Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2 : 0 (2:0)

Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2 : 0 (2:0)
Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli dziś zasłużone zwycięstwo, pokonując po bramkach Pawła Kowalczyka i Rafała Dopierały Miedź Legnicę 2:0. Zwycięstwo to znacznie poprawiło nastroje w Stalowej Woli, a pogorszyło w Legnicy, bowiem obie drużyny bezpośrednio rywalizują o utrzymanie w drugiej lidze piłkarskiej. Gdyby zawodnicy Stali wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje, które sobie stworzyli, wtedy Legniczanie wracaliby do domu z kilku bramkowym bagażem.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla drużyny Stali. Już w 4. minucie spotkania kontuzjowany Przemysław Pałkus musiał opuścić boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Janusz Iwanicki - jak się później okazało najlepszy zawodnik w dzisiejszym meczu. Początek spotkania to przewaga drużyny gości, nie potrafili oni jednak oddać żadnego celnego strzału na bramkę kapitana Stali - Tomasza Wietechy, który w całym meczu poza jedną sytuacją wiele się nie napracował.

Po chwilowej przewadze Miedzi Legnica gra się wyrównała. Piłkarze obu drużyn grali bardzo niedokładnie i chaotycznie. Akcje oskrzydlające Stali nie przynosiły rezultatu, natomiast Miedź skupiła się na grze z kontry. 13. minuta meczu okazała się jednak bardzo szczęśliwa dla stalowowolan. Na środku boiska piłkę przejął obrońca Jacek Maciorowski i ruszył z nią do przodu niczym rasowy skrzydłowi. Na wysokości pola karnego zdecydował się na ostrą centrę w pole karne. Tam na futbolówkę czekał już Paweł Kowalczyk, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, płaskim strzałem w lewy dolny róg pokonał Łukasza Mariaka.

Po strzelonej bramce Stalowcy osiągnęli zdecydowaną przewagę. Legniczanie wyprowadzali sporadyczne kontry, głownie za sprawą Josefa Bandy.

W 22. minucie mogło już być po meczu. Sytuacji sam na sam z nie wykorzystał napastnik Stali - Kamil Gęśla. Po wyprzedzeniu obrońców, mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił… prosto w niego.
Po tej sytuacji gospodarze trochę spuścili z tonu, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Miedzi. W 28. minucie legniczanie mieli największą w całym spotkaniu szansę na zdobycie gola. W głupi sposób, w środku boiska piłkę stracił defensor Stali - Marek Kusiak. Do piłki dopadł wspominany wcześniej Josef Banda i ruszył samotnie w stronę bramki Stali. Jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy.

Po tej sytuacji gra po raz kolejny się wyrównała. Godne odnotowania mogą być jedynie strzały Rafała Wodnioka i Kamila Gęśli. Obu bramkarzom nie sprawiły one jednak żadnych problemów.

Tuż przed przerwą Stal zdobyła drugą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Najlepszy na boisku Janusz Iwanicki zakręcił obrońcami Miedzi, wpadł w pole w karne i wyłożył piłkę jak na tacy Rafałowi Dopierale. Ten mocnym uderzeniem z 11. metrów pokonał interweniującego Łukasza Mariaka. Po tej sytuacji emocje w pierwszej opadły, a obie drużyny czekały już na możliwość zejścia do szatni.

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie Stali Stalowa Wola. Najpierw Mariak broni mocne uderzenie Iwanickiego, potem precyzyjne dośrodkowanie Ożoga z trudem wybijają obrońcy gości.

W 54. minucie miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja w całym spotkaniu. Przy piłce w polu karnym Miedzi znalazł się Kamil Gęśla, gdzie został ewidentnie przewrócony przez obrońców. Gwizdek sędziego jednak milczał…
Dalsza część meczu do nudnych nie należała, jednak stuprocentowych sytuacji było jak na lekarstwo. Bramkarz Miedzi udanie interweniuje przy strzałach Kowalczyka z 64. minuty, Czyżyka w 70. i 73. minucie oraz Gęśli. Miedź Legnica odpowiedziała tylko niecelnym uderzeniem Rafała Wodnioka. W końcówce na boisku pojawił się Marcin Dettlaff, który zadebiutował w drużynie Stali Stalowa Wola.

W końcówce spotkania Miedź Legnica nie dążyła do strzelenia honorowej bramki, natomiast piłkarzy ze Stalowej Woli zadowalało zwycięstwo 2:0. Obie jedenastki spokojnie dograły mecz do końca. Po spotkaniu w drużynie gospodarzy zapanowała radość, którzy odnieśli zwycięstwo w spotkaniu określanym mianem meczu o sześć punktów, natomiast zawodnicy z Legnicy opuszczali boisko ze spuszczonymi głowami.

W sobotnim meczu na wyróżnienie w drużynie gospodarzy zasłużyli przede wszystkim Iwanicki oraz strzelcy bramek Kowalczyk i Dopierała. U gości wyróżnić można jedynie aktywnego szczególnie w pierwszej części spotkania Bande.

Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2:0 (2:0)
1:0 - Kowalczyk 13'
2:0 - Dopierała 42'

Składy:

Stal: Wietecha - Ławecki, Kusiak, Maciorowski, Wieprzęć, Streciwilk (Dettlaff 82'), Ożóg, Dopierała, Pałkus (Iwanicki 4'), Gęśla, Kowalczyk (Czyżyk 65').

Miedź: Mariak - Kret, Kotlarski, Imianowski, Rajkiewicz (Kłak 54'), Prilasnig, Łysak (Żółtkowski 65'), Ziajka, Krzyżanowski, Wodniok, Banda.

Żółte kartki: Dopierała, Wieprzęć, Kusiak, Czyżyk (Stal) oraz Żółtkowski (Miedź).

Sędzia: Mariusz Żak (Sosnowiec).

Widzów: 1500.