Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Ze Stali na mundial?

Ze Stali na mundial?

Lee Quaye grał w młodzieżowej reprezentacji Ghany. 
Czy w Stali Stalowa Wola będzie grał piłkarz, który ma szansę występu na Mistrzostwach Świata w Niemczech?! Choć "Stalówka" to tylko trzecia liga, może być o niej głośniej za sprawą czarnoskórego napastnika z Ghany, 23-letniego Lee Quaye, który podpisał już umowę na grę w zespole trenera Sławomira Adamusa w rundzie wiosennej. 
 Lee Qaye przyleciał do Polski z Ghany cztery lata temu. Jeszcze jako nastolatek zawodnik trafił do trzecioligowej Polonii Przemyśl. I do razu miał "wejście smoka".
- Graliśmy z Polonią w rundzie wiosennej bardzo ważny mecz z Ładą Biłgoraj, decydujący o utrzymaniu w trzeciej lidze i mnie udało się strzelić dwie bramki - wspomina Lee Quaye. - W Przemyślu czułem się bardzo dobrze, przyjęto mnie sympatycznie.
Został "Olim"
Dwie bramki i czarny kolor skóry sprawiły, że piłkarz szybko zdobył w Przemyślu przydomek "Oli". Bo akurat wtedy triumfy w reprezentacji Polski święcił Emanuel Olisadebe, Polak z nigeryjskim paszportem i nie było "przebacz". Dla kibiców w Przemyślu Lee Quaye został ich "Olim".
Chciała go Legia
Niemal zawsze uśmiechnięty piłkarz rodem z Ghany skupia się na grze. A ta nie mogła być taka najgorsza, skoro zainteresowali się nim kilka lat temu działacze samej Legii Warszawa.
- Byłem na testach w Warszawie. Ale pech chciał, że to było w przerwie zimowej. A ja nie lubię zimy... Moja gra opiera się na szybkości, dobrym wyszkoleniu technicznych. Na śniegu ciężko jest to pokazać...
Z Polonią jego drogi się rozeszły, bo zespół gra zaledwie w czwartej lidze, a piłkarz z Ghany ma większe ambicje. W Przemyślu ktoś chyba jednak doszedł do wniosku, że warto byłoby zatrzymać zawodnika "na siłę". I za to, że pojechał trenować do Stalowej Woli, Polonia zdyskwalifikowała Quaye na pół roku, za rzekome nie stawianie się do pracy.
- To dziwne, bo przecież działacze Stalówki dzwonili do Przemyśla i w Polonii wiedzieli, gdzie jestem - mówi Lee Quaye. - Ja zresztą o tej dyskwalifikacji nie zostałem nawet poinformowany.

Trafi do reprezentacji?
Na szczęście Polonia obiecuje, że gdy tylko Stal sformalizuje umowę dotyczącą przejścia napastnika, dyskwalifikację od razu cofnie. Stal będzie musiała tylko zapłacić 20 procent tego, co "Oli" zarobi w ciągu pół roku w Stalowej Woli. Piłkarz musiał też opuścić mieszkanie, które wynajmował mu klub z Przemyśla. A mieszkał w nim z żoną Marzeną, którą poślubił w ubiegłym roku.
- Żona, którą poznałem w klubie, była w Polonii moją tłumaczką. Teraz będzie mieszkać u rodziców, razem z naszym kilkumiesięcznym synkiem Kevinem. A ja sam w Stalowej Woli - zdradza zawodnik. - Niestety, od czterech lat, gdy jestem w Polsce, nie miałem jeszcze okazji polecieć do rodzinnej Ghany, bilet kosztuje 1400 dolarów. Także dziadkowie w Afryce nie mieli możliwości zobaczyć wnuka, a w rodzinnym kraju mam jeszcze dwie siostry. W Ghanie jest tylko nieco mniej zamożnie niż w Polsce, ale jest znacznie cieplej (śmiech). W moim kraju mieszka 20 milionów ludzi, ale jest dziesięć plemion, które nie znają nawzajem swojego języka...
W Stalowej Woli piłkarz bardzo chce się pokazać i wywalczyć z zespołem awans do drugiej ligi. Choć miał niedawno propozycje z jednego z zachodnich klubów, na razie swoją przyszłość wiąże z Polską.
Gra na w miarę wysokim poziomie jest także w interesie zawodnika, w kontekście gry w reprezentacji Ghany.
- Występowałem w Ghanie w drugoligowym zespole Ayavoco ze stolicy kraju Akry, który jednak rozleciał się ze względów finansowych. Zaliczyłem też 11 występów w reprezentacji do lat 20, grałem między innymi w eliminacyjnym spotkaniu do Mistrzostw Afryki z Burkina Faso, razem z jednym z piłkarzy, którzy obecnie występują w pierwszej reprezentacji kraju. Okazało się, że w Ghanie o mnie nie zapomnieli, bo dzwonił do mnie drugi trener reprezentacji Otthy i pytał w kontekście powołania mnie do szerokiej kadry, na jakim szczeblu gram w Polsce. Gdy powiedziałem, że w czwartej lidze, to uznał, że to za mało i że dobrze byłoby, gdybym grał wyżej. Dlatego Stal to też moja szansa. A co do Ghany - zespół po raz pierwszy w historii wywalczył awans do mistrzostw świata i było to wielkie wydarzenie w naszym kraju.
Quaye może więc, jeżeli będzie dobrze grał w Polsce, trafić do szerokiej kadry Ghany i być brany pod uwagę na mistrzostwa świata w Niemczech. Przekonamy się już niedługo, czy powody do radości będzie miał i on i jego nowy klub - Stal Stalowa Wola... 
źródło: "Echo Dnia"
 

Komentarze (16)

~STAL | 2006-02-7 23:23

OLI OLI OLI ŁOWCA GOLI!!!

~10 | 2006-02-8 01:53

ale glupoty. Jak zagra w reprezentacji to juz na pewno nie bedzie gral w stalowce. I odwrotnie - jak bedzie gral w stalowce to nie zagra w reprezentacji. takie sa realie. gdzie ma sie 3-cio ligowa druzyna z polskiej ligi do reprezentacji!!!! ale zycze mu dobrze

~:) | 2006-02-8 09:16

hehehe, smiechu warte. 3 Liga Polska i do reprezentacji ? zalosne :) Rozumie moze 3 liga hiszpanska czy niemiecka ale nie Polska ! Juz w tych gazetach tez nie maja co pisac ...

~Apiritiquana...Heniek | 2006-02-8 09:22

Kto "Murzyna" ma ... dla tego "Murzyn" gra.!!! - To tyle w kwestii naszego nowego grajka (Lee)... Chciałbym jeszcze skomentować niektóre wpisy dotyczące zrzutek na oprawy "ultras"...
Jak trudno jest wyskrobać 2-3 zł. i dorzucić się ??? Jak ktoś ma jakieś obiekcje do tego na co te zrzutki idą i nie ufa tym co je zbierają to sprawa jest prosta . Weź ze swojego osiedla czy dzielnicy i pozbieraj kilku kumpli i stwórzcie własną grupę "ultras"...coś na wzór : Młodynie,Okulickiego, Hutnika czy Zatorza... i wtedy jak bedziesz dawał to będziesz miał wpływ na te śmieszne drobniaki ..... Pozdrawiam i zachęcam do działania

~Ktos | 2006-02-8 11:02

od dłuzszego czasdu obserwuje wpisy i musze stwierdzic ze jestescie jebanymi cieciami nie mającymi pojęcia o niczym ..... smiejecie sie ze 3 liga polska i repra ghany a tak apropo w reprezentacjach z afryki które załapały sie na MŚ graja kolesie którzy na codzien graja w 4 lidze francuskiej, a gwiazdor jednej z reprezentacji gra w lidze okręgowej w niemczech.I wystarczy ,maqm nadzieje ze dzieki lee bedziemy mogli zaspiewac OCH Co ja widze Stalówka jest w 2 lidze ! Pozdro dla normalnych

~STALOWKA | 2006-02-8 11:30

Lee trzymam kciuki za Ciebie!!! Jeszcze on wam pokaże!!! Lee Quaye do reprezentacji Ghany!!! Pozdro

~Sektor "A" | 2006-02-8 14:04

STALÓWKA-Hetman zamość 3:2 (2:0)
Bramki: Ożóg x2(?), Gęśla
STAL (I połowa): Kielarski - Pająk, Wieprzęć, Maciorowski, Więckowski - Jabłoński, Kusiak, Ożóg, Krawiec - Stręciwilk, Kurasiewicz.
STAL (II połowa): Wietecha - Kasiak, Gaca, Drabik, Maciorowski - Iwanicki, Kusiak (Ożóg), Sierżęga, Telka, - Gęśla, Lee Quee.

~kibic | 2006-02-8 14:41

ten lee to niech zacznie cos grac a nie wspomina ze kiedys cos tam strzelil w przemyslu narazie jest slaby jak barszcz i tylko tyle mam do powiedzenai na jego temat a za kolor skory nie powinien grac

~ | 2006-02-8 14:52

Oli dobrze gra. Zobacz jakie sa warunki, snieg zaspy, jak bedzie normalne boisko to bedzie wymiatal
Pzdr

~Maniek | 2006-02-8 16:27

Do " Kibic " :

Przeszkadza Ci jego kolor skóry ?
To idz mu to powiedz.

~STALOWKA | 2006-02-8 16:34

Na śniegu się całkiem inaczej gra niż na całkiem zielonym boisku... Lee Quaye wam pokaże jak się gra w piłke w rundzie wiosennej, pokaże troch techniki, jest też zawodnikiem o dobrej szybkości. Zobaczycie jak będzie robił w chuja obrońców innych zespołów. II liga II liga Stalówka!!!

~ttt | 2006-02-8 16:44

Oli jest dobry,a co do grania w kadrze Ghany to daleka droga i jesli chodzi o grajkow ktorzy graja w nizszych ligach to jest takich talentow jak Blaszczykowski,Kielbasa w chuj,tylko trzeba ich wyszukac.im sie udalo.

~hz | 2006-02-9 02:20

Stal to 3 liga, do czasu... życzę awansu do drugiej.pzdr

~zks | 2006-02-9 16:35

JA TAM 3MAM KCIUKI ZA QUAYE CHLOPAK JEST SZYBKI I ZWROTNY A WY PIERDOLICIE COS O KOLORZE SKORY!!I HUJ ZE JEST CZARNY WARZNE ZE NASZ||KAZDY INNI WSZYSCY ROWNI||I NIE WYOBRAZAM SOBIE ZEBY NASI KIBICE WYSMIEWALI SIE Z NASZEGO QUAYE, MIELEC TO HUJE I IM TRZEBA JECHAC NIE SWOJEMU!!

~Freek | 2006-02-10 15:49

Skoro wszyscy rowni, to czemu Mielec ch*je? Nie mozna niczego uogolniac i ze, jak jestes z miasta, ktorego nie lubie, to juz jestes ch...

~BKS | 2006-02-15 17:21

No oli wam pokaż Murzyńską pałe i to jak będzie zielona trawa zobaczycie jego wspaniałą technike 69 :)

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-10-24, godz. 14:00
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik

Stal Stalowa Wola             Stal Kraśnik

2 : 0

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 15 12-2-1 38
2 Sokół Sieniawa 15 8-7-0 31
3 Wólczanka W. Pełkińska 14 9-2-3 29
4 Wisła Sandomierz 14 8-5-1 29
5 Stal Stalowa Wola 14 8-2-4 26
6 ŁKS Łagów 15 7-4-4 25
7 Avia Świdnik 14 7-3-4 24
8 Siarka Tarnobrzeg 14 6-3-5 21
9 Podhale Nowy Targ 13 6-3-4 21
10 KSZO Ostrowiec Św 14 6-1-7 19
11 Chełmianka Chełm 14 5-3-6 18
12 Wisłoka Dębica 14 4-4-6 16
13 Lewart Lubartów 14 3-6-5 15
14 Cracovia II 14 4-3-7 15
15 Stal Kraśnik 15 4-3-8 15
16 Orlęta Radzyń Podlaski 15 4-3-8 15
17 Podlasie Biała Podlaska 13 4-2-7 14
18 Korona II Kielce 13 4-1-8 13
19 Jutrzenka Giebułtów 13 3-3-7 12
20 KS Wiązownica 13 2-2-9 8
21 Hetman Zamość 14 0-4-10 4

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2020-10-24 ŁKS Łagów - STAL
2020-10-31 STAL - Wisła Puławy
2020-11-07 Sokół Sieniawa - STAL
2020-11-11 STAL - Orlęta Radzyń P..
2020-11-14 Cracovia II - STAL
2020-11-21 STAL - Podhale Nowy Targ
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (1876) » Edek38 (1260)
» 1938fc (1178) » Vielitz44 (1111)
» Filip kacper k. (984) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (747) » Kamil (626)
» Kamilosss (534) » Acer (480)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Olimpia Zambrów (0:0)
2014-04-19
Ilość zdjęć: 30
Wyświetleń: 26 483 razy
STAL - Hutnik Kraków (1:1)
2005-04-30
Ilość zdjęć: 9
Wyświetleń: 15 002 razy
Motor Lublin - STAL (0:2)
2012-09-15
Ilość zdjęć: 2
Wyświetleń: 4 838 razy
Stal Rzeszów - STAL (2:1)
2005-06-04
Ilość zdjęć: 13
Wyświetleń: 26 716 razy
Osób Online: 13 / Czas gen. strony: 0.01906