Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Kandydaci na prezydenta mówią o sporcie na 'Debacie Sztafety'

Kandydaci na prezydenta mówią o sporcie na 'Debacie Sztafety'

Pytania o funkcjonowanie MOSiR-u i nowoczesny stadion, którego nasze miasto wciąż nie ma, zadaliśmy podczas debaty 29 października.

 

Red. – Budowa stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli stała się obiektem kpin w całej Polsce. Cztery lata temu prezydent Andrzej Szlęzak przedstawił pierwszy projekt stadionu, ale nie doczekał się on realizacji. Dwa lata później poznaliśmy kolejną koncepcję. Nowy obiekt kosztować miał 48 milionów złotych. Minęły dwa lata, w sprawie stadionu nic nie drgnęło, tylko koszt przebudowy wzrósł dwukrotnie. Czy należy kontynuować ten projekt, czy poddać go kolejnej zmianie? Czy stać w ogóle Stalową Wolą na zbudowanie stadionu za blisko 100 milionów złotych i skąd je wziąć?

 

Robert Fila: - Jestem związany ze sportem od lat, więc nie ma dla mnie wątpliwości, że stadion piłkarski powinien powstać i to jak najszybciej. Uważam, że żadna inwestycja w mieście, więc także stadion piłkarski, nie może być realizowana tylko i wyłącznie ze środków własnych, gdyż w razie jakichkolwiek problemów finansowych miasta, trzeba będzie zaciągać kredyt. A to mogłoby się skończyć katastrofą. Uważam, że trzeba wybudować stadion, ale taki, na jaki nas stać. Miasto nie może sobie pozwolić dzisiaj na fajerwerki.

 

Franciszek Zaborowski: - Stadion winien powstać i spełniać wszelkie wymogi, do ekstraklasy włącznie. Nie wiem, jakie są dokładnie koszty tej inwestycji, trudno mówić mi również o cenach, gdyż dokumentację przygotowywał MOSiR. Wydział inwestycji miasta nie miał do niego wglądu.

Mówiąc o stadionie, jestem przekonany, że doczekamy się czasów, kiedy kultura przemysłu dorośnie do tego, że to firmy będą zainteresowane budową tego typu obiektów, w sensie biznesowym. Miasto musi więc myśleć o stadionie i musi następnie łożyć na jego utrzymanie, choćby ze względu na inwestorów. Bo, tylko wielcy inwestorzy mogą spowodować, że wróci do Stalowej Woli wielki sport.

 

Andrzej Szlęzak: - Stadion nie będzie kosztował dziewięćdziesiąt tylko siedemdziesiąt parę milionów złotych. W momencie ogłaszania zwycięskiej koncepcji wiedziałem, że stadion będzie kosztował nas znacznie więcej niż podawane wtedy 40 milionów. Ceny materiałów, mimo kryzysu, szły w górę, zmieniły się także przepisy. Najnowszy projekt spełnia wymogi licencyjne, jakie stawia UEFA.

Pozostaje kwestia kosztów. Na przykład tworzywo, z którego miało być wykonane poszycie dachowe, straciło atest i trzeba było zastąpić go innym, znacznie droższym materiałem. Uwzględniliśmy też postulaty kibiców, odnośnie kształtu trybuny od ul. Hutniczej, dlatego nastąpiły zmiany konstrukcyjne.

Przetarg na wykonanie trybuny unieważniliśmy w dwóch powodów. Pierwszym to wymuszone zmiany konstrukcyjne, które obniżą nam koszty inwestycji, a drugim to kwota 6 mln złotych, którą, zgodnie z umową, musielibyśmy wydać w przyszłym roku, a takiej kwoty nie mamy. Zostanie rozpisany nowy przetarg na budowę tej trybuny. Wybudowana ona zostanie w ciągu dwóch lat, w przyszłym roku uwzględniliśmy w budżecie na tę inwestycję 3 miliony złotych. W kolejnych latach będą sukcesywnie stawiane trybuny za bramkami. Myślę, że za 5 lat te trzy trybuny będą gotowe. Ostatnim etapem będzie budowa największej i najdroższej trybuny – trybuny głównej na 3 tysiące ludzi. Budowa tego stadionu będzie dla miasta ogromnym wysiłkiem, ale nie możemy odwlekać jej w czasie, bo nigdy nie będzie dobrego czasu na budowę stadionu. Jeżeli nie my i nie teraz, to kto i kiedy?

 

Wiesław Siembida: - Od czterech lat mamy w Stalowej Woli tylko wirtualny obraz stadionu. W tym samym czasie burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski nie mówił, nie urządzał wirtualnych pokazów, tylko wybudował nowy stadion i dziś Sandomierz ma piękny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt z tartanową bieżnią. Za 18 milionów złotych. To samo jest w Tarnobrzegu. Prezydent Jan Dziubiński dysponuje mniejszym budżetem od Stalowej Woli, ma większe problemy, a mimo to znalazł 17 milionów i trybuny stadionu w Tarnobrzegu rosną w górę. Po prostu tam coś się dzieje, a u nas się jedynie miele.

Budować stadion trzeba, ale inwestycja ta musi być współfinansowana przez kontrahenta zewnętrznego. W grudniu na moje zaproszenie przyjadą do nas Belgowie i...

 

Andrzej Szlęzak: - ...wybudują nam stadion?

 

Wiesław Siembida: - Nie wybudują, tylko wskażą nam ścieżki, jakimi możemy iść, by organizować na tę inwestycję środki finansowe. Belgowie wskażą nie tylko, jak ma funkcjonować profesjonalny klub piłkarski i jaki system wprowadzić do szkolenia dzieci i młodzieży, ale również jak organizować biznes na takim stadionie. Bo wybudować stadion to jedno, a dwa, to ten obiekt ma żyć, funkcjonować i co najważniejsze: ma się utrzymać.

 

Jerzy Augustyn: - Akurat tak się składa, że piastowałem w klubie najważniejsze funkcje, w okresie największej prosperity Stali. Wszyscy wiemy, że nowy stadion piłkarski jest Stalowej Woli potrzebny, ale problemem są koszty tej inwestycji. Ogromne. Ale skoro rozbudowano basen, skoro kończy się inwestycja na stadionie Energetyka - cały czas wierzyłem, że tamten stadion doczeka się remontu - to i typowy stadion piłkarski mieć Stalowa Wola powinna. Dlatego musimy rozpocząć modernizację stadionu jak najszybciej, bo nigdy na tego typu inwestycję nie będzie dobrego czasu.


Źródło: sztafeta.pl

Komentarze (15)

Dekstereo | 2010-11-19 21:47

no tak jak zwykle wszyscy wielce zainteresowani kazdy mowi ze stadion jest wazny, potrzebny itd.
wiadomo ze to gruba inwestycja ale Panowie dosc mydlenia oczu konkrety Nas interesuja... swoja droga to powodzenia dla przyszlego Prezydenta obojetnie kto nim zostanie bo dla kazdego z kandydatow co wynika z artykulu wazny jest stadion,klub i spolecznosc miejska ktora zyje pilka...

Detox932 | 2010-11-19 21:57

Z tych 5 kandydatów tylko 3 będzie sie liczyć w pierwszej turze.Osobiśćie stawiam na Zaborowskiego i Siembidę,bo Szrekowi już dziękujemy!!!A więc wybierzmy mądrze,bo szkoda już setek tysięcy zł.wydanych przez misto i Mosir na projekty bez sensu.Doswiadczenie inwestycyjne ma Zaborowski,a więc?

Culpa | 2010-11-19 22:38

Do Detox. Ty swoje pseudo przemyślenia zachowaj dla siebie i pozwól, że ludzie sami zdecydują na kogo zagłosować.

F1938 | 2010-11-19 22:39

kazdy, kto ogladal srodowa konferencje prasowa Pilkarskiej Spolki Akcyjnej wie, ze na stanowisku prezydenta musi dojsc do zmiany. Innego wyjscia dla stalowowolskiej pilki noznej nie ma. Koniec kropka.

Terrormachine | 2010-11-19 22:43

Culpa : Lamusie coś ci nie pasuje co on pisze?... w sumie to dobrze napisał bo po co mamy głosować na osoby które będą robić to co poprzedni (nic). Każdy ma swój głos i radze to przemyśleć dokładnie każdemu bo przecież budowa stadionu i innych rzeczy ma ruszyć do 2030.

Magic | 2010-11-20 00:07

Terromachine... Ty jestes jakis uposledzony ? jedziesz po gosciu a za chwile piszesz ze facet o ktorym pisał dobrze mówił.Najpierw zalicz testy gimnazjalne a dopiero poźniej wypowiadaj sie na forach...

Prawda w Polsce jest taka... wszystkimi rządza pieniądze.To jedynie kwestia ile... :) Tyle.Dobranoc.

J.lo | 2010-11-20 00:42

Ludzie mamy do wyboru tylko Siembidę , albo w ostateczności Zaborowskiego.
Obaj napewno bardziej pomogą piłce niż geniusz Szlęzak.
Lepszy chyba Siembida, bo mówi bardziej konkretnie i nie otacza się taką nomenklaturą. Zaborowski jest nie głupi facet, ale w jego otoczeniu to już masakra- Rzegocki i jescze lepszy Jaśkowski i jescze paru innych miłośników "sportu" Gdzie byli w ubiegłym roku jak walczyliśmy o utrzymanie?????????? ???????????????????? ???Słyszałem jak pomagał Spółce, szkoda gadać, oby coś z tego wyszło bo....

Sabas | 2010-11-20 03:17

Siembida najpierw zbuduje kościół na Młodyniu w podzięce za poparcie...

Lasek stw-waw | 2010-11-20 03:43

J.lo czemu nazywasz Jaśkowskiego miłośnikiem sportu oczywiście ironicznie? Czy to nie ten sam gość który ostatnio nawiązał kontakt ze sponsorem?

Kloszard | 2010-11-20 07:33

Wszyscy pomoga pilce a kto pomoze temu miastu?? bez inwestycji nie bedzie miejsc zagospodarowania przestrzennego nie bedzie miejsc pracy i sponsorow!!! Siembida i Zaborowski nie maja o tym pojecia!

Stalex | 2010-11-20 10:21

Nie wydaje mi się żeby Siembida zbudował kościół....będzie miał dużo więcej problemów. Chciałem też tym co mają krótką pamieć przypomnieć że wcześniej PIS wspierał Prezydenta Szlęzaka i on jakoś kościołów nie budował. Nie ma więc sensu licytowanie się czy zbuduje czy nie. Wiem napewno że Siembida ma inne spojrzenie na fukcjonowanie sportu w Stalowej Woli i nie potraktuje nas, ludzi skuponych woków piłki nożnej jak stada baranów.
Jeżeli to jest strona kibiców Stali Stalowa Wola to w pierwszym rzędzie powinny nas interesować problemy i zagadnienie z tym związane a nie gdybanie na inne tematy.
Ja wiem kto Społce pomoże, a kto choć może i miał na to wystarczająco dużo czasu tego nie zrobił.
Więc sami pomyślcie, bo w przeciwnym razie za dwa lata nie będziecie mieli o czym tu pisać, bo będziecie się pasjonować roizgrywkami w lidze okręgowej. Ciekawe co wtedy powiecie.....

Mlynarek | 2010-11-20 11:47

Na nic te wszystkie wywody, dobrze wiadomo, ze szanse na wygrana ma 2 kandydatow: Siembida i Szlezak biorąc pod uwage ze miasto to nietylko stadion kandydat jest chyba jasny

Pokal | 2010-11-20 12:53

Orliki buduje powiat a nie rada miasta.

Ralphlauren | 2010-11-21 19:55

Pokal sam jstes kur... orlik !!!

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Stal Stalowa Wola             Wisła Puławy
2020-10-31, godz. 13:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 16 13-2-1 41
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 15 9-2-4 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 Avia Świdnik 15 7-4-4 25
7 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
8 Siarka Tarnobrzeg 15 6-4-5 22
9 Podhale Nowy Targ 14 6-3-5 21
10 KSZO Ostrowiec Św 15 6-2-7 20
11 Wisłoka Dębica 15 5-4-6 19
12 Lewart Lubartów 15 4-6-5 18
13 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
14 Cracovia II 15 4-3-8 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 14 3-3-8 12
20 KS Wiązownica 14 2-3-9 9
21 Hetman Zamość 15 1-4-10 7

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1883) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1188) » Vielitz44 (1115)
» Filip kacper k. (1000) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (752) » Kamil (629)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy


Losowe galerie

Wigry Suwałki - STAL (0:2)
2013-10-05
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 10 454 razy
STAL - Korona Kielce (1:3)
2003-10-18
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 51 137 razy
STAL - Korona Kielce (3:0)
2009-03-21
Ilość zdjęć: 36
Wyświetleń: 141 532 razy
Górnik Łęczna - STAL (0:0)
2009-04-22
Ilość zdjęć: 8
Wyświetleń: 26 177 razy
Osób Online: 7 / Czas gen. strony: 0.01835
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Taxi Stalowa Wola | Taxi Stalowa Wola |