Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Heko Czermno - Stal Stalowa Wola 3:1 (0:1)

Heko Czermno - Stal Stalowa Wola 3:1 (0:1)

Trudno być zadowolonym po meczu, który wcale nie musiał zakończyć się porażką. W pierwszej połowie "Stalówka" grała naprawdę dobrze, to ona rządziła na boisku i walczące o awans Heko zupełnie nie wiedziało o co chodzi. Agresywne, wysokie krycie sprawiło, że gospodarze w tym okresie mieli nawet kłopot z wyprowadzeniem piłki. Dobra gra podopiecznych trenera Adamusa uwieńczona została bardzo ładnym golem, nasz zespół miał nawet okazje na podwyższenie rezultatu. To co zobaczyliśmy jednak po przerwie można określić jednym zdaniem - katastrofa! Stal praktycznie w ciągu kwadransa straciła trzy gole i była cieniem zespołu, który tak dobrze radził sobie w pierwszej połowie.
Gospodarze przystąpili do meczu pod wodzą nowego trenera Pawła Kowalskiego, który zastąpił Andrzeja Deca. W pierwszej połowie gospodarze byli jednak bardzo sparaliżowani i poza okazją w 10 minucie, gdy obok słupka główkował Kardas, nie mieli klarownych sytuacji. Stal długo rozgrywała piłkę, dobrze radziła sobie w środku pola, a bramkę zdobyła po kontrze w 34 minucie, gdy po wzorowym, szybkim rozegraniu piłki, sam na sam z Mariakiem wyszedł Pietrasiewicz i strzałem w lewy róg zdobył prowadzenie. W 42 minucie powinno być 2:0, gdyż po błędzie defensorów Heko, w dobrej sytuacji znalazł się Bednarz. Zamiast jednak strzelać próbował jeszcze podawać do Pietrasiewicza i Walęciak wybił piłkę.
Po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna drużyna Stali. Grała bojaźliwie, cofnęła się pod własne pole karne i szybko straciła gole. Gospodarze znaleźli lukę w defensywie Stalówki na lewej stronie (nie radził sobie Pająk) i tamtą stroną ustawicznie atakowali. Najpierw, po faulu Drozda na Kanarskim, sędzia podyktował rzut karny, a na gola zamienił go Paweł Zawistowski i był remis. 13 minut potem, po akcji Chedy, w idealnej sytuacji znalazł się Gondzia i jej nie zmarnował, a po kolejnych trzech minutach pozostawiony bez opieki Zawistowski, strzelając pewnie w lewy róg, ustalił wynik meczu. Stal dopiero pod koniec zaczęła atakować trochę odważniej, ale zabrakło precyzji pod bramką Heko. Kolejne okazje mieli też gospodarze, na szczęście przy strzałach z bliska Kanarskiego dobrze zachował się Wietecha.
Mówią trenerzy:
Sławomir Adamus, Stal: - W pierwszej połowie graliśmy dobrze, strzeliliśmy gola i mieliśmy okazje na kolejne. W przerwie mówiłem zawodnikom, żeby się zbytnio nie cofnęli, ale mnie nie posłuchali. Nie da się przecież przez 45 minut bronić jednobramkowego prowadzenia. Drugą połowę ustawił moim zdaniem problematyczny karny. Potem mój zespół zupełnie się pogubił i stracił w krótkim czasie kolejne gole. Cóż, wygrał dziś zespół lepszy, któremu w następnych meczach życzę jak najlepiej.
Paweł Kowalski, Heko: - Najważniejsze jest zwycięstwo. Co powiedziałem zawodnikom w przerwie? Mówiąc szczerze, trudno wchodzi się do szatni nowemu trenerowi, gdy wynik jest niekorzystny. Ale padły mocne, niecenzuralne słowa, które chyba dały efekt. W drugiej połowie drużyna zagrała już lepiej i były tego efekty. Ale na pewno sporo jest do poprawienia i sporo mankamentów w naszej grze, nad którymi musimy popracować.

Po meczu powiedzieli:
Andrzej Kasiak:
- Nie potrafimy wykorzystać okazji w kolejnym meczu. Po przerwie daliśmy się zepchnąć do obrony i tak się to niestety skończyło. To już kolejny taki nasz mecz, gdy nie potrafimy zagrać na dobrym poziomie przez całe 90 minut.
Mieczysław Ożóg: - Mamy kilku zawodników w składzie, którzy nie potrafią podołać trzecioligowym wymogom. W pierwszej połowie było naprawdę dobrze, a potem... każdy widział. Nie mogłem grać, bo mam kłopot z barkiem. Idę do lekarza i musi mi jakoś pomóc, bo chcę już wystąpić w następnych meczach.

0:1 Tomasz Pietrasiewicz 34 min, 1:1 Paweł Zawistowski 50 z karnego, 2:1 Arkadiusz Gondzia 63, 3:1 Paweł Zawistowski 66.

Heko: Mariak 5 - Zawadzki 5, Walęciak 6, Matuszczyk 5 - Cheda 5, Kościukiewicz 5 (82 Łęgowiak nie klas.), Zawistowski 7, Kardas 6, Pluta 2 (46 Dworzyński) - Kanarski 5 (85 Stępień nie klas), Chodor 2 (46 Gondzia).
Stal: Wietecha 5 - Kasiak 5, Drozd 4, Drabik 4, Pająk 2 (70 Skiba nie klas) - Włoch 5, Szarowski 4, Radawiec 4, Sałek 4 - Pietrasiewicz 4 (61 Juda), Bednarz 4.
Żółte kartki: Stępień, Gondzia (Heko), Pietrasiewicz (Stal). Sędziował Grzegorz Dubiel z Krakowa. Widzów 300.