Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» STAL Stalowa Wola - Stal Rzeszów 0:3 (0-1)

STAL Stalowa Wola - Stal Rzeszów 0:3 (0-1)

Przebieg i rezultat spotkania dwóch Stali przypomniał, dlaczego obie drużyny są na przeciwległych krańcach tabeli. "Królem polowania” w Stalowej Woli był Piotr Brożek, autor wszystkich trzech goli. Rzeszowianie przeskoczyli zmęczoną ekipę Tłoków Gorzyce, która przegrała w Zamościu. Gospodarze derbów stracili punkt z przewagi nad przemyską Polonią, która zremisowała w Leżajsku. Bramkę dla miejscowej Pogoni zdobył Bogusław Sierżęga - wieloletni gracz Polonii. W czwartek Pogoń gra w Rzeszowie, gdzie przez dłuższy czas pracował jej obecny trener, Ryszard Kuźma.
Na mecz przyszło więcej, niż zwykle kibiców. Po raz pierwszy zapełniony był sektor miejscowych szalikowców. Wywiesili oni transparent z pozdrowieniami dla kolegów, którzy za kratami pokutują za burdy po słynnym meczu z Sandecją. Ekipa kibiców z Rzeszowa spóźniła się sporo, ale potem wiwatowała. Choć kibice obu drużyn za sobą nie przepadają, na stadionie panowała bardzo kulturalna atmosfera.
Na płycie boiska od pierwszej do ostatniej minuty rządzili przyjezdni. Miejscowi nie wyciągnęli wniosku z pierwszego, choć słabego, to jednak strzału z bliska Wójcika w 2. minucie. Trochę później Kloc egzekwował rożnego, Piotr Brożek zamykał akcję przy drugim słupku i ładnym strzałem z woleja pokonał Wietechę pierwszy raz. Do przerwy gospodarze oddali dwa niecelne strzały na bramkę Pomianka.
Po przerwie goście postanowili dobić miejscowych. Po 20 minutach Solarz posłał długą piłkę do Brożka, a ten, stojąc niedaleko słupka, głową skierował ją do siatki. Ładnie zaraz główkował też Szymański, ale trafił w poprzeczkę. Piłka musnęła także poprzeczkę po silnym uderzeniu Kloca z wolnego. Na daleki strzał z przedpola zdecydował się w 75. minucie Włoch, ale był to strzał daleki od ideału i bramki. Kilka chwil potem w zamieszaniu pod bramką Wietechy główkował Daniel Grębowski; trafił w poprzeczkę, piłka wypadła na przedpole, a tam czekał na nią Piotr Brożek, który po raz trzeci wpisał się na listę strzelców.
0-1 Brożek (6, centra Kloca), 0-2 Brożek (65-głową, podanie Solarza), 0-3 Brożek (80).
STALOWA WOLA: Wietecha 4 - Drabik 2, Kasiak 3, Drozd 3, Sałek 2 - Włoch 2, Szarowski 2, Radawiec 3, Dziuba 3 (65. Ślusarczyk) - Stręciwilk 2 (76. Łuczakowski), Pietrasiewicz 2 (51. Bednarz).
RZESZÓW: Pomianek 7 - Woźniak (39. Sierżęga 7), Rzucidło 7, Kędzior 7, Łuczyk 7 - Szymański 7, Szeliga 7, Nalepka 7 (76. Grębowski), Kloc 7, Wójcik 5 (46. Solarz 5) - Brożek 9 (83. Imiołek).
Sędziował Robert Jachura (Kraków). Żółte kartki: Kasiak - Kędzior, Wójcik, Solarz. Widzów 1000.