Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2 : 0 (2:0)

Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2 : 0 (2:0)
Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli dziś zasłużone zwycięstwo, pokonując po bramkach Pawła Kowalczyka i Rafała Dopierały Miedź Legnicę 2:0. Zwycięstwo to znacznie poprawiło nastroje w Stalowej Woli, a pogorszyło w Legnicy, bowiem obie drużyny bezpośrednio rywalizują o utrzymanie w drugiej lidze piłkarskiej. Gdyby zawodnicy Stali wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje, które sobie stworzyli, wtedy Legniczanie wracaliby do domu z kilku bramkowym bagażem. 

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla drużyny Stali. Już w 4. minucie spotkania kontuzjowany Przemysław Pałkus musiał opuścić boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Janusz Iwanicki - jak się później okazało najlepszy zawodnik w dzisiejszym meczu. Początek spotkania to przewaga drużyny gości, nie potrafili oni jednak oddać żadnego celnego strzału na bramkę kapitana Stali - Tomasza Wietechy, który w całym meczu poza jedną sytuacją wiele się nie napracował.

Po chwilowej przewadze Miedzi Legnica gra się wyrównała. Piłkarze obu drużyn grali bardzo niedokładnie i chaotycznie. Akcje oskrzydlające Stali nie przynosiły rezultatu, natomiast Miedź skupiła się na grze z kontry. 13. minuta meczu okazała się jednak bardzo szczęśliwa dla stalowowolan. Na środku boiska piłkę przejął obrońca Jacek Maciorowski i ruszył z nią do przodu niczym rasowy skrzydłowi. Na wysokości pola karnego zdecydował się na ostrą centrę w pole karne. Tam na futbolówkę czekał już Paweł Kowalczyk, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, płaskim strzałem w lewy dolny róg pokonał Łukasza Mariaka.

Po strzelonej bramce Stalowcy osiągnęli zdecydowaną przewagę. Legniczanie wyprowadzali sporadyczne kontry, głownie za sprawą Josefa Bandy.

W 22. minucie mogło już być po meczu. Sytuacji sam na sam z nie wykorzystał napastnik Stali - Kamil Gęśla. Po wyprzedzeniu obrońców, mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił… prosto w niego.
Po tej sytuacji gospodarze trochę spuścili z tonu, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Miedzi. W 28. minucie legniczanie mieli największą w całym spotkaniu szansę na zdobycie gola. W głupi sposób, w środku boiska piłkę stracił defensor Stali - Marek Kusiak. Do piłki dopadł wspominany wcześniej Josef Banda i ruszył samotnie w stronę bramki Stali. Jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy.

Po tej sytuacji gra po raz kolejny się wyrównała. Godne odnotowania mogą być jedynie strzały Rafała Wodnioka i Kamila Gęśli. Obu bramkarzom nie sprawiły one jednak żadnych problemów.

Tuż przed przerwą Stal zdobyła drugą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Najlepszy na boisku Janusz Iwanicki zakręcił obrońcami Miedzi, wpadł w pole w karne i wyłożył piłkę jak na tacy Rafałowi Dopierale. Ten mocnym uderzeniem z 11. metrów pokonał interweniującego Łukasza Mariaka. Po tej sytuacji emocje w pierwszej opadły, a obie drużyny czekały już na możliwość zejścia do szatni.

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie Stali Stalowa Wola. Najpierw Mariak broni mocne uderzenie Iwanickiego, potem precyzyjne dośrodkowanie Ożoga z trudem wybijają obrońcy gości.

W 54. minucie miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja w całym spotkaniu. Przy piłce w polu karnym Miedzi znalazł się Kamil Gęśla, gdzie został ewidentnie przewrócony przez obrońców. Gwizdek sędziego jednak milczał…
Dalsza część meczu do nudnych nie należała, jednak stuprocentowych sytuacji było jak na lekarstwo. Bramkarz Miedzi udanie interweniuje przy strzałach Kowalczyka z 64. minuty, Czyżyka w 70. i 73. minucie oraz Gęśli. Miedź Legnica odpowiedziała tylko niecelnym uderzeniem Rafała Wodnioka. W końcówce na boisku pojawił się Marcin Dettlaff, który zadebiutował w drużynie Stali Stalowa Wola.

W końcówce spotkania Miedź Legnica nie dążyła do strzelenia honorowej bramki, natomiast piłkarzy ze Stalowej Woli zadowalało zwycięstwo 2:0. Obie jedenastki spokojnie dograły mecz do końca. Po spotkaniu w drużynie gospodarzy zapanowała radość, którzy odnieśli zwycięstwo w spotkaniu określanym mianem meczu o sześć punktów, natomiast zawodnicy z Legnicy opuszczali boisko ze spuszczonymi głowami.

W sobotnim meczu na wyróżnienie w drużynie gospodarzy zasłużyli przede wszystkim Iwanicki oraz strzelcy bramek Kowalczyk i Dopierała. U gości wyróżnić można jedynie aktywnego szczególnie w pierwszej części spotkania Bande.

Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2:0 (2:0)
1:0 - Kowalczyk 13'
2:0 - Dopierała 42'

Składy:

Stal: Wietecha - Ławecki, Kusiak, Maciorowski, Wieprzęć, Streciwilk (Dettlaff 82'), Ożóg, Dopierała, Pałkus (Iwanicki 4'), Gęśla, Kowalczyk (Czyżyk 65').

Miedź: Mariak - Kret, Kotlarski, Imianowski, Rajkiewicz (Kłak 54'), Prilasnig, Łysak (Żółtkowski 65'), Ziajka, Krzyżanowski, Wodniok, Banda.

Żółte kartki: Dopierała, Wieprzęć, Kusiak, Czyżyk (Stal) oraz Żółtkowski (Miedź).

Sędzia: Mariusz Żak (Sosnowiec).

Widzów: 1500.

Kibiców przyjezdnych - 16 osób.

W Galerii zdjęć można obejrzeć kilkanaście fotek.

Komentarze (28)

~lalala | 2007-05-5 20:11

Brawo chłopcy świetny meczyk!!!!!!!!!!

~ktos | 2007-05-5 20:13

zwyciestwo to w jakiejs czesci zasluga Naszej \"Maskotki\", która w tej roli ogladala oba wygrane mecze za trenera Mikulskiego.

ps. wtajemniczeni wiedza o kogo chodzi :)

~hehe | 2007-05-5 20:21

Wiem o kogo chodzi :D. NOm w sumie racja, w obecnosci tej osoby wygralismy z KSZO i teraz :D

~kuiop | 2007-05-5 20:46

idzta kurwa pod mdk a nie pierdolta tutej.

~gustlik | 2007-05-5 20:54

Szkoda, że Podbeskidzie wygrało. Teraz mecz o wszystko z ŁKS. Nie można przegrać! Z taką wolą wali jak dzisiaj można z optymizmem wyczekiwać meczu w Łomży.

~elo | 2007-05-5 21:32

Zajebiste zielone baloniki i konfetti.

~Daro | 2007-05-5 21:32

Świetny mecz Kowala i Iwana. Iwan nawet nadrabiał za Streciwilka, jest to mlody napastnik, na pomoc sie nie nadaje. Iwan byl wszedzie. Wszystkim pilkarzom naleza sie brawa bo gryzli trawe az milo.

Praca sedziego pozostawia wiele do zyczenia. Pomogl Miedzi i dzieki niemu nie przegrali wyzej.

~... | 2007-05-5 21:43

Dajcie zdjęcia z baloniady.

~lordyaster | 2007-05-5 22:08

kibiców przyjezdnych 16- bez komentarza:D. a dopingiem powalali cały mecz

~op | 2007-05-5 22:25

troche was ponosi z tymi wyjazdami nas w legnicy wogule nie było pozdro

~Pewien_Pan | 2007-05-5 22:46

do_lordyaster : ile oni kilometrów przebyli to byś sam rowerem tyle nie dojechał. Ważne, że przyjechali... Więc trzeba im podziękować za przyjazd.... Bez obrazy oczywiście.
Pozdrawiam.

~dopwnienpan | 2007-05-5 23:02

albo mnie pan znasz albo nie wiem jak to sie stało ale problem w tym że ja jeżdże na rowerze i to całkiem sporo(w końcu stalowa miasto rowerów) a jak kibice mają przyjeżdżać to jest sens w 16 ,10 czy 20? jasne bawo za poświęcenie ale nie szkoda czasu i kasy na takie wyjazdy?

~Pewien_Pan | 2007-05-5 23:07

\\\\\\\"a jak kibice mają przyjeżdżać to jest sens w 16 ,10 czy 20? jasne bawo za poświęcenie ale nie szkoda czasu i kasy na takie wyjazdy? \\\\\\\"
nie znam cię osobiście a co do tego co jest w pazurkach skomentuje :
Jest sens w końcu jeździ się za drużyną nie ważne ile osób, ważne że jedzie się dopingować. Dla Kibiców z Legnicy na pewno nie było czegoś takiego że : \\\\\\\"Strata czasu i pieniędzy\\\\\\\" bo jeśli było by tak to nie przyjechali by do Nas.
Pozdrawiam.

~pzpr | 2007-05-5 23:24

do wyżej. zgadzam się z zarówno z lordyaster i pewien pan ale skoro mieli przyjechać i dopingować to było dopingować a nie z tego co widziałem to gadali z naszymi kibicami z krzesełek:/
stal brawo za wygraną ale poziom gry był kiepski.

~Maskotka | 2007-05-5 23:28

hehe STAL!!!!!! zawsze jestesmy najlepsi !!!!!

~lordyaster | 2007-05-5 23:49

o co z tą maskotką chodzi?

~polac | 2007-05-6 00:18

BRAVO STALÓWKA!!!

ps. Pałkusowi stało się coś poważnego czy tylko naciągnął mięśnie?

~WSZ | 2007-05-6 00:37

Dwa filmiki z mecz:
» LINK
» LINK

~... | 2007-05-6 01:44

Nie rozmawiali z \"naszymi z krzeselek\" tylko z chlopakami z Resovi bo maja zgode:)

~kamil | 2007-05-6 08:48

Palkus ma krwiaka duzego i na razie nie wiedza czy cos wiecej. bedzie wiadomo jak zrobia mu badania. lomze ma z glowy.moze na kmite bedzie gotowy.

~ttt | 2007-05-6 09:00

pierwsz połowa mwczu bardzo dobra.okazje na bramki,walka,presing.Iwanicki nie wszedl w 1 składzie i co pokazał powejściu za Pałkusa?najlepszy na boisku.niezłomny.coś Gęśla formę traci.w Gliwicach niwykorzystana świetna sytuacja,wczoraj swie równiez znakomite.mecz na stojąco.trzeba go panie Mikulski przetrzepać,żeby sie w główce nie poprzewracało.zaskoczył mnie Kowalczyk,zgasił piłę klata do ziemi walnął lewą i brama,ładnie.no i walczył,jak prawie każdy i o to chodzi.akcja była zajebista.przechwyt w środku pola podanie na skrzydło,wrzutka.wszystko na pierwszy kontakt.brawo.

~Maskotka :) | 2007-05-6 09:52

oby tak dalej Stal !!!!!!!

~Bartek | 2007-05-6 14:06

Lichy młyn...śpiewacie za przeproszeniem jak panienki.Nie miejcie mi tego za złe, ale tak jest.

~OLO | 2007-05-6 14:12

Mogłeś przyjść i śpiewać a nie narzekać. Tacy właśnie są niedzielni kibice!

~Bartek | 2007-05-6 16:24

Ja nie jestem ze Stalowej Woli

~kanek | 2007-05-6 16:41

a ja chodzę na młyn i rzeczywiście wczoraj kiepsko było z dopingiem:/

~dzieffcynka | 2007-05-8 20:37

No jak była już 2:0 to ja już posżłam z meczu bo wiedziałam ze wygramy !! ślicznie chłapaki :):)

Tylko szkoda ze tak mało było kibiców.. !!

~dzieffcynka | 2007-05-8 20:37

No jak była już 2:0 to ja już posżłam z meczu bo wiedziałam ze wygramy !! ślicznie chłapaki :):)

Tylko szkoda ze tak mało było kibiców.. !!

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-11-29, godz. 12:00
Bilans gier

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 20 15-3-2 48
2 Sokół Sieniawa 20 12-7-1 43
3 Stal Stalowa Wola 20 12-2-6 38
4 Wisła Sandomierz 20 10-7-3 37
5 Avia Świdnik 20 10-6-4 36
6 Wólczanka W. Pełkińska 20 11-3-6 36
7 KSZO Ostrowiec Św 20 10-3-7 33
8 Siarka Tarnobrzeg 20 9-4-7 31
9 Podhale Nowy Targ 20 9-4-7 31
10 Chełmianka Chełm 20 8-4-8 28
11 ŁKS Łagów 20 8-4-8 28
12 Lewart Lubartów 20 6-8-6 26
13 Wisłoka Dębica 20 6-8-6 26
14 Korona II Kielce 20 7-2-11 23
15 Stal Kraśnik 20 6-4-10 22
16 Orlęta Radzyń Podlaski 20 5-4-11 19
17 Cracovia II 19 5-3-11 18
18 Podlasie Biała Podlaska 20 5-3-12 18
19 KS Wiązownica 19 4-4-11 16
20 Jutrzenka Giebułtów 20 4-4-12 16
21 Hetman Zamość 20 1-5-14 8

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (2020) » 1938fc (1327)
» Edek38 (1260) » Vielitz44 (1138)
» Filip kacper k. (1051) » Rafix (768)
» Fanatyk38 (752) » Kamil (649)
» Kamilosss (540) » Acer (481)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Pelikan Łowicz (1:1)
2013-09-21
Ilość zdjęć: 11
Wyświetleń: 12 229 razy
STAL - Stal Mielec (2:1)
2013-08-21
Ilość zdjęć: 14
Wyświetleń: 26 405 razy
Wisła Puławy - STAL (2:0)
2014-03-15
Ilość zdjęć: 10
Wyświetleń: 12 055 razy
Tur Turek - STAL (1:0)
2007-09-15
Ilość zdjęć: 17
Wyświetleń: 25 383 razy
Osób Online: 75 / Czas gen. strony: 0.01652