Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Wojna o halę !

Wojna o halę !

W środowisku sportowym w Stalowej Woli huczy. Okazuje się, że piłkarze miejscowej Stali, którzy występują w drugiej lidze, nie będą mogli już, jak dotychczas, grać w piłkę podczas treningów w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


„Stalowcy” w przeszłości bez przeszkód trenowali w hali, a inne zespoły zazdrościły im wspaniałej bazy sportowej. Piłkarze ze Stalowej Woli mieli wszystko „pod nosem” - stadion, halę, siłownię, miejsce do treningu w terenie. Po zakończeniu rundy jesiennej w drugiej lidze drużyna trenera Sławomira Adamusa musi teraz solidnie przepracować zimę, bo w rundzie rewanżowej czeka ją ciężka walka o utrzymanie. Gdy na zewnątrz leży śnieg, niezbędne są zajęcia w hali, nie tylko w siłowni, czy na materacach, ale i gra w piłkę. Ten ostatni element treningu w hali już jest jednak niemożliwy.

TO KPINA
- To zakrawa na kpinę - mówi Sławomir Adamus, trener Stali. - Nie będziemy mogli grać w piłkę na treningach w hali w Stalowej Woli, bo możemy w niej dokonać zniszczeń. Chodzi między innymi o kosze do gry w koszykówkę, które kosztowały 60 tysięcy złotych. Ale one akurat są na tyle nowoczesne, że mogą „odjeżdżać”, a wtedy byłoby po problemie. Chciałem porozmawiać na ten temat z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tadeuszem Duszyńskim, ale go nie zastałem w biurze.

NIE MOGĘ RYZYKOWAĆ
Tadeusz Duszyński przypomina, że zakaz gry w piłkę w naszej dużej sali wydał już 15 maja.
- Natomiast jest u nas także mała sala, z której piłkarze mogą korzystać, jak chcą i grać tu w piłkę - wyjaśnia dyrektor. - Niestety, ale nie mogę ryzykować, że zniszczony zostanie na przykład elektroniczny zegar, warty 30 tysięcy złotych. Gdyby tak się stało, z kolei nasi pierwszoligowi koszykarze musieliby przez to jeździć na mecze do Tarnobrzega, a kto byłby wtedy temu winny? Oczywiście ja, bo pojawiłyby się zarzuty, że nie dopilnowałem wszystkiego. Dlatego wydałem taką, a nie inną decyzję.

Czy według dyrektora nie można byłoby zegarów odpowiednio ubezpieczyć?
- Nie żartujmy, nie będziemy mocować iluś tam krat. Poza tym, mocne uderzenia piłką niszczą też w hali reklamy, zasłony pod neonami, porozrywane są obramówki wokół koszy. Ja nie bronię piłkarzom trenowania w naszej dużej hali, z materacami i tak dalej. Chodzi mi tylko o zakaz gry w piłkę - wyjaśnia Tadeusz Duszyński.

TRENINGI W NISKU

Piłkarze postanowili poszukać hali gdzie indziej. I znaleźli. Będą dwa razy w tygodniu dojeżdżać na treningi do Niska i grać w piłkę w niedawno oddanej do użytku hali w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.

- Spotkałem się w Nisku z miłym przyjęciem, wezmą nas z otwartymi rękoma - zdradza Sławomir Adamus. - Tu nikt nie boi się, że coś zniszczymy. Mamy też już zgodę na takie rozwiązanie od dyrektora Stali Marka Jareckiego. Z klubu dostaniemy pieniądze na wynajęcie hali i dojazdy.

Tomasz Wietecha, piłkarz i kapitan zespołu drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola:
- Nie rozumiem decyzji o zakazie gry dla nas w piłkę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przeszłości normalnie trenowaliśmy i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz jest inaczej, a przecież my jesteśmy w okresie ważnych przygotowań do rundy rewanżowej. Wiosną będziemy walczyć o drugoligowy byt i musimy trenować w pełnym wymiarze, by przygotować się jak najlepiej. Ten zakaz to ewenement nie tylko na krajową, ale chyba i światową skalę.

Źródło: "Echo Dnia"

Komentarze (24)

~Pan Władza | 2006-11-29 17:52

Chuj Z Działaczami STALÓWKA Jestesmy Z Wami !!

~pakistan | 2006-11-29 18:15

<

kazdy jest dobry wtedy gdy cos mu trzeba

>

~Jaco | 2006-11-29 19:01

Duszyński ty żydowska świnio!

~jui | 2006-11-29 19:46

i ktos tu jest normalny ??? od x wieku stalowka trenowla na sali a teraz>>>>>....... napilke przychodzi 2000 tsiace ludzi a na kosza 500 w tym 100 za darmo nie rozumie gdzie jest problem >>>>>>> pozdro komus na tym zalezy i ma byc dobrze heh

~aaaaaa | 2006-11-29 20:13

Jest jutro jakis sparing z Motoem?? ktos tak pisal

~taaa | 2006-11-29 20:37

2 tyś?? na ostatnich meczach było mniej. na naszą halę wejdzie 1500 kibiców. a tak wogóle to gdyby piłkę też pokazywała stella to nie dziwiłoby mnie mniej niż 1000 kibiców... na małej sali mogą trenować ale nie chcą. sala mniejsza ale na ich treningi wystarczy. hala jest mosiru i mają prawo zakać gry w piłkę, czy w cokolwiek...

~do taaa | 2006-11-29 21:20

taaak sobie tlumacz, hala mala tak? to niech tam korzykarze trenuja i skoro sadzisz ze na kosza chodzi wiecej osob to jestes w bledzie i szkoda tu rozkminiac .. nara

~jw27 | 2006-11-29 21:42

to moze zakazac wstępu wszystkim na sale bo parkiet sie nie zniszczy albo drzwi, albo cos innego warte...nic. Rzecz nie używana traci na wartości(amortyzacja!!!). Przeciez to za nasze pieniądze, miasto ma zapewnic piłkarzom godne warunki na uprawianie sportu. Rozumiem ze jest zakaz gry w piłkę na boisku do kosza, ale wtedy gdy mamy hale do gry w pilke nożną. Wiec niech teraz budują hale ze sztuczną murawą, gdzie nasza młodzież będzie mogła trenować cały rok by później sławić nasze miasto. A tak to ja tez moge im wynajac pokoj 5x5m.

~jw27 | 2006-11-29 21:50

A TAK POZA TYM TO KIEDY RUSZA BUDOWA STADIONU - NOWEJ KRYTEJ? BO WEDLE PLANóW(OBIETNIC) NA WIOSNE............a wracając do sprawy hali to czy czasem takie działanie MOSIRu nie podpada pod jakis paragraf? Działanie na szkodę klubu-a klub to miasto. Prokuratura wyjasni moze? Trzeba to zglosic! MOSIR nie wywiazuje sie ze swoich obowiązków!!!

~!!!! | 2006-11-29 22:54

a wiecie kto podpisal umowe zeby stella puszczala mecze w kosza ??!! no wlasnie pan Duszynski gdy byl derektorem sportowym w klubie!!!!!!!!!!

~Stalówka | 2006-11-30 01:27

Zestawienie par 1 /2 Finału Pucharu Polski na szczeblu Podokregu Stalowa Wola .
MKS Orzeł Rudnik - Unia Nowa Sarzyna
LKS Budo Instal Turbia - MKS Sokół Nisko
Mecz na wiosnę 2007 .

~;p | 2006-11-30 08:43

a gdzie Stalowka ??

~królewski | 2006-11-30 09:02

stalowka nie gra bo ma zapewniony start w PP bo gra w 2 lidze ;)
Druzyny z nizszych lig walcza o awans ;)

~mario_stw | 2006-11-30 18:42

Odnośnie gry piłkaży na hali MOSIRU to sprawa jest prosta p.Duszyński w zmowie z parówą prezydentem STW biorą odwet na piłkażach za to że weszli do drugiej ligi,a wiadomo że STALÓWKA na wiosnę walczy o utrzymanie w lidze.Wymienieni wyżej panowie działają według precyzyjnego planu,bo jeśli uda się im skutecznie przeszkodzić w zimowych zajęciach stalówki to na wiosnę wyniki będą marne i spadamy do 3-ciej ligi.A przy takim układzie AUTOMATYCZNIE w klubowej kasie pozostaje więcej szmalu dla koszykarzy i do PRZEJEDZENIA przez panów na stołkach itd.I tak to wychodzi jak pan prezydent wpływa na promowanie naszego miasta w polsce,pewnie niedługo na hali mosiru będą rosły jagody i wszystko bedzie git.............:)Oni ośmieszają samych siebie!!!!!!!!!!!!
FORZA ZETKAESIE!!!!!!!

~do mario_stw | 2006-12-1 18:43

Czy ty jesteś normalny ? Ta historia brzmi jak s.f.

~obiektywny | 2006-12-2 10:03

ja się wcale nie dziwię że ten pan zabronił grać w piłke

weź chłopie jeden z drugim zagraj sobie w dużym pokoju w piłke, kopiąc na maksa po ścianach - zobaczymy czy twoi rodzice będą zadowoleni jak tynk i tapety będą oblatywać.

A tak w ogole to przeciez mają do dyspozycji tą hale boczą - co ? za mała ?
tam mogą prać ile mają sił

~xxx | 2006-12-2 13:29

do Obiektywny ... zgadzam sie z toba w 100%

~grzybek | 2006-12-2 18:09

No to może piłkarze,a właściwie ich prezesi pokryją ewentualne szkody?Pewnie nie,bo niby dlaczego.Najlepiej jak MOSiR za wszystko zapłaci...

~fan kosza | 2006-12-3 01:54

Widziałem jak wygląda trening piłkarski na hali, piłka lata wszędzie, a teraz jeszcze gdy są nowe tablice i kosze, to naprawdę szkoda tego sprzętu. Nie wiem dlaczego nie pasuje piłkarzom trening na małej hali. Czyżby ujma na honorze, że koszykarze mają lepsze warunki? Ja akurat chodzę tylko na mecze kosza, bo interesuję się tym sportem, ale uważam, że zwolennicy nie powinni się dzielić na fanów sekcji koszykowej i piłkarskiej, a ta dyskusja ma już takie podteksty i oby nie przerodziła się w kłótnię wewnątrz klubu. Łączy nas ZKS.

~ktos | 2006-12-7 19:31

ma ktos moze zdjecia z zadymki jak tak to niech umiesci na forum

~rrrr | 2006-12-9 22:25

na hali nie mozna grac w pilke . NO COMMENT

~janick | 2007-01-14 13:16

mysle, że piłkarze przesadzaja, obok 15 m jest piekna duza sala sportowa, zwana małą\" i mozna sie nakopać gały do woli, przechodzic mozna w sportowych strojach korytarzem, nie cza sie przebierać,więc w czym problem, mysle, że racje z zegarem, tablicami, reklamami ma kier. Duszynski

~bobo | 2007-01-14 18:12

jestem z woj. lubuskiego panowie zrezygnujcie z usług takiego dyrektora który ma problemy zpiłką nożną . do gry na hali są odpowiednie piłki niema tłumaczenia że piłka nożna niszczy bo także piłka koszowa niszczy ale panie dyrektorze zamknij pan tę hale na cztery spusty i odpoczywaj pan w domu.po drugie nie na takich halach się gra w piłke nożną był pan na mistrzostwach europy.wydaje mi się że z pana dyr. to typowa wiocha

~bobo | 2007-01-16 22:13

Jeszcze raz zajrzałem na waszą stronę i mogę wam powiedzieć że hala jest wybudowana z funduszy ipodatków społeczeństwa a dyrektorzy biorą tylko społeczne pieniądze i powinni służyc społeczeństwu.Koszykarz uwiesi się na koszu i się nie urwie a koszykarz waży o/100kg co wymyślacie że piłka zrobi takie straty. UWAGA w piłę halową grają technicy a nie kowale.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

Podhale Nowy Targ - Stal Stalowa Wola

Podhale Nowy Targ             Stal Stalowa Wola
2021-06-20, godz. 17:30
Bilans gier

» Poprzedni mecz

Stal Stalowa Wola - Cracovia II

Stal Stalowa Wola             Cracovia II

2 : 2

Bilans gier Relacja

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 38 28-6-4 90
2 Stal Stalowa Wola 39 22-6-11 72
3 Sokół Sieniawa 38 21-9-8 72
4 Avia Świdnik 38 20-9-9 69
5 Chełmianka Chełm 38 20-7-11 67
6 Podhale Nowy Targ 38 18-10-10 64
7 Wisłoka Dębica 38 17-11-10 62
8 KSZO Ostrowiec Św 38 19-4-15 61
9 Wólczanka W. Pełkińska 38 16-8-14 56
10 Siarka Tarnobrzeg 38 16-8-14 56
11 Cracovia II 40 15-9-16 54
12 ŁKS Łagów 38 14-9-15 51
13 Wisła Sandomierz 38 14-9-15 51
14 Lewart Lubartów 38 11-13-14 46
15 Podlasie Biała Podlaska 38 13-6-19 45
16 Orlęta Radzyń Podlaski 39 13-5-21 44
17 Stal Kraśnik 38 9-12-17 39
18 Korona II Kielce 38 11-6-21 39
19 KS Wiązownica 38 10-8-20 38
20 Jutrzenka Giebułtów 38 7-7-24 28
21 Hetman Zamość 38 3-6-29 15

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
Podlasie Biała Podlaska 0 km 0
Wólczanka W. Pełkińska 0 km 0
Korona II Kielce 0 km 0
Chełmianka Chełm 0 km 0
Lewart Lubartów 0 km 0
Wisła Sandomierz 0 km 0
Stal Kraśnik 0 km 0
Wisła Puławy 0 km 0
Orlęta Radzyń Podlaski 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
2021-06-20 Podhale Nowy Targ - STAL
» pełny terminarz
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (2552) » 1938fc (1516)
» Edek38 (1262) » Vielitz44 (1252)
» Filip kacper k. (1166) » Kamil (832)
» Fanatyk38 (803) » Rafix (768)
» Kamilosss (559) » Misio (508)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

Siarka Tarnobrzeg - STAL (1:1)
2014-08-27
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 18 714 razy
STAL - Błękitni Stargard Szcz. (0:2)
2015-06-07
Ilość zdjęć: 75
Wyświetleń: 78 075 razy
STAL - Polonia Bytom (0:5)
2006-08-26
Ilość zdjęć: 9
Wyświetleń: 20 966 razy
STAL - Olimpia Elbląg (1:0)
2010-10-09
Ilość zdjęć: 49
Wyświetleń: 153 038 razy
Osób Online: 27 / Czas gen. strony: 0.01406