Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Lechia Gdańsk - STAL - mecz kończący sezon

Lechia Gdańsk - STAL - mecz kończący sezon

Przed nami ostatni piłkarski weekend w sezonie 2007/08. Już jutro w ramach 34. kolejki o mistrzostwo II ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się w Gdańsku z miejscową Lechią, która już zapewniła sobie awans do Orange Ekstraklasy. Przysłowiowy „mecz o pietruszkę” rozpocznie się o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Traugutta. Poznajmy, zatem bliżej sylwetkę ostatniego rywala Stalówki w obecnym sezonie.

Do teraz

W dotychczas rozegranych czternastu meczach rundy wiosennej, piłkarze z Gdańska zdobyli 31 punktów. Odnieśli 10 zwycięstw, raz zremisowali i doznali 3 porażek. W tych czternastu spotkaniach zdobyli 20 goli (aż 17 w drugiej połowie), tracąc tym samym 14 bramek.

Kolejka:

20. Piast Gliwice - Lechia 3:0 (1:0)
21. Lechia - Wisła Płock 1:0(1:0)
22. GKS Jastrzębie - Lechia 0:1 (0:0)
23. Lechia - Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
24. Odra Opole - Lechia 2:3 (1:0)
25. Lechia - Motor Lublin 2:0 (0:0)
26. ŁKS Łomża - Lechia 1:0 (1:0)
27. Warta Poznań - Lechia 1:2 (1:0)
28. Lechia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:1)
29. Pelikan Łowicz - Lechia 2:2 (0:0)
30. Lechia - Kmita Zabierzów 1:0(0:0)
31. GKS Katowice - Lechia 0:1 (0:1)
32. Lechia - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
33. Śląsk Wrocław - Lechia 2:0 (1:0)

Trochę historii

Klub Lechia Gdańsk powstał w 1945 roku. Dotychczas największym sukcesem klubu z Gdańska jest zajęcie trzeciej pozycji w I lidze w sezonie 1955/56. Piłkarze znad morza byli finalistą Pucharu Polski w 1955 roku, wówczas jednak przegrali 0:5 z Legią Warszawa. Drużyna Lechii sięgnęła po Puchar Polski w sezonie 1982/83 pokonując w finale drużynę Piasta Gliwice 2:1. W tym samym roku wygrali finał Superpucharu Polski z ówczesnym Mistrzem Polski, Lechem Poznań 1:0. Byli także uczestnikiem Pucharu Zdobywców Pucharów, przegrywając jednak dwumecz z włoskim Juventusem Turyn (0:7 i 2:3).

W kadrze Lechii

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kadrze Lechii jest obrońca Bartosz Jurkowski, który na swoim koncie ma 265 spotkań rozegranych w pierwszej lidze (m.in. Stomil Olsztyn, Górnik Łęczna). Najlepszym strzelcem w ekipie z Gdańska jest pomocnik Maciej Rogalski, który na swoim koncie ma jedenaście trafień. Trenerem drużyny Lechii Gdańsk jest Dariusz Kubicki – pełniący tę funkcję od 30 sierpnia 2007 roku.

Spotkanie z jesieni

27 października 2007 roku podopieczni trenera Władysława Łacha zremisowali na własnym boisku 2:2 z drużyną Lechii Gdańsk. Na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli goście – w 21. minucie po stracie Krzysztofa Treli – piłkę przejął Piotr Wiśniewski i ładnym podaniem obsłużył Macieja Rogalskiego, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem Tomasza Wietechy. Piętnaście minut później było już 2:0 dla drużyny Lechii. Kolejny doskonałym podaniem popisał się Wiśniewski, a strzałem z półobrotu akcję zakończył Piotr Cetnarowicz. W drugiej połowie w nasz zespół wstąpił nowy duch. W 57. minucie doskonałą sytuację – sam na sam z Pawłem Kapsą – zmarnował Przemysław Pałkus. Z kolei w 74. minucie dwójkową akcją popisali się napastnicy Stali – Łukasz Stręciwilk i Kamil Gęśla. Ten drugi wyszedł na czystą pozycję i strzałem z 13. metrów pokonał golkipera gości. Kontaktowa bramka podbudowała piłkarzy Stalówki, którzy poszli za ciosem i wyrównali wynik spotkania. W 81. minucie z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Janusz Iwanicki, a strzałem głową z piątego metra Kapsę pokonał Tadeusz Krawiec. Tym samym Stal nie przegrała z Lechią u siebie od dwudziestu lat.

Pozycja w tabeli

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2007/08 zespół Lechii Gdańsk zgromadził na swoim koncie 66 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli, dające awans do Orange Ekstraklasy. W 33. meczach ekipa z Gdańska odniosła 20 zwycięstw, 6 remisów i doznała 7 porażek – strzeliła 53 bramki, tracąc jednocześnie 34 gole. Na własnym boisku drużyna Lechii rozegrała dotąd 16 meczów – trzynastokrotnie wygrywając, dwukrotnie remisując, doznając tylko jednej porażki (w 7. kolejce 1:2 z Odrą Opole). W tych 16 spotkaniach Lechia zdobyła 32 gole, a straciła zaledwie 9 bramek.


Sędzia spotkania

Sobotnie spotkanie w Gdańsku poprowadzi sędzia Sebastian Jarzębak. Arbiter z Bytomia w sezonie 2006/07 sędziował już mecz pomiędzy drużyną Stali i Lechii. Wówczas w Stalowej Woli wygrała Stalówka 2:1, a Jarzębak pokazał trzy żółte kartoniki (Krawiec – Wojtkiewicz i Rogalski). Inne spotkania z udziałem Stali i Lechii, które „gwizdał” Sebastian Jarzębak:

06.10.2006: Zawisza Bydgoszcz (2) - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Żółte kartki: 4 – 6 (Kasiak, Drabik, Pałkus, Kowalczyk, Ożóg x2)
Czerwone kartki: 1 – 1 (75. Ożóg)
Rzuty karne: 1 – 0

01.04.2007: Stal Stalowa Wola - Odra Opole 1:1 (1:1)
Żółte kartki: 3 – 4 (Kasiak, Iwanicki, Stręciwilk)
Rzuty karne: 0 – 1

25.08.2007: Śląsk Wrocław - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
Żółte kartki: 2 – 5 (Krawiec, Maciorowski, Nakoulma, Pałkus, Salami)
Czerwone kartki: 0 – 1 (87. Uwakwe)

08.09.2007: Stal Stalowa Wola - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Żółte kartki: 1 – 3 (Krawiec)

05.04.2008: Odra Opole - Lechia Gdańsk 2:3 (1:0)
Żółte kartki: 3 – 2
Czerwone kartki: 0 – 1
Rzuty karne: 2 – 0

Wyjazd na mecz

W sobotę 24 maja organizowany jest wyjazd na spotkanie do Gdańska. Zbiórka kibiców odbędzie się przy dworcu PKS w Stalowej Woli o godzinie 5 rano. W koszt wyjazdu to 35 złotych, plus bilet wstępu na mecz – 10 zł.

Mikołaj Fołta

Komentarze (19)

~adam | 2008-05-24 10:22

o 5 wyjazd??? to jakim autobusem tam jada?? na popych??

~sss | 2008-05-24 10:56

moze kurwa skonczycie kopiowac te durne newsy z wstalowej.pl ? Wnerwia mnie to . Wezcie cos od siebie napiszcie a nie tylko ctrl+c(kopiuj) i ctrl+v(wklej) .

~Admin | 2008-05-24 11:05

Jak ci cos nie pasuje to sam napisz.

Po za tym nie kopiujemy tylko Mikolaj ze strony wstalowej.pl wspolpracuje z nami i nam przesyla i relacje i zapowiedzi !

~ZKS | 2008-05-24 11:19

sss: takich ludzi jak ty to ja kurwa nie czaje, jak nie wiesz to po chuja ty sie odzywasz?

~Tomasz | 2008-05-24 11:26

Witam !
Organizujemy wyjazd autobusowy ze Stalowej Woli do Klagenfurtu na mecz Polska - Niemcy 8 czerwca 2008 (wyjazd 7 czerwca wieczorem), aby wyjazd doszedl do skutku potrzebujemy okolo 35-40 osob wtedy koszt wyjazdu oscylowal by w granicach 200 zl, chetnych na taki wyjazd i wsparcie naszej druzyny na miejscu w Austrii prosze o kontakt na e-mail wyjazd_na_euro@wp.pl lub gg: 9807457

~mati_w | 2008-05-24 12:53

Relacja live z meczu, z tego co wiem, na » LINK

~wwww | 2008-05-24 12:55

Zegar już stoi ;) pozdro

~zegar | 2008-05-24 13:37

niech ktos wrzuci fote :)

~Damian22STW | 2008-05-24 14:13

PANIE WŁADKU DZIĘKUJEMY ZA WIELKĄ POMOC W UTRZYMANIU STALÓWKI W II LIDZE. JEST PAN ŚWIETNYM FACHOWCEM. SZACUNEK DLA PANA. MUSI PAN ZOSTAĆ NA PRZYSZŁY SEZON

~Do Stal | 2008-05-24 14:26

DO tego goscia ktory sprzedawal plyty z meczem z Motorem . Koles nieprzejmuj sie wypowiedziami jakichś patałachow . Według mnie 10 zl to cena dobra .

Dobrze ze niesama młodzierz przebywa tu na stronie i chce cos zrobic na pamiątke

Pozdro dla ciebie i wielki szacunek

~stal | 2008-05-24 14:27

jest zegar ma ktos fotki?

~maciejzklanu | 2008-05-24 14:37

Prosze o fotki zegara! Kazdy chcialbym zobaczyc-wreszscie skonczony element naszego stadionu!

~SS | 2008-05-24 14:42

zegara niema

~Bodzis | 2008-05-24 14:46

Zegar juz jest. Przejezdzalek obok stadionu MKS'em i widzialem juz jestm umieszczony na konstrukcji. Niestety nie byl wlaczony wiec nie moge powiedziec dokladnie jak wyglada tablica.. Robilem fotke, ale niestety jest rozmazana i nie ma sensu jest umieszczac.. Moze ma ktos jakies lepsze zdjecie i moze umiescic@!

~jas | 2008-05-24 15:59

Chuj z zegara skoro Krotoszynski mowi sam do siebie.Glosniki to chyba na ozdobe.A i to watpliwa ozdoba.Skandal aby w II lidze nie bylo naglosnienia.

~Damian22STW | 2008-05-24 19:53

Oto moja ocena piłkarzy STALI z tego sezonu:
Tomek Wietecha: Mimo kilku błędów bardzo mocny punkt druzyny. Wystarczyło zobaczyć jak obronił 2 setki ostatnio z Motorem. Powinien zostać na przyszły sezon!
Kuba Ławecki: Niezły sezon. Ostatnie mecze tej rundy bardzo udane. Powinien zdecydowanie zostać! Choć będzie z tym bardzo trudno. A szkoda.
Jacek Maciorowski: prawdziwa podpora obrony Stalówki. Każdy widział co wyczyniała nasza obrona bez niego. Zdecydowanie powinien zostać. Choć też napewno będzie miał dużo ofert.
Łukasz Piszczek: zawodnik, który doszedł do nas na rundę wiosenną. Początek słaby, ale pozniej chłopak się rozegrał. Nawet zdobył jakże cenne bramki. Powinien zostać.
Krystek Lebioda: Jak dla najlepszy piłkarz Stalówki w tym sezonie. To co grał Krystek to naprawdę rewelacja. Skuteczny w obronie, zawsze podłączał się do ataku oraz niezłe strzały z daleka i fajne podania. Zdecydowanie powinien zostać. Choć to raczej nierealne. Dziw bierze co taki super zawodnik robi jesczze w II lidze. Tak więc Krystek szacunek i podziękowania za ten sezon.
Przemek Pałkus: Ten sezon Przemka był taki sobie. Może to przez kontuzje, które go nie omijały w tym sezonie. Ale mimo wszystko powinien zostać.
Aldin Hadzic: Dla mnie ten koleś to nieporozumienie. Niby Australijczyk a taki cienias że głowa mała. Większości siedział na ławce. Więc po co wydawać kase w błoto. Hadzić szukaj innego klubu!!!!
Tadzio Krawiec: Ma już swoje lata. Sezon taki sobie tadeusza. Praktycznie zawsze wychodził w 1 składzie. czasami niezłe mecze, dobre podania. Myslę, że dobry na zmianę, np na 2 połowy. Powinien zostać!
Lipecki: Słabiutki sezon. Słaby transfer działaczy. tak więc powrót do Wieliczki będzie najlepszy dla niego!!
Trela: To koleś, który mnie prawie najbardziej wkurza w naszej druzynie. Gość zanim poda piłkę to myśli 100 razy czy to zrobić. Czasami niezłe podania, ale to troszke za mało. Fatalny stosunek do kibiców. Panie Trela panu juz dziekujemy. Niech pan powraca do Czermna lub do Staszowa. Tam pana miejsce!!!
Janek Iwanicki: Zawodnik tak uwielbiany przez kibiców Stalówki, którzy często głośno wołali: Janusz Iwanicki. Gracz jedynie z dużą ambicją do gry. Ale te jego wrzutki czy zwody to poziom IV ligowy. Lepiej będzie dla niego gdy wróci do Leżajska. Choć dlatego, że ma względy u kibiców Stali to niech zostanie, po to aby wchodzić na końcówki meczy.
Marek Drozd: proponuje pozbyc się tego gościa jak najszybciej. Bezużyteczny. Praktycznie nie grał. Szkoda kasy wydawać w błoto.
Kamil Gęśla: Zawodnik, który uważa się za wielką gwiazdę. W końcu interesował się nim GKS Bełchatów. śmiechu warte. jak dla mnie to jeden z najsłabszych zawodników Stali w poprzednim sezonie. Kto chodził na mecze ten wie o czym mowa. Lepiej dla Kamila będzie gdy trafi do 3 bądz 4 ligi. tak będzie dla niego lepiej. Bo II liga to dla niego zdecydowanie za wysokie progi.
Gilar: Młody zawodnik. malo grał. To raczej melodia przyszłości. Zawodnik do wprowadzania na końcówki meczy.
Wierzgacz: Powinien zostać. Dobre uzupełnienie dla Tomka Wietechy.
Jarek Wieprzęć: Jeden z najlepszych zawodników Stali. Zawsze pełen zaangażowanie. Profesjonalista w swoim zawodzie. Plus do tego dobra gra głową. Oraz dobrze wykorzstywane rzuty karne. Powinien zdecydowanie zostać.
Longinus Uwakwe: Gdy przyszedł na początku sezonu był typowym drewniakiem. Jednak pozniej zdecydowanie się rozegrał. Król srodka boiska. Mistrz przechwytów. Dobry w destrukcji. Niesamowity walczak. takich zawodników nam potrzeba. Musi zostać w Stalówce.
Abel salami: podziękowania dla Abela Salamiego za bramki strzelone dla Stali. Jednak aspekty pozasportowe zdecydowanie u niego górują. Gdyby na 100% podchodził do swego zawodu to dziś bez problemów grałby w 1 lidze. Na 100% nie zostanie w Stali. noi bardzo dobrze. takich graczy nam nie potrzeba.
Łukasz Stręciwilk: Nie może być wiecznie mlody. Ma już swój wiek i powinien coś grać. A nie tylko gdy jest przy piłce zawsze się przewraca. Jak dla mnie powinien przejść do Sokoła Nisko albo do Unii Sarzyna. Tam moze i byłby niezły. Ale nie na 2 ligę. Tak więc temu gościowi trzeba podziękować.

SKŁAD JAKI POWINIEN BYĆ W NOWYM SEZONIE:
WIETECHA ( WIERZGACZ ) - PISZCZEK( GHECZY ) - MACIOROWSKI - LEBIODA - WIEPRZĘĆ -ŁAWECKI ( IWANICKI ) - PAŁKUS ( KRAWIEC ) - UWAKWE - ___________ - ____________ - __________ ( Gilar )


tak więc jak widać trzeba dokupić 1 pomocnika rozgrywajacego oraz 2 solidnych w końcu napastników. Gdyż od kilku sezonów brak nam prawdziwego napadu. Plus 3-4 zawodników na ławkę, ale takich to można znależć w niższych ligach. labo ewentualnie dołączyć ze 2 graczy z juniorów. Niech się uczą młodzi.

CO NAJWAŻNIEJSZE MUSI ZOSTAĆ NA ŁAWCE TRENERSKIEJ WŁADYSŁAW ŁACZ. ŚWIETNY TRENER, BEZ KTÓREGO NIE BYŁOBY TEGO UTRZYMANIA. PANIE WŁADKU JESCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI.

TAKZE DZIĘKUJE WSZYSTKIM KIBICOM, KTÓRZY PRZEZ CAŁY!! SEZON WSPIERALI STALÓWKĘ. SZACUNEK DLA WAS PANOWIE I DROGIE PANIE !!!!!!!
POZDRAWIAM

~zksiak | 2008-05-25 11:15

Podsumowanie zawodników Stali:
Tomasz Wietecha - coraz slabszy z sezonu na sezon, zdarzaja mu sie kiksy i szmaty, juz nie jest tak pewny jak kilka lat temu
Gerbaj Gheczy - Slaby jak cale Węgry, nadaje sie do okregówki ze swoją grą no ale w koncu to Węgier to co sie dziwic
Jaromir Wieprzec - juz swoje lata ma i wiecznie mlody nie bedzie
Krystian Lebioda - jak wyzej zawodnik który nie moze wiecznie trwać??
Macioroski - kiedyś był pewniekaiem ale niestety latka lećą, teraz stał sie wolny i popełniający błedy
Piszczek - jeden z zawodników ktorzy długo nie pograją w Stali, bo jest poprostu zasłaby na drugą lige, powinien odejśc zawodnik na minus i do kopania w 4-tej lidze
Tadeusz Krawiec - staruszek, juz kości trzeszcza jak biega, slabe wystepy oj słabe
Waldemar Iwanicki - to juz cien tego zawodnika z kilku lat Waldemar Iwanicki nie jest juz taki przebojowy jak kiedyś, ale łysina mu pozostała
Jacek Lipecki - slabiusienki jak jego kolega Piszczek,powinien opuscic zespół
KRzysztof Trela - zawodnik ktory podnosił ciśnienie w każdym meczu ale jeden z najlepszych zawodników Stali ,powinien zostać
Lonbidinus Uwakwe - slaby, drewniany, jeden ze słabsyzhc punktów zespołu i na dodatek mało grał, powinien odejść
Salami - przebojowy napastnik, szybki i skoczny ale budzący wiele kontrowersji ale nie liczą sie one tylko umiejętności a te są wysokie, powinien zostać
Stręciwilk - młody ambitny i walćżacy gracz tkaich nam trzeba, wielki talent i brylant
Marek Drozd - kolejny młody i utalentowany zawodnik,ambitny i może być z niego jak ze Stręciwilka napasntik dobrej klasy
Gąśla - zawodnik który był slabo, grał slabo i powinien sie pozegnać
Jakub Ławecki - słabiusienki, popelniajacy mnóstwo błędów, jeden ze słabyszch punktów Stali, powienin odejść np do Turbii albo Olimpii Pysznica, tam jego poziom
Janusz Pałkus - grający z kontuzjami, coraz słabszy, trudno coś o nim powiedzieć dobrego oczywiście,może zostać przyda sie na ławe
Wierzgacz - co Wierzgacz ma zostać?? przecież on ma poziom 3-cio i 4-ligowy, bronił w paru meczach i nic dobrego nie pokazał
Hadzic - dlaczego tak malo szans dostawal?? to zawodnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie i jak najbardiowinien zostać
Podsumowanie w pelni oddajace popisy zawodnikow Stali w seoznie 2007/8.


~ZKS | 2008-05-25 16:46

Łach musi zostać jest on naprawde dobrym trenerem i wątpie, aby w stali mógłbyć lepszy, natomiast na pewno trzeba zakupić napastnika - bo to co u nas jest w napadzie to sie mija z celem...

~anonim | 2008-07-5 19:53

Kuba Lawecki jest dobry.Ja go lubie xD

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Stal Stalowa Wola             Wisła Puławy
2020-10-31, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 16 13-2-1 41
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 15 9-2-4 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
7 Avia Świdnik 14 7-3-4 24
8 Siarka Tarnobrzeg 15 6-4-5 22
9 Podhale Nowy Targ 14 6-3-5 21
10 KSZO Ostrowiec Św 15 6-2-7 20
11 Wisłoka Dębica 15 5-4-6 19
12 Lewart Lubartów 15 4-6-5 18
13 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
14 Cracovia II 15 4-3-8 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 14 3-3-8 12
20 KS Wiązownica 13 2-2-9 8
21 Hetman Zamość 15 1-4-10 7

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1878) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1181) » Vielitz44 (1113)
» Filip kacper k. (993) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (747) » Kamil (627)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Motor Lublin (0:0)
2005-11-05
Ilość zdjęć: 7
Wyświetleń: 16 621 razy
STAL - GKS Jastrzębie (3:0)
2007-09-30
Ilość zdjęć: 28
Wyświetleń: 40 735 razy
ROW 1964 Rybnik - STAL (3:0)
2016-04-30
Ilość zdjęć: 4
Wyświetleń: 3 311 razy
STAL - Widzew Łódź (0:1)
2009-08-08
Ilość zdjęć: 51
Wyświetleń: 233 722 razy
Osób Online: 47 / Czas gen. strony: 0.02381