Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Tomasz Wietecha: Mecz dedykuję mojej rodzinie

Tomasz Wietecha: Mecz dedykuję mojej rodzinie

Tomasz Wietecha został bohaterem Stali Stalowa Wola. Golkiper świetnie spisywał się przez cały mecz, a w serii rzutów karnych obronił uderzenia Ivana Djurdjevica i Dimitrije Injaca. - Nigdy nie analizuję, jak zawodnicy strzelają rzuty karne - mówił na gorąco po meczu Wietecha.

Tomasz Wietecha na początku sezonu był pierwszy golkiperem Stali, później stracił jednak miejsce między słupkami. Ponownie w bramce Stali pojawił się w pojedynku Remes Pucharu Polski i został bohaterem meczu. - Bramkarz jest teraz bohaterem, niedawno był tą postacią negatywną. Chciałem, jeżeli mogę, zadedykować ten mecz całej rodzinie, która mimo moich niepowodzeń była zawsze ze mną. Ten mecz jest dla nich - mówi po meczu popularny Balon.

Więcej: www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/2009/09/29/tomasz-wietecha-mecz-dedykuje-mojej-rodzinie/ 
 

Komentarze (56)

Misio | 2009-09-29 23:58

Bilet na PKS z "Jeżowygo" 5zł, flaszka przed meczem 20zł, bilet na mecz 15zł, powyzywać piłkarzy z kadry BEZCENNE!!! Myślę, że "krzesełka" można nazwać "Sanatorium Leczenia Kompleksów". Przychodzą tam panowie, których żona w domu bije, to chociaż na meczu z daleka mogą kogoś powyzywać. Inna sprawa to napinka w kierunku kibiców gości, ale zrytym łbom już nic nie pomoże...żal

Misio | 2009-09-30 00:05

..aha, zapomniałem. Swoich piłkarzy Ci z Sanatorium też wyzywają, tylko, że dziś mieli taki rarytas, bo przyjechali znani piłkarze, a Nasi w miarę dobrze grali. Więc nic nie da większej satysfakcji jak rzucenie głupiego tekstu do Lewandowskiego, Bosackiego czy Peszki. Później taki pan "ogórek" siedzi przed telewizorem, i jak któryś z nich strzeli gola dla kadry czy w Pucharach, to pieje z zachwytu, ale cóż, to tylko polska wiejska mentalność. Na koniec: A czemu dzisiaj prostaki Treli nie wyzywaliście?

Persjan85 | 2009-09-30 00:24

z Trelą to była ( podkreślam BYŁA) inna historia.. popytaj kolegów to się dowiesz ;)..

Persjan85 | 2009-09-30 00:29

aha.. "Misio" .. teraz to Ty przez słowo "prostaki" znalazłeś "sanatorium" za monitorem widzę.. i zanim zaczniesz się napinac zbadaj wcześniej fakty ...

Dziadek | 2009-09-30 00:33

popieram Misio. niech HAM u siebie na okregowce sie ponapina a nie w Stalowej czy to na pilkarzy czy to na kibicow przyjezdnych jesli Persjan popierasz takich wsiokow to zacznij chodzic na Siarke .TYLE w temacie

Persjan85 | 2009-09-30 00:44

czytaj ze zrozumieniem..= nie bronie dziadków napinaczy!!
napisałem o byłej sytuacji z Trelą!!
bez odbioru!!

Jefrey | 2009-09-30 01:24

Panie Prezydencie -dawaj kase na piłkę bo takiej reklamy jak wczoraj to nawet ta Twoja jagodowa stolica nie ma i nie bedzie miała nigdy!!!!!!!!!

Iksss | 2009-09-30 05:43

Jakiej byłej sytuacji z Trela? Wciaz jest leniem i takim pozostanie. Bo piłkarzem sie jest a nie bywa.
Jako przykład i przeciwieństwo podam zawodnika Mychalczuka - to jest piłkarz z charakterem, ambicja i wolą walki. Cieszmy się ze go mamy. Gdyby każdy miał takie wielkie serducho do gry bylibyśmy spokojni o byt w lidze. Wielki plus nalezy sie też Wasilewskiemu. Może nie jest za skuteczny ale w walce z rosłymi obrońcami również jest niezbedny. No i fajnie ze Tomek sie odbudował - znów mamy pewny punkt w bramce.

Kibic | 2009-09-30 06:16

Misio masz racje to samo mowilem kolegom :)

Zkstal | 2009-09-30 06:16

Zejdźcie na ziemię, PP to nie liga, przyjedzie Górnik i nas pokona i znów będą wyzywki. Teraz to każdy wielbi Stalówkę a przyjdzie znowu seria porażek i powrócimy do komentarzy z przed 1-2 tygodni.

Żałośni jesteście, dla mnie Stal nie istnieje w piłke i powinno wszystko pójść na kosza.

jak to się mówi: pozdro dla kumatych buhahaa

Lukik223 | 2009-09-30 06:35

zksstal nie wpisuj się tu już. Byłem na meczu i stalówka grała bardzo ładnie nie ważne że to pp ale ważne że to jest 2 mecz nowego trenera i była ładna formacja a to znaczy że będzie poprawa. Zksstal ty jesteś żałosny, trzeba było być na meczu...

Ad_stalowka | 2009-09-30 09:12

Teraz loza szydercow nadaje na Czpaka, bo na Trele juz nie moga bo to stary wyga i jeden z liderow Stalowki, teraz ich obiektem szyderstw jest niczemu winny Czpak.

Bartekstw | 2009-09-30 10:40

oczywiscie caly zespol zasluzyl na pochwaly....Tomek Wietecha bohater w karnych, Uwakwe osmieszal nie raz rywali mijajac ich jak tyczki, nie zdarzaly mu sie jak we wczesniejszych meczach glupie zagrania, Wasyl dobra gra w ofensywie, dobrze sie zastawial, trzymal sie mocno na nogach, Juri wiadomo walczak i czlowiek z zelaznymi plucami, cala obrona grala super, Czpak pierwsza polowa bardzo dobra, w drugiej troche oklapl, ale i tak dobre spotkanie, Gilar mial pare glupich strat, ale i piekne zagrania, wiec wystep tego mlodego chlopaka na duzy plus, Trela troszke za wolny, ale i tak swoja robote zrobil....tym meczem nasi pilkarze pokazali, ze potrafia grac w pilke i na to ostatnie miejsce w tabeli mysle, ze wplywaly calkiem inne czynniki, ale mam nadzieje, ze teraz bedzie dobrze i zacznie sie marsz w gore tabeli....pieknie by bylo jakby w sobote 3 pkt zostaly w Stalowej Woli :) Pozdro:)

Mateuszstw | 2009-09-30 11:03

Co wy ludzie pier~~~licie . Dlaczego krzesełka najeżdżały na czpaka ? Nikt nie wyzywał go przez cały mecz, bo go nie lubi czy coś. Kur*a nawet nie zwróciliście uwagi ile ten gość miał straconych piłek, i ile niedokładnych podań. Pozatym nikt tam go nie wyzywał nie wiem " czpaku wypier*alaj czy coś w tym stylu tylko jak źle zagrał to ludzie z krzeseł krzyczeli żeby troche myślał i grał z głową .

Kolec | 2009-09-30 11:16

pierwszy raz odkad sie urodzilem widzialem zeby stalowka nie wykopywala pilek do przodu. i to z jakim rywalem? mysle ze bialek im powiedzial ze jak ktos wykopie to nie bedzie gral pare meczow bo nawet pod bramka kiedy bylo zagrozenie probowali rozegrac(raz glupia strata). ogolnie widzialem jeden wykop maciora w sytuacji zagrozenia. szacun

M-plw | 2009-09-30 11:18

a co żal wam dupy ściska że na krzesełkach było więcej ludzi niż na młynie,pomyślcie ile razy wy odpuściliście doping i jakos krzesełka po was nie jechały

Arni | 2009-09-30 11:32

Cytat z jednej ze stron Lecha.

\"Wstyd, żenada, hańba - brakuje słów na to, co odwalili w Stalowej Woli kopacze Kolejorza. Obrońcy Remes Pucharu Polski już w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek znaleźli się za ich burtą!

Kilka pseudogwiazdek od dziś nie powinno mieć prawa nosić koszulek z herbem Lecha, bo nie są tego godni. Czekaliśmy po meczu na męską decyzję trenera Jacka Zielińskiego. Lecz niestety, on też zapomniał chyba, że pracuje w Lechu Poznań, a nie w jakimś wiejskim klubie.\"

Te tekst glownie dla naszych pilkarzy i innych osob ktorzy maja jakies pretensje do osob krytykujacych gre naszych zawodnikow.

Widzicie jakich w Stalowej macie kibicow ?
Po wielu meczach przegranych nikt Wam nie robil takich jazd jak oni po 1 przegranym meczu.
Oni - kibice uwazani za najlepszych w kraju - najlepszych pod kazdym wzgledem. Wiec mam nadzieje ze docenicie nas !
A nikt nawet nie bedzie mial wam za zle przegranego meczu - jesli oczywiscie podczas niego dacie wszystko z siebie tak jak to zrobiliscie wczoraj.

Napewno wczoraj to ambicji Wam nie braklo - byla potezna wola walki i chec do gry.

Aby tak zawsze to mysle ze szybko podniesiemy sie w tabeli.

Cichy | 2009-09-30 12:29

Moja opinia jest podobna do tej wyrazonej przez Arniego.
Pilkarze powinni biegac, gryzc trawe, walczyc o kazdy metr boiska, narzucic swoja fizyczna obecnosc przeciwnikowi co przeksztalci sie w dominacje psychiczna i zwyciestwo naszej druzyny. Jezeli pilkarze sobie odpuszczaja to MY KIBICE (nawet ci z Jezowego maja prawo, bo PLACA ZA BILET) mamy prawo wyrazic swoja dezaprobate w taki czy inny sposob i nie zawsze to bedzie kulturalne. Co do Treli - gosc moglby grac w kazdym meczu na wysokim poziomie, pociagnac gre Stalowki, ale jemu sie nie chce i dlatego ma przeblyski formy co trzeci czy czwarty mecz. Dostaje sie jemu od kibicow wtedy i tylko wtedy gdy kibice widza, ze facet chodzi po boisku albo sobie truchta. Gdy walczy, stara sie, biega, wtedy jeszcze nie slyszalem zadnego negatywnego komentarza pod jego adresem. Jezeli beda walczyli tak jak w ostatnim meczu i przegraja nikt im zlego slowa nie powie, chyba, ze bedzie to pijany dziadek z krytej, ktorego w takiej sytuacji szybko ktos uciszy. Stal ma swoja tradycje, swoja dume, ktora kreuja jej kibice, nie interesuje nas platanie sie po ogonie 1 ligi i lanie od kazdej druzyny, czy tez oddanie punktow bez widocznej ochoty na walke. My kibice jestesmy za pilkarzami tylko i wylacznie wtedy gdy widzimy glod walki i tak powinno byc, poniewaz jest to zdrowe zachowanie. Czy ktos wyobraza sobie, ze bedziemy gdzies na szarym koncu tabeli jesli nasi pilkarze ambitnie podejda do kazdego meczu i beda biegac i walczyc o kazda pilke?

Pawel | 2009-09-30 13:06

#################### ########
Wczoraj strone Stalowki ogladnelo 39.000 unikalnych uzytkownikow (jest to nasz rekord).

Lubelak | 2009-09-30 13:29

Paweł
a teraz pytanie, kto zapłaci za takie obciążenie serwerów?:)

Wypowiedź Cichego powinna zakończyc dyskusję nad kwestiami pomiędzy kibicami a piłkarzami. Szaleństwa kaca "pokolejarskiego" nadszedł kres, trzeba myślec o Górniku, mamy z nim swoje porachunki. Nigdy nie zapomnę wstydu jaki miałem gdy stałem na sektorze w Zabrzu i widoku wyniku 0:6.....

Dolny | 2009-09-30 13:47

Pawel | 2009-09-30 13:57

##############
Przez tak duze obciazenie serwerów firma hostingowa wlasnie obciela mi zasoby na serwerze w zwiazku z tym jakis czas stronka bedzie zamulona :(
Im wiecej osob bedzie ja przegladalo tym bardziej bedzie to mozna odczuc :(:(

PS. Wczoraj tez padl wysoki wynik osob online (osob naraz odwiedzajacych strone) - 579 osob online.

Ssw\'38 | 2009-09-30 14:10

MOBILIZACJE NA GÓRNIK CZAS ZACZĄĆ !!!!!!!!!

» http://img14.imageshack.us/img14/326.....

Lotnik | 2009-09-30 14:26

Chcialem tylko spytac czy byl nagrywany nasz doping przez caly mecz z murawy?

Rysiek120891 | 2009-09-30 15:14

mam pytanie... czy na sobotnim meczu bede kibice Gornika?

Marco | 2009-09-30 15:17

Przyjdz to zobaczysz... bo tego to nawet najstarsi indianie nie wiedzą :)

Belucci | 2009-09-30 15:22

Kibice Gornika na sobotę robią inwazję na Stalówkę.Mają już ogarnietego specjała i wstawią się w liczbie ok 1000 osob wraz z Wisłoką.Wszędzie też podają to wiadomości,takze chyba tak będzie.Na sobotę jeszcze większa mobilizacja ,wszyscy na sektor B ,bo nie mozemy pozwolić by u siebie Nas amiażdzyli dopingiem.To My musimy ich zmiażdżyć i na boisku i na trybunach!

Cycek | 2009-09-30 16:09

ciekawe na kogo trafimy w nastepnej rundzie? Osobiscie wolalbym zeby byla to jednak slabsza pilkarsko druzyna z ktora Stalowka mialaby szanse na awans, a nie znowu uznana firma typu Wisla czy Legia, na nich przyjdzie czas w polfinale i w finale :) REMES placi dobre pieniadze za awans do dalszych rund a wiadomo ze w Stalowce sie nie przelewa i te pieniadze by sie przydaly. Chcialbym abysmy trafili na Zaglebie Sosnowiec, pilkarsko sa od nas slabsi a wyjazd bylby calkiem ciekawy.

Ultrastal | 2009-09-30 16:29

"Chcialbym abysmy trafili na Zaglebie Sosnowiec, pilkarsko sa od nas slabsi a wyjazd bylby calkiem ciekawy"

Podobnie myślał o nas Lech i co mu z tego wyszło? A poprzednia edycja pucharu i wtopa z Sanokiem nie nauczyła was pokory?

1938-ssw | 2009-09-30 16:41

Wczoraj nawet na ławce nie byli Olszewski i Stachowiak,byli na trybunach i bardzo dobrze,poradzimy sobie i bez nich.Te 2 transfery to totalny niewypał.Najpierw nakryci w noc poprzedzajacą mecz z Pogonią,jak wracajanad ranem z imprezy,a teraz symulowane kontuzje i choroby.Jak nie chą nie muszą graćm.Njalepiej będzie jak zdadza sprzęt i odejdą z tego klubu.Buntowników i kombinatorow Nam nie potrzeba.Przynajmnie j zwolnią się 2 etaty i klub trochę odetchnie finansowo,bo nie będzie tym 2 musiał płacić kasy za siedzenie na trybunie,podczas gdy druzyna walczy o być albo nie być.Tym panom mówimy już dowidzenia,bay,bay!

Cycek | 2009-09-30 17:09

do Ultrasstal: pamietaj ze mecz meczowi nierowny, a niespodzianki w futbolu zawsze sie zdarzaja, a jesli chodzi Ci o mecz w Sanoku to forma naszych kopaczy byla taka sama jak przed paroma tygodniami, czyli przegrywali wszystko co sie dalo. dlatego dla mnie nie byla to zadna niespodzianka.

Ultrastal | 2009-09-30 17:35

Cycek: co do tych niespodzianek to 100% racji dlatego twoim zdaniem słabsze Zagłębie jest nas w stanie odprawić z kwitkiem. Nie zawsze pozycja w tabeli czy przynależność do ligi są formy drużyny. Z.L. , Korona, Polonia W. - jeszcze niedawno kisili z nami w lidze i dostawali bęcki a teraz grają ligę wyżej. Gdzie tu logika?;)

Psziom | 2009-09-30 18:54

» http://www.goalunited.org/pl fajny link z menedzerem pilkarskim

Stalówek | 2009-09-30 19:16

brawo Stal

Smash | 2009-09-30 19:40

panowie Górnik otrzymal 1000 biletow(o dziwo). Choc zapotrzebowanie bylo wieksze. MUSIMY ZMOBILIZOWAC NA TEN MECZ. JEST TO JEST NAJWAZNIJEJSZY MECZOW SEZONU. MYSLE ZE MOZNA BYLOBY ZROBIC ZNOW ZBIORKI NA OSIEDLACH> ZAWSZE TO JEST WTEDY LEPSZY EFEKT!! TRANSPARENTY PLAKATY, ZAPOWIEDZI !!!> PANOWIE MAMY MALO CZASU

Belucci | 2009-09-30 19:47

Tak będzie,mają zamówiony specjalny pociąg,pewnie będzie ich nawet więcej jak tysiac.Musimy tego dnia być wszyscy na sektorzeB i dopingować Stalówkę,tak jak to było wczoraj w końcowce meczu.Musimy być głośniejsi i ich zmiażdżyć dopingiem!

Ssw1938 | 2009-09-30 20:30

******************** ****************
Zapowiedz STALÓWKA - Górnik Zabrze

» http://www.youtube.com/watch?v=ac_wtfZaDCg
****************** ******************

Cristo82 | 2009-09-30 21:00

» http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E

Ciekawe czy kiedykolwiek bedzie taki doping w Polsce?
Taka zabawa i atmosfera i efekt!!! SE AGAPO PANATHINAIKOS!!!

Kriters | 2009-09-30 22:25

Cristo82 w niektorych klubach juz jest zaczatek takiego kibicowania od 54 sekundy sobie zobacz co robia Cykory :) » http://www.youtube.com/watch?v=iYJZc.....

Sisieq | 2009-09-30 22:40

Najpierw niech takie hale wybudują jak ta w Atenach. Ale fakt faktem Grecy potrafią zrobić hałas. Na tym filmiku było widać, że się bawią dobrze.

Cdn.... | 2009-10-1 07:58

» http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll..... proponuje protest przed siedziba wydajaca zezwolena na wycinke drzew.No chyba ze to wybieg duszynskiego i shreka

Arni | 2009-10-1 08:11

Panowie moze pomozemy tym urzednikom w budowie stadionu.

Zrobilibysmy noca akcje pt. "Wycinka sosen" i szybciej ruszylaby budowa stadionu.

Ps. Mowie na serio - bo przeciez sciecie takiej 1 sosenki to minuta czasu, jakby nas poszlo troche chlopa to 15-30 min i nie ma problemy ktory niby przeszkadza w budowie stadionu.

A`gugu | 2009-10-1 08:45

no i po stadionie.

Johnyy | 2009-10-1 09:43

- Arni
co ci dali na osiedlu ......

Zielono-czarny | 2009-10-1 11:09

"Klub Sympatyków Górnika Zabrze" organizuje wyjazd do Stalowej Woli na mecz z tamtejszą Stalą.
Jest to dla nas wyjazd rundy, bo możemy się pokazać w naprawdę imponującej liczbie.

Ssw\'38 | 2009-10-1 11:16

#################### ################

WSZYSCY NA GÓRNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

» http://img14.imageshack.us/img14/326.....

NAKRĘCAĆ WSZYSTKICH ZNAJOMYCH I KRĘCIĆ OGROMNE HALO NA OSIEDLACH I FC !!!!!!!!!!!

################## ##################

Rysiek120891 | 2009-10-1 13:09

WSZYSCY NA GÓRNIK!!!GŁOŚNYM DOPINGIEM POMOŻEMY STALÓWCE WYGRAC!!!

Ssw\'38 | 2009-10-1 13:32

Panowie Admini może jakiś news zachęcający do przybycia na mecz z Górnikiem Zabrze ?!

moja propozycja...

STAL STALOWA WOLA - Górnik Zabrze 03.10.09r. godz. 15:00
Przed Nami jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy! meczy przy ul. Hutniczej 15 w tym sezonie. Motywujemy wszystkich kumpli do przybycia aby nie było Nas mniej niż we wtorek. Pamiętajmy że frekwencja zależy od każdego z Nas.
Pokażmy na meczu że nie jesteśmy na trybunach z przypadku, pokażmy że przyszliśmy na stadion dać z siebie 1000% przez całe 90 minut !!!

KAŻDY ZE SOBĄ SZALIK KLUBOWY !

Jotes | 2009-10-1 13:59

Sorry za rozmycie tematu ale od ktorej do ktorej jest czynny sklep Stalówki?

Lotnik | 2009-10-1 14:22

CHCIAŁEM ZAPYTAĆ CZY MA KTOS JAKIES DLUZSZE FILMY Z DOPINGIEM NA MECZU Z LECHEM KRECONE NP. Z MURAWY?

ALBO CZY JEST MOZLIWOSC SCIAGNIECIA CALEGO MECZU KRECONEGO PRZEZ JAKAS TELEWIZJE NP. STELLE?

Szymon_koch1999 | 2009-10-1 14:42

Balon najlepszy widać że odpoczą!!pozdro dla wszystkich kibiców stalówki

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-11-29, godz. 12:00
Bilans gier

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 20 15-3-2 48
2 Sokół Sieniawa 20 12-7-1 43
3 Stal Stalowa Wola 20 12-2-6 38
4 Wisła Sandomierz 20 10-7-3 37
5 Avia Świdnik 20 10-6-4 36
6 Wólczanka W. Pełkińska 20 11-3-6 36
7 KSZO Ostrowiec Św 20 10-3-7 33
8 Siarka Tarnobrzeg 20 9-4-7 31
9 Podhale Nowy Targ 20 9-4-7 31
10 Chełmianka Chełm 20 8-4-8 28
11 ŁKS Łagów 20 8-4-8 28
12 Lewart Lubartów 20 6-8-6 26
13 Wisłoka Dębica 20 6-8-6 26
14 Korona II Kielce 20 7-2-11 23
15 Stal Kraśnik 20 6-4-10 22
16 Orlęta Radzyń Podlaski 20 5-4-11 19
17 Cracovia II 19 5-3-11 18
18 KS Wiązownica 18 4-4-10 16
19 Jutrzenka Giebułtów 20 4-4-12 16
20 Podlasie Biała Podlaska 19 4-3-12 15
21 Hetman Zamość 20 1-5-14 8

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1951) » 1938fc (1275)
» Edek38 (1260) » Vielitz44 (1135)
» Filip kacper k. (1043) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (752) » Kamil (646)
» Kamilosss (540) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

Siarka Tarnobrzeg - STAL (1:2)
2014-05-10
Ilość zdjęć: 21
Wyświetleń: 19 033 razy
STAL - Limanovia Limanova (1:1)
2014-11-22
Ilość zdjęć: 21
Wyświetleń: 17 301 razy
Tłoki Gorzyce - STAL (0:1)
2005-11-12
Ilość zdjęć: 3
Wyświetleń: 7 225 razy
Pogoń Staszów - STAL (1:2)
2002-03-30
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 4 929 razy
Osób Online: 25 / Czas gen. strony: 0.01533