Fotografia ślubnaFotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Photo24.pl | Fotografia ślubna.

Fotograf Stalowa Wola

Uslugi fotograficzne Stalowa Wola. Fotograf w miescie Stalowa Wola i Rzeszów.

» Chaos w II lidze: kto spada?

Chaos w II lidze: kto spada?
W sobotę odbędzie się ostatnia kolejka spotkań piłkarskiej drugiej ligi. Kwestia awansu do ekstraklasy została rozstrzygnięta wcześniej, ale wciąż nie wiadomo które drużyny, a co więcej ile dokładnie, opuści drugą ligę.

Zamieszania wokół zasad awansu i spadku spowodowane jest decyzjami PZPN w sprawie tzw. afery barażowej. Ze względu na fakt, że pierwszą ligę opuściły w tym sezonie cztery zespoły, z awansu cieszą kibice i piłkarze Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok, Zagłębia Sosnowiec oraz Polonii Bytom, pod warunkiem że ten ostatni klub ureguluje zaległości finansowe i zostanie mu cofnięta kara odjęcia trzech punktów.

Jednym ze spadkowiczów z drugiej ligi będzie bydgoski Zawisza, który został wycofany z rozgrywek w przerwie zimowej. Wiadomo, że ze względu na udział w aferze korupcyjnej drugą ligę opuszczą Górnik Polkowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale od miejsca, jakie zajmą na koniec sezonu zależy los innych drugoligowców.

Zgodnie z wtorkową decyzją Wydziału Gier PZPN, jeżeli Górnik i KSZO uplasują się co najmniej na dziesiątej pozycji, wówczas zostaną przesunięte na koniec tabeli, a oprócz nich i Zawiszy drugą ligę opuści jedynie Miedź Legnica. Jeżeli natomiast ekipy z Polkowic i Ostrowca Św. zajmą pozycję między 11. a 14. (w praktyce jest to możliwe wyłącznie w przypadku KSZO), wtedy drugą ligę oprócz Zawiszy, Górnika i Miedzi opuści kolejny najniżej sklasyfikowany zespół. Będzie nim Stal Stalowa Wola lub Unia Janikowo.

Z kolei KSZO nie przystąpi do meczów barażowych o utrzymanie, a nowym drugoligowcem zostanie ekipa, którą los skojarzy z zespołem z Ostrowca.

Odwołanie Łęcznej wprowadziło chaos

Możliwe jest także inne rozwiązanie, gdyż wciąż nie wiadomo, jak zakończy się sprawa zdegradowanego za korupcję z pierwszej do trzeciej ligi Górnika Łęczna. Władze klubu złożyły odwołanie od decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN, a jego zasadnością zajmie się Związkowy Trybunał Piłkarski, który dotychczas nie został powołany przez zarząd PZPN.

Z powodu niejasności regulaminowych wiele meczów ostatniej kolejki może mieć znaczenie dla losów poszczególnych drużyn, a w utrzymanie wierzą nawet działacze Miedzi Legnica. - My gramy do końca, walczymy o zwycięstwo z Polonią Bytom. Chcemy zostać w II lidze, bo w ostatnich tygodniach zespół zaczął wreszcie grać - mówi dyrektor Miedzi Zbigniew Kajdan, który swój optymizm opiera na przesłance, że zdegradowany do trzeciej ligi Górnik Łęczna zajmie miejsce jednego ze spadkowiczów z drugiej ligi.

Drugoligowcy z dołu tabeli w ostatniej kolejce trzymać będą kciuki za KSZO Ostrowiec Św., które zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Jeżeli gospodarze wygrają i opuszczą strefę barażową, wówczas mniej zespołów bezpośrednio spadnie do trzeciej ligi.

Nadzieja w Stalowej Woli, Zabierzowie i Janikowie

Jedną z drużyn zainteresowanych takim obrotem sprawy jest Stal Stalowa Wola, która obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli. Jednak zdaniem jej trenera Albina Mikulskiego, kwestię spadku z drugiej ligi już dawno rozstrzygnął Wydział Dyscypliny PZPN. - Wydaje się, że zostało to jasno określone. Cztery miejsca spadkowiczów zostały przypisane do Zawiszy Bydgoszcz, KSZO, Górnika Polkowice i Górnika Łęczna - mówi Mikulski.

Podobnie uważa dyrektor mogącego jeszcze liczyć na uniknięcie barażów Tigera Kmity Zabierzów Alfred Lipniak: - To smutne, że jest wokół tej sprawy tak wiele niejasności i nikt nie potrafi precyzyjnie określić, ile drużyn spadnie z drugiej ligi - mówi.

Natomiast prezes Unii Janikowo Edward Antczak uważa, że drużyna, niezależnie od wyniku ostatniego meczu z Jagiellonią w Białymstoku, i tak będzie grać w barażach. - My wierzymy, że będziemy grać w barażach i do tego się przygotowujemy. Byłby to nasz czwarty sezon, kończący się barażami - powiedział Antczak.

- Bardzo źle, że nie mamy jasności w sprawie spadku zespołów z drugiej ligi. Uchwała zjazdowa, która została generalnie skrytykowana, dawała jednak jasność. Uważam, że i tak wszystko się skończy, jak tam było napisane. Dla mnie sprawa jest prosta, skoro Górnik Łęczna, Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec i Zawisza Bydgoszcz spadają do trzeciej ligi, to cztery następne drużyny powinny grać w barażach - powiedział Antczak. - Co to zmienia, że np. KSZO znalazłoby się na pozycji barażowej? To, co ktoś ma spaść np. Miedź Legnica, a ten który będzie grać w barażach z KSZO bezpośrednio wejdzie do drugiej ligi? I to będzie sprawiedliwie? - pytał prezes Unii.

Wszystko wskazuje na to, że ostateczne rozstrzygnięcia nie zapadną w sobotę na drugoligowych boiskach, lecz wiążącą decyzję podejmie zarząd PZPN. Wszystko powinno się rozstrzygnąć do 20 czerwca, gdyż na ten dzień zaplanowano pierwsze mecze barażowe o prawo gry w drugiej lidze.

Komentarze (15)

~zen | 2007-06-7 19:35

2 liga musi być !!!!!!!!!!

~jamal | 2007-06-7 19:53

Wiem kilka rzeczy
Po pierwsze-
NIGDY NIE SPADNIE STALOWA NIGDY NIE SPADNIE!
Po drugie-
PZPN PZPN JEBAĆ JEBAĆ PZPN!
Po trzecie-
JEBAĆ TABELE STALÓWKA ZAWSZE NA CZELE!

~mlody | 2007-06-7 20:04

Szanse mamy marne, ale nadzieja umiera ostatnia ! Walczymy do konca, wiara czyni cuda

~t.krawiec | 2007-06-7 20:43

NIENAWIDZE OZOGA PEDALA I FRAJERA KASIAKA MAM NADZIEJE ZE OSTATNI SEZON NA HUTNICZEJ DLA NICH..I HUJ W DUPE WSZYSTKIM CO ZLE TO SKOMETUJA..

~sadsad | 2007-06-7 20:45

STAL STALOWA WOLA - LECHIA GDAŃSK (sobota godz. 17:00)

Ostatni mecz sezonu 06/07 i kto wie moze to byc ostatnie/ przedostatnie (w barazach) spotkanie na zapleczu ekstraklasy. Wspolnym i glosnym dopingiem wspomozmy pilkarzy w odniesieniu jak waznego zwyciestwa. Kibice z Gdanska a takze z Krakowa pojawia sie napewno na sektorze gosci w Stalowej Woli, dostali 300 biletow. Nic innego nam nie pozostaje jak krecic znajomych i przyjsc na sektor za bramka

BY GST !

~1234545 | 2007-06-7 21:37

zobacz na forum Lechii,oni odpuścili sobie wyjazd do Stalówki,ze względu ,że nie mają już szans na awans.Ponadto Lechia zagra rezerwowym składem,bez 7-miu podstawowych kopaczy.Jest wielka szansa, żeby ten mecz wygrać,bo koniecznie musimy wyprzedzić Jajnikowo,po to by póżniej nie czekać na durne decyzje leśnych dziadków.Także doping-CAŁY STADION i jedziemy,3 pkt.muszą być!

~dsasda | 2007-06-7 22:27

Przyjadą czy nie i tak to nikogo nie zwalnia zeby nie przyjsc na MŁYN

WSZYSCY KIERUNEK MŁYN ! SOBOTA GODZ:17 !

~... | 2007-06-7 23:07

Nie wiem od kogo macie info,że kibice Lechii nie przyjda...maja zamowione 300biletów i zapewne troche ich przybedzie na ich \"ostatni\" wyjazd.Zreszta pozyjemy zobaczymy

~Lomax | 2007-06-8 00:31

A więc wszyscy na młyn i musimy pomoc naszych piłkarzu w odniesieniu tego dla nas waznego zwyciestwa niech kazdy na swoich osiedlach wezmnie kilku kumpli i przez cały mecz musi być głośny doping!!

NIGDY NIE SPADNIE STALÓWKA NIGDY NIE SPADNIE


PZPN PZPN JEBAĆ JEBAĆ PZPN!!!!!

~moa | 2007-06-8 07:38

Do Stalowej Woli rezerwowym składem

Rozgrywki drugiej ligi piłkarskiej dobiegają końca. Już przed tygodniem rozstrzygnęło się, że do Orange Ekstraklasy awansowały zespoły Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom i Zagłębia Sosnowiec. Lechia Gdańsk zakończy sezon na piątym miejscu. Ostatni mecz biało-zieloni rozegrają w Stalowej Woli ze Stalą. To spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.

Lechia zagra w tym meczu w zupełnie innym składzie niż to miało miejsce ostatnio. W domu zostało siedmiu zawodników. To Paweł Buzała, Mariusz Pawlak, Arkadiusz Miklosik, Paweł Pęczak, Maciej Kalkowski, Piotr Wiśniewski i Marcin Szulik. Do Stalowej Woli pojechali za to Marcin Wojtkiewicz, Marcin Pietrowski, Łukasz Dziengielewicz i Roland Kazubowski.

- Jedziemy w 15 lub 16 osób. To zależy od tego czy Robert Hirsz zdąży wrócić z kadry juniorów - mówi Tomasz Borkowski, trener biało-zielonych. - Buzała i Pawlak pauzują za kartki. Miklosik, Pęczak, Kalkowski i Wiśniewski są zagrożeni kartkami, a nie chcemy, aby pauzowali w pierwszych meczach następnego sezonu.

Z kolei Szulik nabawił się kontuzji więzadeł krzyżowych. Dostaną szansę inni. Zwłaszcza chcę się przyjrzeć młodym zawodnikom i ocenić, jak sobie poradzą w drugiej lidze już pod kątem przyszłego sezonu. Wojtkiewicz zapewne zadebiutuje w drugiej lidze i to od pierwszej minuty.
Pomimo takiego, a nie innego, składu gdańszczanie chcą przywieźć ze Stalowej Woli trzy punkty.

- To nie zmieni naszego miejsca w tabeli, ale sportowiec w każdym meczu musi chcieć wygrywać. Zależy nam na tym, aby dobry akcentem zakończyć ten sezon - powiedział szkoleniowiec Lechii.

W przyszłym tygodniu przyjdzie czas na rozliczenia.
- Na poniedziałek mam przygotować raport. Potem będą rozmowy z piłkarzami. Do środy więcej się wyjaśni. Na pewno dojdzie do pożegnań, bo inaczej po prostu być nie może - zakończył trener Borkowski.

źródło : Dziennik Bałtycki

p.s.
kurs u bukow na stalowke 3,0 ;)

~Fanatic | 2007-06-8 08:28

Powinnismy miec jakis hymn! Taki żeby po nim rozpoznawali nas w calej polsce! Tak jak LIVERPOOL ma \"you\'ll never walk alone\" To czemu Stalowka ma nie mieć czegos w tym stylu... Zebysmy tylko to spiewali byli oryginalni!
Wiem ze pewnie polowa to skrytykuje!
ale takie jest moje zdanie

4ever STAL!

Kto sie ze mna zgadza niech napisze!

~Jarek | 2007-06-8 08:56

No to ladna lipa - wiec nie ma chuja mamy juz 3 lige i to bez barazy.

~do Jarek | 2007-06-8 09:00

Nie wprowadzaj zametu !!!!! My mamy baraze, a jezeli chodzi o KSZO, to tylko ma wplływ na Miedz nie na nas. Jezli KSZO zajmie miejsce 11-14 to wtedy bezposrednio leci, a Miedz gra w barazach, tak trudno to zrozumiec ??
Pismaki szukaja sensacji i pisza glupoty.

~3f 4g | 2007-06-8 09:11

ci co mowia ze mamy 3lige to jacys z policji sa

~do:do Jarek | 2007-06-8 09:16

Nie wiesz to sie nie udzielaj


Sobotni mecz z Lechią Gdańsk (początek, godzina 17) piłkarze Stali Stalowa Wola muszą wygrać. Udział w barażach o utrzymanie w drugiej lidze naszego zespołu wydawał się już pewny, ale nie wszystko jest jeszcze takie jasne. Bo chociaż PZPN podtrzymał swoje decyzje o karnej degradacji za korupcję KSZO Ostrowiec i Górnika Polkowice, to jest kilka „kruczków”, które mogą zaszkodzić Stali.


- Nie ma co rozważać różnych „opcji”, tylko wygrać z Lechią Gdańsk – mówi Tomasz Wietecha, bramkarz i kapitan Stali. – To zwycięstwo jest nam nie tylko potrzebne dla korzystnego miejsca w tabeli, ale także by podnieść morale w zespole po ostatnich porażkach z Jagiellonią Białystok i Unią Janikowo. Chcemy wygrać dla naszych kibiców i nabrać pewności siebie przed ewentualnymi barażami o utrzymanie.

Dodaj komentarz




Aby komentować musisz zalogować się!!!

» Następny mecz

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola

ŁKS Łagów             Stal Stalowa Wola
2020-11-29, godz. 12:00
Bilans gier

» Tabela

lp.   KLUB M Z-R-P PKT
1 Wisła Puławy 20 15-3-2 48
2 Sokół Sieniawa 20 12-7-1 43
3 Stal Stalowa Wola 20 12-2-6 38
4 Wisła Sandomierz 20 10-7-3 37
5 Avia Świdnik 20 10-6-4 36
6 Wólczanka W. Pełkińska 20 11-3-6 36
7 KSZO Ostrowiec Św 20 10-3-7 33
8 Siarka Tarnobrzeg 20 9-4-7 31
9 Podhale Nowy Targ 20 9-4-7 31
10 Chełmianka Chełm 20 8-4-8 28
11 ŁKS Łagów 20 8-4-8 28
12 Lewart Lubartów 20 6-8-6 26
13 Wisłoka Dębica 20 6-8-6 26
14 Korona II Kielce 20 7-2-11 23
15 Stal Kraśnik 20 6-4-10 22
16 Orlęta Radzyń Podlaski 20 5-4-11 19
17 Cracovia II 19 5-3-11 18
18 Podlasie Biała Podlaska 20 5-3-12 18
19 KS Wiązownica 19 4-4-11 16
20 Jutrzenka Giebułtów 20 4-4-12 16
21 Hetman Zamość 20 1-5-14 8

Stalowka TV - video z meczy Stali
StalowkaTV na FB

» Statystyki wyjazdowe

Odległość: Kibiców:
Avia Świdnik 0 km 5
KSZO Ostrowiec Św 0 km 150
Jutrzenka Giebułtów 0 km 0
Hetman Zamość 0 km 230
Wisłoka Dębica 0 km 0
Siarka Tarnobrzeg 0 km 0
KS Wiązownica 0 km 0
ŁKS Łagów 0 km 0
Sokół Sieniawa 0 km 0
Cracovia II 0 km 0
» więcej statystyk
sklep kibica Stal Stalowa Wola
» Najbliższe mecze STALI
» Najaktywniejszy użytkownicy
» Młodynie (2426) » 1938fc (1497)
» Edek38 (1260) » Vielitz44 (1233)
» Filip kacper k. (1127) » Kamil (789)
» Fanatyk38 (789) » Rafix (768)
» Kamilosss (557) » Acer (486)
» Lista użytkowników
» Nowe video - StalowkaTV
Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz
» Polecamy






Losowe galerie

STAL - Warta Poznań (0:1)
2017-04-01
Ilość zdjęć: 21
Wyświetleń: 16 550 razy
STAL - Garbarnia Kraków (2:0)
2013-09-28
Ilość zdjęć: 33
Wyświetleń: 42 608 razy
Zagłębie Sosnowiec - STAL (2:2)
2007-04-18
Ilość zdjęć: 6
Wyświetleń: 14 219 razy
STAL - Widzew Łódź (0:0)
2009-04-25
Ilość zdjęć: 37
Wyświetleń: 137 198 razy
Osób Online: 53 / Czas gen. strony: 0.02569