Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Bezbramkowy debiut telewizyjny

Bezbramkowy debiut telewizyjny

Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec, w meczu 7. kolejki drugoligowych rozgrywek. Spotkanie to transmitowała TVP3.

Telewizyjny debiut w drugiej lidze wypadł bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Sławomira Adamusa. Stalowowolscy piłkarze na boisku w Gorzycach wywalczyli punkt z rywalem, który przez wielu fachowców uważany jest za jednego z faworytów do awansu.

"Stalówka" zaczęła mecz bez respektu dla rywala i już w 6. minucie mogła objąć prowadzenie. Z 25 metrów mocno uderzył Marek Kusiak, a bramkarz Zagłębia Adam Bensz odbił piłkę przed siebie. Niestety dla miejscowych dobitka Kamila Gęśli nie trafiła w światło bramki. W odpowiedzi w 11. minucie Dawid Skrzypek doskonale podał do Marcina Folca, ale ten fatalnie chybił. Od tego momentu więcej z gry mieli goście. W 22. minucie przed szansą strzelenia gola stanął Skrzypek. Niekryty przez nikogo dostał w polu karnym podanie od Bartłomieja Chwalibogowskiego, ale nie trafił w piłkę. Za chwilę Zagłębie mogło znowu pokusić się o pokonanie Tomasza Wietechy, ale tym razem strzał Admira Adżema wylądował na spojeniu słupka z poprzeczką. Najlepszą okazję goście mieli jednak w 31. minucie. Ponownie doskonale z lewej strony dogrywał Chwalibogowski. Piłkę na szóstym metrze przejął Hadis Zubanovic, ale jego mocny strzał w ekwilibrystyczny sposób obronił bramkarz Stali.

Po przerwie miejscowi ruszyli odważniej do przodu. Sporo ożywienia w ich szeregi wniósł Tadeusz Krawiec, który zastąpił na boisku Przemysława Pałkusa. W 60. minucie, właśnie po akcji Krawca i błędzie obrońców Zagłębia, znakomitą okazję zmarnował Kamil Gęśla. Z 11 metrów niepilnowany przez nikogo trafił prosto w bramkarza przyjezdnych. Trzy minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Stręciwilk. Jego uderzenie z 17 metrów trafiło jednak tylko w boczną siatkę.

Końcówka spotkania to ponownie przewaga sosnowiczan, ale bez okazji bramkowych. Dopiero na dwie minuty przed zakończeniem meczu ładną akcją popisał się Jacek Berensztajn, który pół godziny wcześniej pojawił się na boisku. Krótkimi podaniami rozmontował obronę "stalówki" i prostopadle podał w pole karne do Marcina Folca. Ten jednak z ośmiu metrów strzelił niecelnie. Do końca meczu żadnej ze stron nie udało się już zagrozić bramce rywali, a jedyną godną odnotowania sytuacją był faul Dzenana Hosica na Januszu Iwanickim z 90. minuty. Kapitan sosnowiczan za brutalne wejście w pomocnika Stali otrzymał drugą w tym dniu żółtą kartkę i jego koledzy musieli dokończyć spotkanie w dziesiątkę.

Źródło:"Gazeta.pl"