Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stalówka nad morzem

Stalówka nad morzem

Już w najbliższą sobotę 19 kwietnia, o godzinie 19.29 w ramach 26. kolejki II ligi drużyna Stali Stalowa Wola pojedzie do Gdyni. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Władysława Łacha będzie jeden z pretendentów do awansu, zespół Arki Gdynia. Czy Stal w tym spotkaniu stać na wywalczenie choćby jednego punktu? Przekonamy się w sobotę. Tymczasem poznajmy sylwetkę naszego najbliższego rywala.

Do teraz

W dotychczas rozegranych sześciu meczach rundy wiosennej, piłkarze Arki zdobyli zaledwie 5 punktów. Drużyna z Gdyni na wiosnę odniosła tylko jedno zwycięstwo – w 20. kolejce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie 3:2, strzelając dwie bramki w doliczonym już czasie gry. Następnie Arka zremisowała bezbramkowo w Łowiczu, by cztery dni później sensacyjnie ulec przed własną widownią 1:2 z zespołem Kmity. W kolejnych meczach Żółto-Niebiescy przegrali w Katowicach 2:3, zremisowali u siebie ze Zniczem 2:2 i w ostatniej kolejce ulegli Śląskowi we Wrocławiu 0:2. W międzyczasie gdynianie spotkali się dwukrotnie z zespołem Wisły Kraków w ramach Pucharu Polski. Ostatecznie jednak polegli w 1/4 pucharu – remisując bezbramkowo w Gdyni i przegrywając pod Wawelem 1:2.

Trochę historii

Klub Arka Gdynia założony został w 1929 roku. Dotychczas największym sukcesem Arki jest zajęcie 7. miejsca w rozgrywkach I ligi w sezonie 1977/78. Piłkarze z Gdyni sięgnęli również po Puchar Polski. W sezonie 1978/79 w rozgrywanym w Lublinie finale pokonali Wisłę Kraków 2:1.

W kadrze Arki

Zespół z Gdyni dysponuje obecnie najbardziej wyrównaną i doświadczoną kadrą w lidze. W Arce występują byli pierwszoligowcy, a także byli reprezentanci kraju. Niewątpliwie najbardziej znanymi są: obrońca – Tomasz Sokołowski II, pomocnik – Bartosz Karwan i Olgierd Moskalewicz, a także napastnik – Grzegorz Niciński. Barwy pomorskiego klubu reprezentuje również były gracz Stalówki: obrońca Marek Baster. Najlepszym strzelcem Arki jest Marcin Wachowicz, który na swoim koncie ma jedenaście trafień. Obecnym trenerem gdynian jest Robert Jończyk, który 16 kwietnia zastąpił Wojciecha Stawowego.

Spotkanie z jesieni

8 września 2007 roku zespół Stali prowadzony wówczas przez Albina Mikulskiego, przegrał w Stalowej Woli z Arką 0:1. Wtedy to jedynego gola w tym spotkaniu zdobył napastnik gości – Grzegorz Niciński. Pokonał on naszego bramkarza – Tomasza Wietechę – w 10. minucie, po ewidentnym błędzie naszych środkowych obrońców, którzy to zostawili popularnego „Nitkę” samego w naszym polu karnym. Była to szósta porażka Stali, która później okazała się przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla trenera Mikulskiego.

Pozycja w tabeli

Obecnie zespół Arki Gdynia zgromadził na swoim koncie 39 punktów i zajmuje szóstą pozycję w drugoligowej tabeli. W 25. meczach ekipa z Gdyni odniosła 12 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek – strzelając 40 bramek, tracąc jednocześnie 25 goli. Na własnym boisku drużyna Arki rozegrała dotąd 12 meczów – ośmiokrotnie wygrywając, trzykrotnie remisując, doznając tylko jednej porażki (z Kmitą Zabierzów 1:2). W tych 12 spotkaniach gdynianie zdobyli 28 goli, tracą tym samym 11 bramek. Warto też przypomnieć fakt, iż na początku obecnego sezonu Arka została ukarana pięcioma punktami ujemnymi za udział w korupcji.

Sędzia spotkania

Sobotnie spotkanie w Gdyni poprowadzi sędzia Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.

Mikołaj Fołta – www.wstalowej.pl


 

Komentarze (16)

~piotrek38 | 2008-04-17 21:55

No to Stalówka do boju!!! Rozwalimy Arke!!!

~Bono | 2008-04-17 22:02

Bramki z barażowego meczu Stali z Górnikiem Knurów z 1 lipca 1987 roku, który wygraliśmy 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu awansowaliśmy do ekstraklasy.

Bramka Dariusza Sajdaka na 1:0

» LINK

Bramka Krzysztofa Bzdyry na 2:0

» LINK

Pozdrawiam:)

~Sarkus | 2008-04-17 22:09

Milo sobie przypomniec '87 rok. Pelny stadion, az ciarki po plecach do tej pory przechodza. "jeszcze nadajda takie czasy-gdy STALOWKA powroci do Ekstraklasy"

DO poprzednika: dzieki za filmiki!

~macios | 2008-04-17 22:22

wlasnie czego u nas w repertuarze nie ma tego" hej Stalowka STalowka Stalowka.. lalalalalalalala lalalal lallalala Heja STALOWKA STALOWKA

~Damian22STW | 2008-04-17 22:25

jaki wynik panowie typujemy w Gdyni???

~młody | 2008-04-17 22:35

Ja sam mam 14 lat ale moj ojciec jak mu to pokazalem powiedzial "ale to byly czasy" i jesze jaka frekfencja :)

~Sajdak | 2008-04-17 22:36

2-2 , Stalowka na wyjazdach "niby jest slaba", ale ja wierze w 1 pkt, oraz 2 stzrelone brameczki:P oby moje przypuszczenia sprawdzily sie.. szkoda tylko ze tracimy punkty z teoretycznie slabszymi rywalami od siebie, a pozniej musimy zdobywac ( urywac punkty) takim ekipom jak GIEKSA, WKS, ARKA czy inni:>

~prb | 2008-04-17 22:45

ja zawsze wierze w stalowke i w jej wygrana i tym razem stawiam 0:2 dla stali pozdrawiam ;)

~Damian22STW | 2008-04-17 23:13

Najgorsze jest to, że w Arce wczoraj zmiana trenera była. A wiadomo jak to jest...... Już przykład był w sobotę z Łomżą. Zmiana trenera, chęć pokazania się przed nowym trenerem, rywalizacja w składzie. Może być naprawdę ciężko w Gdyni. Nie podchodzę jakoś optymistycznie do tego spotkania. Obstawiam niestety ale 3-0 dla Arki.

~90minut.pl | 2008-04-18 07:59

W stalowej Woli mamy reprezentanta polski U-17. Trener Globisz powołał na dwumecz z Łotwa Piotrka Gilara

~obiektywny | 2008-04-18 10:08

niema stalowka zadnych szans w meczu z arka smutne ale prawdziwe i nie robcie sobie nadzieji chociazby na jeden punkt bo pozniej jak przegraja z kretesem bedzie wielkie rozczarowanie !!!!!

~looooooool | 2008-04-18 16:48

ale debile sie tu wpisują Trzeba zawsze wierzyć w zwycięstwo a nie pierdolić przegramy z kretesem czy coś w tym stylu. Gra się po to żeby wygrywać i nie liczy sie czy ktoś ma 10 mln budżetu a drugi 2 mln czy ktoś ma piłkarzy z 1 ligi czy z 4 ligi liczy sie wola walki i chart ducha...i coś jeszcze a trochę szczęścia;D
POzdro

~hahaha | 2008-04-18 19:23

do 90minut.pl
ohhh ahhh cudownie! orgazmu dostalem!!:/
LOL

~do hahaha | 2008-04-18 22:44

pewnie jestes zakompleksionym kolegą z druzyny!
mimo to pozdrawiam cie i zycze sukcesow

~hahaha | 2008-04-18 22:52

tak sie sklada ze nie znam tego gilara czy jak mu tam osobiscie i jakos nie pali mi sie do poznania teo zelusia i gejusia! hahaha
kolejna gwiazdeczka w naszych stronach stalowowolskich!!

~suawek | 2008-04-19 02:00

Zamiast cieszyc sie ze chlopaka ze Stalowki do kadry powoluja to zaczynaja sie "najazdy". Opamietajcie sie ludzie! Gratulacje dla Piotrka. Mam nadzieje ze zagra w podstawowym, a repra U-17 dokopie Lotyszom.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg             Stal Stalowa Wola
2021-09-25, godz. 16:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski

Stal Stalowa Wola             Orlęta Radzyń Podlaski

2 : 2

Świderski 77
Jakimiuk 87
    
Maj 70
Maj 73
Sędzia: Mateusz Czerwień ( Kraków )
Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Siarka Tarnobrzeg 9 6-3-0 21
2 ŁKS Łagów 8 6-0-2 18
3 Cracovia II 8 5-2-1 17
4 Orlęta Radzyń Podlaski 9 4-4-1 16
5 Chełmianka Chełm 9 4-3-2 15
6 Podhale Nowy Targ 9 4-3-2 15
7 Stal Stalowa Wola 9 4-2-3 14
8 Unia Tarnów 9 3-4-2 13
9 Korona Rzeszów 8 3-3-2 12
10 KSZO Ostrowiec Św 9 3-3-3 12
11 Wisłoka Dębica 9 3-3-3 12
12 Avia Świdnik 9 3-2-4 11
13 Czarni Połaniec 8 2-3-3 9
14 Sokół Sieniawa 8 2-1-5 7
15 Podlasie Biała Podlaska 8 0-6-2 6
16 Tomasovia 9 1-2-6 5
17 Wisła Sandomierz 8 1-0-7 3
18 Wólczanka W. Pełkińska 8 0-2-6 2

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 122 km 115
Wisłoka Dębica 96 km 205
Podlasie Biała Podlaska 244 km 48
Chełmianka Chełm 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2021-09-25 Siarka Tarnobrzeg - STAL
2021-10-02 STAL - Sokół Sieniawa
2021-10-10 Tomasovia - STAL
2021-10-16 STAL - Czarni Połaniec
2021-10-23 KSZO Ostrowiec Św - STAL
2021-10-30 STAL - Wólczanka W. Pe..
2021-11-06 Unia Tarnów - STAL
2021-11-13 STAL - Korona Rzeszów
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (3026) » 1938fc (1557)
» Vielitz44 (1299) » Edek38 (1263)
» Filip kacper k. (1244) » Fanatyk38 (902)
» Kamil (840) » Rafix (768)
» Kamilosss (617) » Misio (570)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
-
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Olimpia Zambrów (0:0)
2014-04-19
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 37 873 razy
Ceramika Opoczno - STAL (:)
1998-00-00
Ilość zdjęć: 1
Wyświetleń: 359 razy
STAL - Tur Turek (1:0)
2008-04-25
Ilość zdjęć: 20
Wyświetleń: 38 482 razy
Polonia Warszawa - STAL (2:1)
2007-10-06
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 10 494 razy
Osób Online: 30 / Czas gen. strony: 0.01215