Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Salami i Dżikija przymierzani do gry w Stali

Salami i Dżikija przymierzani do gry w Stali

Stal Stalowa Wola rozwiązała kontrakty z trzema piłkarzami. Trener Albin Mikulski rozpoczął poszukiwania nowych zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół. W ciągu kilku dni w Stalowej Woli powinni pojawić się Abel Salami oraz Mamia Dżikia.

- Na dniach przyjadą Salami i Dżikia. Będziemy ich sprawdzać i zobaczymy co z tego wyjdzie. Sprawdzimy, jaką formę prezentują. Pragnę zaznaczyć, że będą to tylko testy - powiedział szkoleniowiec Stali.

Stal ma duże problemy z zestawieniem linii obrony. Kontuzjowany jest Jakub Ławecki, ciągle niewiadomo, czy na mecz z GKS – em Katowice zdąży wykurować się Marek Drozd. - Musimy poczekać, zobaczymy czy Marek będzie w stanie zagrać. Wkrótce przyjedzie do nas stoper z Węgier. Jego także będziemy testować. Byś może poza nim uda się załatwić jeszcze jednego, doświadczonego obrońcę - dodał Mikulski.

Komentarze (188)

~zks stal | 2007-08-13 19:40

Widzę ,że w Stali szykuje się drużyna cudzoziemców,jak tak dalej pójdzie,to w rundzie jesiennej na boisku w drużynie Stali nie zobaczymy żadnego Polaka.Ale huj,jak nie umieją grać ,to niech Mikulski robi wszystko ,żeby tylko wyniki były i 2 liga pozostała dla STALÓWKI!!

~sf | 2007-08-13 19:43

Lebioda i Wieprzęć wybrani do 11 kolejki przez SportoweFakty.pl

~michał | 2007-08-13 19:44

jak dla mnie to wyrzucono emerytów i zaczyna się ściąganie emerytów... bez sensu

~t-rex | 2007-08-13 19:48

Do Michała: jest różnica - ściąga się emerytów obcych, a wywaliło swoich...

~michał | 2007-08-13 19:56

to tez mnie martwi, powinnismy sciągnąc 2-3 gośći w wieku 24-30 lat...a nie 30sto parolatków... mielismy swoich wiedzielismy przynajmniej co mogą wywinąć (jeśli wogóle cos wywinęli?)...

~juz nie dol | 2007-08-13 20:00

z tego mi wiadomo to poki co z emerytow jesli mozna tak powiedziec to byc moze przyjdzie Dzikija i ten doswiadczony stoper z Wegier bo reszta transferow \"prezes\" i Uwakwe sa mlodzi a i Keska z Trela raczej pod 30 tak wiec az takich emerytow pan Mikulski niesciaga chyba ze sie myle:P Pozdrawiam:)

~michał | 2007-08-13 20:03

oby te transfery były trafione... ciekawe czy na to wszystko tylko kwieciński daje kase...?

~michał | 2007-08-13 20:07

żeby nie było tak jak z Czyżykiem, strzelił 2 gole w gierce kontrolnej i super snajper...

~fajnie | 2007-08-13 20:09

Pamietam jak jeszcze niedawno Dzikija strzelal bramki i byl wyrozniajacym sie zawodnikiem (mozna powiedziec, ze prezentuje \"podobny\" styl do Gattuso )

~hmm | 2007-08-13 20:13

Salami taki sredni, ale Dżikia to pierwszoligowy zawodnik, walczący, wiele sezonow w ekstraklasie, doswiadczenie - zajebiscie jak by przyszedl :)

~s.w | 2007-08-13 20:46

Tadek chyba upadł na głowę,skoro On chce sponsorować takich zawodniczków.Przecież za czapkę gruszek grac nie będą.Będzie musiał Tadziu chyba sprzedać te swoje kantory i jeszcze merolka dołożyć,żeby tacy goście jak tu w/w grali dla Stali.Amoże gościowi chodzi po głowie 1 liga,bo taki skład montuje

~zks | 2007-08-13 21:03

Przy takim składzie i jeszcze Ci co mieli by dojść + sponsor to powinniśmy grac o 1 ligę,a nie o utrzymanie.Coś tu nie gra! Skład jeden z lepszych w 2 lidze ,wiadomo tu chodzi jeszcze o tych w/w,a jeżeli chodzi o grę i wyniki,to jakoś to strasznie idzie mozolnie.

~stal73 | 2007-08-13 21:17

Moim zdaniem to dobrze się stało ,że zaraz na samym początku sezonu dostaliśmy łomoty od słabeuszy.Wdrużynie nastąpiła rewolucja kadrowa,wyjebali kogo trzeba,teraz odpowiednio się wzmocnią ,bo mamy czas na transfery do końca sierpnia i będzie ok.Także taki kubeł zimnej wody na pewno się przydał w postaci kompromitujących porażek,bo trenarzy i działacze wreszcie przejrzeli na oczy!A co by było gdyby stało się tak np. we wrzesniu,wyjebali by tych 3 grajków ,zero transferów ,bo po terminie,rundę kończylibyśmy chyba juniorami,a co przy tym idzie wyniki na pewno nie były rzucające na kolana,no i pewniw koniec tabeli.Atak jest szansz ,że wszystko wróci do normy,a wręcz liczę ,że sprawimy jeszcze niejedną niespodziankę i kto wie,może cele w przerwie zimowej będą nie tylko o utrzymanie w 2 lidze ,ale o coś więcej.To wszystko zależy od atmosfery w drużynie,ale mam nadzieję ,że Albin jakos poukłada te klocki.

~zks stal | 2007-08-13 21:23

Jeżeli wzmocnimy się tymi grajkami + jeszcze Janicki Hadzić i jeszcze obrońca,to możemy na gieksie śmiało myślec nawet o zwycięstwie.Tylko to ,że same nazwiska nie grają i nie ma to przełożenia jakość gry i osiągane wyniki.Ale trzeba być dobrej myśli.

~echo | 2007-08-13 21:46

Trzej byli już piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola: Marek Kusiak, Andrzej Kasiak i Mieczysław Ożóg, którzy po przegranym 0:5 meczu z Pelikanem w Łowiczu zostali odsunięci od drużyny ze Stalowej Woli, grać teraz będą w czwartoligowy zespole Galicji Cisna.

~Szymen | 2007-08-13 22:13

Na \"na cos więcej niż pozostanie i utrzymanie sie w 2 lidze\" nie mamy co liczyć. Po pierwsze musiałby być zajebisty sponsor który zrobiłby takie zawirowanie kadrowe ( gorsze od tego ) zeby nasi grajkowie przejrzeli na oczy i zrozumieli ze nie graja tylko po to zeby zabierac pieniadze p kazdym meczu. Druga rzecz: stadion. Przy obecnym stanie zarówno boiska jak i zaplecza nie ma szans do końca sezonu na wyrobienie sie z chociazby rozbudowa i maksymalna modernizacja obiektu. Dlatego starac sie beda o pozostanie w II lidzie i przejscie do nowej I ligi. Nic innego ;)

~Argail | 2007-08-13 22:16

UWAGA ! Pojawił się następny znawca tematu .... niejaki Szyman ....czyli ten wyżej !!!!

~Szymen | 2007-08-13 22:24

Argail no fakt moze nie jestem znawca tematu ale bez przesady. Z taka druzyna nie liczmy na awans do OE. Zaczna grac to zobaczymy.

I przez \"e\" xD

~xxx | 2007-08-13 22:29

ma ktos moze haslo do pesa 6 by grac w sieci niestac mnie na orginalna gierke z gory dziekuje

~Argail | 2007-08-13 22:54

Do wszystkich komentatorów !!!
Czytając wszystkie wypowiedzi na ten i inne tematy odnoszę wrażenie że większość z Was normalnie jest jasnowidzami lub wróżbitami ... Doskonale opanowaliście wszelakie techniki to tego aby przepowiadać przyszłość . Co będzie gdy ? A czego nie będzie ? Do tego stopnia przepowiadacie jakbyście znali myśli ludzi o których mówicie ??? Jednym słowem fenomen... I wszystko było by super .....Tylko całkiem nie na temat...
Przypominam iż ta strona jest o.... i dla kibiców Stalówki i tu o sprawach naszych kibicowskich się rozmawia. Dlaczego tematem wiodącym nie jest wyjazd do Katowic tylko jakieś historie i do tego 10000000000 razy opisywane !!!!
Jeśli się mylę to jebać taką stronę gdzie brakuje jeszcze obok Aktualności czy Multimediów .......działu np. Ranking Wróżbitów ...

~do argial | 2007-08-14 01:01

zgadzam sie z toba w 100 % jak narazie widzimy ilu trenerow stracila stalowa wola , szkoda :( ale moze sie to zmieni i wszyscy zaczna grac albo beda trenowac:)

~Kamil | 2007-08-14 07:21

staram sie aby ta strona dostarczala takze informacji o tym co sie dzieje w klubie bo jak wiecie oficjalna strona nie dziala tak jak powinna. powinniscie byc zadowoleni ze wiecie, ze cos sie dzieje w klubie. a i tak wiele musi sie jeszcze zmienic bo z takim poziomem pisania to nawet strona kibicowska jej nazwac nie mozna.

co do owych emerytow. dzikia -32 lata, salami-29, doswiadczony obronca-27, wegier-?.
odeszli: ozog-41, kasiak-36, kusiak-33

~Kamil | 2007-08-14 07:33

no wegire ma 26 lat.
obecnie w skladzie. krawiec-33, wieprzec-33. to zawodnicy, ktorzy przekroczyli 30. moze dojdzie dzikija (32). wiec nie mow o emerytach.troche nam sklad sie odmlodzil. doszlo kilku mlodych graczy.
a z tej trojki, ktora odeszla szkoda mi jedynie kusiaka.

~złotiniio | 2007-08-14 08:00

o ktorej są treningi stalówki bo nie wiem ? A ten Salami ma 28 lat

~uuu | 2007-08-14 08:21

no to nie jest jeszcze emerytem .emeryt ma 65 lat

~... | 2007-08-14 09:14

~... | 2007-08-14 09:16

do linku powyzej: usunac %20 w adresie

~dfghdfg | 2007-08-14 09:40

Niestety to prawda... na 11 graczy zeby 6 bylo zagranicy..Mikulski to wyksztalcona angielszczyzna:D:D?? ahah:D powodzenia:D ..3 czarnych w 11 :D no to bedzie fajnie:D

~staloviak | 2007-08-14 09:51

No co to druga Pogoń będzie? :( Nie róbcie ze Stalowej przechowywalni bananów, chyba że chcecie mieć takie sukcesy jakie odnosiła Pogoń w ekstraklasie w poprzednim sezonie.

~D. | 2007-08-14 09:57

Argail kto ma jechac na mecz to i tak juz kase ma odlozona w innej przegrodce w portfelu a poczytac czasem wpisy pomeczowe i przedmeczowe dluzsze niz \'huje i kurwy\' lub \'zajebiscie, stalowka 1 liga\' wole znacznie.

p.s. do zobaczenia w Katowicach

~sf | 2007-08-14 10:23

Nie mam nic przeciwko piłkarzom z Afryki czy Gruzji, Jeśli ma to nam pomóc grać na dobrym poziomie to z przyjemnością będę oglądał mecze Stalówki. Miał być Cios, ale sprzątneli nam go sprzed nosa, więc trzeba szukać gdzie indziej. Dzikija to rutyniarz który bardzo by nam się przydał.

Jest wielu nowych zawodników, którzy stali się podstawowymi piłkarzami a wiadomo, że w Stalowej nie grają gwiazdy światowego formatu, więc muszą się zgrać, oby jak najszybciej.

Co do Janickiego to miło patrzeć jak chudnie w oczach i nabiera zwrotności, zobaczymy czy Mikulski miał nosa, ale wydaje się, że tak, jeśli będzie większa rywalizacja o miejsce w ataku to wszyscy będą się starać. Ktoś ma w meczu dwie setki i nie strzela to nie gra w następnym.

~bieszczad | 2007-08-14 10:40

to w Cisnej mogą zapomnieć o awansie.

~spółdzielca. | 2007-08-14 10:48

ale się porobiło.teraz,żeby kupić punkty,awans czy utrzymanie trzeba będzie jechać aż do Kalnicy.
a kiedyś to była wygoda z tym Jeżowym.

~Roben | 2007-08-14 11:02

Brawo dla Tadka Kwiecińskiego. Dzięki temu biznesmenowi mamy w Stalowej II ligę! I tylko on umie zaprowadzić w klubie porządek! Tadek do Zarządu a najlepiej na Prezesa

~hutnik | 2007-08-14 11:09

przeczytajcie w dzisiejszych Supernowościach kometarz niejakiego piotra pezdana.
takich białych mew nie powinno się wpuszczać na mecze.

~...m... | 2007-08-14 12:21

» LINK to kariera Abdula salmi

~jdjsd | 2007-08-14 12:23

Wielonarodowa Cracovia
Przegląd Sportowy 10:56

Z dnia na dzień Cracovia, w której do tej pory jedynym obcokrajowcem był Brazylijczyk Joao Paulo Heidemann, może stać się zespołem wielu narodów. - Chcę, aby już na sobotni mecz z Groclinem w kadrze znaleźli się Serb, Węgier i Nigeryjczyk, ale nie wiem, czy zdążymy z załatwieniem formalności - mówi Albin Mikulski, który wciąż pełni funkcję pierwszego szkoleniowca.

Najbliższy zatrudnienia jest urodzony przed 21 laty w Podgoricy Bojan Bożović. Ten mierzący 190 cm wzrostu napastnik grał ostatnio w Elore Bekecsaba, skąd dotarł już do Cracovii jego \"list czystości\". Wczoraj Serb przechodził badania lekarskie, podobnie jak Węgier Gergely Gheczy, 25-letni stoper, który we wrześniu nie dostał angażu w Czeskich Budziejowicach, więc wyemigrował do Singapuru (I-ligowy Home United FC).




Czytaj dalej





Ponadto we wczorajszym treningu wzięli udział Nigeryjczycy, 22-letni napastnik Sunday Wasiu i 20-letni obrońca Ojirogbe Sulaman.

~fred | 2007-08-14 12:35

No i co z tego, że czrnoskórzy będą grali w Stalówce, nie pasi komuś? Ci, którzy tu narzekają pewnie sami słuchają w domu 50 centa albo innego Snoop doga, a Uwakwe to wyśmiewają, żałosne podejście...

~zzz | 2007-08-14 12:37

z jakiej strony wziales ten news z przegladu sptowego....preciez to jest o cracovi napisane ze przed emczem z groclinem i cos pisze ze trenerem cracovi jest albin mikulski a on jest przeciez u nas

~boże!! | 2007-08-14 12:40

Gosciu na goze tamten poprzedni news to jest news z czasow jak mikulski byl trenerem cracovi mysl troche ;/

~ehh | 2007-08-14 14:03

Ten news jest pomieszany ;p Ten Węgier naprawde jest przymierzany do Stalówki

~boss | 2007-08-14 14:31

Nie wnikajac w ocene slusznosci lub nie podjetej decycji o rezygnacji z gry znanej nam trojki zawodnikow, chcialem zauwazyc ze skandalem jest brak prezentacji np na stronie klubowej oficjalnego stanowiska i przede wszystkim jasnego uzasadnienia podjetej decycji popartej dowodami ze strony zarzadu i prezesa lompego, mysle ze bardzo by to pomoglo uspokoic nastroje wsrod kibicow i nie doprowadzic do podzialu ich na zwolennikow lub przeciwnikow obecnych wladz klubowych bo w gruncie rzeczy wszystkim zalezy na dobru naszego klubu. Takie zachowanie wladz klubowych swiadczy o totalnym lekcewazeniu nie tylko wszystkich sympatykow Stalowki, ale rowniez samych zwodnikow naszej druzyny, nie tylko tych usunietych. Pozdrawiam wszystkich rozsadnych.

~PTAK | 2007-08-14 14:46

Mikulski nie zapominaj o napartnikach potrzebujemy napastnikow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~STALÓWKA | 2007-08-14 14:52

A nie lepiej by tak popracować z młodzieżą, poprawić im warunki do trenowania. W przyszłości to oni mogliby stanowić o sile drużyny, a nie jacyś cudzoziemcy... Nie jestem jakimś rasistą ale wole postawić na \\\'swoich\\\' niż wydawać kasę na innych. Mamy kilku dobrych juniorów i młodzików (Gilar (debiut w wieku 16 lat w II lidze), Chamera (powołanie na kadrę Polski U-14)). Jest ich jeszcze więcej tylko się tego nie widzi, a szkoda... Pozdrawiam

~PTAK | 2007-08-14 14:58

Co na temat Mamia Dżikia:


\'Wiadomo natomiast, że z drużyną Ruchu na pewno pożegnają się Grzegorz Misiura i Mamia Dżikia. Obaj zawodnicy niemal całą ubiegłą rundę grali w A-klasowych rezerwach.\'
ligapolska.pl

Abel Salami

\"W Radomiu, gdzie występował przez ostatni rok, uchodził za piłkarza o dużych umiejętnościach, ale zarzucano mu również zachowanie, które ze sportem nie ma zbyt wiele wspólnego. Gdy nie potrafił się dogadać z klubowymi włodarzami w kwestiach finansowych często \"symulował\" choroby, a po Radomiu do tej pory krążą legendy o jego ulubionym powiedzeniu - \"Boleć pachwina\". Jeśli dodać do tego opinie kibiców z Bielska-Białej, które wskazują na zamiłowania piłkarza do nocnych klubów, to obawy są jak najbardziej zasadne.\"
kszo.info


KOGO ONI KURWA ZNALEZLI !!!!
Panie Mikulski niech pan sobie to poczyta!!

~do ptak | 2007-08-14 15:02

Salami to napastnik ;]

Imię Abel
Nazwisko Salami
Kraj Nigeria
Data urodzenia 15 grudnia 1979
Miejsce urodzenia Ekpoma
Wzrost / waga 184 cm / 79 kg
Pozycja napastnik
W Nigerii znany jako Abdul Salami.

najpierw sprawdz i pomysl potem pisz;]

~Szymek | 2007-08-14 15:21

Gosciu czytaj dalej jak mu nieplacili to niedziwne ze symulował -.- i niechcial grac po huj ma grac jak go w huja robia!

Ptak nieprzekrecaaj faktow !!

~szymek | 2007-08-14 15:23

chcieli czarnego na hajs wydymac to on wydylam ich proste ciekawe co ty bys zrobil jak by mowili zebys gral za darmo w kraju na koncu swiata
a gosice napisali delikatnie ze niepotrafil sie dogadac w kwestiach finansowych pffff parodia!!

~;) | 2007-08-14 16:14

do szymek : PTAKa obawy są uzasadnione. Też słyszalem o Salamim ze lubi sie opierdalac. I powiedz mi co to za pilkarz, który symuluje kontuzje bo klub mu np nie wyplacił premii za strzeloną bramkę? ( nie sądze zeby Radomiak nie placił mu podstawowej pensji). To chlopcy z Motoru 3 miesiace nie mieli placone a grali... Tylko tak juz w Polsce jest ze jestesmy zbyt tolerancyjni i nie raz lepiej traktuje sie murzyna niz swojego.. To Polak sie boi podskoczyc do zarządu a taki murzyn, który byc moze mieszkał w Afryce w szalasie i powinienen byc wdzieczny za to ze gra i dostaje pieniądze podskakuje i sie nie boi :/ . A ty szymek nie krytykuj PTAKa. I po twojej wypowiedzi wnioskuje ze jestes mlodym kibicem, ktory nie patrzy na jakosc tylko ilośc transferów.. A jakby cały austobus murzynow z kopalni w RPA przyjechało to juz bys był chyba wniebowzięty ;) pozdrawiam...

~bzyku | 2007-08-14 16:39

do poprzednika
widzisz ten murzyn swoim uporem i zawzietoscia wyszedl z tego szalasu i doszedl do czegos w zyciu
a Ty takim zachowaniem bialasa jaki opisales z murowanej Stalowej do szalasu pujdziesz
nie wazne kto jak zaczyna tylko wazne kto jak konczy
nie gra bo mu nie placa. Ty bys to samo robil jak by Ci pracodawca nie placil. opierdalalbys sie jak bys tylko mogl

~Szymek | 2007-08-14 16:43

To juz nie oto chodzi ale jak sie placi wszystkim a czarnemu nie to sie niedziwe ze sie gosciu wkurwil a co do mojego wieku to ..
na transfery patrze na jakos bo jak narazie trafiony transfer to tylko prezes reszta slabo
a wracajac do slami to nawet ta glupa premia za bramke to sie niedziwe gosciowi przyjechal z drugiego konca swiata wlasnie poto zeby sie wyrwac z buszu a tu kurwa wielcy prezesi mysleli ze trafili frajera i na huj maja mu placic jak i tak bedzie gral podejzewam ze to zarzad polecial w huja a potem odwrocil kota ogonem i w ten sposob wszystko poszlo na czarnego bo nieoszukujmy sie to jest mentalnosc polaka ze jak jest obco krajowiec to trzeba z niego wydrzec ile sie da niestety!

racja lezy po obu stronach..

~GST | 2007-08-14 16:51

Bzyku powiem Ci tzn napisze Ci w ten sposób-oni zawsze są pokrzywdzenie i najbiedniejsci-afrykanie-nie dostrzegasz tego?fakt niewielu z nich przentuje jakis poziom gry w piłke ale co z tego....jesli reszta uwaza sie za gwiazdy a huja potrafią myslą że są egzotyczni to juz błyszczą.....piłka nożna to biała gra z domieszką egzotyki......a poza tym to Apart Hide.....Pozdro dla Starej gwardi Stalówki i Rakowa

~szymek | 2007-08-14 16:53

jeśli piłka to biała gra to dlaczego najlepszym pilkarzem swiata jest czarny pfff ..

~do GST | 2007-08-14 16:57

Ty bys sie nie czuł pokrzywdzony jak bys robił miesiac i mial bys jakies plany zwiazane z ta gotowka a tu huj szef mowi ze niema wyplaty bo jestes biały??? no pomysl i odpowiedz

~cisna | 2007-08-14 17:18

Przychodzą: Wojciech Fabianowski (N - Kmita Zabierzów), Daniel Furtak (B - Sparta Jeżowe), Piotr Gilar (N - juniorzy), Marek Gołąbek (O - Kolejarz Stróże), Łukasz Hinc (P - Stal Głowno), Krzysztof Jabłoński II (N - Janowianka Janów Lubelski), Michał Janicki (N - FC Gütersloh 2000), Sebastian Kęska (P - Łódzki KS), Krystian Lebioda (O - Stal Rzeszów), Prejuce Nakoulma (N - Hetman Zamość), Temple Kelechi Omeonu (N - Karlskrona AIF), Damian Piotrowski (P - Zagłębie II Lubin), Paweł Pytlarz (N - Zagłębie II Lubin), Daniel Radawiec (N - Unia Nowa Sarzyna), Marcin Rogoziński (O - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Tomasz Telka (P - Polonia Przemyśl), Krzysztof Trela (P - Kolejarz Stróże), Longinus Ifeanyi Uwakwe (P - brak klubu), Witold Wawrzyczek (O - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Abeku Tewin (Nigeria), Aldin Hadzic (brak klubu), Damian Juda (Sokół Nisko), Łukasz Janicki (?)

Odchodzą: Łukasz Czyżyk (N - ?), Marcin Dettlaff (P - UKS SMS Łódź), Rafał Dopierała (P - ?), Marcin Drabik (O - Galicja Cisna), Andrzej Kasiak (O - Galicja Cisna), Paweł Kowalczyk (N - Pogoń Leżajsk), Dawid Krasoń (P - ?), Marek Kusiak (P - Galicja Cisna), Mateusz Nowak (P - Unia Nowa Sarzyna), Mieczysław Ożóg (P - Galicja Cisna), Tomasz Pająk (O - Galicja Cisna)

~bzyku | 2007-08-14 17:41

dla niego niewazne jak gra. wazne ze pieniadze zarabia i ma na zycie. a jak mu nie chca placic to idzie gdzie indziej i robi to samo
to tak jakbys pojechal do usa i pracowal na budowie. jak nie u jednego to u drugiego i to zyda. bo prawie kazdy polak w stanach pracodawce ma zyda. tu bys na niego splunal a tam jak daje pieniadze to robisz u niego. tak samo ten murzynek. dla niego napewno niewazny jest klub tylko to kto mu placi

~OKS-RKS | 2007-08-14 18:16

Orzeł Ząbkowice – Raków Częstochowa: 85 fanów Rakowa. Podczas meczu miejscowi coś tam próbowali działać przy klatce, jednak kilkumintowe zabawy kończy policja gazując sektor Rakowa. Po meczu na jednym z zajazdów atakuje Odra Opole. Po krótkiej wymianie Opolanie ewakuują się do aut.

~xenon | 2007-08-14 18:38

A jakich napastników sprowadzisz Albinie ? Na chuj nam tylu obrońców . Jak zaczną strzelać bramki to i obrona nie musi być taka wspaniała. Tymczasem takiego Gęślę to za mecz z Kmitą wypierdoliłbym z drużyny. Kęska nie lepszy. Kim ty chcesz gole strzelać ? Obrońcami ? Ze stałych fragmentów gry ? Kiedy strzelą gola z akcji ? Chyba jak się dwie niedziele do kupy zejdą. Skurwysyn jeden z drugim boi się ostro wejść bo kontuzji się boi.

~do xenon | 2007-08-14 18:53

Wieśniaku umiesz czytac?? to sa sprowadzeni i przymiezani pilkarez N w nawiasie znaczy napastnik;] wiec zobaczy ilu albin sprowadzil i morda jak niemasz pojęcia bałwanie



Przychodzą: Wojciech Fabianowski (N - Kmita Zabierzów), Daniel Furtak (B - Sparta Jeżowe), Piotr Gilar (N - juniorzy), Marek Gołąbek (O - Kolejarz Stróże), Łukasz Hinc (P - Stal Głowno), Krzysztof Jabłoński II (N - Janowianka Janów Lubelski), Michał Janicki (N - FC Gütersloh 2000), Sebastian Kęska (P - Łódzki KS), Krystian Lebioda (O - Stal Rzeszów), Prejuce Nakoulma (N - Hetman Zamość), Temple Kelechi Omeonu (N - Karlskrona AIF), Damian Piotrowski (P - Zagłębie II Lubin), Paweł Pytlarz (N - Zagłębie II Lubin), Daniel Radawiec (N - Unia Nowa Sarzyna), Marcin Rogoziński (O - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Tomasz Telka (P - Polonia Przemyśl), Krzysztof Trela (P - Kolejarz Stróże), Longinus Ifeanyi Uwakwe (P - brak klubu), Witold Wawrzyczek (O - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Abeku Tewin (Nigeria), Aldin Hadzic (brak klubu), Damian Juda (Sokół Nisko), Łukasz Janicki (?)

~fan | 2007-08-14 18:53

Mamia Dżikia i Abel Salami byli dziś prawdopodobnie na treningu

~skarpa | 2007-08-14 19:16

Salami był na treningu - nawet ciekawy, dobre warunki fizyczne i wogóle może się przydać. Było paru nowych ale nie znam nazwisk, 2-3 to chyba jacyć obrońcy, ale raczej nic specjalnego. Najlepszy na boisku to znów prezes - reszta średnio prezentuje, ale nie ma tragedii. Janicki na moje oko to za wiele kg nie zrzucił, a szkoda bo widać że grać potrafi.

~posełzer0 | 2007-08-14 19:44

~K.O.W.A.L | 2007-08-14 19:46

mam nadzieje ze Stalowa sobie poradzi bardzo dobrze w tym sezonie. Ale o OE nie ma co nawet marzyc... brak pieniedzy, mocnego sponsora, OE klasy stadionu i nawet pilkarze za slabi na OE...

~;) | 2007-08-14 19:46

Masz racje Szymek prawda lezy po obu stronach. Mój wpis tu pojawił sie dlatego, gdyz jestem zażenowany pewnym zjawiskiem. A mianowicie takim , ze jak w gazetach pisze że do gry w Stali jest przymierzany jakiś obcokrajowiec to wielu z Nas jest w euforii, a jak ktoś powie cos nieciekawego związanego z karierą tegoż obcokrajowca to jest on broniony i bron Boże zeby ktos cos złego na niego nie powiedzial. A gdy w gazetach pisze ze Stal sie interesuje jakims polakiem to wtedy kazdy wypisuje co złego o nim słyszał np: \"o ten to jebany pijak\". I to jest cecha polaków- są zbyt tolerancyjni i uwazają obcokrajowców za kogos lepszego od siebie.. I to mnie wkurza.. Np ostatnio oglądając pewien program na TVP jednym z prowadzących był murzyn. Przełączam na TVN a tam program o gotowaniu prowadzi Francuz. No kurwa polaków nie ma, którzy mogliby taki program poprowadzic??. Dlatego apel do wszystkich: nie patrzmy ja nazwiska, kolor skóry pilkarzy, lecz na ich umiejętności i gre.. Pozatym chciałem powiedziec ze fajnie porozmawiac z kims w kulturalny sposób.. Pozdrawiam

~K.O.W.A.L. | 2007-08-14 19:54

Prawda jest taka ze Polska liga ssie... Taki obcokrajowiec co gra w drugiej lidze zagranicznej gra lepiej niz co niektorzy z OE a juz nie ma co mowic o naszej drugiej lidze... Znam ludzi co graja w pilke lepiej za blokiem na boisku niz ci co graja na codzien w 2giej naszej lidze... to chyba musi byc powod dlaczego jestesmy w takiej EUFORI gdy mowa jest o trensferach cudzoziemcow..

~martini | 2007-08-14 20:40

jestem pewien, że ktoś bierze kasę za tych graczy. O Salami mógłbym pisać do znudzenia jakiwe odstawia jaja.
Dżikija trochę lepszy, ale dziś Ożogowi może buty czyścić

~sf | 2007-08-14 20:56

Ożóg to by przepił z Ka(U)siakiem i Adamusem ostanie korki, więc nie wiem co miał by mu czyścić.

~Szymek | 2007-08-14 21:19

DO K.O.W.A.L
ty czlowieku chyba niewiesz co mowisz goscie graja lepiej za blokiem niz na boisku czlowieku pomysl troche to jest calkiem co innego pod blokami gra sie indywidualnie a ttu trzeba zgrania i po pierwsz pod blokiem grasz ile chcesz a tu jak juz zaczniesz musisz grac do ostatnich sił do tego dochodzi stres i trema patrzy na ciebie pare tysięcy ludzi cos zjebiesz i sie beda czereśniaki smiac i Cie wyklinac człowieku nieporuwnuj gry pod blokie z graniem na Stali bo z tego co mi sie wydaje masz pewnie z 13 lat jak piszesz takie bzdury tak ze sory ;/

Pozdro.

~Szymek | 2007-08-14 21:22

dziki ozugowi buty czyscic pfff chyba Ci sie kolejność pomieszała ;)

Ps.
za taki numer jak mietek odjebal to on nawet niema prawa po tej murawie chodzic;p

~fred | 2007-08-14 21:35

Mietek to jest pierwsza liga, ale... w grillowaniu haha

~zetkaesiak | 2007-08-14 21:36

Napisze tak!!!!
Jedną nogą jesteśmy już w III-ciej Lidze!!!!
Jak tak dalej bedzie to p.Mikulski załatwi że w stalówce zagrają Eskimosi(ps.bez obrazy dla nich:D tzn. eskimosów)

~do wyżej | 2007-08-14 21:43

bran jestes ze graja obcokrajowcy co ci to przeszkadza lepiej miec dobrych murzynow niz cienkich polakow gosciu pierdolisz bzdury od zeczy uzasadnij to jakos a nie jebneles text i jestes dumny z siebie kompromitacja ;/

~K.O.W.A.L. | 2007-08-14 22:00

Szymek nie mieszkam w Stali, mieszkam w Nowym Jorku, wiec nie wiem jak teraz graja ludzie za blokiem ale jak ja bylem maly to pamietam ze mialem kilku kolegow ktorzy spokojnie mogli by grac na poziomie 2giej ligi. Porownuje kolesi ktorych znam tutaj. Sa to ludzie ktorzy grali w pilka dla universytetow czy tez high school i graja lepiej technicznie niz 2go ligowcy ktorzy sa profesionalistami. Tacy gracze z Universytetu do ktorego ja chodzilem spokojnie by rozjechali 2ga polska lige. Ciekaw tylko jestem dlaczego tak jest? Poziom techniczny w polskiej lidze jest bardzo slaby a jest to pewnie wina slabego trenowania mlodziezy w klubach. Jak ja zapisalem sie kiedys do Stalowki w wieku 12 lat to jedyne co robilismy na treningach to gralismy w pilke na wydzielonym malym boisku. Zero cwiczen technicznych i taktyki... Zreszta Polska jest zacofana jesli chodzi o trenowanie mlodziezy. Jesli sie system nie zmieni to nic z tego nie bedzie... W stanach szkoly pilki noznej zaczynaja sie od 4 lat i jest ich po kilkanascie na miasto, a w POLSCE? Pozdrawiam!

~Szymek | 2007-08-14 22:11

Powtarzam Ci poraz kolejny tego sie nieda tak porownac bo to jest co innego dochodza rozne inne zeczy niewiem kedy ty chodziles na ta stalowke ja jak chodzilem to byly same cwiczenia a gra to byla nagroda za solidnie wykonany trening w sumie bylo ajkies 40 min gry i poltora godziny rozmaitych ćwiczen a i jeszcze jedno mowisz ze w stanach tak graja?? skoro goscie w stanach tak pykaja to dlaczego usa niema takiej ligi jak np w hiszpani, włoch, czy angli i dlaczego tak malo jest gwiazd swiatowej klasy? najlepsze szkolenie młodzieży jest w holandi. Na boisku za blokiem moze sa dobrzi ale NIEDA sie tego porownac do ligi zawodowej ;) mowie naprawde poważnie nieche cie poprostu przekrzyczec ;)

Pozdrawiam!

~buhaha | 2007-08-14 22:24

do K.O.W.A.L. amerykaniec wielki buahahahhahaha człowieku co niby studenciaki by rozjebały drugoligoowwe zespoly w polsce pomysl zanim cos napiszesz moze jak ty grales w stali w wieku 12 lat to wiesz dlaczego grales na wyznaczonym boisku ??? bo nie byles szkolonu do gry w tym klubie zeby go godnie reprezentowac tylko byles trenowany do podawania pilek a do tego techniki nie potrzeba a skoro twoi koledzy w dziecinstwie grali na wysokim poziomie to czego nie sa gwiazdami polskiej pilki..daruj sobie te blache swoje opinie bo nie masz racji .....z calym szacunkiem dla ciebie

~K.O.W.A.L. | 2007-08-14 23:04

Buahaha widac ze jestes jakims dzieciakiem.. jak mozna najpierw wyzwac kogos od amerykancow a pozniej pisac z wielkim szacunkiem... wes koles nie masz pojecia to sie nie odzywaj.. a odpowiem ci na twoje glupie pytania..
dlaczego moi koledzy nie sa gwiazdami bo nie poszli w tym kierunku. Niestety Polscy pilkarze sa slabi i taka jest prawda, jesli sie niezgadzasz to musisz byc jakims zajebistym nacjonalista ktory mysli ze to co POLSKIE to najlepsze... i to ze mieszkam w stanach to nie znaczy ze jestem amerykancem .. jak widac dalej interesuje sie STALOWA WOLA bo jest to miasto w jakim sie urodzilem i wychowalem i zawsze bede powracal pamiecia. a twoja zadzrosc widac w twojej wypowiedzi... ja napisalem moja opinie na temat polskiej pilki w porownaniu jak tutaj jest a ty odrazu jakies odzywki na moj temat... idz sie lecz czlowieku... jestes egzemplarzem stalowiakow za ktorymi nie tesknie...

teraz do Szymka..

Pytasz sie dlaczego stany nie maja takiej ligi jak Anglia hiszpania czy inne europejskie kraje.. dlatego bo pilka nie byla taka popularna przez tyle lat ile jest w Europie. Niestety tutaj nikt sie pilka nie interesowal przed 96 rokiem... Ale jak widac w 10 lat Amerykanie nadrobili bo ich liga zaczyna byc coraz lepsza i tak samo pilkarze. Potrwa jeszcze z 10-30 lat zeby Amerykanska liga mogla porownywac sie do Hiszpanskiej czy Wloskiej. Ale niestety powiem ci ze Ze jest tutaj duzo lepsze szkolenie mlodych pilkarzy niz w POLSCE ktora ma za soba prawie 100 lat histori pilki noznej.. Zreszta ogladales ostatnie mistrzostwa swiata czy tez Under 20 i widziales jak przygotowani byli AMERYKANSCY pilkarze a jak POLSCY ktorzy w wiekszosci przygotowyani byli za granica... i co kto byl lepszy? I wymowki nad tym ze zmeczeni byli po meczu z Brazylia sa bez sensowne bo widac bylo jak grali technicznie polacy a jak amerykanie...

~K.O.W.A.L | 2007-08-14 23:14

dodam jedno POLSKA PILKA zamiast przesowac sie do przodu od lat 70 po dzien dzisiejszy to stala w miejscu a kazde inne europejskie panstwo przesowalo sie do przodu... Teraz widac jak to jest.. Nie mamy ani stadionow ani dobrych pilkarzy ani trenerow... dobrzy pilkarze to wyjatki, Blaszczykowski, Janczyk, kilku bramkarzy i tyle.. To jest wstych ze na ponad 40milionowe panstwo nie ma nawet 1dnego Polskiego pilkarz ktory mogl by zagrac w PREMIERSHIP... tak wlasnie wyglada POLSKA PILKA... PZPN chuja robi zbieraja kase i kupuja sobie samochody... Na EURO 2010 jako gospodarze odpadniemy po pierwszym meczu, bedzie wstych jaki nam jest potrzebny bo moze wtedy ze wstydu ten jebany PZPN zacznie cos robic...

~buhaha | 2007-08-14 23:33

do K.O.W.A.L a niby czego mam ci zazdroscic tego ze patologia w twojej rodzinie zmusila cie do wyjazdu za granice!!! wiesz sram na to gdzie mieszkasz ale jestem pewien jednego ze zyje mi sie lepiej od ciebie i nie mam problemu zeby zarobic to musze za granice jechac jestes pustym czlowiekiem wielki znawca pilki nioznej hahahah.... napissales o jakims 100 leciu czego ??? co moze od ponad 100 lat amerykanie szkola najlepszych pilkarzy na swiecie no przecierz zapomnialem to ameryka jest najlepsza co żal ci dumy sciska ze jestem za polska pilka jak wiekszosc w tym kraju po wiekszac w niej widzi pozytywy nie mow ze lubisz wracac do wspomnien ze sie tu urodziles i itp bo poprostu przynisisz wstyd miastu i temu kraju bo przez wlasnie takich jak ty odbieraj nas za granica tak a nie inaczej nie jestes juz jednym z nas i zapewne jak bys siee pokazal w stalowej dostal bys po mordzie

~RobkoStWolak | 2007-08-14 23:56

Do buhaha.
Czlowieku. W twojej wypowiedzi nie ma kompletnie sensu. Plujesz sie do tego monitora, starasz sie cos powiedziec, ale wychodzi ci tylko belkot. Zrob wszystkim przysluge i nie wypowiadaj sie wiecej, bo nie dosc, ze obrazasz innych ludzi, to wystawiasz sobie fatalne swiadectwo gburowatosci.
K.O.W.A.L. jest sympatykiem Stali, ktory mieszka za granica (tak zreszta jak i ja) i ma prawo doswojej opinii. Moglbys i ty porownac rozne metody szkolenia dzieci i mlodziezy w innych krajach, jezeli bys to widzial na codzien, tak jak ja czy K.O.W.A.L. Gnusniej sobie w tym swoim szowinistycznym przekonaniu, ze Stalowa jest pepkiem swiata. Bluznij i bij wszystkich, ktorzy ci stana na drodze. Czeka cie swietna \"kariera\" z Zalezu...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 00:38

Buahaha, Jestes wlasnie przykladem POLAKA z ktorego brwia sobie EUROPEJCZYCY i inne narodowosci... Juz ci odbilo w tej swojej pustej glowie... Jak mozesz byc pewien ze zyje ci sie lepiej? Twoja wypowiedz nie ma sensu.. Ani mnie nieznasz ani nie wiesz ile zarabiam co robie i jak zyje wiec pewien to ty nie mozesz byc... i nie wiem dlaczego mowisz ze jestem pustym czlowiekim i wielkim znawca pilki.. Czlowieku niebyles nigdzie oprocz tej Twojej stalowej woli a wypowiadasz sie jakbys byl znawca swiata... Troche SKROMNOSCI bym ci zyczyl.. To wlasnie za takich ludzi jak ty ja musze sie tutaj wstydzic, bo gdzie nie powiem ze jestem ze Stalowej Woli to slysze o tak ze stalowej to same CWANIAKI i CIEMNOTA... a ty wlasnie dajesz taki przyklad... I naucz sie czytac bo nie napisalem ze to USA ma historie PILKI NOZNEJ 100 lat tylko POLSKA i to POLSKA POWINNA byc lepsza w pilke niz AMERYKA ktora tak naprawde gra w pilke 10 lat a jest odwrotnie... CZLOWIEKU zastanow sie co piszesz... w jaki sposob daje stalowej zla opinie??? za to ze pracuje za granica??? CZlowieku nie masz pojecia kim jestem a obrabiasz mi dupe... Skaczylem uniwersytet w Nowym Jorku , pracuje na Amerykanskiej Gieldzie papierow wartosciowych i ja daje zla opinie stalowej? Zreszta nie jestem jedynym kto wyjechal ze STalowej Woli i zrobil cos ze swoim zyciem i dalej wraca do Stali mysla bo jest ona w SERCU... Ty za to pokazujesz wspaniela inteligencje swoimi wypowiedziami.. A co do dania w morde to jak przyjade do Stalowej to z checia umowie sie z toba by dac ci szanse na to o czym mozesz sobie pomazyc. Tylko nie sadze ze ci sie to uda bo niestety trenuje boks od ponad 10 lat i nie bedzie ci to takie latwe do wykonania... Buahaha zycze ci abys wreszcie dorosnal i moze wtedy pogadamy bo narazie jestes dlamnie jakims wysoko hormonowym nastolatkiem w kolorowych okularach...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 00:58

Buahaha to moze ty zorientuj sie napierw w jakich warunkach cwicza mlodzi za granica a pozniej sie wypowiadaj... powiem ci jedno W stanach Liceum maja wieksze i lepsze stadiony niz STALOWA WOLA. wiec moze to ci da do zrozumienia ze jest to mozliwe ze druzyna z Uniwersytetu mogla by pokanac 2go ligowe zespoly z Polski... no ale glowa urosla ci jak balon i ty oczywiscie tego nie pojmiesz...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 01:08

Buahaha masz tu porownanie... nic wiecej nie musze juz pisac... sa to pilkarze ktorzy graja na codzien w Universytetach Amerykanskich...

» LINK

~PTAK | 2007-08-15 02:06

DO szymek:

Nie przekrecam zadnych faktwo, fakt faktem gosc nie dostawal kasy wiec zaczol kombinowac, czemu nie zauwazyles nastepnego zdania ze takze lubi imprezowac co nieswiadczy o nim jako zawodniku za dobrze. Dla wszystkich co chca jeszcze cos wiedziec na jego temat zapraszam do zapoznania sie z artykulem:

» LINK

Pozatym wiem jacy sa murzyni, mialem okazje z nimi pracowac i powiem tyle ze polacy sa wiekszymi \\\"murzynami\\\" niz sami murzyni.
I chodzilo mi o to ze bdyby on mial grac w stalowce i gdyby mu sie cos nie spodobalo bo nie dostal tyle ile mial na czas (wiadomo jaka tez jest sytuacja finansowa stali róznie bywa) to zamiast byc cierpliwy poczekac na kase i grac jak dalej to on bedzie kombinowal i jezdzil po polsce szukacja innego klubu a nie pomagac w strzeleniu bramki dla stalowki jak to robil w Radomiaku


Pozatym na tym forum jest taka mentalnosc ze cokolwiek ktos cos powie trzeba go opierdolic i bo JA mam racje i hu...

Chcialem poprostu przedstawic sylwetki przymierzanych pilkarzy i powiedziec swoja opinie a ale huj no nie mozna bo zaraz ktos cie opierdoli ze cos przekrecam...

~PTAK | 2007-08-15 02:11

poprawny link

» LINK

~PTAK | 2007-08-15 02:20

miasta.gazeta.pl/radom/1,35220,2994652.html

mia sta.gazeta.pl/radom/1,35220,2994652. html

~;) | 2007-08-15 02:24

buahaha - najpierw chciałem Cie poprosic bys spokojnie, bez nerwów i w inteligentny sposób wyraził swoją opinie nie wyzywając nikogo. Duzy + dla KOWALA i drugiego kolegi z USA. Dzieki takim wypowiedziom, przejrzystym i na poziomie az milo sie czyta komentarze i dyskutuje.. buahha nie zrozumiałes jednej rzeczy w wypowiedzi KOWALA. On nie smieje sie z polskiej pilki, nie zadziera nosa i nie pokazuje swej wyzszosci, a sercem napewno jest za Polską. On bardzo dobrze wychwycił wszystkie blędy, braki polskiej pilki. A jest ich jeszcze duzo więcej. Tylko zeby coś zmienic, to najpierw trzeba podejsc krytycznym okiem i obiektywnie popatrzec na szarą rzeczywistość.

~;) | 2007-08-15 02:25

1. INFRASTRUKTURA Najwiekszym problemem polskiej pilki jest infrastruktura. I nei chodzi tu przede wszystkim o stadion i boisko głowne lecz o boczne boiska treningowe przeznaczone dla młodych pilkarzy. Popatrz na to w jakich warunkach trenują chlopcy na Stali. To jest poprostu zenujące. To są klepowiska. W polu karnym zamiast ładnej trawki twarda, wysuszona ziemia i jak tu mozna uczyc się techniki. Nie mowiąc juz o zimie!. Popatrz nawet na srednie kluby z bundesligi. Nie raz oglądałem zimą turnieje z udziałem nawet polskich druzyn w Niemchech. Owy turniej odbywał się w wywalonej hali ze sztuczną trawą, były tez trybuny dla kibiców. A u nas jak jest??? Chlopcy w czasie zimy grają w szkolach na salach gimnastycznych, na których nie da sie grac gdyz są wyslizgane i jest niebezpiecznie!. Wiele klubów ma fantastyczne szkólki dla młodzianów!. I to jest piękne!. Oglądalem raz program o szkołce gdzies w Brazylii bodajze. Mnóstwo bosik treningowych. Oddzielonych od siebie. Boisko normalnych rozmiarów, boisko do gry np 6-6, boisko do cwiczenia stałych fragmentów. Młodzi mogli tez liczyc po treningu na basen relaksacyjny i masaże jesli ktos narzekał na uraz. To jest cos pieknego. Popatrz na szkólke pilkarską w Amsterdamie. Ajax jest jednym z klubów który robi wielki biznes z pilki noznej a w ich druzynie grają niemal sami wychowankowie, których promują, potem sprzedajają za wielkie pieniadze a o następców martwic się nie muszą, wystarczy pogadac z trenerami i wziąc kogos z akademii. Czy wyobrazasz to sobie, że oni sprzedają 1 pilkarza za kwoty wieksze od budzetu nawet najbogatrzego polskiego klubu (GKS Bełchatów- ok 40 mln zł). I teraz pomysl czy taka inwestycja w infrastrukture i wychowanków sie oplaca czy nie??? Czy nie warto by było zrobic cos takiego a nie opierac się na transferach pilkarzy 3 kategorii z Brazylii?.

~;) | 2007-08-15 02:40

2. BEZNADZIEJNE SZKOLENIE I BRAK UMIEJĘTNOŚCI U TRENERÓW ZAJMUJĄCYCH SIE MŁODZIEŻĄ.
To również powazny problem. W Polsce wielu trenerów to po prostu zwykli dorosli mezczyzni którzy nic nie wiedzą na temat szkolenia. Będąc kilka razy na meczach, treningach juniorów zauwazułem talent trenerski niektórych panów szkolących w tym klubie. Oto przyklad: Mlody chlopak, niewiem 10 lat albo mlodszy jest przy pilce na srodku boiska. Widac ze chlopak ma dryg, myśli na boisku, nie boi się pojedynków 1x1, kreuje gre. I przy jednej próbie drybblingu bedąc na lini oznaczającej srodek boska trener wrzesczy na niego: \" Nie kiwaj, wrzucaj w pole karne!\" No to było po prostu żenujące. A potem na meczach sie dziwimy ze któremuś z pilkarzy, nawet najlepszych (Iwanicki) przy przyjeciu pilki odskakuje na 4 metry. System szkolenia jest fatalny. Na zachodzie najmlodsze roczniki przygode z pilką zaczynają od umiejętnosci technicznych: przyjęcie, drybling, umiejętnośc poruszania się po boisku. Natomiast w Polsce ten sam rocznik zamiast na samej technice skupia sie głownie na treningu silowym, kondycyjnym. I np zwycięstwo polskich młodzianów z mlodzianami z Francji mnie nie dziwi. Polacy są szybcy, silni, lepiej sie przepychają. A Francuzi samą techniką nie są w stanie podjąc rywalizacji. Ale za 5 lat mecz tego samego rocznika konczy sie wynikiem 5-0 dla Francji. Dlaczego? Francuzi juz wytrenowali pieknie technike i wzieli sie za sile. Chlopcy nabrali masy, są silni i szybcy. A Polacy?? Tylko silni i szybcy.. Pomijając juz wielką róznice pomiedzy warunkami jakie mieli na treningach Polacy i Francuzi :)..

~;) | 2007-08-15 02:53

3. ORGANIZACJA.
Kolejny problem. Popatrzcie juz tym azem na druzyny seniorskie?. Wiekszosc ekip w tym Stal na wyjazdy jezdzi w dzien meczu, gdyz klub nie stac na wyjazd wczesniejszy i zakwaterowanie w hotelu.. chyba w tym roku była tez afera ze pilkarze reprezentacji na mecz nie lecieli swoim, tylko dla siebie samolotem, lecz z innymi pasazerami, nie mającymi nic wspolnego z pilką nozną.. Organizacja to nie tylko wyjazdy. Popatrzcie na co w Polsce, a przynajmniej w klubach 2 ligowych moze liczyc pilkarz który dostanie kontuzji? Albo na wyjebanie z klubu, albo na marne leczenie. Nie mowiąc juz o grozbie zakonczenia kariery. I teraz juz rozumiecie dlaczego zdarza sie ze pilkarz odklada noge?.

~;) | 2007-08-15 03:07

I tak jest ze wszystkim w naszym kraju!. Czy to stadiony, czy drogi czy co innego. To jest powazny problem. A najgorsze jest to ze ja, czy ty mozemy tylko pierdolic i wymieniac te problemy a nic nie mozemy zrobic bo politycy zamiast zając sie powaznymi inwestycjami w naszym kraju wolą zrobic afere z jakimis mundurkami albo z becikowym :/. Na koniec chciałem powiedziec, ze mieszkam w Polsce w Stalowej , kocham Stal i to ze wypisuje to wszystko nie jest oznaką mojego niskiego poziomu patriotyzmu, lecz tego ze mnie boli to co sie dzieje i nie jest mi to obojętne.. Pozdrawiam i mam nadzieje ze dyskusja nadal będzie prowadzona na wysokim poziomie. I dzieki dla tych ktorzy przeczytali całą moją wypowiedz :D

~Stalowiak | 2007-08-15 08:16

kuwa kibice jebani jak nasi pzegywaja to ich wyywacie wyklinacie a jak pzyjdzie zwycienstwo o zaaz kazdy juz wszytkich pilkazy oaz tenea chwali zastanowcie sie co piszecie i co mowicie bo z was kibice jak z koziej paly tabka

~OzzY | 2007-08-15 08:49

Mieszkam w USA i jestem wielkim fanem Pilki Noznej. Ogladam mecze Uniwersyteckie dosc czesto i sledze ich lige. Sam zreszta jestem zawodnikiem jednego z Collegow. Musze przyznac racje K.O.W.A.L-owi. Dobre druzyny z ligi Uniwersyteckiej sa lepsze niz kluby polskiej drugiej ligii. Ostatnio odwiedzilem Szkole w Providence.. ktora wystepuje w Division One. I prawda jest taka ze nasz mistrz polski Zaglebie Lubin....czy wice mistrz i najbogatszy klub w Polsce PGE Belchatow nie ma takiego zaplecza(boisk) jak ta druzyna (pokreslam) uniwersytecka. jesli chodzi o Infrastrukture to jestemsy daleko nawet za szkolami...a jesli chodzi o cala reszte...to fakty sa takie ze Oni ida do przodu a my stoimy w miejscu jesli sie nie cofamy(aferay w PZPN, nieudolne organizowanie Euro 2012)

~hfgh | 2007-08-15 09:34

80% ludzi na forum to ewidentnie widac bak studiow a czasami nawet 18 lat

~... | 2007-08-15 10:15

Prawda jest taka że w Polsce się nigdy nie zmieni. A teraz porozmawiajcie troszkę o następnym rywalu stalówki GKS Katowice i wszyscy na wyjazd !!!

~OLE | 2007-08-15 13:06

No właśnie musimy pojechać w dobrej liczbnie. Wszyscy w sobotę na zbiórkę. Do zobaczenia. Elo

~SZKOLENIe | 2007-08-15 13:16

problem z boiskami jest przerażajacy, tak samo jak szkolenie w naszym klubie, trenerami mlodziezy sa zawodnicy stali bez zadnego przygotowaniaa, wiedzy, klub zatrudnia ich bo jest to im na reke miec swojego czloweika, ktory za duzo nie wymaga. Trening na szym jedynym boisku treningowym czesto z przyjemnosci zmienia sie w męczarnie- twarde boiska, mase kurzu= obołale nogi, popsute buty, kontuzje. Niech ktos cos wreszcie z tym zrobi, o te boiska nikt nei dba, nikt nei dosiewa trway, nikt nie podlewa!! TRAGEDIA!! zarzad powinien juz dawno sie tym zajac ale Lompe nic sobie z teog nie robi, a widzi to codziennie !!!pozatym potrzeban jest druzyna rezerw, gdzie mlodzi mogli by sie ogrywac np. w okregowce z seniorami innych klubow i przygotowywac do gry w seniorach stali...to jest krzywda dla wychowankow, duza wiekszoc jest poprostu zmuszona do opuszczenia klubu !

~hvkjfd | 2007-08-15 13:21

Lompe nie ma nic wspolnego ze stanem boisk na stadionie MOSiRu!

~do wyzej | 2007-08-15 13:52

masz swieta racja! boiska treningowe a Lompe to sa dwie rozne rzeczy, on nie ma nic do tego:P .. o boiska dba MOSiR czyli ten KONDON duszynski..

~kibic StWa | 2007-08-15 13:57

można kupić w maratonie koszulkę pasiaka Stalówki?? jak tak to ile stoją?img225.imageshack.us/my.php?image=replikatyl 8df.jpg

~STALÓWKA | 2007-08-15 14:26

Do \'kibic StWa\'. Można nabyć w Maratonie \'pasiaka\' Stalówki, koszt ok. 50 zł.

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 15:37

Dzieki za wspaniale posty dla ;) , Ozzy i Szkolenie.. tu niestety jest taka prawda.. Nie wiem dlaczego w Polsce najwieksze firmy boja sie inwestowac w sport. SPORT robi wiecej kasy na profesjonalnym poziomie niz oni sobie to wyobrazaja, tylko trzeba w to zainwestowac i plony same przyjda a nie tak jak wiekszosc Polskiej mentalnosci chcemy KASE zaraz. Jak bym mial miliony dolarow to juz dawno bym przyjechal do stalowej i zrobil porzadek z ZKSem. Tam wystarczy dobry sponsor i bylibysmy w pierwszej lidze.. Co nas rozni od Belchatowa? Taka sama prawie ilosc mieszkancow i miasta podobne a jesli Belchatow potrafi to i Stalowka tez... Potrzebny jest remont calego stadionu i inwstycja w mlodziec. Stworzyc szkolki z dobrymi boiskami i zatrudnic trenerow co wiedza co robia i co chca cos osiagnac a nie pijaczkow. W Stalowej jest tylu mlodych chlopakow co moglo by zostac wspanialymi pikarzami. Wiem to bo wychowalem sie tam i pamietak jak co niektorzy moi koledzy grali w pilke, ale co z tego jak W klubie ZKS nikt tym sie nie interesowal a treningi byly nizszej jakosci niz ja mialem tutaj w liceum w stanach..Zreszta tutraj trenerzy maja pojecie i ucza duzo techniki bo jest ona bardzo wazna jezeli chodzi o nauke mlodych graczy.. w polsce gracze w pierwszej lidze nie potrafia nawet przyjac pilki!! dla mnie jest to nie pojetne.. Ale tak to jest jak trenerzy zamiast trenowac to sie obijaja.. dadza pilke mlodzika zeby sobie pokopali a szklaneczki i woda idze to pozniej takie sa wyniki.. Oczywiscie nie jest to wszedzie bo w wiekszych polskich klubach jest duzo lepsza sytuacja..ale w Polsce 10 klubow samych sobie nie poradzi wyprowadzic polskiej pilki z tej oblednej sytuacji... mam nadzieje ze to sie kiedys zmieni.. Mam tez nadzieje ze ktos wreszcie wezmie sie za robote w Stalowej i naprawi ten caly balagan... Kocham Stal i mam nadzieje ze bedziemy juz za rok albo 2 w OE.

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 15:37

Fajnie jest z wami pogadac! Pozdrawiam! A tak poza tym czy sa jakies nowe mecze Stalowej na internecie? bo tylko na DVD mozna zamowic...

~RECORDS | 2007-08-15 15:40

ja pierdole... jebani rasisci w tej stalowej... i huj ze czarni grac beda... skoro nasi biali dupy dali i grac nie potrafia to czemu dzieki murzynom mamy sie nie utrzymac w 2 lidze !!!

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 15:48

Rasizm w Polsce byl i bedzie... Szkoda ale tego tak szybko nie wytepi... Niestety Stalowa Wola to male miasto i nie bylo tutaj tak duzo czarnych zeby ludzie mogli nauczyc sie tej tolerancji. Ja wlasnie lubie to ze przyjezdzaja do Stalowej Czarni by zagrac dla nas... Od takich zawsze mozna sie czegos nowego nauczyc.. Jest to inna gra.. W polsce zauwazylem trenowanie jest na jedno kopyto.. Kazdy w polsce gra w podobny sposob i technicznie i taktycznie... Przydalo by sie posciagac wiecej zagranicznych trenerow. Zreszta PZPN musi wniesc jakies zmiany bo mnie szlak trafia jak patrze sie na to co widze...

~asdasd | 2007-08-15 16:39

to nie patrz na to ci widzisz

bez odbioru

~;) | 2007-08-15 16:53

Dla K.O.W.A.L.A i innych których interesuje wczesniej poruszony przezemnie temat szkołek pilkarskich i szkolenia. Oto artykuł o szkółce Ajaxu Amsterdam która nosi nazwę De Toekomst czyli \\\"Przyszłość\\\".
» LINK

Oczywiscie w przypadku problemu z wejsciem , skopiujcie adres do przeglądarki i usuńcie tradycyjnie %20.

\\\"Wszystko jest naszą własnością - mówi z dumą menedżer klubu, David Endt - Budowa ośrodka kosztowała 5 milionów guldenów. Przeznaczona została na ten cel część środków za transfer Dennisa Bergkampa do Interu Mediolan.\\\"

Mógłby ktos kto wyjezdzał kiedys do Holandii przyblizyc wartosc guldenów?? Ale jak widac nie jest to jakas niewyobrazalna kwota skoro na ten cel przeznaczono tylko część pieniedzy za sprzedarz Bergkampa. Wynika z tego, że 1 pilkarz wychowany w takiej szkołce i sprzedany zwraca koszty jej budowy... Oczywiscie jesli wydaje sie takie kwoty niewyobrazam sobie by trenerami, szkoleniowcami byli przypadkowi ludzie. Trenerzy którzy mieliby uczyc mlodych powinni byc dopuszczoni do pracy tylko i wylącznie po okazaniu dokumentu ukonczenia starzu w szkolce podobnej do tej w Ajaxie. Ponadto powinni byc z nimi podpisywane kontrakty nie na rok lecz na minimum 5 lat. I jeden trener powinien prowadzic jeden rocznik az do chwili podpisania 1 seniorskiego kontraktu. I na koncu powinno sie takiego trenera rozliczyc. Jesli dobrze wykonał robote, wychował kilku wielkich talentów, o których ubiega sie kilka duzych klubów- dac mu pokazną premie. Jesli wyniki jego pracy nie są wystarczające to podziekowac i tyle. Nie bedzie mogł sie tłumaczyc że: \\\" To Zbyszek zjebał nie ja\\\", gdyz od początku do konca prowadził swój rocznik!.

Teraz na temat rasizmu. Ja rasistą nie jestem i nigdy nie będe. Ale odpowiedz czy lepiej postawic na swoją młodziez, na taką szkołkę czy na odpady 3 kategorii z Brazylii typu Edi Andradina??.

~;) | 2007-08-15 16:54

Trzeba coś zrobic z obecną sytuacją w polskiej pilce. Lecz do tego potrzeba ludzi przebojowych. Tacy są już we Wrocławiu!. To Warszawa wielka stolica gówno zrobiła z tym bagnem, a Wrocław dał rade. Jedni zajęli się korupcją inni niech zajmą się rozwojem. Bo zeby cos dobrego sie działo nie wystarczy posprzątac ale zrobic cos nowego, isc do przodu!. Mysle ze zgodzicie sie ze mną.. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji ;)

~nn | 2007-08-15 17:36

Zna ktos jaki wynik z pucharu stalowki

~michał | 2007-08-15 17:37

z tymi szkólkami to dobry pomysł, sam beenchaker poruszał tą kwestię, stwierdził ze szkolenie młodzieży w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie, tyle tylko że u nas lepiej kupić gotowego zawodnika niż kilka lat go szkolić... taka mentalność naszego narodu lepiej sie nie napracować... tylko przyjśc na gotowe...

~:) | 2007-08-15 17:48

HT Kmita Zabierzow 1 - 0 GKS Katowice

~xc | 2007-08-15 17:51

zna ktos wynik Rakowa z chrobrym ??

~Syzmek | 2007-08-15 17:55

Ptak jeszcze jedno do CIebie ;)

mzoe i Salami lubi imprezowac ale co Ci to przeszkadza skoro nasi starzi i obecni pilkarze tez lubia na Tadnho? niepamietasz jak chodzil w piatek przed meczem zakurwiony w czrery dupy? albo mietek tez nastepny co lubi wypic ;) tak ejst i bedzie bo leja na zakazy trenerow a niemaja samo dyscypliny bo to nie ten poziom co oE

~MARIUSZ | 2007-08-15 18:07

Bramki z meczu Stalówka-Kmita Zabierzów 0-1 » LINK 1-1 » LINK 2-1 » LINK 3-1 » LINK przepraszam że tak pózno ale ... wcześniej naprawde nie mogłem.
ps Paweł sam dodaj ( dlaczego wiesz) do działu download .

~Wulkany | 2007-08-15 18:38

Stalówka - Kolejarz Stróże
» LINK

~kam | 2007-08-15 18:48

Do K.O.W.A.L.A no musze przyznac ze masz dużo racji ale uwierz mi ze nie da sie nam zwyklym kibicom cos zmienic w klubie a tym bardziej w pzpn....od dawna wiadomo ze w klubie byli sponsorzy krurzy chcieli wylorzyc duze pieniadze ale oczywiscie zarzazd sie nie zgadza.....ps. uwarzam ze tylko blad popelniles pisajac zeby buhaha nie pisal komentarzy ale ja uwarzam zeby sobie nawet i tacy pisali bo kazdy ma prawo do wlasnych opini a w tym przypadku on nie ma

~nn | 2007-08-15 18:59

kmita przegrała 1:2 z gks-em

~kam | 2007-08-15 19:03

\"korekta\" mialo byc bez \"....on w tym przypadku nie ma\".....to nie dotyczy calosci poprzedniego komentarza:P:P:P:P

~zksstalole | 2007-08-15 19:15

Sandecja Nowy Sącz 3-2 Resovia

~1938 | 2007-08-15 19:21

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - MZKS CHROBRY GŁOGÓW 1-0

~....... | 2007-08-15 19:22

pewny jest wynik Rakowa?

~1938 | 2007-08-15 19:23

100% Wiadomość na GG od Kibica Rakowa

~....... | 2007-08-15 19:26

Oke.. Dzieki za info :)

~johnny_uk | 2007-08-15 19:43

pozdro dla chlopakow z USA ,i dla wszystkich ktorym dobro Stalowki lezy na sercu. chcialem dodac jeszcze ,duzo tez od nas zalezy,od tego jak wychowamy swoje dzieciaki.zyje w UK,i wyobrazcie sobie ze tez jest duzo boisk do gry,czesto zajetych,ale co najbardziej mi sie podoba- to,ze jest niedziela,godz 8.00 rano,a 5-6-7-8...-latki ,graja juz na boiskach w pilke ! i duza rola w tym rodzicow-ze wstaja w niedziele ,nie siadaja przed tv,lecz ubieraja maluchow i woza na boiska.ciekaw jestem ilu z was wstaloby po sobocie,o 8 .00 rano i organizowalo dzieciakom zdrowe i jakze pozyteczne zajecie.gdyby kazdy z kibicow Stalowki,kladl nacisk na bardziej sportowe wychowywanie swoich dzieci -tez pewnie odkrylibysmy wielu talentow.ale nasza mentalnosc jest inna-pilot w lape,piwko,dzieciakowi-rzucic gre na kompa,kazdy robi co chce.

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 19:44

czesc Kam, ciekaw jestem dlaczego zarzad nie chcial sie zgodzic z tym sponsoringiem. Moze dostali lapowki od drugiego slabszego sponsora w kieszen by siedziec cicho i nie przyjmowac lepszego?

Mariusz, czy to sa twoje videos na youtubie? Jesli tak to bylo by fajnie jak moglbys polaczyc wszystkie bramki z meczu w jeden i zrobic tez w wolnym tempie powtorki to by bylo fajnie.. I jeszcze jedno moze najciekawsze akcje podbramkowe ?

~sisieq | 2007-08-15 19:45

Z tego co się orientuje, to ma w stalowej woli powstać klasa o profilu piłkarskim. Może będzie to zalążek szkółki piłkarskiej. Klasa ma powstać od 1 września w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli.
Widziałem ogłoszenie, z naborem.

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 19:48

Johnny DOKLADNIE! wyjales mi to z ust... Tak samo jest tutaj w soboty czy niedziele mozesz zobaczyc dzieciaki od lat 4 w gore grajacych i trenujacych w pilke na boiskach z trenerami i rodzice ogladaja... Jest to bardzo fajne.. Tutaj w stanach sport jest wielki i rodzice czesto popychaja dzieci do jego uprawiania.. W polsce sie przyjelo ze jak jestes sportowcem to jestes niczym, masz sie uczyc w domu , siedziec przed ksiazkami i zostac lekarzem albo niewiadomo kim... Dlatego ja jak bede mial dzici to tez bede je zawozil na treningi w pilke (oczywiscie jak beda chcialy bo na sile to nic nie zrobisz) ale w polsce jest tak ze dziecko pragnie a rodzic nie pozwoli... Pozdrawiam!

~kam | 2007-08-15 19:51

Do K.O.W.A.L wiesz z pewnych zrudel wiem ze np mathias chcial duze pieniadzy wylozyc ale mial warunek zmiana zarzadu ale obecny wtedy zarzad sie nie zgodzil tak zapwne tez bylo ze złłomrexem ale co tu mozna dyskutowac ze hej......

~ZatorzeH8 | 2007-08-15 19:51

Do KOWALA Biali patrioci tzw przez Was skinheadzi od bardzo długiego czasu stanowili i stanowią siłe i doping-jesli chodzi o wiernosc barwą i drużynie,wiec jak masz sentyment do afrykanów to miej tez na uwadze Tobie bardziej bliskich rodaków.........Bez napinki pozdro dla Rakowa Huty Starej B osiedla - ostatniego Bastionu wiary

~Daro | 2007-08-15 19:52

Zgadza się. Od roku szkolnego 2007/2008 w zs1 ma powstać takowy profil, co mnie bardzo cieszy. Nie wiem jak to będzie z rekrutacją, czy będą osoby ze Stalowej Woli i okolic, czy tak jak w przypadku profilu koszykarskiego w zso2, gdzie sa osoby np. z Tarnowa, czy Kielc. Fajnie jakby taka druzyna z tego profilu stworzyla cos na podobienstwo Stali 2, z której byłaby już krótka droga dla talentów do pierwszego składu Stalówki.

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 20:00

Orzel niestety nie lubie rasizmu... Problem z rasizmem jest taki ze jest to brak tolerancji... Jesli ty uwazasz inaczej to jest to twoja sprawa... Niebede sie wracal, ale dlamnie jest tak poznalem w stanach wielu Czarnych czy Latynosow i powiem ci ze sa to ludzie dzielacy sie na dobrych i na zlych. Ale jest tak wszedzie, Polacy tez dziela sie na zlych i na dobrych. Kolor skory to nie jakies BOSKIE stworzenie tylko czas ewolucji wiec nie nawisc do kogos tylko przez to ze ma inny kolor skory jest dla mnie troche dziwne... Nacjonalizm to troche inna sprawa bo w kazdym z nas jest troche nacjonalizmu... ale jesli chodzi o rasism to nie tego nie lubie... Czarny czy bialy dla mnie to samo... Zlodziej a dobry czlowiek to inna sprawa.. Wole dobrego miec czarnego kolege niz jakiegos zlodzieja bialego.. Skinheadow w polsce jest duzo ale tak naprawde bycie skinheadem nie ma nic wspolnego z pilka nozna...

~Ole | 2007-08-15 21:26

~stalowiec | 2007-08-15 21:43

K.O.W.A.L. jestes przykry tak samo bylem w stanach mieszkalem i pracowalem tam przez 2 lata.Czym Ty sie chlopie szczycisz porownujesz kraj krory ma ponad 255 mln mieszkancow z POLSKA ktora ma niecale 40mln i mowisz jeszcze ze sa lepsi w pilke,paranoja jakas popatrz sie co graja stany nic w seniorskiej pilce tez nie osiagaja a ty mowisz o szkoleniu,siedzisz w stanach i jak mozesz sie wypowiadac o szkoleniu mlodziezy w Polsce jak nic o tym nie wiesz.
a tak wogole mowiac prawde to w stanach jest brud smrod i szczury dupe zamiataja w metrze, a kakrocie chodza po scianach takie bajeczki to malym dzieciom opowiadaj jak pieknie jest w stanach,jedyna roznica to ze tam sa dolary a tu zlotowki, tam domki z paieru na sidrakach a tu murowane...i nie porownuj takiego kraju jak stany do POLSKI bo to inna bajka...a p[ilkarze nie sa lepsi napewno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~do stalowiec | 2007-08-15 22:01

z całym szacunkiem do ciebie, ale nie masz racji, on sie wypowiadal o szkoleniu, bo wie jak tam jest, i wie jak tu jest, to chlopie ma porownanie...

~stalowiec | 2007-08-15 22:16

tak sie sklada ze tez mam porownanie bo gralem w noge w stalowce jak bylem mlody az do czasow liceum a w stanach tez mam wielu kumpli a jeden z nich gra nawet w collegu...
pozdrawiam,
Najważniejsza jest STAL

~Stalowiec | 2007-08-15 22:20

No niestety jesli tobie sie nie podobala Ameryka to twoja opinia... I to ze mieszkam w stanach to nie znaczy ze nie wiam jak szkolona jest polska mlodziez bo to widac w winikach i osiagnieciach polskiej mlodziezy a Amerykanskiej...To ze ty przyjechales do USA na 2 lata i pewnie zapierdalales i ci sie nie podobalo to nie moja wina. Ale musiale pewnie tylko pracowac i spac bo niezauwazyles ile jest tutaj szkolenia mlodziezy w pilke i ze jest to wyzszy poziom niz w Polsce. Jesli Ameryka taka dziura jak ty to opisujesz to dlaczego Jest takie bogate panstwo? I mowienie ze w stanach domy z sitrakow a w Polsce murowanie jest bezsensu bo to jest tylko dotyczy sie budowy. Zreszta no i co z tego ze domy zrobione sa z sitrakow? Wszystko ma swoje plusy i minusy..zreszta w Polsce tez juz z sitrakow robia... Szczury i kakrocie sa i w warszawie wiec nie udawaj ze tylko w USA jest ten problem.. Tam gdzie sa ludzie i smiecie tam beda szczury mozesz jakbys troche poczytal to bys wiedzial o co chodzi. Jestes kolejna osoba ktora odrazu na mnie wyjezdza bo powiedzialem cos negatywnego na temat POLSKIEJ pilki i porownalem ze w USA poziom trenowania i wogole wydania pieniedzy na sport jest duzo wiekszy. Czy ty jestes oslepiony ? Nic zlego nie widzisz w polskim systemie szkoleniowym i w ogole calym sportowym podejsciu Polski? I to gadanie ze a no to dlaczego USA nie ma wspanialych graczy i druzyn na poziomie Europejskim jest idiotyczne.. Powtorze jeszcze raz PILKA NOZNA w stanach mozna powiedziec jest dopiero 10 lat. A juz jest na takim samym poziomie jak POLSKA, bo zaloze sie takie przecietne LA GALAXY wyjebalo by LEGIE do ZERA... Poczekaj jeszcze z 10 lat a USA bedzie w czolowce Swiata w Pilke... I nie mowie tego w taki sposob ze ja jestem jakims wielkim Amerykaninem tylko mowie to w taki sposob ze jest to zajebisty przyklad jak Polska jest zacofana w pilke nozna i trzeba cos zrobic bo tak dalej byc nie moze..

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:20

Zreszta przykladem byly mistrzostwa Under 20, gdzie Amerykanscy pilkarze byli przygotowni technicznie, taktycznie i fizycznie.. Zreszta niedziwilbym sie jakby Polska zagrala by z USA dzisiaj czy Polska nie dostalaby banki z 3:0 . Ostatnio gralismy z nimi w 2006 i przegarlismy 1:0 chyba to cos mowi.. a Mlodziezowka polska dostala az 6-1 w tym roku... i dalej myslisz ze POLSKI system nie zawodzi a Amerykanski jest do dupy?

~stalowiec | 2007-08-15 22:31

Nie mam nic do Ciebie i do twoich opini,w czesci sie z toba zgadzam, w Polsce glowna wine za wszystko ponosi pzpn(niestety) ale wcale nie sadze ze mamy slabszych pilkarzy niz w stanach,jest naprawde duzo mlodych talentow, a szkolki pilkarskie w szamotulach czy sms uks lodz sa bardzo dobre!!!niestety taka jest prawda ze Polska jest duzo biedniejszym krajem i poprostu przynajmniej narazie teraz nie da sie wyszkolic wielu swietnych zawodnikow bo nie pozwala na to chociazby infrastruktura...Tak wogole nie sadze ze pilkarze usa beda wiadaca czy druzyna na swiecie...w MJS gra bardzo duzo staruszkow a taki pilkarz jak Adu to wielki talent, tylko to nie rodowity amerykanin, taka jest prawda...
pozdrawiam:)

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:34

Wiec mowisz ze Polscy pilkarze sa lepsi napewno? Ilu polskich pilkarzy gra w premiership? 2 Kuszczak i Fabianski ile Amerykancow? 10 Jonathan Spector- West Ham, Johann Smith- Bolton, Eric Lichaj- Aston Villa, Marcus Hahnemann - Reading, Bobby Convey - Reading,
Brad Friedel- Blackburn, Tim Howard- Everton, Brian McBride- Fulham, Clint Dempsey- Fulham, Carlos Bocanegra - Fulham . No i co ty na to?

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:39

Nie sa rodowatymi Amerykaninami, ale wytrenowani sa w USA od mlodych lat i to co potrafia to nauczyli sie w wiekszosci w USA.. Myslisz ze Podolski czy Klose jesli zostali by w Polsce czy grali by tak samo jak graja? napewno nie, czyli widac ze W polsce jest cos nie tak z trenowaniem mlodziezy... Nie wieze ze na Panstwo takie jak Polska nie stac nas na wspaniale stadiony i szkolenie..

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:43

PZPN to post komunistyczny smietnik... Ci ludzie nienadaja sie do tego co robia.. Tutaj trzeba z glowa ! Ci ludzie siedza i pierdza w stolki i nic nie robia... Pilka Polska stoi w chujowym miejscu przez ostatnie 20 lat a i tak ci sami rzadza.. Powiedz mi w jakiej FIRMIE bylo by tak ze biznes nie zarabia i ten sam PREZYDENT FIRMY siedzi na stolku przez tyle lat.. Chuja nie ma wynikow wiec wyjazd i zatrudniamy nowych co wiedza co chca...

~stalowiec | 2007-08-15 22:44

blaszczykowski - borussia dortmund, ebi smolarek - borussia dortmund, irek jelen - aj axuerre, zurawski i boruc - celtic glasgow, bochum - mieciel, saganowski, rasiak southampton, krzynowek - vfl wolfsburg, kuszczak - man utd, fabianski - arsenal, wasilewski - anderlecht bruksela, zewlakow - olympiakos pireus, janczyk - cska moskwa, fojut - bolton, cywka - wigan, krol - real madryt, krychowiak - bourdeux, kaźmierczak - fc porto, grzelak - boavista porto.... nie sa to wcale gorsi zawodnicy a sadze ze nawet lepsi....

~stalowiec | 2007-08-15 22:47

zgadzam sie pzpn to jedno wilkie smierdzace gowno w polskiej polce, no i oczywiscie brak bogatych sponsorow...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:50

Smolarka raczej nie powinienes wymieniac bo wytrenowany jest on zagranica... :) Pilkarze ktorych wimieniles sa to dobrzy ale zademu z nich nie udalo sie trafic do Premiership... Powiem jedno na tyle lat co Polska gra w pilke my powinnismy uczyc Ameryke i byc czolowka Europy a nie zebysmy probowali remisowac z Armenia... Szkoda bo ktos zajebiscie zawalil robote przez ostatnie 30 lat...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 22:55

z tych wszystkich pilkarzy co wymieniles wyobraz sobie jak oni byli by szkolenie od mlodego w Angli czy w Niemczech? Byli by jeszcze lepsi niz sa... Jest jedno pewne ze W polsce szkolenie moze byc duzo lepsze na to co nas stac... Kluby polskie nie chce inwestowac w mlodziez, a szkoda bo na tym jest zajebisty zarobek.. Pomysl jak Stalowa mogla by wytrenowac super gracza raz na 2 lata i sprzedac go za 1.5 mil euro do Angli czy gdzies indziej jak te 1.5 min moglo by pomoc klubowi na modernizacje stadionu i wogole... im to jakos do glowy nie przychodzi, to sa dla mnie tempe mozgi... im tylko chodzi o to zeby byl jakis klub sportowy i tyle.. a chuj czy tam beda jacys wspaniali pilkarze..

~stalowiec | 2007-08-15 22:55

probowali zremisowac z armenia....ale wygrali na wyjezdzie z belgia i usiebie z portugalia!!!!!!!jak narazie jestesmy na 1 miejscu w grupie dla przypomnienia, nie kazdy mecz sie wygrywa bo to jest pilka, anglia tez remisowala z pilkarskimi kelnerami niestety....
ale zgadzam sie ze powinno sie stawiac na mlodziez i wyszkolenie...niestety brak jest bogatych sponsorow ale ja patrze w przyszlosc z optymizmem i mysle ze bedzie lepiej, wszystko idzie w dobrym kierunku niestety bradzo powoli...

~stalowiec | 2007-08-15 23:00

to fakt ze dobre szkolenie przynosi w przyszlosci duze zyski...ze stalowej niestety tylko Piotrkowi Piechniakowi udalo sie zadebiutowac w reprezentacji i grac w niezlym klubie...jakby takich pilkarzy w Stalowce wychwywalo sie wiecej bylo by rewelacyjnie i pieniadze tez by byly...

~stalowiec | 2007-08-15 23:03

hej STALÓWKA!!!!!!trzymam kciuki za Stalowke w katowicach,stac ich na niespodzianke...

~K.O.W.A.L | 2007-08-15 23:05

W Stalowej tak samo jak i za granica rodza sie zdolni do gry w pilke ludzie wiec odpowiedni trening potrafi wykreowal dobrch pilkarzy, problem jest ze w POLSE jest malo trenerow z PASJA ktorzy naprawde chca cos osiagnac i chca kogos wyszkolic.. wiekszosc z nich robi to tylko zeby miec miesieczna wyplate... a szkoda bo ja wiem jak ja trenowalem pilke tutaj w stanach i trenowal mnie byly pilkarz kadry narodowej USA z lat 80tych to widac bylo jego zaangazowanie i jak bardzo chcial nas wyszkolic.. tego nie ma w POlsce a jesli jest taki trener to wyjatek...

~K.O.W.A.L. | 2007-08-15 23:10

ja tez trzymam kciuki i mam nadzieje ze nasi strajkerzy sie wreszcie odblokuja.. przydalyby sie jakies gole nie tylko ze stalych fragmentow gry...

~stal | 2007-08-16 01:17

Czesc mam pytanie. Ma Ktos miejsce w aucie lub busie na mecz GKS-Stalówka!?!?????? Jesli tak Prosze o nr gg lub email ;) Pozdro

~;) | 2007-08-16 03:09

do Stalowiec: To są wogóle kpiny ze przyrównujecie do siebie te dwa kraje. Wiadomym jest ze sportami narodowymi USA są koszykówka (NBA), hokej (NHL) czy baseball (MLB). Pilka nozna w USA tak jak wspomniał K.O.W.A.L jest od niedawna, oni dopiero raczkują i wstydem jest, że Polska reprezentacja która posiada tradycje gra na podobnym, lub gorszym poziomie niz USA. Porównajmy zatem Polską pilke do innych krajów Europejskich. Dlatego do innego Europejskiego by nie było zadnych roznic w atmosferze, czasie itd. Porównajmy się najpierw do Niemców. Na MŚ dostalismy od szwabów tak, ze az pozniej kilka dni chodziłem struty. Oni poprostu sie z nami bawili. Wynik powinien byc duzo wyzszy gdyby nie Boruc (szacunek). I nawet gdybysmy zremisowali ten mecz np: 0-0 to przy wielkim szczesciu. I nie mow Stalowiec o wyniku 1-0 z Belgią bo wynik ten był zupełnie przypadkowy. Polacy zrobili 2 akcje w meczu, strzelili gola i wielcy bohaterzy. Tylko ze nikt nie patrzy na gre, bo po huj, dławi sie tylko wynikiem. Jesli chodzi o porównanie nazwisk pilakrzy obydwu krajów na papierze to nie chce mi sie pisac. Widze ze sie orientujesz wiec wiesz jaka przepasc jest pomiedzy umiejętnosciami Polaków a Niemców. Porównajmy się teraz do Holendrów. Holendrzy to malutki kraj, wiec i potencjał duzo mniejszy. Mają tylko 3 większe osrodki pilkarskie w Amsterdamie, Eindchoven, Roterdamie a mimo to leją nas jak chcą!. Nazwisk pilkarzy tez mi sie nei chce pisac gdyz nie starczyło by mi miejsca. Holandia dzieki przepieknym, profesjonalnym szkołkom dla młodzików (w poscie powyzej opisałem Ajaxu) zajmuje miejsce w scisłej czołówce Swiatowej. I ciągle tylko słyszymy w czasie losowania grup eliminacyjnych : Obysmy nie wylosowali tych czy tych. No niestety, prawda jest taka ze Polacy liczą tylko i wylącznie na szczęscie, bo umiejetnosci im brak...

~;) | 2007-08-16 03:28

Teraz porównajmy kluby. Tu przepasc jest jeszcze większa. Popatrz, to co sie dzieje to poprostu zenada. Legia przegrywa z jakimis ogórkami z Białorusii gdzie kluby podejzewam nie stac na prąd, gdzie bardziej stawia sie na hodowle świń niz na sport. Zaglębie równiez pokazało sie fatalnie. W poprzednich latach nie było lepiej, moze z wyjatkiem gdy Wisła doszla dosc daleko w PUEFA. Jednak przypadki sie zdarzają i jak wiadomo wyjątki potwierdzają regułę. Polskie kluby na arenie międzynarodowej odstają pod kazdym względem. 1. Infrastruktura, 2. Organizacja , 3. System szkolenia. W postach powyzej wyjasniłem co rozumię pod tymi pojęciami. I na koncu chciałem podkreslic jeszcze raz - to ze krytykuję ja, czy KOWAL Polską pilkę nie znaczy ze nie kochamy jej!. Trzeba tylko sobie powiedziec szczerze, ze obecnie mamy jedno wielkie bagno i badziew. I nie oszukujmy sie! Podobnie jak Ty wierzę że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a organizacja Euro podziała na pilkę tak pozytywnie jak wybór polskiego papieża na naród w trudnym okresie.. Muszę na koncu powiedziec ze jestem naprawde mile zaskoczony wysokim poziomem rozmow. Podkreslam juz to nie pierwszy raz i dobrze bo jest to godne podkreslenia ! Dawno juz tak nie było... Pozdrawiam :)

~123 | 2007-08-16 07:15

kowale i te inne pogadajcie sobie na takie tematy na gg.ameryki nie odkrywacie co do sytuacji jesli chodzi o sport w Polsce.nie ma kasy,nie mamy nic.i po temacie...a jesli ponoc tylu kibicow Stalowki jest na calym swiecie to moze byscie zalozyli jakies konto i te \'\'pare groszy\'\' wplacali co jakis czas na oprawy itd.?bo na sponsorowanie klubu Was chyba nie stac.albo załóżcie \'\'klub 100\'\'.

~jw27 | 2007-08-16 09:25

Ciekawa dyskusja na temat szkolenia! Przyznaje racje kolegom z USA. Oni probują przedstawic co można osiągnąc przez 10 lat pracując z młodzieża!!!Ile zabiera czasu wychowanie dojrzałego piłkarza?Własnie ponad 10 lat. Bierzemy teraz rocznik 1997 i za 10 lat bedziemy mieli wychowanków. Niestety zarząd chce wyników juz i natychmiast bo tego oczekują kibice czyli MY! Przeciez Lompe za 10 lat to pewnie juz zejdzie i kasy za transfery wychowanków-talentów nie powącha! Niestety wola wydac kase na najemników z całego świata i liczyc na cud ze sie utrzymac uda niz zainwestowac w boiska treningowe, zaplecze. Bo taka inwestycja zwroci sie dopiero nastepnym władzą. Niestety ostatnio byłem na obiektach STALI i tam czas stoi w miejscu! Dalej jest zuzlowe boisko gdzie młodzi chłopcy po treningu muszą wyjmować kamyki spod skóry.TRAGEDIA. Az sie odechciewa posylac tam swojego dziecka zeby sie tak meczylo.

~jw27 | 2007-08-16 09:33

Moim zdaniem-zrobmy wszytskie inwestycje, czyli boiska treningowe, tez ze sztuczna nawiierzchnią, z oświetleniem, jedno z podgrzewana murawa-przykryte dachem, szatnie wraz z zapleczem-nową trybune krytą, zatrudnijmy fachowców-trenerów lub obecnych lojalnych wyslijmy na szkolenia, przyprowadzajmy własne dzieci na stadion, aby trenowały i wyrosły pod naszym okiem na porządnych piłkarzy, płacmy za to jako rodzice i wtedy wymagajmy wyników. A teraz to niech nawet graja w 4 lidze. Ja sie z tym pogodze. Gorzej jezeli wydadzą całą kase na dziwnych grajków a i tak spadną. Wiec od razu przeznaczmy kase na remonty!!!

~:> | 2007-08-16 11:25

weźcie sobie zróbcie temat na forum i tam dyskutujcie !

~???? | 2007-08-16 11:51

EJ ILE AUTOKAROW MA POJECHAC ?? DO KATOWIC ??

~.ssw. | 2007-08-16 11:56

coś nowego

» LINK

~zxxxx | 2007-08-16 13:24

co yto za link bo niedziala mi;/?

~do wyżej | 2007-08-16 13:48

Trzeba wyrzycić z linku \"%20\" i bedzie działać

~zxxxx | 2007-08-16 15:12

neiczaje ;/

~jhkhjkhjk | 2007-08-16 15:21

jak masz ADRES..to sobie usuwasz z teg adresu %20 i odswiezasz to ci wejdzie..

~hmm | 2007-08-16 15:34

Pytanie mam :) Kiedys bylo podawane, ze 15-go umowe maja podpisac Janicki i Hadzic. Czy ktos wie, czy sa zawodnikami Stalówki

~s.w | 2007-08-16 15:38

Są za ciency i pewnie nie podpiszą z nimi umów!Poza tym Ten cały Salami też nie prezentuje nic rewelacyjnego,chyba go wyjebią.

~K.O.W.A.L | 2007-08-16 15:47

123 zalozenia konta nic nie da bo nikt z nas nie zarabia kokosow. To sponsor i klub powininen razem pracowac nad inwestycjami, problem jest ze w polsce zaden manadzer klubu nie ma pojecia co to jest inwestycja. Nasze polskie kluby maja kase od sponsorow tylko nie wiedza jak ja wydawac... wiekszosc tej kasy jest wydawana na chuj wie co anie na inwestowanie w klub. Nie mowie juz tutaj zeby Stalowa zainwestowala miliony w klub bo napewno takiego budzetu nie maja, ale najwazniejsze jest trenowanie mlodziezy z PASJA a nie zeby tylko wyplate pod koniec miesiaca zgarnac i kolejny poniedzialek... Brak jest w polsce trenerow i szkoleniowcow co pracuja z pasja , wiekszosc to cwaniaczki co po znajomosci zalatwili sobie robote. Ilu tych naszych trenrow szkoli sie w domu? Czyta ksiazki i wymysla i analizuje taktyki swojej druzyny? Pewnie 1% z nich. Reszta pracuje tak ze robia trening i do domu a pozniej juz nawet nie mysli o pilce...

~fg | 2007-08-16 15:48

Gosciu daj se juz siana..i pojdz na Forum:| ..bo tylko zasmiecacie komentarze....nic nie mowie ..tylko Komentuje :-)

~K.O.W.A.L | 2007-08-16 15:52

Czy naprzyklad skalci.. ilu z nich chodzi po szkolach i oglada mlodziez grajaca na lekcji wychowania fizycznego? W stali pewnie nikt..

~K.O.W.A.L | 2007-08-16 15:54

Fy odpowiadalem na komentarz wiec odpisalem tutaj.. Nie wiem w jaki sposob ci to przeszkadza ze piszemy tutaj na takie tematy...

~asdasd | 2007-08-16 16:06

dzis jestem w bushjdo patrze a tu 2 murzynow wpadło i potem zonaczeyłem ze to grajgowei ze Stalowej :)

bez odbioru

~fhfgh | 2007-08-16 16:29

Nie zdziwisz sie w przyszlosci jak bedzie 3 lazilo:D:D

~fan | 2007-08-16 17:42

a byli z toba pod prysznicem ?

~benc | 2007-08-16 17:45

wczoraj w bajerze obslugilawem prezezsa uwakwe hadzic i chyba salami hehe

~... | 2007-08-16 17:53

o ktorej powrot Katowic ??

~bonjorno | 2007-08-16 18:48

no i dobra. niech beda sobie zagraniczni w skladzie:D jak widac 3maja sie razem, mogli by Polaczki troche ich tak nie dyskryminowac:D

~stalowka38 | 2007-08-16 19:00

tylko jeden jest taki frajer na stadionie zawsz ejest na krzeselkach tkai niski w czapecce ryj zjebany i drze sie na czarnuchow w stali albo jak sie rozgrzewają to drze sie na nich wyzywa jak morze zrobcie z tym porzadek pozdro chlopaki

~OOO | 2007-08-16 19:14

wyzywa jak morze?? Jak mozesz porównywac wyzywanie do morza?? Czy mógłbys scislej napisac do jakiego morza?? Bałtyckiego?? :>

~killy | 2007-08-16 19:32

\"Stary człowiek i może\" - Mietek Ożóg. Wszystko ma sens, nawet jak się zrobi błąd w tytule utworu Hemingwaya.

~obserwator | 2007-08-16 19:49

ja powiem tak tzn napisze-po pierwszej połowie braknie im sił-obym sie mylił a co do murzynków bedzie tak jak poprzednim razem koniec egzotyki z kolejnym polskim murzynkiem;].Pozdro dla Rakowa!

~Kamil | 2007-08-16 20:15

zarzad naszego klubu robi wszsytko zebysmy w przyszlym sezonie grali w 3 lidze. lada chwili pojawi sie news na ten temat.
jedno sie cisnie na usta.
zak!! co?? ty kurwo!!

~do Kamil | 2007-08-16 21:07

robią wszystko abyśmy spadli tzn co??? zatrudniają palika czy coś?? napisz jaśniej

~K.O.W.A.L | 2007-08-16 21:29

wlasnie, napisz wyrazniej... I niby kiedy ma sie pojawic ten news?

~stalówka | 2007-08-16 21:35

Pewnie chce wejśc do klubu jakiś poważny sponsor.a te kurwa stare leśne ludki nie chcą ich wpuścić do zarządu.Trzymają się na tych stołkach ,jakby mieli dupy przyspawane.Tym klubem musi zarządzac ktos młody,z nowymi pomysłami,a ni te dziadki mikołajki.

~Kamil | 2007-08-16 21:48

moment tworzy sie news :)

~Mobilka | 2007-08-16 21:52

Apeluje do wszystkich kibiców Stalówki o uczestnictwo w sobotnim wyjedzie do Katowic.Doping jest bardzo potrzebny naszym grajkom,chyba nie musze o tym nikomu przypominac.Mam nadzieje ze kazdy ktoremu dobro Stali lezy na sercu pojedzie za swa druzyna do Katowic oraz do innych miejsc w Polsce.Zawsze tam gdzie Ty...

~zks | 2007-08-16 21:52

No jak długo trzeba jeszcze czekac na te najnowsze rewelacyjne wiadomosci z klubu?

~sds | 2007-08-16 21:59

~s.w | 2007-08-16 22:00

Na stronie sportowe fakty jest wywiad z prezesem klubu p.Lompe.Warto przeczytać!

~sds | 2007-08-16 22:01

usunąć \"\\%20\\\" ....

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Resovia Rzeszów             Stal Stalowa Wola
2018-11-17, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - ROW 1964 Rybnik

Stal Stalowa Wola             ROW 1964 Rybnik

1 : 1

Fryderyk Stasiak 62     
Fryderyk Stasiak 9 (s)
Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn)
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Widzew Łódź 17 11-4-2 37
2 Radomiak Radom 18 10-4-4 34
3 Elana Toruń 17 8-8-1 32
4 GKS Bełchatów 18 8-8-2 32
5 Olimpia Grudziądz 18 9-4-5 31
6 Stal Stalowa Wola 18 8-3-7 27
7 Górnik Łęczna 17 7-5-5 26
8 Resovia Rzeszów 18 7-5-6 26
9 Ruch Chorzów 18 6-6-6 24
10 Znicz Pruszków 18 6-6-6 24
11 Skra Częstochowa 18 6-3-9 21
12 Błękitni Stargard Szcz. 18 6-2-10 20
13 Gryf Wejherowo 17 5-4-8 19
14 Siarka Tarnobrzeg 18 5-3-10 18
15 ROW 1964 Rybnik 18 3-8-7 17
16 Pogoń Siedlce 18 4-4-10 16
17 Rozwój Katowice 17 4-4-9 16
18 Olimpia Elbląg 17 4-3-10 15

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
ROW 1964 Rybnik 0 km 0
Elana Toruń 0 km 0
Błękitni Stargard Szcz. 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
Skra Częstochowa 0 km 0
GKS Bełchatów 0 km 0
Olimpia Elbląg 0 km 0
Znicz Pruszków 0 km 0
Górnik Łęczna 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2018-11-17 Resovia Rzes.. - STAL
2018-11-24 STAL - Elana Toruń
2018-12-01 Widzew Łódź - STAL
2019-03-02 STAL - Błękitni S..
2019-03-09 Pogoń Siedlce - STAL
2019-03-16 STAL - Siarka Tarno..
2019-03-23 Radomiak Radom - STAL
2019-03-30 STAL - Skra Często..
2019-04-06 Ruch Chorzów - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Edek38 (1247) » Vielitz44 (820)
» Fanatyk38 (650) » Kamilosss (385)
» Koko (369) » Slim1938 (363)
» Stalowiak1938 (327) » Zatorze (296)
» Jaszczur (295) » Daro (291)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Wisła Płock - STAL (2:0)
2013-05-08
Ilość zdjęć: 14
Wyświetleń: 20 190 razy
STAL - Dolcan Ząbki (1:4)
2009-08-01
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 45 005 razy
STAL - Ruch Chorzów (0:0)
2007-05-23
Ilość zdjęć: 28
Wyświetleń: 38 883 razy
Motor Lublin - STAL (0:2)
2012-09-15
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 3 898 razy
Osób Online: 20 / Czas gen. strony: 0.08435