Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stalówka nad morzem

Stalówka nad morzem

Już w najbliższą sobotę 19 kwietnia, o godzinie 19.29 w ramach 26. kolejki II ligi drużyna Stali Stalowa Wola pojedzie do Gdyni. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Władysława Łacha będzie jeden z pretendentów do awansu, zespół Arki Gdynia. Czy Stal w tym spotkaniu stać na wywalczenie choćby jednego punktu? Przekonamy się w sobotę. Tymczasem poznajmy sylwetkę naszego najbliższego rywala.

Do teraz

W dotychczas rozegranych sześciu meczach rundy wiosennej, piłkarze Arki zdobyli zaledwie 5 punktów. Drużyna z Gdyni na wiosnę odniosła tylko jedno zwycięstwo – w 20. kolejce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie 3:2, strzelając dwie bramki w doliczonym już czasie gry. Następnie Arka zremisowała bezbramkowo w Łowiczu, by cztery dni później sensacyjnie ulec przed własną widownią 1:2 z zespołem Kmity. W kolejnych meczach Żółto-Niebiescy przegrali w Katowicach 2:3, zremisowali u siebie ze Zniczem 2:2 i w ostatniej kolejce ulegli Śląskowi we Wrocławiu 0:2. W międzyczasie gdynianie spotkali się dwukrotnie z zespołem Wisły Kraków w ramach Pucharu Polski. Ostatecznie jednak polegli w 1/4 pucharu – remisując bezbramkowo w Gdyni i przegrywając pod Wawelem 1:2.

Trochę historii

Klub Arka Gdynia założony został w 1929 roku. Dotychczas największym sukcesem Arki jest zajęcie 7. miejsca w rozgrywkach I ligi w sezonie 1977/78. Piłkarze z Gdyni sięgnęli również po Puchar Polski. W sezonie 1978/79 w rozgrywanym w Lublinie finale pokonali Wisłę Kraków 2:1.

W kadrze Arki

Zespół z Gdyni dysponuje obecnie najbardziej wyrównaną i doświadczoną kadrą w lidze. W Arce występują byli pierwszoligowcy, a także byli reprezentanci kraju. Niewątpliwie najbardziej znanymi są: obrońca – Tomasz Sokołowski II, pomocnik – Bartosz Karwan i Olgierd Moskalewicz, a także napastnik – Grzegorz Niciński. Barwy pomorskiego klubu reprezentuje również były gracz Stalówki: obrońca Marek Baster. Najlepszym strzelcem Arki jest Marcin Wachowicz, który na swoim koncie ma jedenaście trafień. Obecnym trenerem gdynian jest Robert Jończyk, który 16 kwietnia zastąpił Wojciecha Stawowego.

Spotkanie z jesieni

8 września 2007 roku zespół Stali prowadzony wówczas przez Albina Mikulskiego, przegrał w Stalowej Woli z Arką 0:1. Wtedy to jedynego gola w tym spotkaniu zdobył napastnik gości – Grzegorz Niciński. Pokonał on naszego bramkarza – Tomasza Wietechę – w 10. minucie, po ewidentnym błędzie naszych środkowych obrońców, którzy to zostawili popularnego „Nitkę” samego w naszym polu karnym. Była to szósta porażka Stali, która później okazała się przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla trenera Mikulskiego.

Pozycja w tabeli

Obecnie zespół Arki Gdynia zgromadził na swoim koncie 39 punktów i zajmuje szóstą pozycję w drugoligowej tabeli. W 25. meczach ekipa z Gdyni odniosła 12 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek – strzelając 40 bramek, tracąc jednocześnie 25 goli. Na własnym boisku drużyna Arki rozegrała dotąd 12 meczów – ośmiokrotnie wygrywając, trzykrotnie remisując, doznając tylko jednej porażki (z Kmitą Zabierzów 1:2). W tych 12 spotkaniach gdynianie zdobyli 28 goli, tracą tym samym 11 bramek. Warto też przypomnieć fakt, iż na początku obecnego sezonu Arka została ukarana pięcioma punktami ujemnymi za udział w korupcji.

Sędzia spotkania

Sobotnie spotkanie w Gdyni poprowadzi sędzia Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.

Mikołaj Fołta – www.wstalowej.pl


 

Komentarze (16)

~piotrek38 | 2008-04-17 21:55

No to Stalówka do boju!!! Rozwalimy Arke!!!

~Bono | 2008-04-17 22:02

Bramki z barażowego meczu Stali z Górnikiem Knurów z 1 lipca 1987 roku, który wygraliśmy 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu awansowaliśmy do ekstraklasy.

Bramka Dariusza Sajdaka na 1:0

» LINK

Bramka Krzysztofa Bzdyry na 2:0

» LINK

Pozdrawiam:)

~Sarkus | 2008-04-17 22:09

Milo sobie przypomniec '87 rok. Pelny stadion, az ciarki po plecach do tej pory przechodza. "jeszcze nadajda takie czasy-gdy STALOWKA powroci do Ekstraklasy"

DO poprzednika: dzieki za filmiki!

~macios | 2008-04-17 22:22

wlasnie czego u nas w repertuarze nie ma tego" hej Stalowka STalowka Stalowka.. lalalalalalalala lalalal lallalala Heja STALOWKA STALOWKA

~Damian22STW | 2008-04-17 22:25

jaki wynik panowie typujemy w Gdyni???

~młody | 2008-04-17 22:35

Ja sam mam 14 lat ale moj ojciec jak mu to pokazalem powiedzial "ale to byly czasy" i jesze jaka frekfencja :)

~Sajdak | 2008-04-17 22:36

2-2 , Stalowka na wyjazdach "niby jest slaba", ale ja wierze w 1 pkt, oraz 2 stzrelone brameczki:P oby moje przypuszczenia sprawdzily sie.. szkoda tylko ze tracimy punkty z teoretycznie slabszymi rywalami od siebie, a pozniej musimy zdobywac ( urywac punkty) takim ekipom jak GIEKSA, WKS, ARKA czy inni:>

~prb | 2008-04-17 22:45

ja zawsze wierze w stalowke i w jej wygrana i tym razem stawiam 0:2 dla stali pozdrawiam ;)

~Damian22STW | 2008-04-17 23:13

Najgorsze jest to, że w Arce wczoraj zmiana trenera była. A wiadomo jak to jest...... Już przykład był w sobotę z Łomżą. Zmiana trenera, chęć pokazania się przed nowym trenerem, rywalizacja w składzie. Może być naprawdę ciężko w Gdyni. Nie podchodzę jakoś optymistycznie do tego spotkania. Obstawiam niestety ale 3-0 dla Arki.

~90minut.pl | 2008-04-18 07:59

W stalowej Woli mamy reprezentanta polski U-17. Trener Globisz powołał na dwumecz z Łotwa Piotrka Gilara

~obiektywny | 2008-04-18 10:08

niema stalowka zadnych szans w meczu z arka smutne ale prawdziwe i nie robcie sobie nadzieji chociazby na jeden punkt bo pozniej jak przegraja z kretesem bedzie wielkie rozczarowanie !!!!!

~looooooool | 2008-04-18 16:48

ale debile sie tu wpisują Trzeba zawsze wierzyć w zwycięstwo a nie pierdolić przegramy z kretesem czy coś w tym stylu. Gra się po to żeby wygrywać i nie liczy sie czy ktoś ma 10 mln budżetu a drugi 2 mln czy ktoś ma piłkarzy z 1 ligi czy z 4 ligi liczy sie wola walki i chart ducha...i coś jeszcze a trochę szczęścia;D
POzdro

~hahaha | 2008-04-18 19:23

do 90minut.pl
ohhh ahhh cudownie! orgazmu dostalem!!:/
LOL

~do hahaha | 2008-04-18 22:44

pewnie jestes zakompleksionym kolegą z druzyny!
mimo to pozdrawiam cie i zycze sukcesow

~hahaha | 2008-04-18 22:52

tak sie sklada ze nie znam tego gilara czy jak mu tam osobiscie i jakos nie pali mi sie do poznania teo zelusia i gejusia! hahaha
kolejna gwiazdeczka w naszych stronach stalowowolskich!!

~suawek | 2008-04-19 02:00

Zamiast cieszyc sie ze chlopaka ze Stalowki do kadry powoluja to zaczynaja sie "najazdy". Opamietajcie sie ludzie! Gratulacje dla Piotrka. Mam nadzieje ze zagra w podstawowym, a repra U-17 dokopie Lotyszom.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Stal Stalowa Wola             Wisła Puławy
2020-10-31, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 16 13-2-1 41
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 15 9-2-4 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
7 Avia Świdnik 14 7-3-4 24
8 Siarka Tarnobrzeg 15 6-4-5 22
9 Podhale Nowy Targ 14 6-3-5 21
10 KSZO Ostrowiec Św 15 6-2-7 20
11 Wisłoka Dębica 15 5-4-6 19
12 Lewart Lubartów 15 4-6-5 18
13 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
14 Cracovia II 15 4-3-8 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 14 3-3-8 12
20 KS Wiązownica 13 2-2-9 8
21 Hetman Zamość 15 1-4-10 7

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1878) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1181) » Vielitz44 (1113)
» Filip kacper k. (993) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (747) » Kamil (627)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

Radomiak Radom - STAL (0:0)
2013-06-15
Ilość zdjęć: 13
Wyświetleń: 14 192 razy
STAL - GKS Jastrzębie (3:0)
2007-09-30
Ilość zdjęć: 28
Wyświetleń: 40 735 razy
STAL - Kolejarz Stróże (4:0)
2007-06-27
Ilość zdjęć: 29
Wyświetleń: 49 265 razy
STAL - Kotwica Kołobrzeg (3:0)
2015-11-07
Ilość zdjęć: 12
Wyświetleń: 9 196 razy
Osób Online: 5 / Czas gen. strony: 0.01847