górnik Polkowice

3 : 0

Dominik Chromiński 20,
Szymon Jarosz 30,
Kacper Śpiewak 59     
Sędzia: Albert Różycki (Łódź)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Górnik Łęczna 30 17-7-6 58
2 Widzew Łódź 30 16-7-7 55
3 GKS Katowice 30 16-6-8 54
4 Olimpia Elbląg 30 12-11-7 47
5 Resovia Rzeszów 30 12-10-8 46
6 Bytovia Bytów 30 12-8-10 44
7 Górnik Polkowice 30 12-7-11 43
8 Pogoń Siedlce 30 13-3-14 42
9 Skra Częstochowa 30 12-6-12 42
10 Stal Rzeszów 30 12-5-13 41
11 Garbarnia Kraków 30 11-8-11 41
12 Błękitni Stargard Szcz. 30 12-5-13 41
13 Lech II Poznań 30 10-10-10 40
14 Stal Stalowa Wola 30 11-7-12 40
15 Znicz Pruszków 30 12-4-14 40
16 Elana Toruń 30 10-7-13 37
17 Legionovia Legionowo 30 6-6-18 24
18 Gryf Wejherowo 30 3-5-22 14

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Znicz Pruszków 0 km 0
Bytovia Bytów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
Stal Rzeszów 0 km 0
Legionovia Legionowo 0 km 0
Garbarnia Kraków 0 km 0
Lech II Poznań 0 km 0
Górnik Polkowice 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
GKS Katowice 0 km 0
Pogoń Siedlce 0 km 0
Resovia Rzeszów 0 km 0
Gryf Wejherowo 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-07-10 STAL - Elana Toruń
2020-07-16 Widzew Łódź - STAL
2020-07-19 STAL - GKS Katowice
2020-07-25 STAL - Pogoń Siedlce
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1250) » Vielitz44 (911)
» Młodynie (852) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (685) » 1938fc (633)
» Filip kacper k. (589) » Kamilosss (448)
» Acer (420) » Slim1938 (398)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Zagłębie Sosnowiec (0:2)
0000-00-00
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 19 796 razy
Hutnik Kraków - STAL (2:2)
2004-04-08
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 4 439 razy
STAL - Puszcza Niepołomice (2:0)
2014-10-18
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 21 549 razy
STAL - Znicz Pruszków (0:2)
2013-06-09
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 18 275 razy
Osób Online: 14 / Czas gen. strony: 0.03688