Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stal przegrała z Lechią w Gdańsku

Stal przegrała z Lechią w Gdańsku
Kibice zawsze wierzą w swoją drużynę, nie ważne, z jak mocnym rywalem przyjdzie jej grać. Dlatego fani drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola liczyli na niespodziankę w Gdańsku, gdzie „Stalówka” zmierzyła się w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z Lechią. Ale przeliczyli się..

„Szalikowcy” ze Stalowej Woli zdecydowali się wybrać w długą podróż do Gdańska, co zasługuje na uznanie, bo to ponad 500 kilometrów. I... nie zostali wpuszczeni na stadion, bo nie dopełnili wszystkich formalności, związanych z wyprawą zorganizowanej grupy kibiców na mecz. Szkoda, że przepisy są tak „bezduszne”, bo fani Stali zawróceni zostali przez policję dopiero z Gdańska, a mogli zostać potraktowani nieco bardziej ulgowo, skoro przejechali taki szmat drogi. Ale i szkoda, że w drodze powrotnej narozrabiali, dokonując w jednym ze sklepów tak zwanej „promocji”. Wynosząc towary, za które nie zapłacili. (więcej piszemy o tym w podstawowym wydaniu Echa Dnia”).

DOCENIŁ GO BAYERN
Lechia, grająca na stadionie przy ulicy Traugutta, na własnym stadionie nie przegrała od roku. A w tym sezonie punkty zdobywała głównie na „własnych śmieciach”. Dlatego w zakładach bukmacherskich lepiej było postawić bezpiecznie na zwycięstwo gospodarzy, bo wszystko przemawiało za nimi. Ale i właśnie dlatego stalowowolanie mogli zagrać bez obciążeń. Bo przecież mało kto na nich stawiał. I do przerwy mieli jeszcze remis w kieszeni, bo nie dali sobie strzelić gola i po 45 minutach w Gdańsku było 0:0. Potem jednak powtórzyła się historia, z której „stalowcy” w tym sezonie „słyną” - raz dwa stracili dwa gole w ciągu pięciu minut i było po meczu...

Lechia ma skład, co się zowie, niektórych piłkarzy mogliby jej pozazdrościć pierwszoligowcy. Sławomir Wojciechowski kiedyś był uważany za pomocnika mogącego poprowadzić grę reprezentacji Polski, słynne były jego mocne i celne strzały z rzutów wolnych, a docenił to sam Bayern Monachium, w którym występował w przeszłości gdański „internacjonał”. A taki Marcin Szulik? Niegdyś obwołany jednym z największych talentów w polskiej piłce, razem z Mirosławem Szymkowiakiem czy Maciejem Terleckim zdobywał w 1993 roku tytuł mistrza Europy do lat 16. Gdy do tego dodamy byłych pierwszoligowców, takich jak Mariusz Pawlak czy Paweł Pęczak, to mocna pozycja Lechii w drugiej lidze przestaje dziwić. Tyle że Stal udowadniała wcześniej, że i z takimi tuzami potrafi powalczyć. Wygrana z Polonią Warszawa 1:0 czy remis z Jagiellonią Białystok 2:2 dawały jakieś podstawy do optymizmu. Gospodarze jednak ponownie pokazali, dlaczego na własnym boisku nie dają sobie w kaszę dmuchać. Bo kiedy trzeba, potrafią być skuteczni. Przed meczem ze Stalą w rundzie jesiennej rozbili innego beniaminka, Kmitę Zabierzów, aż 5:1...

CZĘŚCIEJ STRZELALI
Lechia przymierza się do zawiązania spółki akcyjnej, buduje sztuczne boisko, testuje już nowych graczy, w tym reprezentanta Polski do lat 19, Artura Marciniaka z Lecha Poznań. Nikt więc nie wyobrażał sobie, by zakończenie rundy jesiennej mogłoby być w Gdańsku nie udane. Na trybunach zasiadło pięć tysięcy kibiców, w tym wybrany na kolejną kadencję prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Wszyscy żądni wrażeń i rzecz jasna bramek dla swojego zespołu. Do przerwy jednak miny im zrzedły, bo bramkarz Stali, Tomasz Wietecha, zachowywał czyste konto. Chociaż sam mecz nie zachwycał, to przyjezdni bronili się dzielnie i na tle faworyzowanej Lechii nie prezentowali się najgorzej. Gdańszczanie częściej strzelali, ale uderzenia Piotra Wiśniewskiego, Macieja Kalkowskiego czy Piotra Cetnarowicza nie sięgały celu. Nasi próbowali z kolei kontratakować, raz groźniej strzelił Przemysław Pałkus, ale piłkę odbił bramkarz Lechii, a dobitka Janusza Iwanicki przeszła nad poprzeczką.

KROPKA NAD „I”
W drugiej połowie nastąpiła niestety katastrofa. Szybko po gwizdku sędziego na wznowienie gry naszą obronę rozmontował idealnym podaniem Szulik, który wyłożył piłkę Rafałowi Kosznikowi. I ten nie miał kłopotu z trafieniem do siatki z siedmiu metrów. Co ciekawe, był to pierwszy gol obrońcy Lechii w tym sezonie...

Rozbici takim obrotem sprawy goście jeszcze dobrze się nie pozbierali, a już przegrywali 0:2. Tym razem w roli głównej wystąpił Wojciechowski, który świetnie dośrodkował w pole karne, a tu czyhał już Piotr Cetnarowicz, były napastnik KSZO Ostrowiec. I głową pewnie pokonał Wietechę. W tym momencie właściwie było „po zawodach”, bo „Stalówce” brakowało argumentów, by odwrócić losy spotkania. Próbował gola zdobyć Bogusław Sierżęga, który jednak raz przestrzelił nad poprzeczką, a raz lepszy okazał się bramkarz Lechii. I to rywale kontrolowali przebieg wydarzeń, a kropkę nad „i” postawili w ostatniej minucie spotkania. Marcin Drabik sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy gospodarzy, a Krzysztof Brede pewnie zamienił „jedenastkę” na gola.


Źródło: "Echo Dnia"

Komentarze (17)

~olek | 2006-11-20 18:59

trudno:( zdarza sie

~dring77 | 2006-11-20 19:52

walka bedzie do konca,jak sie nie utrzymamy bedzie koniec piłki w Stalowej.Ratujy druga lige jeszcze sie da!

~turysta | 2006-11-20 19:57

witam, chciałem poinformować wszystkich którzy słyszeli o tym jak to kibice stalówki dokonali kradzieży, że

TO JEDNO WIELKIE KŁAMSTWO !

owszem fani ZKS-u byli w miejscu o którym mowa, ale nie dopuścili się żadnych czynów które choćby troszkę przekroczyły prawo, podczas postoju na stacji zielono czarni sympatycy stalowki udali się do sklepu zrobić ZAKUPY na dalszą podróż do miasta rowerów, gdy część z nich była już w środku w tym czasie podjeżdżają dwa samochody policyjne marki vw transporter z przodu siedzą policjanci natomiast tylnymi drzwiami wychodzi łącznie około 8-10 młodych mężczyzn którzy szybko wmieszali się w tłum i wraz z resztą kibiców stalówki weszli do sklepu, a że było dość tłoczno to zaczeli brać (czyt. kraść) co tylko im w ręce popadło towar który został przez nich wyniesiony został zapakowany do aut którymi przyjechali i odjechali przed siebie, zmęczeni długą podróżą najwierniejsi kibice stalówki udali się w dalszą drogę do domu, i ku ich zdziwieniu w pewnym momencie zostali zatrzymani przez policję, bez żadnego powodu autokary zostały poddane rewizji przez specjalnie wyszkolone jednostki policji, niestety widać było że nie doszli do celu jaki został im postawiony przez komendanta, wszyscy kibice byli gotowi do odjazu to wówczas do autokaru weszło kilku funkcjonariuszy z CBŚ i w bezczelny sposób bez podania jakich kolwiek powodów zabrali maskotkę (pluszowego misia należącego do kierowcy) dostał go w dzień wyjazdu od swojej 11 letniej córki wraz ze słowami \"tatusiu wracaj szybko cały i zdrów to jest misiek który przynosi szczęście\" nie pomogły prośby drivera o to aby mu oddano maskotkę i również nie pomogły słowa kibiców, misiek został zabrany przez policję i na tym ślad po nim się kończy,

i oto cała historia jak było, niewiem czemu sprawa jest nagłośniona w taki sposób aby winą obarczyć kibiców ze stalowej woli

~Lechistka | 2006-11-20 20:44

bo zawsze cokolwiek sie stanie winni sa kibice :/

~do turysta | 2006-11-20 20:48

Popieram Turyste ja tez widzialem to zdazenie tak samo jak on:)
Turysta

~TV cela | 2006-11-20 21:36

jak poinformował rzecznik prasowy policji dziś około godziny 20:30 z aresztu śledczego zbiegł groźny przestępca znany w świadku przestępczym jako \"misiek\" policja prosi o pomoc w odnalezieniu uciekiniera za wszelkie informacje mogące doprowadzić do ujęcia zbiega jest przewidziana nagroda pieniężna oto materiał z pościgu policja.w.akcji.patrz.pl/

~Pawel | 2006-11-20 23:26

Niestety taka jest prasa - oni maja sowje zdanie, a my musimy miec swoje i o tym pisac.

PS. Jutro na stronce beda zdjecia z meczu z Lechia - pilkarzy i kibcow Lechii.

~say | 2006-11-21 01:06

Dokłądnie, prasa szuka sensacji mimo że prawda jest inna. Echo Dnia co chwilę pisze bzdury, tak jak ten artykuł z poniedziałku. Nie byli na miejscu, a piszą bzdury.

Pozdro dla norlalnych.
widzimy sięna wiosne :)

~kibic | 2006-11-21 13:02

ej macie jakies fotki

~jude88 | 2006-11-21 13:27

nie rozzumiem zadnego z was co teraz zaprzeczają temu co sie stalo na stacji. spojrzcie wstecz kilka komentarzy z poprzedniego newsa i tam zobaczycie ze sami sie przyznawaliscie do tego ze robiliscie promocje. ateraz mowicie ze zajechalo dwa tranzity policyjne i kurwa wypuscilo z niego 10 czy iles tam kolesi zeby wam niby kolo dupy zrobić???
jestescie smieszni

~zxcvbnnm | 2006-11-21 13:37

idzta chopy walic gruchy

~kibic | 2006-11-21 14:21

co do transferów mysle ..ze warto przyjrzec sie zawodnikowi ŁKS Łomża Andrzejowi Rybskiemu ma na koncie 5 strzelonych bramek ...a ŁKS łomża zalega z wypłatami dla piłkarzy wiec kazda propozycja ....i piłkarze łomży chetnie opuszcza swoj klub ..tylko trzeba sie spieszyc ...bo ktos go wezmie przed nami

~do jude88 | 2006-11-21 15:29

a jesli tamte wpisy to byla policja ? byles tam ? widziales ? a moze to ty wyszedles z tych radiowozow ?

~1938 | 2006-11-21 20:20

bulu jak ci sie podobala wycieczka do gdanska zalujesz ze pojechales ?

~jude88 | 2006-11-21 20:28

a jak wam powiem że to ja wyszedlem z radiowozów w grojcu to co!!! kiedys powiedzialem że juz wiecej tej debilnej strony nie odwiedze( ze względu na te wpisy) i zlamalem swoją obietnice i teraz żaluje bo naprawde zal mi was i to tyle na ten temat. powiedzial bym pozdro dla kumatych ale nie powiem bo to niemożliwe. NIE MA TU TAKICH. jebani napinacze kurwa.
nie do zobaczenia

~cris | 2006-11-22 14:10

NA WĘGLU NIE POJEDZIESZ!!!! NA WODORZE TAK !!!!
Co zmienił w Was Leo Beenhakker, że wygrywacie z teoretycznie silniejszymi rywalami?\\\" - na to pytanie każdy z piłkarzy reprezentacji Polski odpowiada inaczej. \\\"Może lepiej nas karmi\\\" - żartował po meczu w Brukseli Ebi Smolarek.
WŁAŚNIE........TAK TO JEST KLUCZ DO SUKCESU. ORŁY GÓRSKIEGO TEŻ BYLI DOBRZE KARMIENI W TYM CZASIE - ŻYWIENIE OPTYMALNE DRA J KWASNIEWSKIEGO.
PRZY KAZDEJ OKAZJI STARAM SIE TO PRZEKAZAC NASZYM ZAWODNIKOM, NO CÓŻ? JEST JAK JEST.
ALE WIEM !!!! ZE TO JEDYNA DROGA DO SUKCESU.
JESTEM DO DYPOZYCJI-KAMIL G.-WIE KTO TO PISZE-POZDRO PRZY OKAZJI
/węgiel to węglowodany-wodór to tłuszcz/

~pawson | 2006-11-24 15:23

Jesteś juniorem jakiegoś klubu? Chcesz poznać innych klubowiczów grających w innych klubach? TO MIEJSCE JEST DLA CIEBIE WLASNIE!! Napisz cos o swoim klubie, przekaż link dalej swoim kolegom! itp!! ZAREJESTRUJ SIE!! Są juz drużyny z górnego i dolnego sląska niech dołączy i wasza drużyna!Obecnie szukamy moderatorow nie wazne skad jestes ani gdzie grasz!! PODAJ LINK DALEJ KOLEGOM !!! To wy przejmijcie stery nad forum www.rozgrywkipilkarskie.yoyo.pl

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-11-29, godz. 12:00
Bilans gier

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 20 15-3-2 48
2 Sokół Sieniawa 20 12-7-1 43
3 Stal Stalowa Wola 20 12-2-6 38
4 Wisła Sandomierz 20 10-7-3 37
5 Avia Świdnik 20 10-6-4 36
6 Wólczanka W. Pełkińska 20 11-3-6 36
7 KSZO Ostrowiec Św 20 10-3-7 33
8 Siarka Tarnobrzeg 20 9-4-7 31
9 Podhale Nowy Targ 20 9-4-7 31
10 Chełmianka Chełm 20 8-4-8 28
11 ŁKS Łagów 20 8-4-8 28
12 Lewart Lubartów 20 6-8-6 26
13 Wisłoka Dębica 20 6-8-6 26
14 Korona II Kielce 20 7-2-11 23
15 Stal Kraśnik 20 6-4-10 22
16 Orlęta Radzyń Podlaski 20 5-4-11 19
17 Cracovia II 19 5-3-11 18
18 Podlasie Biała Podlaska 20 5-3-12 18
19 KS Wiązownica 19 4-4-11 16
20 Jutrzenka Giebułtów 20 4-4-12 16
21 Hetman Zamość 20 1-5-14 8

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (2020) » 1938fc (1327)
» Edek38 (1260) » Vielitz44 (1138)
» Filip kacper k. (1051) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (752) » Kamil (649)
» Kamilosss (540) » Acer (481)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Siarka Tarnobrzeg (1:0)
2017-06-03
Ilość zdjęć: 64
Wyświetleń: 51 180 razy
??? - STAL (:)
0000-00-00
Ilość zdjęć: 1
Wyświetleń: 222 razy
Wisła Puławy - STAL (2:0)
2014-03-15
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 12 055 razy
Rozwój Katowice - STAL (2:2)
2017-03-25
Ilość zdjęć: 5
Wyświetleń: 3 541 razy
Osób Online: 13 / Czas gen. strony: 0.02009