Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» W tej drużynie od pewnego okresu czasu działo się źle - rozmowa z J...

W tej drużynie od pewnego okresu czasu działo się źle - rozmowa z Jerzym Lompe
Drugoligowy sezon trwa w najlepsze, a w naszej Stali drzwi do gabinetu prezesa ciągle się otwierają i zamykają. Trwa piłkarska giełda. Jedni odchodzą, a w ich miejsce przychodzą następni. Jedni zostają tylko chwilę, drudzy podpisują kontrakty. Jednych oskarża się o psucie atmosfery, z innymi wiąże się nadzieje na przyszłość. Prezes Stali wyjaśnia wszystkie decyzje podejmowane przez zarząd oraz nawiązuje do przyszłości klubu.

Panie Prezesie, kto podjął decyzję o wyrzuceniu tych trzech piłkarzy?
- Nie wyrzuceniu, tylko zrezygnowaniu z ich usług. Decyzję podjął zarząd. Ja powtórzyłem to już kiedyś, że w tej drużynie od pewnego okresu czasu działo się źle i trzeba było coś zrobić. Ja ciągle uważałem, że Ci trzej zawodnicy są motorem napędowym tego zespołu. Powinni przynajmniej być. Niestety okazało się trochę inaczej. Decyzję podjął zarząd. Nie ja, tylko zarząd. Oczywiście po bardzo kompromitującym występie w meczu przedostatnim i wcześniej tu u nas po meczu na 3:0.

Czy te dwa mecze w głównej mierze zadecydowały o tym, co się stało?
- Nie, ale ja panu mówiłem, że w tej drużynie od pewnego czasu działo się coś złego. Nie wiedziałem do końca co. Podjęliśmy taką decyzję w zakresie zawodników najstarszych, którzy niestety zamiast pomagać zespołowi, działali na jego szkodę.

Czy są jeszcze jacyś zawodnicy zagrożeni wykluczeniem ze Stali?
- To znaczy przyglądamy się innym zawodnikom, ale póki co wydaje mi się, że ten wstrząs podziałał. Także możemy tu wyhamować nasze działania.

Jakie będą skutki prawne usunięcia piłkarzy? Nie można tak po prostu wyrzucić zawodników? Czy pomiędzy stronami zawarta była jakaś umowa o wypowiedzenie?
- Jest umowa. Ja ani do jednego, ani do drugiego, ani do trzeciego nie mam wielkich pretensji, bo to są zawodnicy, którzy wiele zasłużyli się dla tego naszego klubu. Cokolwiek się działo ostatnio, to się działo. Należą się podziękowania tym ludziom za ogrom pracy, który tu włożyli i ogrom potu, który wylali na tych naszych płytach. Niejednokrotnie zachwycali swoimi występami. Powiedzmy, że Mietek zawsze jest tą ikoną tego zespołu, ponieważ ma te swoje lata. Ci pozostali także. My rozstajemy się na zasadzie tak zwanego porozumienia stron. Ani my jako klub, ani oni nie będą wnosić do nas pretensji. Zaskakująca jest sytuacja, że drużyna Cisnej w końcu się stanie Stalą Stalowa Wola. Może to dobrze, może to źle, ale tak jest. Ja im gratuluję. Jeżeli ci nasi zawodnicy będą tam nas reprezentować, to ja się cieszę bardzo, że gdzieś tam w regionie będziemy mieli swoich reprezentantów.

Jak Pan zareagował na niecenzuralne okrzyki kibiców wobec tych trzech piłkarzy?
- Według mnie nie było to eleganckie. Powiedziałem, że każdy w nich włożył tutaj mnóstwo sił i niejednokrotnie zachwycał swoją grą. Czy Kusiak, czy Kasiak, czy sam Mietek byli wzorowymi zawodnikami na poziomie naszej ligi i wielokrotnie im gratulowałem. Ja osobiście. Wobec czego te okrzyki były bardzo niegrzeczne.

Decyzja o usunięciu piłkarzy była nowatorskim posunięciem w polskim futbolu. Po raz pierwszy w Stalowej Woli żegna się piłkarzy, a nie trenera. Czy pozycja trenera Mikulskiego nie była zagrożona?
- Pan trener Mikulski też otrzymał ostrzeżenie. Niewątpliwie. Tylko powiem szczerze, że mam swoje lata, przeżyłem tak zwaną komunę i doświadczenia tej komuny. Wtedy było zawsze tak, że jak załoga jakiegoś wydziału nie wykonywała zadań planowych, to usuwano kierownika. Kierownik zostawiał mnóstwo różnych innych postulatów, które należało według niego zapewnić, żeby móc zmierzać do wykonania zadań. Przyszedł nowy, dano mu to do ręki i on mówi no to się da. Natomiast ja kiedyś byłem piłkarzem, było to bardzo dawno temu, ale trener jest trenerem. Każdy z siebie ma dać wszystko na boisku. Nie wyobrażam sobie, żeby trener był kimś, kto tworzy zło dla zespołu. Ciągle jego działania zmierzają do tego, żeby osiągnąć najlepszy wynik. Jaki to by był trener, gdyby robił nie tak. No chyba, że nieudacznik, ale takich się nie zatrudnia. Myślę, że trener Mikulski ma swoje doświadczenia. Bardzo mu zaufałem, dlatego, że tu był kiedyś zawodnikiem i ma serce do tego miasta, do tego sportu, do tej drużyny i mimo trudnych sytuacji finansowych staramy się jakoś wzajemnie z tego wszystkiego wychodzić. Na ten sezon podniosłem zawodnikom pensję o prawie 40%. Jest to bardzo dużo w stosunku do możliwości klubu, ale takie warunki były i podniosłem, bo chcę liczyć na to, że ten sezon jest przejściowym. Jeżeli znajdziemy się w tej czternastce, to będziemy w tej lidze, a wtedy pojawią się sponsorzy. Tacy, którzy nam zrekompensują te wydatki. Przynajmniej taki cel, takie działanie ja przed sobą mam. Będę dążył za wszelką cenę, wszelkimi możliwymi środkami do tego, żeby w tej czternastce się znaleźć. W sobotę pojawił się nowy napastnik, by stworzyć alternatywę dla naszego Gęśli, który no wyrastał na dużego zawodnika, ale brak mu skuteczności. Chodzi o Abela Salamiego. Mamy jeszcze Janickiego, który przebył ciężką chorobę. Jest to zawodnik, który powinien nam pomóc. Będzie to alternatywa dla napastników. Jakąś tą drużynę poukładamy w pomocy, formacji obronnej. Teraz widoczne to jest, że brak jest napastników. Obrońcy strzelają bramki, ale to jest normalne dla mnie. Ale nie mniej jednak napastnik jest po to, żeby te bramki zdobywać. Skoro nie zdobywa, to widać się nie nadaje.

Czyli w klubie są jeszcze pieniądze na nowych zawodników?
- Odeszło trzech zawodników, którzy zarabiali dość wysokie pieniądze. Oni się pewnie z tym nie zgodzą. Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzimy pokryją ten układ, te działania na przyszłość. Myślę, że się w tym wszystkim pomieszczę. Tym bardziej, że nie są to zawodnicy wymagający. Próbowałem szukać zawodników jeszcze zawodników do formacji obronnej, a zwłaszcza do tej jej części środkowej, ponieważ według mnie ci dwa nasi stali obrońcy zawodzili. Powiedzmy, ze to 3:0 i 5:0 było dla mnie szokujące. Jednak ci zawodnicy mają bardzo wysokie wymagania finansowe.

Trener Mikulski zapowiadał odmłodzenie składu. Dlaczego decyzji o usunięciu tej trójki z drużyny nie można było podjąć przed sezonem? W końcu od dawna mówiło się, że w Stali są piłkarze, którzy działają na szkodę zespołu.
- Po prostu ich gra była taka, a nie inna. Ja ich nie posądzam, że oni to robili złośliwie. Po prostu taka ich była predyspozycja. Jeżeli chodzi o odmłodzenie klubu, to ja takie zamierzenia miałem od samego początku. Pewne względy dyktowały mi, że powinienem to pozostawić tak jak jest. Chodzi mi generalnie o to, że stajemy przed taką ważną szansą tej czternastki. Jeżeli mamy osiągnąć ten cel, to uważałem, że byłoby to dobrze, gdybyśmy to zrobili doświadczonymi zawodnikami. Nie mamy pod ręką zawodników młodych, doskonałych, którzy zapewniliby ten cel. Wobec tego tak to traktowałem, chociaż mówię, nosiłem się z tym zamiarem, może akurat nie ci trzej, ale przynajmniej dwóch z nich powinno ten zespół opuścić. Tak normalnie działa prawo młodości. Niestety, jeżeli Mietek doskonale gra, to za pół roku może nie grać. Trzeba mieć kogoś, kto tam siedzi na ławce, a nie mieliśmy do tej pory kogoś, kto mógłby go zastąpić.

Nie boi się pan, że teraz młodsi zawodnicy będą sobie patrzeć na ręce i wzajemnie na siebie donosić?
- Uważam, że w zespole powinna być wzajemna krytyka, wzajemne radzenie sobie. Kiedyś, kiedy grałem sam w piłkę to po meczu potrafiliśmy powiedzieć sobie parę przykrych słów. Tutaj jakoś nie natknąłem się na to, żeby rozwiązali swoje języki i próbowali powiedzieć sobie: słuchaj, chłopie ty nawaliłeś i taki jest wynik. Tak właśnie powinno być w zespole. W każdym zespole, nie tylko piłkarskim.

Wróćmy do tego sponsora. Czy jest ktoś poważnie zainteresowany wspieraniem Stali? Czy są na to w przyszłości realne szanse?
- Powiedziałbym tak, są pewne widoki, pewne szanse na to, żeby utworzyć Sportową Spółkę Akcyjną w piłce nożnej, a nawet w koszykówce. Byłoby to wyjściem ze wszystkiego. To jest teraz najzdrowszy organizm, który może teraz funkcjonować. Zarówno ekonomicznie jak i prawnie. Takie szanse, powiedziałbym, że są. Nieporozumienia, jakie występują na terenie naszego miasta, ja nie mówię, ze to robią radni czy nie radni, ale…ale brak jakiejś takiej wspólnej zgody do tego, żeby to zmienić, żeby to dało te efekty. To boli. To powoduje, że niestety pewni ludzie próbują się wycofać z tego zamiaru, z tego działania. To atmosfera. Jeszcze raz podkreślę, że to nie układ z dzisiaj, ale ten układ już jest od pewnego okresu czasu i trwa. Bardzo mi przykro, kiedy ja jeżdżę na każdy mecz i spotykam się tam w gronie prezesów, kierownictwa klubu z władcami miasta. Przykro mi, że u nas tak nie ma.

Co jest głównym celem na ten sezon, oczywiście poza utrzymaniem się?
- Głównym celem tej drużyny jest tylko i wyłącznie znalezienie się w tej czternastce.

Komentarze (6)

~zielak69 | 2007-08-16 22:39

Panie Prezesie Lompe: Kończ pan wstydu oszczędź. Może pan nabierać małolatów albo ludzi kompletnie niezorientowanych w sytuacji w Klubie. Jest pan poprostu żałosny i fałszywy.

~miro | 2007-08-16 23:56

Lompe:))) przecież to nieudacznik - z tego co pamiętam to cały czas wcześniej chodził najebany !!!! to alkoholik . pamietam kiedyś na meczu kosza jak trybuny były zapełnone a ten się zataczał w swojej przepięknej marynarze:)))))!!!!!!!!!!!!!

~Racuch | 2007-08-17 05:53

J znowu odezwali sie ludzie ktorym nic nie pasuje.Proponuje azeby Ci co tak wszystko krytykuja,powiedzieli co by zrobili na miejscu Prezesa.Pozdrawiam

~zielak69 | 2007-08-17 08:14

Ok, powiem co bym zrobił:
- Nie podpisywał kontraktów na ten sezon z zawodnikami nieperspektywicznymi, tak było by uczciwie dla wszystkich
- w końcu stworzył II drużynę w której ogrywałaby się kadra (zawodnicy po kontuzjach, którzy muszą wchodzić w rytm meczowy oraz pozostali spoza wejściowej 11 oraz młodzi, którzy skończyli wiek juniora starszego). To na początek...

~jw27 | 2007-08-17 09:23

Jedyne brawa to za powołanie Sportowej Spółki Akcyjnej. SSA!!! Nikt teraz nie da kasy takiemu PREZESIKOWI!!!Ludzie trzeba brać udział w głosowaniach w klubie! Ja chce pięknej gry STALI, nie interesuje mnie miejsce w 14stce. Klub jest po to, aby dac rozrywke kibicom-klientom!!!!!!!!!Placimy za bilet i wymagamy widowiska.(nie zawsze 3 punktów)

~johnny_uk | 2007-08-17 11:38

jw - nie ma jeszcze SSA!? z tego co zrozumialem -to sa plany-ale wszystko jest blokowane przez mafie rzadzaca Stalowka od wielu lat.czas na zmiany,dziadki-dziekujemy juz wam-wypierdalac..

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Podhale Nowy Targ

Stal Stalowa Wola             Podhale Nowy Targ
2022-10-02, godz. 16:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Czarni Połaniec - Stal Stalowa Wola

Czarni Połaniec             Stal Stalowa Wola

0 : 3

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Cracovia II 9 6-3-0 21
2 Wieczysta Kraków 9 5-3-1 18
3 ŁKS Łagów 9 5-3-1 18
4 Orlęta Radzyń Podlaski 9 5-2-2 17
5 Avia Świdnik 9 4-4-1 16
6 Stal Stalowa Wola 9 5-1-3 16
7 Korona II Kielce 9 4-4-1 16
8 KSZO Ostrowiec Św 9 4-2-3 14
9 Sokół Sieniawa 9 4-1-4 13
10 Podhale Nowy Targ 9 3-3-3 12
11 Chełmianka Chełm 9 3-2-4 11
12 Podlasie Biała Podlaska 9 2-5-2 11
13 Wisłoka Dębica 9 3-2-4 11
14 Wisła Sandomierz 9 2-2-5 8
15 Lublinianka Lublin 9 2-1-6 7
16 Unia Tarnów 9 2-0-7 6
17 KS Wiązownica 9 1-1-7 4
18 Czarni Połaniec 9 1-1-7 4

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Cracovia II 0 km 0
Unia Tarnów 0 km 0
Wieczysta Kraków 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Czarni Połaniec 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3418) » 1938fc (1579)
» Vielitz44 (1397) » Filip kacper k. (1286)
» Edek38 (1263) » Fanatyk38 (992)
» Kamil (849) » Rafix (768)
» Misio (722) » Adams (671)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

Motor Lublin - STAL (2:3)
2003-08-27
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 26 863 razy
STAL - Podbeskidzie BB (2:4)
2009-09-05
Ilość zdjęć: 19
Wyświetleń: 62 284 razy
??? - STAL (:)
0000-00-00
Ilość zdjęć: 1
Wyświetleń: 1 030 razy
STAL - Sokół Sokółka (2:0)
2011-04-06
Ilość zdjęć: 24
Wyświetleń: 66 917 razy
Osób Online: 15 / Czas gen. strony: 0.01196
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Four season houses. | Taxi Stalowa Wola |