Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Znów o stadionie na sesji

Znów o stadionie na sesji

W piątek, 30 marca, od godziny 9 sesja stalowowolskiej Rady Miejskiej w budynku przy ul. Wolności 7. W programie obrad m.in. nadanie tytułu „Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola" dla Janusza Beka, rektora WSE i głosowanie nad stadionem.   

Co jeszcze w planie? Poszerzenie terenów specjalnej strefy ekonomicznej oraz zmiany w uchwałach dotyczących zasad sprzedaży, wynajmu i bonifikat przy wykupie lokali komunalnych. Poza tym, na 2 dni przed wprowadzeniem nowych opłat za bilety ZMKS, radni będą chcieli w tych zasadach jeszcze coś zmienić.
Dojdzie także do głosowania nad programem w sprawie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Stalowej Woli.

Radni zajmą się po raz kolejny budową stadionu piłkarskiego: – Ustalamy z architektem kwestie przeprojektowania stadionu przy ul. Hutniczej. Chodzi o 300 tysięcy – poinformował nas radny Jerzy Augustyn, szef Komisji Budżetu i Finansów.

www.sztafeta.pl
 

Komentarze (14)

Fanatyk38 | 2012-03-30 14:40

Heh, projekt stadionu znowu na tapecie.To są jakieś jaja. Projekt KOSZTOWAŁ prawie 2 mln PLN i trzeba go zmieniać bo okazało się, że miasta nie stać na taką inwestycję.Śmich na sali i kolejne pieniądze w błoto.Przeprojektowa nie potrwa min rok co wstrzyma ewentualne kolejne prace budowlane . AMiało być "na bogato" PANIE PREZYDENCIE...Z EUROPEJSKIMI STANDARDAMI I BLE BLE BLE.
Tu też NIE SZUKA SIĘ WINNYCH BO PO CO,lepiej becalować kwit.... podobnie jak z przeprojektowaniem budynku KULu ,Nieważne kto zawinił, "to priorytetowa inwestycja i wysupłaliśmy" z naszych skromnych zadłużonych już prawie na maxa "kas miejskich" 200-300 tys. na przeprojektowanie, bo KUL za bidny. To niech dadzą mieszkańcom miasta kilka semestrów za freee w ramach rekompensaty,heh. A jak powiedzą że na wykonanie poprawek nie mają kasy to też im zapłacimy?? Z CZEGO??
I tak sobie gospodarujemy...
Niech jeszcze podebatują ile do INKUBATORA się DOPŁACA i dlaczego MZK PODNOSI CENY jak spółka przynosi zyski i oddaje kase skarbowemu...

TO MIASTO TO CYRK.

Dr_d | 2012-03-30 14:47

18 głosami stalowowolscy radni przyjęli uchwałę, w której przekazali Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu w Stalowej Woli 590 tys. zł na przeprojektowanie obiektu inżynierii środowiska. KUL ma czas do końca przyszłego roku na adaptację pomieszczeń, które poprzednio zostały zagospodarowane niezgodnie z przeznaczeniem.

Budynek, w którym już w październiku ubiegłego roku miały rozpocząć się zajęcia znajduje się obok Ogródka Jordanowskiego. Radni pracujący w komisjach, które zajmowały się opiniowaniem uchwały, w której zapisano m.in. 590 tys. zł na przeprojektowanie budynku inżynierii środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, mieli wątpliwości co do słuszności przekazania tych pieniędzy uczelni.

Joanna Grobel - Proszowska zastanawiała się, czy pieniądze te to ostateczna kwota, jaką miasto podaruje KULowi, czy pociągnie ona za sobą kolejne wydatki z miejskiego budżetu na adaptację źle zagospodarowanych pomieszczeń, w których miały być laboratoria specjalistyczne dla studentów.

Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zapewnił, że 590 tys. zł to ostatnie pieniądze, jakie miasto przekazuje stalowowolskiej filii KUL. - "Jeśli ten projekt upadnie to Stalowa Wola, a nie uczelnia będzie kojarzona jako podmiot, który nie udźwignął tej inwestycji. To może mieć wpływ na nasze dalsze dofinansowania z Programu Rozwoju Polski Wschodniej. Poza tym inżynieria środowiska jest nam bardzo potrzebna, więc nam na tym zależy" - mówił.

Ponadto Szlęzak podkreślił, że nawet gdyby władze miasta chciały dać uczelni kolejne pieniądze - nie będzie takiej możliwości z powodu braku środków. - "Więcej pieniędzy nie będzie, a na pewno nie będziemy się zadłużać, aby pomóc KULowi" - zapewnił prezydent.

NIE TYLKO KUL MA "TRUPA W SZAFIE"

Szlęzak rozwiał również obawy radnych, którzy martwili się, że mimo przekazania tych pieniędzy, projektu nie uda się uratować. - "Nasze ryzyko to 130 tys. zł, które są potrzebne na wykonanie projektu. Jeśli go nie będzie, KUL nie dostanie reszty" - wyjaśnił prezydent.

Zdaniem Szlęzaka, radni nie powinni się martwić tym, że uczelnia będzie miała trudności z zaakceptowaniem nowego projektu i realizacją poprawek, ponieważ jak powiedział - "w tej sprawie nie tylko KUL ma trupa w szafie". - "Ktoś ten projekt przecież klapnął wcześniej. Miasto nie jest tutaj winne. Nasz pierwotny projekt był dobry, ale później ktoś go zmienił, a Ośrodek Przetwarzania Informacji to zaakceptował, natomiast teraz ma zastrzeżenia" - mówił.

Według prezydenta koszty związane z pracami adaptacyjnymi pomieszczeń, które zostały zagospodarowane niezgodnie z przeznaczeniem, powinna ponieść uczelnia i Fundacja Uniwersytecka. Koszt ten to ok. 2 mln zł. To niewiele w porównaniu z kwotą, jaką KUL otrzymał na budowę z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Budowa obiektu kosztowała 22,5 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło ponad 21 mln zł. Jeśli budynek nie zostanie poprawiony uczelnia może to dofinansowanie stracić, a to oznacza, że będzie musiała je zwrócić.

KUL ma czas na poprawki do końca 2013 roku. Pieniądze, które trafią z miasta na konto uczelni pochodzą z nadwyżki budżetowej za 2011 rok, która wynosi ponad 5 mln zł.

Daro | 2012-03-30 15:45

Fanatyk38...wydaje mi się, że przeprojektowanie stadionu jest poniekad dzieki nam i dobrze się stało.

Aby w kolejnym etapie mogła być budowana trybuna główna, trzeba było obciąć koszty, co się wiąże z przeprojektowaniem.
Powodem tego jest to, że wszystko spoczywa na mieście, nie ma wsparcia finansowego z zewnątrz. Obecnie trwa wiele inwestycji, które obecnie mają pierwszeństwo (baza naukowa). W najbliższych latach miasto nie podołałoby takiej inwestycji w formie jaka znajduje się w głównym projekcie.

ps. Rada przegłosowała to dzisiaj i na przeprojektowanie zostało przekazane 300 tys. zł.

Dobrze, że stało się to teraz ponieważ wszystko powinno się zakocnzyć przed ogłoszeniem przetargu i jeszcze na jesieni powinny się zacząć pierwsze prace nad trybuną główną.

Damianstw | 2012-03-30 16:35

Wiem że to nie dotyczy nas no ale

» http://www.90minut.pl/news/184/news1.....

Kolejna drużyna wycofuje się z ligi :)


Jutro Derby Brać Szalik Zieloną koszulke oraz Ziomka !

Mariuszstalowa | 2012-03-30 18:54

Sokół Nisko - JKS 1909 Jarosław 31 marca, 15:00

tu tez spoko meczyk sie zapowiada

Spawn1938 | 2012-03-30 19:03

To idz na niego, jak ostatnio sie wstawiliśmy na niego, i o ile dobrze pamiętam to było przed jakimiś świętami to z JKS-u przyjechali kibice a na stadionie pustki. Tak więc gdzie ci fanatycy z Niska

Fanatyk38 | 2012-03-30 23:04

Daro

W jakim Ty świecie żyjesz??
Dobrze się stało,że będą budować {kiedyś) krytą jako następną.
Szkoda tylko ,że potrzeba do tego "tęgiego myślenia" takich szarych Kibiców jak ja i Ty a kolesie za coś odpowiedzialni, którzy biorą kase za swoją robote maja na to wyj..
Buble w projekcie też muszą wytykać Kibice a koleś zgarnia za zrobienie bubla 2 mln pln.
Tak można wyliczać i wyliczać ...No ale dobrze się dzieje, hehe.

Na sport z tej nadwyżki ile pójdzie??? 5% ?? 10 % ?? a może wielkie ZERO ??
Gdzie Ci wyuczeniz KULu znajdą prace w tym mieście?? w IKEI chyba bo ponoć ma powstać.

Daro | 2012-03-31 00:14

Fanatyk38 - po części masz rację i musze się zgodzić z Tobą w kwestii błędów w projekcie.

W jakim świecie żyję ? Pomijając kwestię samego projektu i tego ile Gierulski za niego wyciągnął trzeba brać pod uwagę wielkość miasta, możliwości i inwestycji.
Nie ma tutaj porównania do innych miast, bo my nie mamy żadnych środków z zewnątrz na ten cel, a inwestycja powyżej 50 mln zł wręcz musi być rozłożona na lata bo to nie jedyny kłopot w mieście, a jak każdy wie im wszystko trwa dłużej....
Tutaj można podać bardzo dobry przykład Krakowa. Stadion Wisły powstał w 10 lat !! Zmian projektu było tyle, że można stracić rachubę i co ? Wyszedł bubel, a stadion Cracovii ? Szybka decyzja, szybka budowa i wyszedł super stadion.

Nie można porównywać naszego stadionu do stadionu Stali Mielec (ktoś kiedyś tu porównywał tempo). Tam Rzeszów na 5 tys. trybunę wykłada coś około 7 mln zł, resztę ponad 20 daje Unia i to jest przyczyna szybkiej budowy.

Wiadomo, czego każdy z nas by chciał ale trzeba też myśleć realnie.
Nie unikniemy wieloletniej budowy, dlatego musimy nadzorować sprawę i pilnować, żeby właśnie bubli nie było w rzeczywistości tylko żeby zostały zmienione właśnie w fazie projektowania.

Bedgar | 2012-03-31 00:53

daro, zyjesz internetem jestes krakusem huj***a wiesz, piszesz tylko to co przeczytasz

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:11

Wszystko ładnie, pięknie tylko, że do tego właśnie dąze:
" musimy nadzorować sprawę i pilnować" MY ??? Kibice??
A ZA CO KOLESIE BIORĄ KWIT?? 2 MLN PROJEKT, 300 PRZEPROJEKTOWANIE.
Już było pisane, że taka inwestycja 60-90 mln ,powinna być oczkiem w głowie mosiru i miasta a każdy ma nią wyj..ne .
Dojdzie do tego ,że w 2015 będzie to kosztować 120 mln a może więcej.
Nie ma środków zewnetrznych??
a czy ktoś złożył jakiekolwiek papiery by je pozyskać??? NIE !!! Więc dlaczego płaczą ,że teraz za drogo.
Mógł realnie projektować a nie " na bogato".
Niech mi da kilkadziesiąt tysi to z kolegami nakreślimy wymarzony obiekt bez bubli (np,13 m odległość trybun od boiska, trybuna na nasypie, pomysł "klatki w sektorze gospodarzy", umiejscowienie sektora gości i cała reszta ,sporo razy już wymieniana,kible-bra k ) a obliczenia techniczne zostawię jemu.

Chłopy - Chmielewski, Szlęzak, Gierulski o STADIONACH nie mają pojęcia i zadanie ich przerosło.
Gospodarz niech lepiej zadba też o drużynę a nie tylko o KUL bo na tym stadionie ktoś musi grać.
No chyba,że będzie to TURBIA ,co jest ostatnio w modzie.
Zniszcza boisko na którego naprawę MOSiR WYBECALUJE WIĘCEJ KWITU niż zainkasuje za wynajem.

W TYM MIEŚCIE NA KAŻDYM KROKU WIDAĆ NIEGOSPODARNOŚĆ.
Wszystko fajnie Darku, TYLKO W INNYCH MIASTACH STADIONY I TRYBUNY JUŻ SĄ( BĘDĄ NIEBAWEM) a u nas ???....szkoda słów.

O STADIONIE W TYM MIEŚCIE NIE MÓWI SIĘ OD 2008 ROKU TYLKO CONAJMNIEJ OD 2002?? 2004?? I CO ?? wiesz, który to już projekt stadionu???
Więc nie pisz mi tu o rozkładaniu inwestycji na lata chlopaku bo żałosne to jest. Mamy 2012 więc policz sobie na ile lat już została rozłożona. Jak się zakończy w 2015-16(obiecanki cacanki szreka) to bedzie o milion lat za długo.

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:22

Jak możesz pomijać kwestie projektu i kasy jak to są najważniejsze kwestje!!!
Konsekwencje za błędy powinny być wyciągane !!!
Możliwości finansowe miasta realnie oceniane przez odpowiednie osoby a nie w tym roku okazało się ,że 50 mln w jednym roku na stadion to dla naszego miasta za duzo i nagle budzet zmieniają . Obudziła się skarbniczka wczoraj?? czy w Twoim świecie żyje i też bierze "pod uwagę wielkość miasta, możliwości i inwestycji."
Popisać możesz ale więcej faktów poproszę a nie taka "czysta teoria". Jak to mówi nasz jaśnie wielmożnie panujący "PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE". No i poprzyjmował, tylko wyszły babole i " nie będzie niczego".

Fanatyk38 | 2012-03-31 01:29

Nie ma tutaj porównania do innych miast, bo my nie mamy żadnych środków z zewnątrz na ten cel, a inwestycja powyżej 50 mln zł wręcz musi być rozłożona na lata bo to nie jedyny kłopot w mieście, a jak każdy wie im wszystko trwa dłużej....
""Tutaj można podać bardzo dobry przykład Krakowa. Stadion Wisły powstał w 10 lat !! Zmian projektu było tyle, że można stracić rachubę i co ? Wyszedł bubel, a stadion Cracovii ? Szybka decyzja, szybka budowa i wyszedł super stadion.""

sedno sprawy. ale chyba rozdwojenie jazni masz.

""Wiadomo, czego każdy z nas by chciał ale trzeba też myśleć realnie.
Nie unikniemy wieloletniej budowy,""

więc nie unikniemy bubla jak Wisła, wtopy kasy itp itd. a winnych i tak bedziesz dalej usprawiedliwiał bo wyjdzie na to,ze kibice nie przypilnowali sprawy.

Dobranoc

A1938 | 2012-03-31 09:58

jeb** pogodę !
WSZYSCY SEKTOR B!
i zabaaawa !

Daro | 2012-03-31 10:59

Tak na koniec polemiki o stadionie - może źle się wyraziłem.

Po pierwsze na pewno nie usprawiedliwiam nikogo i nigdy nie pochwalałem i nie pochwalę tego co się dzieje z naszym stadionem.
Teraz napiszę krócej to, o co mi chodziło.
Nie da się cofnąć czasu, wyszły buble i tu się z Wami całkowicie zgadzam. Ja odnosiłem się do samego artykułu i nie wiem co wywołało Wasze zdenerwowanie. Wolelibyście żeby w tej sytuacji Rada Miejska nie przekazała tych 300 tys. ?

ps. Bedgar - tv i szmatławce są ostatnią rzeczą na podstawie której wyrażam swoje własne opinie.
Na pewno nie jestem krakusem i nigdy nim nie będę.

Dodaj komentarz
Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-10-24, godz. 14:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 15 12-2-1 38
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 14 9-2-3 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
7 Avia Świdnik 14 7-3-4 24
8 Siarka Tarnobrzeg 14 6-3-5 21
9 Podhale Nowy Targ 13 6-3-4 21
10 KSZO Ostrowiec Św 14 6-1-7 19
11 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
12 Wisłoka Dębica 14 4-4-6 16
13 Lewart Lubartów 14 3-6-5 15
14 Cracovia II 14 4-3-7 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 13 3-3-7 12
20 KS Wiązownica 13 2-2-9 8
21 Hetman Zamość 14 0-4-10 4

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1877) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1181) » Vielitz44 (1111)
» Filip kacper k. (990) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (747) » Kamil (627)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy


Losowe galerie

STAL - KSZO Ostrowiec Św (4:2)
1997-04-19
Ilość zdjęć: 7
Wyświetleń: 1 131 razy
Podbeskidzie BB - STAL (0:1)
2007-11-10
Ilość zdjęć: 16
Wyświetleń: 32 893 razy
STAL - Górnik Polkowice (1:1)
2007-03-17
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 8 583 razy
STAL - Cracovia Kraków (2:2)
2002-05-25
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 9 606 razy
Osób Online: 11 / Czas gen. strony: 0.01975
Ping your blog, website, or RSS feed for Free Copyright © 1999-2013 by Stalowka.PL

Taxi Stalowa Wola | Taxi Stalowa Wola |