Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzy...

Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzymanie w pierwszej lidze?

Sławomir Adamus, były piłkarz i trener "Stalówki”, uważa, że należy budować w Stalowej Woli już nową drużynę.

 

Czy piłkarze Stali Stalowa Wola mają jeszcze realną szansę na utrzymanie w pierwszej lidze? Zawodnicy deklarują, że będą walczyć do końca, nie brakuje też opinii osób spoza klubu, że nie wszystko jest stracone. Są jednak również fachowcy, którzy mają inny punkt widzenia.

"Stalówka” po 19 kolejkach na koniec rozgrywek jesiennych ma zaledwie 10 punktów na koncie. I aż dziesięć "oczek” straty do pierwszego bezpiecznego zespołu nad strefą spadkową, MKS Kluczbork. Były szkoleniowiec stalowowolskiego zespołu, Sławomir Adamus, twardo i według niego realnie woli oceniać szanse naszej drużyny.



O tym, że Stal ma jeszcze według nich szansę na utrzymanie w pierwszej lidze, mówili dla "Echa Dnia” między innymi Andrzej Strejlau, były szkoleniowiec reprezentacji Polski czy Marcin Robak, napastnik Widzewa Łódź. Nie wiadomo, ile było w tym zwykłej kurtuazji, ale w to, że można się utrzymać, mocno wierzy też nadal choćby Tomasz Wietecha, bramkarz i kapitan Stali. Nie wszyscy jednak podzielają ten optymizm, za którym nie przemawiają wyniki drużyny jesienią.

- Ja życzę Stali utrzymania w pierwszej lidze i cieszyłbym się, gdyby tak się stało. Ale też nie boję się wyrazić swojego zdania, choć pewnie wielu kibiców może mieć mi to za złe, ktoś może się obrazić. Uważam, że na szanse pozostania drużyny w pierwszej lidze trzeba spojrzeć realnie i że są one niewielkie - mówi Sławomir Adamus, były piłkarz i trener "Stalówki”. - Jestem realistą, siedzę w piłce 30 lat i patrzę w pierwszoligową tabelę, widzę, kto jest przed Stalą. Uważam, że wyrzucanie pieniędzy w przerwie zimowej na nowych, drogich zawodników mija się z celem. Lepiej według mnie poświęcić rundę wiosenną na budowę nowej drużyny, która po krótkiej banicji w drugiej lidze szybko wróciłaby na zaplecze ekstraklasy.



Sławomir Adamus, który obecnie prowadzi trzecioligową Stal Kraśnik, uważa, że w zespole ze Stalowej Woli potrzebne są zmiany.

- Ja wierzę w mądrość trenera Janusza Białka i w to, że jest w stanie zbudować w Stalowej Woli ciekawy zespół w dłuższej perspektywie -
mówi 48-letni szkoleniowiec. - Są mądrzejsi ode mnie w tym klubie, ja tylko oceniam to z boku, wyrażam swoje zdanie. Uważam na przykład, że nie brakuje ciekawych zawodników w naszym regionie, którzy są warci sprawdzenia i mogliby stanowić o obliczu nowo budowanej drużyny w Stalowej Woli. I nie byliby według mnie gorsi od tych, którzy sprowadzani byli gdzieś z odległych zakątków Polski. Ja życzę "Stalówce” jak najlepiej i chciałbym, żeby była tu fajna drużyna. Według mnie na papierze zespół ze Stalowej Woli nie wyglądał przed sezonem gorzej kadrowo na przykład od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ale coś niestety nie "zaiskrzyło”. I to ostrowczanie mają teraz 25 punktów na koncie i spokojną zimę.

 

źródło : EchoDnia.eu

Komentarze (16)

Zuch | 2009-11-21 16:16

Szanse sa, ale bez zmian radykalnych zmian nic z tego nie bedzie. Potrzeba takich piłkarzy jak chociażby Cebula czy Karcz wtedy można mówic o walce o utrzymanie.

Koko | 2009-11-21 17:56

» http://www.youtube.com/watch?v=YMxFtSmutZQ piosenka może być ale podobna jak by była o STALÓWCE,RESOVI,RAKO WIE

Aleksander | 2009-11-22 09:55

PANIE ADAMUS,PAN to sprowadzales fantastycznych pilkarzy do Stalowki...CZYZYK byl najlepszym napastnikiem w historii stalowowolskiej pilki he he,albo taki Winiarski swietny skrzydlowy,SKONCZ PAN WSTYDU OSZCZEDZ!!!!!

Mw38 | 2009-11-22 10:55

I po ch** sie Aleksander spinasz, jak gość mądrze gada. Nie jestem zwolennikiem tego Pana, ale w tym przypadku go popieram.Nie ma sensu wydawać krocie na "gwiazdy" jak można powoli układać zespół, który w razie spadku będzie mógł zawalczyć o szybki powrót. Bo co wydadzą na jakieś gwiazdki, podpisza umowy na pół roku, a takie gwiazdki spier**lą od razu po ostatnim meczu. W budżecie będzie czarna dziura, a my będziemy w czarnej dupie.

ale
Jeśli wiara czyni cuda my wierzymy, że sie uda!

Henryk | 2009-11-22 11:45

stadion! fajny stadion mobilizuje piłkarzy i przyciąga kibiców.trzeba włodarzom przypominać o obietnicy przwebudowy stadionu bo się rozmyje .

Stalówek | 2009-11-22 11:58

mozna mowic o braku szczescia,nie wiem o braku formy czy zgrania ale ta druzyna w 5 czy 6 meczach u siebie 1 bramke!(Traore).pros ze mi wytlumaczyc jak nagle zgrani,doswiadczeni, dobrzy jak na 1lige obroncy moga puscic tych bramek kilkanascie(tracac nawet po 4 z Zabkami i Podbeskidziem!).mozn a poiwiedziec ze broni caly zespol.ale po analizie 1 czy 2 meczach mozna zmienic ustawienie w pomocy w taku czy w obronie.nie mozna takich samych bledow popelniac w niemalze 18 kolejnych meczach meczach!odszedl Karczu i Cebula,fakt i co?i po zespole?uwazam po analizie tej rundy(obiektywnie) ze o te 8-10pkt. powinnismy miec przynajmniej wiecej.moze przygotowania do sezonu byly o d.pe rozbić?moze komus sie nie chce grac?nie wiem,naprawde.w Naszym przypadku 5 kolejek na wiosne moze zmienic diametralnie uklad tabeli.z tym ze jak powiedzial Adamus nie ma gwarancji ze ci zawodnicy ktorzy mieliby do Nas przyjsc na wiosne powiedzmy o duzym potencjale graliby ''swoje''.tak patrzac wszytskie 3 druzyny nad Nami mamy u siebie.Kluczbork,Gor zow tez.wszystko jest mozliwe.do zobaczenia na wiosne!bedzie dobrze.

Stalówek | 2009-11-22 12:04

te 5-6 bramek straconych to oczywiscie chodzi mi o wiosne:)

Heja | 2009-11-22 21:35

kazdy nas skazywal na porazki a co koszykarze znow pokazali klase wygrali w warszawie 75:77 !!!!
STALOWKA wyjazd bardzo udany

Mariusz | 2009-11-22 22:28

Dla zaintersowanych :

2009-12-29 godz.18:00 PGE Turów Zgorzelec - Stal Stalowa Wola ten mecz będzie LIVE w TVP SPORT

Ad_stalowka | 2009-11-22 22:44

no tak specjalnie dali mecz z Turowem zeby te oszolomy z tvp potwierdzili swoje racje o slabosci druzyny koszykarzy.Z drugiej strony mecz moze byc ciekawy i licze na sensacje.Ale by sie eskperci z tvp zdziwili,zatkalo by ich.

Magik | 2009-11-23 09:53

Nawet sam Adamus mówi że nie mamy szans. Taka prawda ale niektórzy jescze wierza :).Trzeba budować nową piłke stalowowolska!!!Trze ba pościągać wychowanków z całego rgionu,rozgladnac sie po naszym regionie może nie w resovii ale w stali krasnik,spartakusie, gornikuII czy unii sarzyna -mamy tam trenera naszego Brzeżińskiego i wychowanków Wtorek,Horajecki,Jud a(grał już u nas).Storzyć druga drużyne aż wstyd że klub I ligowy nie ma drużyny rezerwowej!!!Ale prawda jest taka nie stać ja na nią!!!

Ramzes | 2009-11-23 10:05

Trzeba budowac nowa pilke w Stalowej Woli to jest fakt,trzeba rowniez smialo patrzec w przyszlosc.LEcz nie zapominajmy nigdy dzieki komu klub znalazl sie w takiej sytuacji!!! moim zdaniem pilkarze sa na rownii z zarzadem jesli chodzi o ta sytuacje i jesli trzeba bedzie wymienic polowe pilkarzy,bez zadnych sentymentow pomacham im na dowidzenia

Ad_stalowka | 2009-11-23 10:35

to wstyd ze nie ma drugiej druzyny, od dawna sa tylko plany i plany a to Retman a to cos i dalej nie ma druzyny rezerw.Ja juz w glupie gadanie tych dziadow nie wierze i nie uwierze poki nie zobacze.Nie ma w ogole urodzaju na pilke w tym miescie.Nie ma nawet osiedlowych druzyn grajacych w a klasie okregowce.Juz Tarnobrzeg ma multum takich druzyn (miedzyinnymi Wspolnota,ISkra Sobow,Mokrzyszow,Kon iczynka Ocice) a u nas jest jedna Stal bez rezerw, grajaca najawyzej z Podkarpacia ale bez zadnych rezerw a te dziady dalej nic z tym nie robia,bo po co.I niech nie pie.... ze nie ma kasy bo nawet juz Sokol Nisko ma rezerwy.Jetem tez szalenie ciekaw co ze stiadionem,czy po komedii z drzewkami nie dojdzie kolejny cyrk i znow odloza.I tak beda odkladac tak jak z ta druzyna rezerw czyli gadanie i plany plany plany i na tym sie skonczy..

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Stal Stalowa Wola             Wisła Puławy
2020-10-31, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 16 13-2-1 41
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 15 9-2-4 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 Avia Świdnik 15 7-4-4 25
7 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
8 Siarka Tarnobrzeg 15 6-4-5 22
9 Podhale Nowy Targ 14 6-3-5 21
10 KSZO Ostrowiec Św 15 6-2-7 20
11 Wisłoka Dębica 15 5-4-6 19
12 Lewart Lubartów 15 4-6-5 18
13 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
14 Cracovia II 15 4-3-8 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 14 3-3-8 12
20 KS Wiązownica 14 2-3-9 9
21 Hetman Zamość 15 1-4-10 7

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1881) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1186) » Vielitz44 (1114)
» Filip kacper k. (995) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (747) » Kamil (628)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

Hetman Zamość - STAL (1:1)
2006-05-03
Ilość zdjęć: 9
Wyświetleń: 23 569 razy
Wigry Suwałki - STAL (0:2)
2013-10-05
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 10 447 razy
Concordia Elbląg - STAL (0:2)
2014-05-21
Ilość zdjęć: 12
Wyświetleń: 12 652 razy
STAL - Wisła Płock (2:0)
2008-05-03
Ilość zdjęć: 19
Wyświetleń: 29 737 razy
Osób Online: 16 / Czas gen. strony: 0.0236